Koca dünyada dostum-sırdaşım diyecek kimse kalmamış meğer

arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.arkadaş veya akrabalarımın hamile haberlerini vermelerine bende bazen kırılıyorum.söyleyiş tazları okadar kırıcı oluyorki bazen günlerce rüyamda görüp ağladığım oluyor.

en son eşimin halasının kızına çok kızdım ve allah biliyorki hamile olduğuna hiç sevinmedim.bana haber verilirken kem küm edilmesine,.....bomba haber olarak adlandırılmasına .....herşeyin bi vakti saati var gibi bana vaaz verilip ondan sonra bana haber verilmesine verildikten sonrada sanki ben çok kıskanacakmışım gibi kısık sesle bebek hakkında konuşmalarına ........ben gelince yüzüme bakılıp susulmasından nefret ediyorum

kısacası biz hamile haberlerine üzülmüyoruz.insanların hal,hareket ve konuşma tazlarına,haber verme usluplarına kırılıyoruz.

bu çok hassass bir konu sana nispet yapmak için arayacaklarını sanmam eğer onun için aradılarsa büyük terbiyesizlik..

canim bence sen cok hassassin bu konuda bu yuzden yanlis anliyor olabilirsin. tabi onlarin soyleyis tarzida onemli. arkadaslarini taniyorsun ne amacla soylediklerini bilirsin.
ama sunu da belirteyim benimde dunyada tek arkadasim can dostum diyebilecegim kisinin de bebegi olmuyor. ama bende hamile oldugumu utana SIKILA da olsa ilk onunla paylasmistim esimden sonra.
bilemiyorum mutlulugumu paylasmakti benim amacim
belki oda senin gibi dusunmustur. cok uzulurum oyle dusunduyse cunku onu kirmak istemedim
belki arkadaslarinda benim gibi mutlulugunu paylasmak istemistir.
ALLAHIM SU MUBAREK GUNLERIN HATRINA ISTEYEN HERKESE NASIP ETSIN ICINDE SANA DA (AMIN)

kendi davranışlarınızı hiç sorguladınız mı?
neden size nispet yapsınlar... çok mu üstündünüz onlardan... bebek sahibi olan kadınlar olmayanlardan üstün müdür ki bunu gözünüze soksunlar...
dünya da herkesin tabağında aynı yemek olacak diye bir şey yok... size verilen ve başkalarının kıskandığını düşündüğünüz şeyler için hiç şükrettiniz mi yaradana?
çocuğum olmasa da çok güzel bir hayat verdin bana diyebiliyormusunuz? yoksa onlara verdin bana vermedin diye isyan mı ediyorsunuz?
çocuk ohh işte benimde var diyebileceğiniz bir güç unsuru değil... Allah tez zamanda nasip etsin ama biraz insanları yargılayacağınız yerde dönüp kendinize bir bakın... o iğneyi önce bir kendinize batırın...

Evet bana göre gayet sıradan onlara göre daha güzel bir hayatım var ve bunu herzaman kendileri söyler.Ben hiçbir zaman kimseye üstünliük taslamam.İlk yazımıda okuduysan görmüşssündür.Bugüne kadar hep elimdekilerle yetindim.Sahip olamadığım şeyler için asla isyan etmedim.Sahip olduklarım için de şükretmesini bilirim.Dua ederken rabbimden banada bir çocuk ver diye istemiyorum eğer bir çocuk sahibi olmak hakkımızda hayırlı olacaksa ver diyorum.
Yukarıda yengecburcu arkadaşımızın yazdığı gibi çocuk sahibi olamayan bir kadınla,çocuk sahibi olan bir kadın asla birbirlerini anlıyamazlar .Bende burdaki herkesin beni anlamasını beklemiyorum.Yorumlarınız için teşekkürler.

ne kadar mutlu olmanız gerek halbuki, arkadaşlarınız hayattaki en değerli şeyin sevinç haberini alır almaz sizinle paylaşıyor...sizi değerli görüyorlar çevrenizde sevilen sayılan birisiniz...ama yaşadığınız olumsuzluğu o kadar büyük saplantı haline getirmişsiniz ki arkadaşlarınıza o değeri veremiyor gerekli ilgiyi gösteremiyorsunuz.elbette yaşayan bilir..çok büyük sıkıntılar yaşadığınızı anlıyorum..ama biraz hoşgörü..biraz daha paylaşım..biraz daha yaşanılan herşeye şükür..biraz daha hayata tutunma..kendine eşine ailene ve çevrene göstereceğin sevgi seni daha mutlu kılacak inan..allah inşallah birde bebek verdiğinde deyme keyfine...biraz relax..

çok yanlış düşündüğünzü belirtmek istiyorum..
bende 2 sene üzerine hamile kaldım..onuda 4.5 aylıkken kaybettim karnımda normal doğumla doğum yaptım filan..bu süreçte o kadar hamile haberi aldımki..ne şekilde söylerlerse söylesinler önemli olan hamile kalmalarıydı..onlarla birlikte üzüldüm onlarla birlikte sevindim bende..
hiç gocunmadım.Allaha isyan etmedim.En önemliside bu konuda garezim olmadı kimselere..
Siz hassaslığınızdan dolayı böyle düşünüyorsunuz..Ama bende diğer arkadaş gibi bir yardım almanızı öneriyorum.Bu süreçte stres sıkıntı gerçekten en büyük dezavantaj.yaşayan biri olarak söylüyorum bunu.
Allahım tüm isteyen arkadaşlarımı bebek sahibi yapsın inşallah

Kesinlikle yanlış bir tutum bu..Ben 7 yıldır bebek özlemi çekiyorum ama çevremdeki arkadaşlarım hamile kaldıkça, haberlerini aldıkça seviniyorum..Allah dileyen herkese bu güzel duyguyu nasip etsin diyorum.Onlar sizin arkadaşlarınız, elbette sevinçlerini söyleyecekler size..Kaldı ki aylar sonra başkasından duyunca daha ağırınıza gider bence neden söylemedikleri..

Allah'ım dileyen herkese nasip etsin, hamileliği yaşadım, kucağıma alamadım ama o süreç bile çok heyecan verici, çok güzeldi..
ınşaallah bu psikolojiden bir an evvel kurtulursunuz..Rabbim yardımcınız olsun..

bendenede sakliyorlar sonra laf arsinda ögerniyorum cok bozuluyorum herkesin bildigi neden benden saklaniyor üzülüyorum kendi kendime

bakın işte... onlar sizin hayatınız gayet güzel olduğunu söyleyebiliyorlar... demek ki gerçekten seviyorlar sizi... ama size göre hayatınız sıradan... bunu anlarım...
ancak onların sahip olduğu güzelliklerle size nispet yaptığını düşünmeniz başka şeyler düşündürttürür bana...
neden böyle olduğunuzu sorgulayan sizsiniz... ben ona dayanarak yazdım... şükür edersiniz etmezsiniz beni ilgilendirmez... ama kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın... kimse size nispet edecek değil... herkes mutluluğunu paylaşıyor... eğer bundan yanlış anlamlar çıkarıyorsanız benimle paylaşmayın mutluluğunuzu deyin olsun bitsin...

Allah kimseyi evlat hasretiyle bıakmasın arkadaşım inşallah seninde birgün olacak bebeğin,arkadaşların verdiği habere değil hal ve hareketlere üzülüyor insan yaşayan biri olarak bende bilirim,müjdelemek ayrı insanın gözüne gözüne sokmak ayrı düşüncelerini anlayabiliyorum en yakınım dostum bunu yaparsa dediğin oluyorda kafana takma bence benim eşimin olmuyor fakat kayınvalidem eltim görümcem öyle şeyler nispetler yaptılarki anlatamam ben allaha havale ediyom.Kimse birinin eksiğiyle pirim yapma hakkına sahip değildir verende rabbim alanda rabbim.Elbet bir gün olacak.

görümcemin bebeği olduğunda hayırlamaya gittik eşimin olmadığı halde bunu biliyorlar.
görümcem bebeği içeri kaçırdı kayınvalidem hemen tüütsü yaptı oadları tütsüledi bebeği tütsüledi bizi yalnız bıraktılar odada eşimle,bende gidelim dedim kalktık geldik daha neler neler ama hala yüz yüze bakıyor .İnsanların namaz kıl sana da versin demeleri sanki ibadeti kendilerine soracam.Hele halamın gelini hamile işte allah parası olana vermiyo,parası olmayana veriyo bunu parayla ölçtüklerine cahil patavatsız insanlara vs..
Eşimle çok mutluyum gerisi boş kafaya takamak daha iyi ruhsal açıdan.

siz nasıl arkadaşlarınızla iyi ya da kötü olayları paylaşıyorsanız onların da sizinle paylaşması normal değil mi?
yani arkadaşlık kavramı budur değil mi? mutluluk paylaştıkça artar. üzüntüler paylaştıkça azalır. Siz onlara derdinizi anlatıyorsunuz.... Yani eğer arkadaş olarak nitelendiriyorsanız birbirinizi onların iyi haberlerini size söylemesi kadar normal bişey yok.

belki tek hatalı yönleri sizin bu konuda hassas olduğunuzu düşünememeleri. siz şimdi çocukları olacak diye onlarla da mı görüşmeyeceksiniz?

Not: Tabi bu haber vermeyi nispet olsun diye yapıyorlarsa bilemem.

rabbim en yakın zamnda inşallah yüzünü güldürür canım aslında arkadaşın sana kötü amaçla söylememiştir ama hassas olunuyo bende tüp bebkle hamiş kaldım 5 sene sonra ama arkadaşlarımın bebişlerinin teyzoşuydum onlarla zamn geçirdiğimde oldu canım bu mübarek günlerde rabbim yüzünü güldürür inşallah amin

kusura bakmayın arkadaşlar ama daha testi yapar yapmaz araması nispettir................

bir süre önce dertleştiğim insanın ki -ben buna acımı bütün samimiyetimle anlatmışım-hemen armasıda nispettir.................

tabiki izole yaşaması anlamsız olabilir belki bu yapılan davranışlar geçmişte yaptığı hatalardan da kaynaklanabilir

ama nispet yapıldığı açıkça ortada..............dediğim gibi kendinide sorgulamayı unutma canım..........

canım benim yıprandığın için bunları düşünüyosun DİLERİM RABBİMDEN TEZ VAKİTTE SENİNDE ANNE OLMANI BEBİŞİNİ KUCANA ALMAYI NASİP ETSİN HERŞEY RABBİMDEN :Saruboceq::Saruboceq:

Herkes arkadaşın yanlış düşündüğünü yazmış ama bu gerçekten hassas bir konu Yaşamayan bilemez Aynı şeyleri ben de yaşıyorum.Ben de görüşmek istemiyorum. Kıskançlıktan değil de sürekli bebek muhabbeti yapıldığı için onlarla ortak bir muhabbetim olmuyor.

Valla henüz hiçbi çocuk denemesi yapmadığımız halde ben de çocuksuz birisi olarak sıkılıyorum bu sürekli bebeklerinin her hareketini anlatan annelerin muhabbetlerinden.Dediğiniz gibi anne olmayan, olanı anlamıyor sanırım.Bebek sahibi anneler anlatsın birbirine, çocuklarının elini soldan sağa sallarken hangi agucuk sesini çıkardığını ama bana aanlatmasın lütfen :)) Yakın görmek filan değil bence de,
o annelerin konuşacak başka şeyi olmaması + karşısındakinin anlatılanla ne kadar ilgilendiği ve hevesle dinlediğiyle değil, kendi anlatma ihtiyacıyla ilgileniyor olması. Sadece çocuk olayı değil, şöyle düşünün. Evli birisi olarak ben genelde çok mutluyum eşimle ama mutluluğumun ve eşimin iy yönlerinin detaylarını, evlenmek isteyen ama evlenemeyen en yakın arkadaşıma bile hiçbi zaman anlatmam .Samimi görmediğim için değil, mutluluk paylaştıkça artsa da, onu incitebilir. "Mutluluk paylaştıkça artar " kalıbının arkasına sığınıp da milleti kendi mutluluk hikayelerimizle sıkboğaz edip imrendirmeye gerek yok diye düşünüyorum. Hepimiz bu konularda daha dikkatli olmalıyız. vereliniortak Kul hakkı çok önemli bir konu çünkü.

Valla, bana bu konuda hassas olduğunu önceden söylemiş bir arkadaşıma, müjde verir gibi telefon açıp da hamileyim diyemezdim asla..
Varsın başkasından duysun..

Bunda da iyi niyet aramam..

ınsanlar biraz ince düşünceli olması lazım..

Bunun sevinci paylaşmakla alakası olduğunu düşünmüyorum..

Yani karşınızdaki arkadaşınız çocuğu olmuyor ve size daha önceden bu konuda hassas olduğunu, hamile haberlerine dayanamadığını hatta uzman yardımı bile almayı düşündüğünü söylüyor, ama siz ona özel telefon açıp''sürprizzz hamileyim''diyorsunuz..Sebep; sevincimi paylaştım..

Yürü git yaaa...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…