Klomen infertilite tedavisinde oluşan kistler

alfat

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2023
37
2
28
Merhaba 1.aşılama tedavisi oldum bu süreçte klomen (yumurtalıkların belli boyutta büyümesi için ) ve ovitrell (çatlatma iğnesi )kullandım maalesef birinci aşılama tutmadı adet gördüm
ve üstüne de 3 cm. Büyüklüğünde de kist oluşmuş .
acaba ilaç kullanmadan bu kist geçer mi Yoksa internette soğan küründen çok bahsedilmiş önerisi olan ? Eğer bu kist geçmezse aşılama yapılamaz şeklinde söyledi aşılamayı 6.500 Tl ye Sinan hocaya yaptırdık hekimimizden çok memnunuz ancak maddiyattan artık özel hastanede devam edemeyeceğimiz için medicalpark Gaziosmanpaşa eğitim ve araştırma üniversite hastanesinde sadece birinci aşılamayı olabildik.
18 Nisan 2023 de Sonrasında Zeytinburnu Fatih eğitim araştırma Süleymaniye kadın ve doğum hastanesine gittik orada da infertilite bölümü varmış ayrıca aşılama için ücret almıyorlarmış ve de dışarıda yapılan aşılamayı kabul etmeyerek onlar sil baştan aşılama yapıyorlar bu yüzden kalan tedaviye de orada devam edeceğiz .
Bu tedaviyi devlet hastanesinde görmek istiyorsanız 800 TL heyet raporu çıkarıyorsunuz ilk 3 kez yapılan aşılama tutmazsa tüp bebek tedavisine başlıyorlar ve tüp bebek de 8.500 tl tedavinin masrafını ödemeniz gerekiyor dediler bu istenilen ödeme sadece bu tedavinin vergisiymiş.sgk kapsamında ilaç ve tüm tedavinin devlet bir kısmını karşılıyormuş
((Not:Son olarak da devlet hastanesinde bu tedaviyi olmak için eğer dışarıdan bir hastanede tahlil yaptırdıysanız onları kabul etmiyorlar sil baştan tekrar yaptırıyorlar ))

Merhaba 1.aşılama tedavisi oldum bu süreçte klomen (yumurtalıkların belli boyutta büyümesi için ) ve ovitrell (çatlatma iğnesi )kullandım maalesef birinci aşılama tutmadı adet gördüm
acaba ilaç kullanmadan bu kist geçer mi Yoksa internette soğan küründen çok bahsedilmiş önerisi olan ? Eğer bu kist geçmezse aşılama yapılamaz şeklinde söyledi aşılamayı 6.500 Tl ye Sinan hocaya yaptırdık hekimimizden çok memnunuz ancak maddiyattan artık özel hastanede devam edemeyeceğimiz için medicalpark Gaziosmanpaşa eğitim ve araştırma üniversite hastanesinde sadece birinci aşılamayı olabildik.
18 Nisan 2023 de Sonrasında Zeytinburnu Fatih eğitim araştırma Süleymaniye kadın ve doğum hastanesine gittik orada da infertilite bölümü varmış ayrıca aşılama için ücret almıyorlarmış ve de dışarıda yapılan aşılamayı kabul etmeyerek onlar sil baştan aşılama yapıyorlar bu yüzden kalan tedaviye de orada devam edeceğiz .
Bu tedaviyi devlet hastanesinde görmek istiyorsanız 800 TL heyet raporu çıkarıyorsunuz ilk 3 kez yapılan aşılama tutmazsa tüp bebek tedavisine başlıyorlar ve tüp bebek de 8.500 tl tedavinin masrafını ödemeniz gerekiyor dediler bu istenilen ödeme sadece bu tedavinin vergisiymiş.sgk kapsamında ilaç ve tüm tedavinin devlet bir kısmını karşılıyormuş
((Not:Son olarak da devlet hastanesinde bu tedaviyi olmak için eğer dışarıdan bir hastanede tahlil yaptırdıysanız onları kabul etmiyorlar sil baştan tekrar yaptırıyorlar ))
merhaba bende aynı durumdayım ilk aşılamamı oldum klomen ve çatlatma iğnesiyle ve tam4 kist oluştu biri 4mm dendi bu ay beklemedeyiz ama ben aşılama önceside klomen ve femera kullanımımda kist oluşmuştu 1 ay bekledik kendiliğinden gitmişti bu defa nasıl olur bilmiyorum bende üni. hastanesine gidiyorum hemen kistle gitsin aşılamaya devam edelim istiyorum bide yaş geçiyor zor bi süreç ama bende soğan kürü vs. hiç bir şey denemedim

aynen kist geçmeden aşılama yapamayız dediler istanbulda fatih etiğim araştırma hastanesi süleymaniye kadın doğum hastanesinde .
siz hangi hastanede tedavi görüyorsunuz inşallah güzel sonuç alırız hepimizde

Sogan kürü ben yapmistim myomum vardi ve cok buyudu kuculecegine. Uc yil once myom ameliyati oldum. Sogan östrojen hormonunu arttiriyor. Östrojen arttikca myomlar kistler cosuyor bence 💔

o zaman hiç denemeyeyim soğan kürünü :KK43:
Zeytinburnu Fatih eğitim araştırma Süleymaniye kadın ve doğum hastanesinde acaba aşılama veya tüp bebek yaptırıp olumlu sonuç alan var mı yada doktorlar konusunda bilgisi olan? ayrıca memnun kalan veya kalmayan?

Aynen bende araştırdım testere dişli aslan pençesi çayı tüketimi daha iyiymiş ama bi türlü alamadım inş giderler de tedaviye başlarız ama bende tüp bebek dok araştırıyorum

Özeller çok pahalı mesela İstanbul’da bahçeci bebek tüp bebek merkezine gittim de Özkan hocayla ücretsiz ön görüşme yaptık kendimi hiç rahat hissedemedim bile direk tüp bebek önerdi rant ve ticarete çevirmişler hasta sağlığının çok önemi yok bence orada . Direk doktordan sonra ön muhasebeye yönlendiriliyorsunuz. 36 bin tl den başladığını ilaçların karşılamadığını söylüyorlar size çok egolu doktor olduğu için içeriye girdiğiniz zaman ile çıktığınız bir oluyor kapıdan içeriye ilk adım attığınızda egosunu size duruşuyla hissettiriyor zaten o yüzden orayı eledim
Momart ile telefonda görüştüm İstanbul şişlide sağolsınlar tahlillere rica ile telefondan Erbil bey baktı uzman görüşünü aldık ama orasıda tüp bebek için bütçemize uymadığı için orayada gidemedik
Medikalpark floryada hediye Dağdeviren hoca varmış fiyat olarak da diğer hastanelere göre bence ortalama olarak iyi ancak ilaçları ücretli almak zorunda kalıyorsunuz ayrıca sgk heyet raporu çıkarmak istiyorsanız yaklaşık 25 bin liraya düşebiliyor sgk sayesinde ve heyet rapor almak istiyorsanız da bu paketin içine dahil ediliyormuş bugün öğrendim ekstra ücret almıyorlarmış raporda en fazla 4 güne çıkıyormuş ancak tedavide indirim ve doktorun vereceği ilaçlar için belli oranda indirim oluyormuş tamamını yine karşılamayabilirmiş
Devlet hastanesinde tüp bebek tedaviyi olursanız sadece vergisini ödeyeceksiniz dedikleri için şimdilik devlet hastanesinde devam etmeyi düşünüyoruz en son çare bir kez özelde tüp bebek deneyeceğiz
1.aşılama tutmadı maalesef üstüne de kist oluşmuş klomen ve çatlatma iğnesi kullanınca :KK43:(( kistler geçene kadar tedaviye ara vermemiz gerekiyormuş .yarın tekrar gideceğim bakalım kan sonuçlarına ne diyecek ayrıca AMH tahlili bir hafta sürüyor sonucun çıkması
Bahçelievlerde de Medicana hastanesi bulduk ve tüp bebek merkezi var fiyat olarak piyasasına göre çok makul ve tedavinin içinde ilaç masrafını da dahil ediyorlar ilaçlar için ekstra fark ücret ödemiyorsunuz özel sağlık sigortasıda geçiyor ayrıca ama hekim tecrübesi ve laboratuvar teknolojisi nasıl hiç bilmiyorum henüz öğrenemedim fiyat olarak sgk heyet rapor olursa 20bin lira tedavi sürecinde kontrol ve ilaçlar dahilimiş
Medipol bağcılara da sordum bence çok pahalı güç yetişmez :KK43:
YouTubeda çok araştırdım tüp bebek tutmazsa pgd genetiğine bakıyorlarmış ve bunu da özel hastaneler dolar kur bazlı yapıyor
Sonuç olarak bizde devlet hastanesinden devam etmeye karar verdik hem maddi hemde manevi anlamda zorlu bir süreç ne yazık ki
Bebek sahibi olma sürecimizde geçtiğin tüm aşamaları anlatacağım şimdilik heyet rapor çıkarmaya çalışıyoruz

Bahsettiğiniz bitki adet düzensizliğine daha çok iyi geliyormuş şimdi araştırdım ama kist için de iyi midir ve ne kadar süre kullanmak gerekiyor ?

Canım ilk klomen kullanmamda 3.6 cm kistim oldu ve bir sonraki adette attım. Doktorum en kolay kist olduğunu ve vücuttan kendiliğinden atıldığını söyledim. Bence hiç endişelenme. Ben herhangi birşey kullanmamıştım

çok teşekkür ederim içim rahatladı :)
Şunu da ekleyeyim canım. Doktorum dedi ki apandist ağrısı sanabilirsin, o kadar ağrıyabilir ama bil ki kistten dedi. Patlayınca geçecek dedi. Gerçekten de ağrım oldu ve bir gün içinde geçti. Muhtemelen o an patlamıştı. Ağrın olursa endişelenme diye bu bilgiyi de vermek istedim.

Şunu da ekleyeyim canım. Doktorum dedi ki apandist ağrısı sanabilirsin, o kadar ağrıyabilir ama bil ki kistten dedi. Patlayınca geçecek dedi. Gerçekten de ağrım oldu ve bir gün içinde geçti. Muhtemelen o an patlamıştı. Ağrın olursa endişelenme diye bu bilgiyi de vermek istedim.
Merhaba benimde klomen ve aşılama sonrası 4 kistim oluştu bu ay gitmelerini bekliyoruz peki siz şimdi ne yaptınız aşılama devammı ve klomenmi kullanıldı yine

Merhaba benimde klomen ve aşılama sonrası 4 kistim oluştu bu ay gitmelerini bekliyoruz peki siz şimdi ne yaptınız aşılama devammı ve klomenmi kullanıldı yine
Canım bir ay boş geçti doktorum kist gitsin diye. Şöyle diyeyim Şubat'ta klomen, Mart boş, Nisan tekrar klomen+aşılama oldum

Canım bir ay boş geçti doktorum kist gitsin diye. Şöyle diyeyim Şubat'ta klomen, Mart boş, Nisan tekrar klomen+aşılama oldum
umut oluyorsunuz bana ne güzel saplıkla kucağınıza almak nasip olsun inş benimde giderlerse bu ay inş 2. aşılama yapılacak inş giderlerde yapılır çok istiyorum bende artık

umut oluyorsunuz bana ne güzel saplıkla kucağınıza almak nasip olsun inş benimde giderlerse bu ay inş 2. aşılama yapılacak inş giderlerde yapılır çok istiyorum bende artık
İnşallah bebiş haberlerimizi de en kısa zamanda alırız canım. Bu klomenden olan Kist en kolayı anladığım kadarıyla bu yolculukta. Hiç canını sıkma. Sadece biraz bekleme yaptırıyor o kadar.

Canım ilk klomen kullanmamda 3.6 cm kistim oldu ve bir sonraki adette attım. Doktorum en kolay kist olduğunu ve vücuttan kendiliğinden atıldığını söyledim. Bence hiç endişelenme. Ben herhangi birşey kullanmamıştım
Kızlar bende bu ay klomen baslayacam aşılama olacak ilk aşılama bı sorum olacakti size kistleriniz hiç bir problem yokken mi oldu pco falan yoktu demi

Geçiyor mu peki sonrasında bide aşılama ağrılı bı islem mi
Canım evet kist için doktorum en kolay kist türü olduğunu, çoğunlukla kendi kendine atıldığını, korkulacak birşey olmadığını söylemişti. Gerçekten de Bir sonraki ay adetimle atılmıştı. Canım aşılamayı herkes çok kolay diyor. Ben de aşırı kolay olduğu beklentisiyle gitmiştim, hatta baya sevinçliydim ama aşılama esnasında birazcık hisettim canım. Seni korkutmak istemem ama öyle hiç hissedilmeyen çok çok kolay birşey gibi gelmedi bana. Ama o hissiyat toplamda 2 dakika gibi birşey sürdü. Kısaydı canım.

X