Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kızlar yardımcı olun lütfen

17 yaşından 37 yaşına kadar geçen serüvende
Geçmeyen diyare
Su içsem hamile kadınlar gibi karnımın midemin birleşmesi
Midemin içerisinde halay çekiyorlar hissi
Ağıza ekşi suyla beraber yediklerimin geri gelmesi
En ufacık kızartma ağzıma tadımlık bile alsam aşırı mide bulantısı
Ve son nokta olarak 20 senenin sonunda artık dışkı yerine kan gelmesi ama öyle böyle değil bildiğimiz damarımı kesmişler gibi kanamayla doktorları aşındırmaya başladım.
Bir kez 35 yaşımda endoskopi yapıldı bakteri yoktu ama reflü ileri boyutta denildi ilaç verildi daha kötü oldum.
1 yıl sonrasında kanlı dışkılama başladı. Önce korkumdan kimseye söylemedim sonra baktım betim benzim gidiyor ssk ya gittim. orada kan vs tahliller, acil aynı anda endoskopi kolonoskopi yapılması gerekiyordu.
Ancak ssk hastanelerinde yapılmıyor bayıltarak özel durumlar harici.
Bir özel klinik buldum ssk karşısında Allah tuttuklarını altın etsin. 30 dakika sürmeden işlem bitti ve ayıldım. Gram bir şey hatırlamıyorum.
Bana hem mide ilaçları hem yeme düzeni hem de pankreas enzimi verildi.
Sadece 3 ayda bitirdik herşeyi. Şu anda senelerdir hasretini çektiğim salatalık turşusu kavanozunu önüme alıyorum istediğim kadar yiyorum. Saçma gelebilir ama inanın bunu öyle özledimki.
Stresli olduğum zamanlarda gelen kasılma ataklarım dahil bitti.
Lütfen gidin yaptırın endoskopiyide kolonoskopiyide. Ben detaylı blogumda yazmıştım saat saat neler yaşadım. Önceki günden olduğum güne kadar. Google yazın endoskopi kolonoskopi aynı anda ulaşırsınız yazıma, buradan link vermek doğru değil çünkü bana göre.
Yeme düzeninizden mısır ve türevlerini tamamen çıkartın. Ömür boyunca mısır tüketmeyeceksiniz. Mısır unlu kek ekmek yemeyin. Neden mısır? Çünkü hibrit tohum, çünkü o zarı sizin midenizde eritilmiyor birikiyor. Nohut, kuru fasülye vs üzerinde zarı olan herşeyi sizin mide asidiniz öğütemiyor.
kola asitli içecek bitti artık sizin için. Senelerdir ağzıma sürmüyorum.
Acı olarak hiçbir şey yemeyeceksiniz.
Taştan yapılmadık sinirleniceksiniz kızacaksınız stres olacaksınız. O dönemlerde özellikle bol su için. Su mide asidini rahatlatır.

Eşime ayni gun hem kolonoskopi hem de endeskopi yapildi..o da korktugu icin aylarca erteledi az kalsin kotu sonuvlaniyifu. Neyse ki kotu bi sey cikmadi. Ufacik bi ilacla yasam standardini yüksekti..kacmak cozum degil biran once gitmelisin

Aynı ben her gören soruyor kaç aylık diye. Sizin gıda interolansınız vardır. Buğday ve laktoz inteloransım var.İnek sütüne alerjim var karnım 9 aylık gibi oluyor çok çektım 5 sene oldu size tavsiyem kendınızı deneyın süt yoğurt tüketınce şişiyormu birde beyaz ekmek eğer şişyorsa bılınkı alerjınız var test yaptırdınızmı
Artık tüm sıkıntılarınız geçtımı ilaç ne kullandınız bende kolonoskopı oldum polıp cıktı ıkı tane endoskopide gastirit ince bağırsaktan parça alındı.Ben çok doktora gitm tam 5 sene oldu. Kullandıgınız ilaç isimlerini yazabilirmisiniz
Laktozsuz olan hiç bir ürün yemeyin yoğurt ,süt birde beyaz un buğday unu nefes alamıyorum tükettiğim zaman nerede yaşıyorsunuz migroslarda glutensiz un alıyorum glutensız ekmek

Merhaba,
İlaç ismi vermem doğru olmaz ancak doktorunuza gidin şikayetlerinizin devam ettiğini belirtin. Eğer doktorunuz sizi cevaplarıyla memnun etmiyorsa şehrinizdeki doktorları googleda araştırmanızı tavsiye ederim.
Genel tam bir sağlık taramasından geçin. Mesela bende panskreas enzimlerim tükenmişti bu yüzden bağırsakta kanama, aşırı şişkinlik ne yesem dokunması sorunları baş göstermişti çünkü 20 senedir geçmeyen bir sorun vardı.
Belki size ilk verdiği ilaç kürü işe yaramayacak belki ikincide yaramayacak çünkü sabit şu ilacı al kullan denilebilecek bir durum maalesef yok.
Size düşende yediğiniz içtiğiniz şeyleri not almak. Mesela o gün çok şişkinliğiniz var, gazınız var. Midenizde spazm var bir gece önce ve o gün neler yediniz. Onlara bakın onların arasında bir veya birkaç şey size dokunuyor. doktorunuz bunu tahmin edemez ama siz bunu anlayabilirsiniz.

Bir çok tetkikten geçtim hatta bu sorun için kadıköyde prof Ahmet dobracali gittim bulundugum sehırde kolonoskopi endoskopi 3 kez oldum kolonoskopide polip çıktı suanda patolojıde sonuç beklıyorum alerjım olan gıdaları bılıyorum ama şişkınlık dıkkatte etsem 100 de 100 inmıyor karnım 2 aylık hamile gıbı kalıyor çok yoruldum 5 sendir muzdarıbım siz kullandıgınız ilacı rıca etsem özelden yazsanız bende kullandım

Şöyle söylim klasik bildiğimiz mide ilaçları, mide koruyucuları, asit pompası inhibitörü (her sabah aç alınan), gaz kesici ilaçlar, bağırsak düzenleyici ilaçlar artı en önemlisi de pankreas enzim düzenleyiciler, bağırsaklarda azalan bakteri için probiyotik hap formda verildi.
Sizin sadece mideniz üzerine mi yoğunlaşıldı? Bu gibi mide rahatsızlıklarının başlıca nedenlerinden birisi pankreas. Sizin pankreasınıza hiç bakıldımı? Böbreklere bakıldı mı?
Yani endoskopi yapıldı kolonoskopide polip bulundu al ilaçları gitmi dedi prof? Eğer öyleyse çok yazık diyeceğim. Benim gittiğim yer ssk okmeydanı hemen karşısında olan bir küçücük poliklinikti. Doktorda öyle prof vs değildi ama çok yaşlıydı muhtemelen emekli olmuştur. Nerden baksam 5 seneye yakın oluyor.
Çektiklerinizi inanın çok iyi anlıyorum. Ancak gittiğiniz hekimlerden fayda sağlayamadıysanız genel bir taramadan geçin. Örnek troidlerinize bakılsın, mesela bende bu rahatsızlığımla beraber troid teşhiside koyuldu. Belki hepsi pankreasım, bağırsaklarım, Otoimmün hastalığım birlikte tedavi edildiği için şanslıyım kurtuldum.
Birde safra kesenize baktırın. Mesela annemde hiç olmayan karın mide şişkinlikleri gaz sorunu safra kesesinde çamur ve taş oluşumu olduktan sonra ortaya çıkmıştı. Aldırdı safra kesesini bitti onunda sıkıntısı

Troit yok ben pinpiriklşyimdir herseyi arastırtdım ibs huzursuz bagırsak sendromu böbreklerde temız sorun yok safre kesemde sorun yok dıye bılıyorım

Aynısı ben de var son zamanlarda gaitada kan ( affedersiniz suyun içi kıpkırmızı oluyor) gorunmeye basladi. Doktora gittim kan tahlili yapip gonderdiler bakmadilar bile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…