Koca ve aile arasinda kalmak

ask51ask

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
51
5
28
Yine canımı sıkan bir konuyla başliyoruz bu sefer konu eşim ve o dev gibi inadı bi taraftanda ailem ramazan dolayisiyla ben mukabeleye gidiyorum çarşamba günuydu ben kurandayken eşim aramiş bende duymamişti mesaj atmis aksam abinler iftara davet ediyor ne diyosun yazmiş bende gidelim yazdim sonra bana bir anda nereye gidicem hafta ici ya biktim yaa diye yazdi bende sinirledim abim asker uzman cavuş benim oda izindeydi sonkez gitmeden goruşmek istedi gidecekya oyuzden cagiriyor bizi yazdim oda bana şoyle bir sey yazdi neyse sen ara abino söyle bi bahane uydur gelemiycezde yani resmen oruclu oruçlu yalan soylememi istedi okadar morelim bozulduki nerdeyse agliycaktim sonra aradim bunu niye boyle bir sey istiyorsun benden yalan soylemeye ne gerek var dedim bagirdim sonra oda altta kalirmi oda bana bagirdi oylelikle kapattim suratina teli bu hep oluyo aileme gelince gitmek istemiyor neden boyle yapiyor bilmiyorum hep bi bahane ayda birkere aileme gidiyorum bazende kendim gidiyorum inanon ne yapiyor benim ailem buna bilmiyorum hep benim dememle oluyor hadi gidelim diye bir gun olsun agzindan duymadim hep benim israrimla oluyor gidicegimiz yer sanki elin evi oyle davraniyor asil ondan ben bıktımda haberi yok bu hep boyle gecen haftada mangala cagirdilar yine gitmedi neymiş yorgunmuşta gidemezmişte arabasi çok kiymetlidir arabasina kiyamiyor onun sonra bende arada kaliyorum bu seferde ailem bana diyo gelmiyosun niye oyle yapiyor kocan ne var getirse sureklu belliyor annem gelmedin etmedin bi ton lafi ben yiyorum sonra eşime patliyorum olan bize oluyor sıkıldım artik bu durumdan

Bir orta yol bulmaya çalışsanız.
belirli zaman icinde gidilebilir.
Mesela esinizin ailesinin evine ne sıklıkla gidiyorsunuz ?
ona gore kendi annenizin evinede gidersiniz.
Mesela ben bu hafta bir gün hatta dün dü. kaynana daydm .
Haftaya kendi annemde olucam.

Gitmek istemeyip size sorması gerçekten çok tuhafmış. Madem istemiyor niye sizin fikrinizi soruyor?

Ailenizle görüşmek istemiyorsa ne yapabilirsiniz ki? Bırakın görüşmesin. Evet can sıkıcı ama üstüne gittikçe yıpranan siz ve evliliğiniz olacak. Ailenizede diyin açık açık yapacak bir şey yok,görüşmek istemiyor diyin. Onlarda sizin huzurunuz için bu durumu kabulleniversinler. Çok mu lazım sanki damadın gelip gitmesi. Gönülsüz gönülsüz gitmesi gitmemesinden daha iyi valla.

Yani bu durumu ya kabulleneceksiniz ya da ayrılacaksınız gibi duruyor.

Gitmek istemeyip size sorması gerçekten çok tuhafmış. Madem istemiyor niye sizin fikrinizi soruyor?

Ailenizle görüşmek istemiyorsa ne yapabilirsiniz ki? Bırakın görüşmesin. Evet can sıkıcı ama üstüne gittikçe yıpranan siz ve evliliğiniz olacak. Ailenizede diyin açık açık yapacak bir şey yok,görüşmek istemiyor diyin. Onlarda sizin huzurunuz için bu durumu kabulleniversinler. Çok mu lazım sanki damadın gelip gitmesi. Gönülsüz gönülsüz gitmesi gitmemesinden daha iyi valla.

Yani bu durumu ya kabulleneceksiniz ya da ayrılacaksınız gibi duruyor.
Aynen öyle canim

Kendi ailesiylede goruşmuyor küs babasıyla ama küsmeden once gittigim zamanda ayniydi bu seferde ailesi dolduruyordu

Sizin aileniz artık eşiniz ve çocuklarınız. Önceliğiniz onlar olmalı. Gitmek istememesinin mutlaka bir nedeni vardır bence, düzgünce açık açık konuşmayı deneyin bağırış çağırış olmadan

Yine canımı sıkan bir konuyla başliyoruz bu sefer konu eşim ve o dev gibi inadı bi taraftanda ailem ramazan dolayisiyla ben mukabeleye gidiyorum çarşamba günuydu ben kurandayken eşim aramiş bende duymamişti mesaj atmis aksam abinler iftara davet ediyor ne diyosun yazmiş bende gidelim yazdim sonra bana bir anda nereye gidicem hafta ici ya biktim yaa diye yazdi bende sinirledim abim asker uzman cavuş benim oda izindeydi sonkez gitmeden goruşmek istedi gidecekya oyuzden cagiriyor bizi yazdim oda bana şoyle bir sey yazdi neyse sen ara abino söyle bi bahane uydur gelemiycezde yani resmen oruclu oruçlu yalan soylememi istedi okadar morelim bozulduki nerdeyse agliycaktim sonra aradim bunu niye boyle bir sey istiyorsun benden yalan soylemeye ne gerek var dedim bagirdim sonra oda altta kalirmi oda bana bagirdi oylelikle kapattim suratina teli bu hep oluyo aileme gelince gitmek istemiyor neden boyle yapiyor bilmiyorum hep bi bahane ayda birkere aileme gidiyorum bazende kendim gidiyorum inanon ne yapiyor benim ailem buna bilmiyorum hep benim dememle oluyor hadi gidelim diye bir gun olsun agzindan duymadim hep benim israrimla oluyor gidicegimiz yer sanki elin evi oyle davraniyor asil ondan ben bıktımda haberi yok bu hep boyle gecen haftada mangala cagirdilar yine gitmedi neymiş yorgunmuşta gidemezmişte arabasi çok kiymetlidir arabasina kiyamiyor onun sonra bende arada kaliyorum bu seferde ailem bana diyo gelmiyosun niye oyle yapiyor kocan ne var getirse sureklu belliyor annem gelmedin etmedin bi ton lafi ben yiyorum sonra eşime patliyorum olan bize oluyor sıkıldım artik bu durumdan
Akıl vermelik bir durum yok, müzakereye açık orta yol bulmak isteyen bir eş profili çizmemişsiniz.
Ailenizin sitemi için bir şey diyemem.
Siz kendi başınıza ailenize gitme imkanı varsa irtibatı kesmeyin. Eşinizle sürtüşseniz aile içi huzur gidecek. Ailenizi de bu duruma çok karıştırmamanız daha hayırlı olur gibi.
Siz de ortada pinpon topuna dönüp denge kurmaya çalışmayın, her birey kendinden mesul. Başkasının suçu derdini üstünüze almayın hasta eder o stres sizi.
Allah kolaylık versin inşallah düzelir

Akıl vermelik bir durum yok, müzakereye açık orta yol bulmak isteyen bir eş profili çizmemişsiniz.
Ailenizin sitemi için bir şey diyemem.
Siz kendi başınıza ailenize gitme imkanı varsa irtibatı kesmeyin. Eşinizle sürtüşseniz aile içi huzur gidecek. Ailenizi de bu duruma çok karıştırmamanız daha hayırlı olur gibi.
Siz de ortada pinpon topuna dönüp denge kurmaya çalışmayın, her birey kendinden mesul. Başkasının suçu derdini üstünüze almayın hasta eder o stres sizi.
Allah kolaylık versin inşallah düzelir
Amiin canim inşallah🙏

Eşiniz gelmesin siz gidin. Zaten belli ki sevmediği bir ortam vardı tadınızı kaçıracak. O olmadan abinizle daha keyifli vakit geçirirsiniz.

***Kişisel tavsiyem de eşiniz için yaptığınız buna benzer fedakarlıklarınız varsa bir gözden geçirin. O sizin ailenizle görüşmek istemiyorsa sizin de onun ailesi ile görüşmek istememe hakkınız olmalı.

Sizin tek gitmenize laf etmiyorsa tek basiniza gidin her yere beraber gitmek zorunda degilsiniz bazi insanlar ev gezmelerini cok sevmiyorlar.Ama tek sorun bumu bilemiyorum tabi onun ailesine gidiyormusunuz mesela yada kendi tarafina gelincede ayni sekildemi davraniyor?

Bende kendim gidiyorum ama ailem onuda istiyorlar seviyorlar insalar iyilik etmek istiyor yiyelim icelim konusalim eglenelim istiyorlar

Sizin tek gitmenize laf etmiyorsa tek basiniza gidin her yere beraber gitmek zorunda degilsiniz bazi insanlar ev gezmelerini cok sevmiyorlar.Ama tek sorun bumu bilemiyorum tabi onun ailesine gidiyormusunuz mesela yada kendi tarafina gelincede ayni sekildemi davraniyor?
Kendi ailesiyle konuşmuyor zaten aile binasinda oturuyoruz küs degilken istedigi gibi cikip gidiyordu bana gelince hep bahanesi hazirdi

Bence illa bir yalan söylemen gerekiyorsa sanki senin ailen kocanı çok seviyormuş gibi cümleler kur. Atıyorum kocan senin anneni arabayla eve bıraktı, gülerek de ki “ya annem diyor ki hayatımda böyle güzel araba kullanan birini görmedim” veya sizi davet ettiklerinde “annemler diyor ki damadım burnumda tüttü yoksa sen mi izin vermiyorsun bizimle görüşmesine” falan salla böyle şeyler. Erkekler biraz gazla çalışıyor bize söylense asla inanmayız ama erkekler inanıyor. Kadınlar genelde korkup iltifat etmiyor eşlerine ama emin ol tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, kocan çok sevildiği hissini alırsa hem ailene yakın durur hem de sana karşı bir hata yapmamaya çalışır sırf ailenin gözündeki değerini koruyabilmek için. Mesela gitmeyi kabul etmediğinde bağırmak yerine veya abine yalan uydurmak yerine 5 dk bekleyip kocanı geri arayabilirdin “abim çok üzülmüş seninle sohbet etmeyi vakit geçirmeyi çok özlemiş malum iş hayatı stresli biliyorsun seni arkadaş olarak görüyor seninleyken çok keyif alıyormuş” vs vs

Eşiniz gelmesin siz gidin. Zaten belli ki sevmediği bir ortam vardı tadınızı kaçıracak. O olmadan abinizle daha keyifli vakit geçirirsiniz.

***Kişisel tavsiyem de eşiniz için yaptığınız buna benzer fedakarlıklarınız varsa bir gözden geçirin. O sizin ailenizle görüşmek istemiyorsa sizin de onun ailesi ile görüşmek istememe hakkınız olmalı.

Bence illa bir yalan söylemen gerekiyorsa sanki senin ailen kocanı çok seviyormuş gibi cümleler kur. Atıyorum kocan senin anneni arabayla eve bıraktı, gülerek de ki “ya annem diyor ki hayatımda böyle güzel araba kullanan birini görmedim” veya sizi davet ettiklerinde “annemler diyor ki damadım burnumda tüttü yoksa sen mi izin vermiyorsun bizimle görüşmesine” falan salla böyle şeyler. Erkekler biraz gazla çalışıyor bize söylense asla inanmayız ama erkekler inanıyor. Kadınlar genelde korkup iltifat etmiyor eşlerine ama emin ol tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, kocan çok sevildiği hissini alırsa hem ailene yakın durur hem de sana karşı bir hata yapmamaya çalışır sırf ailenin gözündeki değerini koruyabilmek için. Mesela gitmeyi kabul etmediğinde bağırmak yerine veya abine yalan uydurmak yerine 5 dk bekleyip kocanı geri arayabilirdin “abim çok üzülmüş seninle sohbet etmeyi vakit geçirmeyi çok özlemiş malum iş hayatı stresli biliyorsun seni arkadaş olarak görüyor keyif alıyor” vs vs
Mantıklı firkir bidah boyle yaparim😁👍

Eşiniz kendi ailesiyle küs diye sizinde ailenizle görüşmemenizi istiyor bariz belli.
Abinize ayıp olmuş ramazanda davete icabet gerekir. Diğer zamanları tolere edebilirsiniz çok fazla görüştürmeyerek. Oturup sakince konuşmanız lazım dicem ama orta yol bulabileceğinizide hiç sanmıyorum. Kocanızı böyle kabul etmekten başka çareniz yok. Sizin görüşmenize karışmaması kaydıyla. Onada karışıyorsa zaten sizi gözden çıkarmış demektir.

Kendi ailesiyle konuşmuyor zaten aile binasinda oturuyoruz küs degilken istedigi gibi cikip gidiyordu bana gelince hep bahanesi hazirdi

X