Tatilimi zehir ettiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İcimi dokmem lazim ama bir kisi bile yok cevremde bunlari anlaticagim..

32 yasindayim kendimi bildim bileli annem ve babam anlasamiyor. Babam her girdigimiz ortamda dugunde tatil yerinde mezuniyette illaki biriyle gozuyle kaşıyla flortlesip annemin canini sıkıyor. Biz her topluluktan sonra mutlaka bir tartisma gerginlik cekiyoruz. Tatile gittik babam yan sitelerde oturan bir kadini gozune kestirdi anneme gore ilk degil bu kisi ve bu olay daha oncede yasandi. Kadin bahcemizin onunden gecip gitti babamda copu atayim bahanesiyle gitti ordaki agaclardan da bisey topluyorum bahanesiyle orda durdu birkac dakika, kadinda bakiyor surekli gecip gidiyor gecerken dikkatli babamin gozune bakiyor oda
Sonra koptu kiyamet annem kopek gibi bir ses tonuyla babamin her sorduguna cevap veriyor. Babam her zamanki gibi ben ne yaptim ki elma topladim sadece modunda ortam o kadar gergin ki tahmin edemezsiniz sofraya bile birlikte oturmadik.
Neyse dun annem gel denize gidelim dedi bende canim oyle sikildi ki bu olaydan gelmiyorum siz gidin dedim . Bana da bagirdi babasi ayri kizi ayri diye her neyse.
Ertesi gun babam yine konusmaya çalışıyor yumusak davranıyo anneme. Kalktik markete gittik cagirdi babam onu da isim yok benim orda dedi babamla donduk baktim kahvaltiya beklememisler yapmislar erkek kardesimle kahvaltiyi yine suratlar bes karis ses tonu nefret dolu
Babam da hazirlanin gidelim denize dedi bende gidip söyledim anneme kopek gibi havlama tonuyla afedersiniz bugunde bizim canımız istemiyor gelmiyoruz dedi.
Oyle diyince ben sinir krizi gecirdim saçımı yolmaya basladim duvara vurdugumu hatirliyorum biz dogru duzgun aile degilizki kim benimle neden evlensin dedigimi ağladıgimi hatırlıyorum. Benim essekler gibi calisip bekledigim 1 haftalik tatilimi cok gorduler.
Bir dugune gideriz babam orgizator kadini begenir gozuyle keser lavaboya gitme bahanesiyle kadinin dikkatini cekip onunden gecip gider ki karsilik ta buluyor isin ilginc tarafi

Sonra ikisi kendi aralarinda tartistilar. Ben esyalarimi topladim kendim donucektim eve babam getirdi kendide dondu benimle.

Bu problemlerden dolayi sanki kendime cekiyorum gibi erkek arkadaşlarımin gozu hep disarda surekli instagramdan swardam kadinlari ekleyen sebepsiz aranan tiplerden kime guvenecegimi sasirdim bu sebeplerden nisan attim sonraki erkek arkadasim yine digerinin aynisi cikti. ne ailem duzgun ne isimi severek yapıyorum ne karsima cikanlar 3 kuruşluk serefsiz herif oldugunu anlıyorum bir sure sonra hepsini

Uzun lafin kisasi bunu okuyan allah rizasi icin bana dua etsin karsima dogru duzgun biri ciksin benim gozum kapalı guvenicegim annemle babam gibi bir iliski yasatmicak birisi bende cekip gidiyim su evden kurtuliyim artik.

Kendi evine cik falan yazan olur malesef ailem izin vericek bir yapida degil verselerde kazandigim 13 14 bin le tek gecinmem yasamam mumkun degil.
Aglayarak yazdim kusura bakmayin birine anlatmaya utandigim şeyleri yaziyorum buraya hep
Hani ayrı eve çıkamıyorsunuz en azından tatili ayrı yapsaydınız?
Arkadaş grubunuzla veya kardeşinizle
Sürekli dip dibe problem içindesiniz zaten en azından tatilde bir nefes alırdınız.

Babanız berbat bir eş ama annenizde de hatalar var.
Bunca yıldır sırf inat uğruna büyük ihtimalle boşanmadı bundan sonrada boşanmayacak bari size huzur verse
Olabildiğince kendinize ait zamanlar yaratın ve sorunlarının arasına girmemeye çalışın.

Haftalarca yemek yapmaz mesela isten gelip ben yapardim kardeşime kendime makineyi acmaz ne biliyim kendince hakli olabilir beynim durdu bilemiyorum
işten gelecek yaştayken de anneden yemek beklemeyin ama zaten

annenize haksızlık ediyorsunuz bence köpek gibi lafı çok fazla

siz kadının biraz arkasında dursaydınız babanıza tepki koysaydınız -aklınız erince tabi- kadın da güç bulur bu adamı boşardı belki

sanki babanızı fazla normalleştirmişsiniz gibi geldi bana

babanız normal değil ki.. e annenizin hafiften kafayı sıyırması normal ama şu durumda

Hani ayrı eve çıkamıyorsunuz en azından tatili ayrı yapsaydınız?
Arkadaş grubunuzla veya kardeşinizle
Sürekli dip dibe problem içindesiniz zaten en azından tatilde bir nefes alırdınız.

Babanız berbat bir eş ama annenizde de hatalar var.
Bunca yıldır sırf inat uğruna büyük ihtimalle boşanmadı bundan sonrada boşanmayacak bari size huzur verse
Olabildiğince kendinize ait zamanlar yaratın ve sorunlarının arasına girmemeye çalışın.
Evt annem bosanmayi dusunmuyor gitsin baban acsin istiyorsa dava diyor. Bu son zaten tatil olayımiz. Cok arkadas cevrem yok yakin arkadaslarimin hepsi evli. Bende turlara katilmaya karar verdim onumuzdeki sene insallah bir aksilik olmazsa

Anneniz o kadar da haklı değil. Flörtüz bir kocası var, gördüğünde eşiyle konuşsun size yansıtmaya gerek yok ki. Adamın umrunda bile değil. Siz kafaya takıyorsunuz. Bence karışmayın ilişkilerine. Allah yardımcınız olsun.

Ben de öyledir inşallah diye tekrarla okudum ama malesef bir daha oku bak

Tekrar okuyunca bende fark ettim. Annen sanirim kendi isi gücü geliri yok, yoksa niye cekip dursun böyle iradesiz bir adami. Ama konu sahibi bunlarin huylarini bildigi halde niye onlarla tatile gidiyor orasini anlamadim. Sahsen evde kalip kafa dinlerdim veya tek basima gezerdim orda

Evt annem bosanmayi dusunmuyor gitsin baban acsin istiyorsa dava diyor. Bu son zaten tatil olayımiz. Cok arkadas cevrem yok yakin arkadaslarimin hepsi evli. Bende turlara katilmaya karar verdim onumuzdeki sene insallah bir aksilik olmazsa
Annenle açık açık konuşabilirsin.
Artık kavgalarından yorulduğunu, isterse boşanırsa destek olacağını ama artık aralarında yıpranmak istemediğini söyleyebilirsin.
Psikoloğa yönlendirebilirsin.

Babanıza gelince o tek bir lafa layık bile değil
Çoluğuyla çocuğuyla gittiği tatilde kadın kesmek, flörtleşmek nedir terbiyesiz adam ?
Büyük konuşmayayım böyle bir adamla tek kelime laf bile etmem arkadaş grubumla bile tanıştırmam.

Bu karaktersizlikteki baba hakediyor en kötü tanımlamaları,sıfatları.
Sizin ama annenizin bildiği daha neler vardır kimbilir.Siz annenizin yerine kendinizi koyun bir de.
Baba yapacağını yapıyor, lafları işiten anne. Benim evladım bu durumda bana sahip çıkmasa kusura bakmayın;ne eş ne evlat gözümde falan olmaz gider kendi hayatımı kurarım.
Annenize haksızlık ediyorsunuz.O size şu aşamada kötü davransa da yakınlık kurmaya çalışıp psikolojik destek almasını sağlayın ve annenizin yanında durun onu anlamaya çalışın bir kadın olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X