Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kızlar yardımcı olun lütfen

Betull63

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
161
52
31
Kızlar size bir konu danışmak istiyorum artık bu bagırsaklarımdan bıktım aylardır gece gündüz bagırsaklarımdan ses geliyor özellikle geceleri daha çok duyuyorum arada sırada bi karın agrısı geliyor kramp gibi lavaboya zor yetişiyorum bi gün ishalsem ertesi gün kabız oluyorum bi alt karnım var gören 6 7 aylık hamile zanneder sanki içimde bi bebek var sürekli bi hareket tekme hissi oluyor doktora gittim kolonoskopi dediler korktum yaptıramadım bana bi akıl verin ne yapmalıyım bu rahatsızlığım neden kendim zaten anksiyete hastasıyım panik atak ta var azıcık kafam birseye takılsın başlıyor karnımdan sesler gelmeye direk ıshal oluyorum nolur bi akıl verin kaç aydır bıktım artık

Kolonoskopi korkulacak birsey degil. Genel anestezi ile hemen yapiyorlar. Doktor dediyse yaptirin buradan kim size nasil sorunu bilmeden yardim etsin ki. Belki bagirsaklar bir sikinti var
Doktor anlattığınız durumları eger stresle beraber yaşıyorsanız bu huzursuz bagırsak sendromunu cagrıstIyor dedi isterseniz kolonoskopi yapalım dedi hani ille yaptırın gerekiyor demedi Eger öyle deseydi bayılarak yaptıracaktım öyle canlı canlı zaten yaptıramam

Kolonoskopi korkulacak birsey degil. Genel anestezi ile hemen yapiyorlar. Doktor dediyse yaptirin buradan kim size nasil sorunu bilmeden yardim etsin ki. Belki bagirsaklar bir sikinti var
Doktor kilo kaybı dıskı da kan olması durumunda bagırsaklara kesinlikle bakılması gerekiyor dedi bnde bu durumlar Yoktu o yüzden istersen yapalım dedi

Doktor anlattığınız durumları eger stresle beraber yaşıyorsanız bu huzursuz bagırsak sendromunu cagrıstIyor dedi isterseniz kolonoskopi yapalım dedi hani ille yaptırın gerekiyor demedi Eger öyle deseydi bayılarak yaptıracaktım öyle canlı canlı zaten yaptıramam

Kolonoskopi istemiyorum. Huzursuz bağırsak sendromu için ne yapabiliriz demeyi denediniz mi?

Stresten takıntıdan uzak durun dedi bagırsak düzenleyici hap verdi çiğneme hapı verdi ama bir işe yaramadı maalesef

O zaman yeniden gidin. Verdiğiniz ilaçlardan fayda görmedim. Başka alternatif tedaviler var mı, yememem gereken şeyler var mı, ilaç dışında fayda görebileceğim tedaviler var mı, stres için psikoloğa gitmemi tavsiye eder misiniz gibi sorular sorun

Bu sizin sağlığınız.

Başka hastalarda işe yarayan ilaçlar vermiş size ama sizde işe yaramamış. Tekrar gidip konuşmazsanız dr bunu bilemez. Siz evde oturmaya devam ettikçe o reçete ettiği ilaçların işe yaradığını düşünecektir.

Kızlar size bir konu danışmak istiyorum artık bu bagırsaklarımdan bıktım aylardır gece gündüz bagırsaklarımdan ses geliyor özellikle geceleri daha çok duyuyorum arada sırada bi karın agrısı geliyor kramp gibi lavaboya zor yetişiyorum bi gün ishalsem ertesi gün kabız oluyorum bi alt karnım var gören 6 7 aylık hamile zanneder sanki içimde bi bebek var sürekli bi hareket tekme hissi oluyor doktora gittim kolonoskopi dediler korktum yaptıramadım bana bi akıl verin ne yapmalıyım bu rahatsızlığım neden kendim zaten anksiyete hastasıyım panik atak ta var azıcık kafam birseye takılsın başlıyor karnımdan sesler gelmeye direk ıshal oluyorum nolur bi akıl verin kaç aydır bıktım artık
İrritabl bağırsak sendromu
Beslenme ve hayat tarzınızı değiştirmeniz stresi azaltmanız gerekiyor

İrritabl ise zaten kolonoskopide bişey çıkmıyor.

Eğer psikolojik değil de fizyolojikse süt ve süt ürünlerini kesip bir hafta gozlemleyin kendinizi. Laktoz hazımsızlığı yaşıyor olabilirsiniz. Tüm paketli gıdaları çikolata vs de kesmeniz lazım peynir altı suyu var çünkü. Bir deneyin en azından. Doktora da o şekilde bir yön çizmiş olursunuz.

Düzensiz bağırsak sendromuna benziyor. Bu aralar sıkıntı stres yaptın mı? O zaman azıyor. Bazı gıdalar da tetikliyor

Bi 7 8 aydır hep stres içindeyim atamadım üstümden bu durumu zaten
Eger gercekten duzensiz bagirsak sendromu ise etkin bir tedavisi yok. antidepresan ve debridat diye bagirsak düzenleyici bir ilac veriyorlar. Ilaç bitince yine aynı oluyor.
Stres elimizde değil ama dikkat etmen lazım.
Bir de kesin teşhis yapılırsa düzensiz bağırsak sendromu diye ibrahim saracoglunun kürü var. Bir araştır istersen. Isal ve kabızın kürleri farklı, ona dikkat et. Çok geçmiş olsun.

Eger gercekten duzensiz bagirsak sendromu ise etkin bir tedavisi yok. antidepresan ve debridat diye bagirsak düzenleyici bir ilac veriyorlar. Ilaç bitince yine aynı oluyor.
Stres elimizde değil ama dikkat etmen lazım.
Bir de kesin teşhis yapılırsa düzensiz bağırsak sendromu diye ibrahim saracoglunun kürü var. Bir araştır istersen. Isal ve kabızın kürleri farklı, ona dikkat et. Çok geçmiş olsun.
Çok sağolun benim ıshal kabız geçişli oluyor yani bi gün sabah ishalsem akşam kabız oluyorum sürekli hep bi gürültü var zaten o tekme gibi seyden bıktım sanki bebek var içimde karnım hep şiş

Çok sağolun benim ıshal kabız geçişli oluyor yani bi gün sabah ishalsem akşam kabız oluyorum sürekli hep bi gürültü var zaten o tekme gibi seyden bıktım sanki bebek var içimde karnım hep şiş
Ben de seninle aynı durumdayım. Ebegümeci kürünü yaptım bir ay bayağı rahatladım. Emzirdiğim için de rezene içiyorum o da rahatlatıyor. Ama kesin teşhis önemli. Kesinleşmeden yapmamanı tavsiye ederim.

X