Tatilimi zehir ettiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nazlihilton

Zaten kırılmış bir kızım 👰🏻
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2016
2.237
4.776
İcimi dokmem lazim ama bir kisi bile yok cevremde bunlari anlaticagim..

32 yasindayim kendimi bildim bileli annem ve babam anlasamiyor. Babam her girdigimiz ortamda dugunde tatil yerinde mezuniyette illaki biriyle gozuyle kaşıyla flortlesip annemin canini sıkıyor. Biz her topluluktan sonra mutlaka bir tartisma gerginlik cekiyoruz. Tatile gittik babam yan sitelerde oturan bir kadini gozune kestirdi anneme gore ilk degil bu kisi ve bu olay daha oncede yasandi. Kadin bahcemizin onunden gecip gitti babamda copu atayim bahanesiyle gitti ordaki agaclardan da bisey topluyorum bahanesiyle orda durdu birkac dakika, kadinda bakiyor surekli gecip gidiyor gecerken dikkatli babamin gozune bakiyor oda
Sonra koptu kiyamet annem kopek gibi bir ses tonuyla babamin her sorduguna cevap veriyor. Babam her zamanki gibi ben ne yaptim ki elma topladim sadece modunda ortam o kadar gergin ki tahmin edemezsiniz sofraya bile birlikte oturmadik.
Neyse dun annem gel denize gidelim dedi bende canim oyle sikildi ki bu olaydan gelmiyorum siz gidin dedim . Bana da bagirdi babasi ayri kizi ayri diye her neyse.
Ertesi gun babam yine konusmaya çalışıyor yumusak davranıyo anneme. Kalktik markete gittik cagirdi babam onu da isim yok benim orda dedi babamla donduk baktim kahvaltiya beklememisler yapmislar erkek kardesimle kahvaltiyi yine suratlar bes karis ses tonu nefret dolu
Babam da hazirlanin gidelim denize dedi bende gidip söyledim anneme kopek gibi havlama tonuyla afedersiniz bugunde bizim canımız istemiyor gelmiyoruz dedi.
Oyle diyince ben sinir krizi gecirdim saçımı yolmaya basladim duvara vurdugumu hatirliyorum biz dogru duzgun aile degilizki kim benimle neden evlensin dedigimi ağladıgimi hatırlıyorum. Benim essekler gibi calisip bekledigim 1 haftalik tatilimi cok gorduler.
Bir dugune gideriz babam orgizator kadini begenir gozuyle keser lavaboya gitme bahanesiyle kadinin dikkatini cekip onunden gecip gider ki karsilik ta buluyor isin ilginc tarafi

Sonra ikisi kendi aralarinda tartistilar. Ben esyalarimi topladim kendim donucektim eve babam getirdi kendide dondu benimle.

Bu problemlerden dolayi sanki kendime cekiyorum gibi erkek arkadaşlarımin gozu hep disarda surekli instagramdan swardam kadinlari ekleyen sebepsiz aranan tiplerden kime guvenecegimi sasirdim bu sebeplerden nisan attim sonraki erkek arkadasim yine digerinin aynisi cikti. ne ailem duzgun ne isimi severek yapıyorum ne karsima cikanlar 3 kuruşluk serefsiz herif oldugunu anlıyorum bir sure sonra hepsini

Uzun lafin kisasi bunu okuyan allah rizasi icin bana dua etsin karsima dogru duzgun biri ciksin benim gozum kapalı guvenicegim annemle babam gibi bir iliski yasatmicak birisi bende cekip gidiyim su evden kurtuliyim artik.

Kendi evine cik falan yazan olur malesef ailem izin vericek bir yapida degil verselerde kazandigim 13 14 bin le tek gecinmem yasamam mumkun degil.
Aglayarak yazdim kusura bakmayin birine anlatmaya utandigim şeyleri yaziyorum buraya hep

Son düzenleme:
Çok üzüldüm durumuna hakkında hayırlısı olsun. İnşallah gerçekten iyi niyetli ve seni seven biriyle karşılaşırsın yakın zamanda. Böyle insanlar bu zamanda pek bulunmuyor o yüzden bulursan bırakma sakın. Ailenin de çok içine girme mümkünse şehir değiştir evlenince yoksa senin de huzurun bozulur.

Yani anneniz ne yapsa haklı. Bastan bu flörtöz koca ile boşanmalıydı. Böyle yasanmaz ki.
Yerinizde olsa evi ayırırdım. Yani bir yolu olmalı böyle yasanmaz. En olmadı bari onlarla takılmayın. Beraber tatile gitmeyin mesela.
Malesef bosamiyor. Bu kadar yil parasizligi cefayi ben cektim yeni alicagi mi malimiza mulkumuze konsun diyor. Yada gitsin boşanma davasini kendi acsin beni istemiyorsa diyor

32 yasindayim kendimi bildim bileli annem ve babam anlasamiyor. Babam her girdigimiz ortamda dugunde tatil yerinde mezuniyette illaki biriyle gozuyle kaşıyla flortlesip annemin canini sıkıyor. Biz her topluluktan sonra mutlaka bir tartisma gerginlik cekiyoruz. Tatile gittik babam yan sitelerde oturan bir kadini gozune kestirdi anneme gore ilk degil bu kisi ve bu olay daha oncede yasandi. Kadin bahcemizin onunden gecip gitti babamda copu atayim bahanesiyle gitti ordaki agaclardan da bisey topluyorum bahanesiyle orda durdu birkac dakika, kadinda bakiyor surekli gecip gidiyor gecerken dikkatli babamin gozune bakiyor oda
Sonra koptu kiyamet annem kopek gibi bir ses tonuyla babamin her sorduguna cevap veriyor. Babam her zamanki gibi ben ne yaptim ki elma topladim sadece modunda ortam o kadar gergin ki tahmin edemezsiniz sofraya bile birlikte oturmadik.
Neyse dun annem gel denize gidelim dedi bende canim oyle sikildi ki bu olaydan gelmiyorum siz gidin dedim . Bana da bagirdi babasi ayri kizi ayri diye her neyse.
Ertesi gun babam yine konusmaya çalışıyor yumusak davranıyo anneme. Kalktik markete gittik babamla donduk baktim kahvaltiya beklememisler yapmislar erkek kardesimle kahvaltiyi yine suratlar bes karis ses tonu nefret dolu
Babam da hazirlanin gidelim denize dedi bende gidip söyledim anneme kopek gibi havlama tonuyla afedersiniz bugunde bizim canımız istemiyor gelmiyoruz dedi.
Oyle diyince ben sinir krizi gecirdim saçımı yolmaya basladim duvara vurdugumu hatirliyorum biz dogru duzgun aile degilizki kim benimle neden evlensin dedigimi ağladıgimi hatırlıyorum. Benim essekler gibi calisip bekledigim 1 haftalik tatilimi cok gorduler.
Bir dugune gideriz babam orgizator kadini begenir gozuyle keser lavaboya gitme bahanesiyle kadinin dikkatini cekip onunden gecip gider ki karsilik ta buluyor isin ilginc tarafi

Sonra ikisi kendi aralarinda tartistilar. Ben esyalarimi topladim kendim donucektim eve babam getirdi kendide dondu benimle.

Bu problemlerden dolayi sanki kendime cekiyorum gibi erkek arkadaşlarımin gozu hep disarda surekli instagramdan swardam kadinlari ekleyen sebepsiz aranan tiplerden kime guvenecegimi sasirdim bu sebeplerden nisan attim sonraki erkek arkadasim yine digerinin aynisi cikti. ne ailem duzgun ne isimi severek yapıyorum ne karsima cikanlar 3 kuruşluk serefsiz herif oldugunu anlıyorum bir sure sonra hepsini

Uzun lafin kisasi bunu okuyan allah rizasi icin bana dua etsin karsima dogru duzgun biri ciksin benim gozum kapalı guvenicegim annemle babam gibi bir iliski yasatmicak birisi bende cekip gidiyim su evden kurtuliyim artik.

Kendi evine cik falan yazan olur malesef ailem izin vericek bir yapida degil verselerde kazandigim 13 14 bin le tek gecinmem yasamam mumkun degilAglayarak yazdim kusura bakmayin birine anlatmaya utandigim şeyleri yaziyorum buraya hep
Anneniz neden bu adamı çekiyor 🤷🏻‍♀️ Hem sizi hemde kendini yıpratıyor

Çok üzüldüm durumuna hakkında hayırlısı olsun. İnşallah gerçekten iyi niyetli ve seni seven biriyle karşılaşırsın yakın zamanda. Böyle insanlar bu zamanda pek bulunmuyor o yüzden bulursan bırakma sakın. Ailenin de çok içine girme mümkünse şehir değiştir evlenince yoksa senin de huzurun bozulur.
Amin cok tesekkur ederim

Anne babanızın ilişkisinin bi parçası olmayı bırakmalısınız bence. Aynı evde olmayı değiştiremiyosanız bari beraber bir şeyler yapmayı bırakın. İnsanları değiştiremezdiniz birbirlerini o şekilde kabul ediyolarsa siz bişi yapamazsınız boşa kendinizi yıpratmayın.

Ayrı eve çıkamasınız bile ailenizden beyin olarak biraz kopun artik ayrılın.
Sizi ne ilgilendirir babanızın baktığı kadınlar, bu annenizin sorunu. Hala evli kalıyorsa kavga ediyorlarsa bosverin etsinler siz niye bunu takıyorsunuz?

Tatile yalnız ya da arkadaşlarınızla gidebilirsiniz. Ona da izin yok diyorsanız en azından bulunduğunuz yerde gezmeye yürümeye tek.basiniza, çıkın denize kendiniz gidin niye illa sürü şeklinde hareket etmeye çalışıyorsunuz?
Anneniz gelmiyor diye saç baş yolacaginiza tek gitseydiniz denize kafanızı dinleyin anneniz gelse nolur gelmese nolur.

Aileniz böyle diye degil ama sizin bakış açınız ve bu davranışlarınızla düzgün biri hayatınıza girmez.

Profilinizde dilber hala var konunuzu okuyunca babanızı Bülent onaran annenizi de sedefe benzettim. 😁
Böyle ebeveynler boşansalar da çocuklarının keyfini kaçırmasalar, travmalar bırakmasalar. Annene hak verdim ve çok üzüldüm aynı seyleri yaşadığınıza. İnşallah sizi çok seven biriyle karşılaşırsınız. Sizin için dua edicem.

Son düzenleme:
Yerinizde olsam anneme tavır koyacağıma babama sınır koyardım, hak ettiği gibi davranırdım. Anneniz yerden göğe haklı tepkisinde ama eksik ... madem boşanıp hem kendini hem sizi kurtaramıyor, annemle diyaloğumu azaltıp babamla sıfıra indirirdim. Annemi o halde bırakıp babamla markete gitmezdim mesela ya da eve dönmezdim.

Ertesi gun babam yine konusmaya çalışıyor yumusak davranıyo anneme. Kalktik markete gittik babamla donduk baktim kahvaltiya beklememisler yapmislar erkek kardesimle kahvaltiyi yine suratlar bes karis ses tonu nefret dolu

Kendi evine cik falan yazan olur malesef ailem izin vericek bir yapida degil verselerde kazandigim 13 14 bin le tek gecinmem yasamam mumkun degil.
Aglayarak yazdim kusura bakmayin birine anlatmaya utandigim şeyleri yaziyorum buraya hep
Senı okadar çok iyi anlıyorum kı benımde annem babam sürekli tartışıyolardı artık babamdan nefret etmeye baslamıstım. Çocukluğum genclığım ailemle kardeslerımle gecırdıgım her dönem annemın babamın bırbırlerıyle tartısmalarıyla kavgalarıyla etraftakı esyaları kırıp dökmelerıyle gectı öyle buyudum hep anneme uzuldum bize hem anne hem baba olmaya calıstı babam evde yattı yıllarca annem calıstı. O yuzden annemın bır sıcak yemegını hatırlamam. Ben bu durumu çok takıyordum artık panık atak hastası olmustum. Annemın cektıklerını dusununce ıcım cok yanıyordu uzuluyordum. Şimdi evlendım esımle mutluyuz ama babamın bıze yasattıklarından dolayı bazen ıstemsızce elımde olmadan esımın begenmedıgım bır hareketını gorunce babamda boyle yapardı deyıp sınır krızı gecırıyorum çunku eşim babama benzememelı ıstemıuorum hıc bır hareketı benzememeli. Şimdi annem ve ben sinirden sıtresten şeker hastası olduk.

Bak insan ne yapıyorsa kendıne yapıyor üzme kendını hayatına bak hiç bir sekılde duzelmıyor oyle aıleler. Benım çocukluğum tramva oldu halen de geçmıs aklıma gelıyor atamıyorum ıcımden sende benım gıbı olma canım

Cop Adam dizisi degil mi bu? Ayni ordaki adami anlatiyorsunuz sanki. Hayir, yanlis anlasilmasin konunuza fake demiyorum.

Bi insan capkin olabilir, cok da neseli eglenceli tiplerdir böyle insanlar ama esinin kizinin gozu onunde de oran buran ayri oynamaz yani bu capkinlik değil gevseklik, tiynetsizlik.

Belli ki anne babaniz bu flort dolu evliligi benimsemis iletisim sekli olarak da sizin tabirinizle "kopek gibi" birbirlerine bagirmayi tercih etmişler. Eskiler kolay kolay bosanmiyorlardi malum ve cikar yol olarak da birbirlerini huzursuz ettikleri bir evlilik insaa ediyorlardi.

Ama...

Evlatlarin burda sucu ne?

18 yas uzeri cocuklara anne baba iliskilerinden kendilerini soyutlamayi salık verebiliriz ama ya oncesi?

Sizin kendi kisisel sorununuza gelecek olursak, ben boyle bir evliligin icinde buyuyup evlenmek istemenizi hatta buna cesaret etmenize sasirdim. Karsiniza cikan erkekleri muhtemelen babaniz yuzunden tercih ediyorsunuz, icten ice capkin bir adami "duzeltmek, onarmak" istiyorsunuz.

Ben sizin durumunuzda olsam erkeklerle arama 3 adim mesafe koyar, kendini bana ispat edemeyen erkege mendilimi dahi atmazdim. Cesaretinizden oturu tebrik ederim.

Keske ulkemiz daha iyi bir yer olsaydi da size ayri eve cikip ailenizden uzaklasin tavsiyesini gonul rahatligiyla verebilseydim.

Anneniz hakli ve suclu. Bu kadar hakli olup da kendi cocuklarina boyle bir aile ortamini reva gormesi buyuk bencillik mal mulk ugruna. Babaniz zaten suclu. Siz muhatap olmayin 32 yas kucuk bi yas degil, nisan atmissiniz iliskileriniz de olmus. Kendinizi once degerli gorun kendi gozunuzde. Ailemiz boyleyken kim benimle neden evlensin dusuncesini korkunc buldum. Her aile biraz kaotiktir burasi turkiye sonucta. Kendinizi sevip ayni evde yasasaniz bile uzak durmaya calisin. Bu bile yeterli olacaktir.

Cop Adam dizisi degil mi bu? Ayni ordaki adami anlatiyorsunuz sanki. Hayir, yanlis anlasilmasin konunuza fake demiyorum.

Bi insan capkin olabilir, cok da neseli eglenceli tiplerdir böyle insanlar ama esinin kizinin gozu onunde de oran buran ayri oynamaz yani bu capkinlik değil gevseklik, tiynetsizlik.

Belli ki anne babaniz bu flort dolu evliligi benimsemis iletisim sekli olarak da sizin tabirinizle "kopek gibi" birbirlerine bagirmayi tercih etmişler. Eskiler kolay kolay bosanmiyorlardi malum ve cikar yol olarak da birbirlerini huzursuz ettikleri bir evlilik insaa ediyorlardi.

Ama...

Evlatlarin burda sucu ne?

18 yas uzeri cocuklara anne baba iliskilerinden kendilerini soyutlamayi salık verebiliriz ama ya oncesi?

Sizin kendi kisisel sorununuza gelecek olursak, ben boyle bir evliligin icinde buyuyup evlenmek istemenizi hatta buna cesaret etmenize sasirdim. Karsiniza cikan erkekleri muhtemelen babaniz yuzunden tercih ediyorsunuz, icten ice capkin bir adami "duzeltmek, onarmak" istiyorsunuz.

Ben sizin durumunuzda olsam erkeklerle arama 3 adim mesafe koyar, kendini bana ispat edemeyen erkege mendilimi dahi atmazdim. Cesaretinizden oturu tebrik ederim.

Keske ulkemiz daha iyi bir yer olsaydi da size ayri eve cikip ailenizden uzaklasin tavsiyesini gonul rahatligiyla verebilseydim.
İnanin feyk olsun oyle isterim ki fazlasi var bunlar bugunlerde sadece yasadiklarimiz. Nisan attigim onceki erkek arkadaslarimla ilgili konularin hepsi var okuyabilirsiniz.
Malesef evliliği tek cikis yolu olarak gorebiliyorum kendime teşekkürler yinede yorumunuz icin

Annenize bukadar tavır yapacağınıza babanıza yapsaydınız. Gitseydiniz denize annenizle hep onla takılsaydınız ona da iyi gelirdi size de.
Annem o kadar gergin ki babama karsi bize de sinirli davranıyor hicbir kabahatimiz olmadigi halde. Kendi problemlerim yetmiyor gibi bu ses tonlarina nefret dolu davranislarini kaldiramiyorum annemin. Annemin sinirini cikardigi kisiler yıllarca hep biz olduk malesef babamla beraber. Haftalarca yemek yapmaz mesela isten gelip ben yapardim kardeşime kendime makineyi acmaz ne biliyim kendince hakli olabilir beynim durdu bilemiyorum

Babanız boyunca çocuklarının yanında bile böyle davranıyorsa gençliğinde de pek rahat durmamıştır. Anneniz yılların birikiminden artık dayanamıyordur bu hareketlerine ancak iki tarafta hatalı, Babanız annenizin tepki vereceğini bile bile bu davranışlarına devam ediyor gözüne soka soka tabiri caizse, anneniz de bu davranışları zamanın da sineye çekmekle yolları ayırmamakla hata etmiş maalesef.

Annem o kadar gergin ki babama karsi bize de sinirli davranıyor hicbir kabahatimiz olmadigi halde. Kendi problemlerim yetmiyor gibi bu ses tonlarina nefret dolu davranislarini kaldiramiyorum annemin. Annemin sinirini cikardigi kisiler yıllarca hep biz olduk malesef babamla beraber. Haftalarca yemek yapmaz mesela isten gelip ben yapardim kardeşime kendime makineyi acmaz ne biliyim kendince hakli olabilir beynim durdu bilemiyorum
Sağlam psikolojide olmayabilir anneniz babanıza katlanıyor sonuçta.. destek mi aldırsanız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X