Kocam bana çingenelik yapma dedi

ufff boşverin dolabıııı hemen ığlunuzla kınuşun anlatın büyükler arasında anlaşmazlıklar olabilir halletmeye çalışıyoruz daha sakin olabilirdik bir dahakine öyle olacağız seninle alakası yok aeni çok seviyoruz uff bilemiyorum çocuk gelişimci biri daha güzel ifade eder.

bu nedir yaaa ne okusam böyle çocukların yanında kavga yok başka bir konu sahibini kocası aldatmış o da çocuğu babafa bırakıp çekip gitmiş. biz çocugumuzun üzeribe titreyelim psikolojisi sağlam huzurlu mutlu bir birey olsun sizin gibiler carcarcar kavga etsin haklı da olsan kavga mı etmek Ozorundasın tedavi olun yazıl ya çocugunuza ve bizim cocuklarımıza sakin sakin yazıyordum şu vakte kadar ama yeter artık kibarca söyleyince kavga eferek iletişim kuran bu breyler anlamıyor öocugun yanında kavga etmeyin offff
En cok beni üzen şey oglumun yanında bu kavganın olmasıydı. Ne kadar kızsanız haklısınız. Obsesif kompulsif icin tedavi oluyorum hastalığıma bütün suçumu atmak istemiyorum ama durum böyle. Ama yazılanlar beni gerçekten etkiledi, hiç bu açılardan bakmamıştım. Eşime o kadar kızgın olan ben, şimdi ona yaptığım ayıp karşısında o kadar utanıyorum ki, bilip ya da bilmeden bana büyük bir iyilik yapıp beni silkelediniz. Teşekkürler

Ben sizi hatalı buldum kusura bakmayın. Fazla agresifsiniz ve olayları fazla uzatmışsınız. Eş size ayak uydursa ne olacak gidip adamlarla birbirlerine gireceklerdi iyiki sizin yanınızda olmamış. Millet o an ki hatasına sahip çıkmamışken teee 4 sene geçince mı sahip çıkacak? Eş anlamış onlardan bir cacık olmayacağını ve muhattap olmamayı tercih etmiş. Siz ısrar kıyamet üstüne gitmişsiniz yetmemiş mağazada adamlarla ağız dalaşına girmişsiniz kimse eşinin bu duruma düşmesini istemez. Sakinleşin ve varsa durumunuz yeni dolap alın,olan biteni de unutun.
Sanırım daha o olgunluğa erişemedim ceremesini de böyle cekiyorum. Haklısınız. Eşim gerçekten haklıymış

Ne kadar tanıdık olursa olsun gerçek samimiyet olsaydı zaten değişim o an olurdu. Adamın samimiyetsiz olduğu, iş ahlakı olmadığı oradan belli, problem olan ürün o an değiştirilir, kim kimin 3 yıl sonra problemli ürününü çözmüş. Eşiniz haklı haksız diyemem çünkü adam anlamış durumu, bulaşmak istememiş, aramış konuşmuş çözüm yok ee ne yapsın ve hemen size çözüm sunmuş, yenisini alabilirim diye sizin inatla gidicem, ben konuşcam deyip, mekana gidip orada çalışanla kavga edip, birde sahibini ara diye baskı yapmanızın sonucu kusura bakmayın ama eşinizin dediği oluyor. Bu kadar da hem kendinizi, hemde eşinizi düşünmeden hareket edilmez. Haklılık böyle aranmaz, haklılık haklı olduğun anda sesini çıkarıp, çözüm bularak aranır. Aradan yıllar geçmiş siz haklıyken haksız olmuşsunuz ama olayı şöylede bakabilirsiniz bu size tecrube olmuş.
böyle yorumları okudukca yaptığım şey yüzünden o kadar utanıyorum ki. Eşime karşı rezil olmuşum ben gercekten. Daha yeni yeni anlıyorum teşekküler

iyiki de bunu size sorup fikir almışım. Yoksa eşimle daha da büyüyecekti sorunlarım. Ben evet obsesif bir kişiliğe sahibim ve bu yüzden ilac kullanıyorum. Hic düşünmediğim taraftan düşündürüp beni aydınlattınız.
Haksızlığa gelememişsiniz bende de var bu huy malesef. Ama herkes hakkıyla davranmıyor olan dönüp size olurdu boşverin sadakanız olsun.

Tavırlarınız fevri geldi bana. Bu antipatik görünmüş olabilir. Ses yükseltmeye gerek yok. Ciddiyetle talep iletilir. Sonuç alınmazsa geçmiş olsun. Böyle durumlarda yazılı bir yazışma vs tutulmalı her zaman ki talebe cevap alınamayınca hak aranabilsin.

Eşinin çingene demesi de pasif tavrı da çirkin.
Her konuda böyle mi?
Bunun dışında, bi konuyu tutturdu mu yakasını bırakmayan biri gibi geldin bana, böyle ısrarcı insanlar vardır, herkesi bezdiren, öyle ise de eşin bıkmış ve yaka silkmiş olabilir.

Adam bana demesin mi 3 yıldır aklın nerdeydi abla??
Gercekten 3 sene sonra yenısını vereceklerıne ınanıp kavgaya mı gıttınız?Cıngenelık degıl hakkkınızı arıyorsunuz tmm da bana yenı eve gecınce deseler orda anlarım yan cızdıklerını.Ben belkı ömrumun sonuna kadar aynı evde oturcam ne alaka yenı ev?Zamanlamanız yanlıs.

Direkt konuya giriyorum. Biz 4 sene önce evlendik ve eşyalarımızın tümünü aynı yerden aldık. Adamlar yatak odamızın sürgülü dolabını kurarken parçaladılar, altı kırıldı. Adamlar dil döktüler kendi evinize geçin söz yenisini getiricez. Simdi tak çıkar uzun iş vs dediler. Ve buna ben şiddetle karşı cıksam da eşim tamam dedi. Cunku tanıdık. Simdi ise biz tasınıyoruz kendi evimize geciyoruz. Ve benim başından beri inanmadığım konuyu eşime açtım de bakalım taşındığımızı, yeni parçayı getirsinler dedim. Eşim ağırdan aldı bir kac kez aradı konustu, eşimin sonraki aramalarında meşgule düşürdüler yani kısaca zora sürdüler. Eşim bana en son bi dolap yüzünden rezil olamam vs diye konuyu kapatmaya çalıştı. Yani sırf tanıdık diye ayıp olmasın diye artık niyeyse beni sindirmeye çalıştı. Ben de alacaklı olduğum için bana çingenelik yapma dedi. Baktım eşim halletmiyor, konuşmuyor ben de eşime beni oraya götür ben konuscam dedim. Sahibi yoktu calısan biri vardı orda. Eşimle kavga ettik ve ben tek gidip gelicem demiştim tek gittim eşim 2,5 yaşındaki oğlumla arabada beni beklediler. Adama sinirli ve evet yüksek sesle derdimi anlatmaya başladım. Adam bana demesin mi 3 yıldır aklın nerdeydi abla?? Bunu duyunca daha da cıldırdım güvendik hata ettik o zaman dedim. Sahibi yoktu,konusmak istiyorum dedim. Teli bana verince adama dediklerimi ona tekrar ettim. Bana dediği şey 'Terbiyesiz seni, git nereye şikayet ediyorsan et' sonra teli kapattı ben de ordan sonra koptum. Eşim 5 dk sonra geldi, demek eşimi aramış. Ben en son dedim ki ya bana parçamı verin ya da onun ederinde bir sey ya da parasını dedim. Son lafı söyleyip eşimi beklemeden cıktım arabaya bindim. Oglum arabada tekti. Geldi bagırmaya başladı. Beni rezil ettin bir dolap icin, sen bir şeye takınca bırakmıyorsun bir dolap yüzünden adam beni aradı seni suçladı dedi. Ben sinirden aglamaya başladım. Neden mi? Eşim bile benim yanımda değilse, benim parayla aldığım şeyin yani hakkım olan şeyi ben istiyorum diye bana çingene yakıştırması yapıyorsa elin adamı ne düşünürdü benle ilgii acaba. cok bagırdım cok agladım ve dünden beri sustum o da ben de konusmuyoruz.Benim ne hatam var burda söyler misiniz
Sizin sucunuz yok. Eşiniz afedersiniz ama pisirigin teki ve o yuzden tanidik vs bahanesiyle olmaz simdi degistirin diyememis. Adamlar soz vermesine ragmen yeni evinize tasindiginizdada soyleyememis ve sizde butun bunlarin birikimi ilede bagirip hata etmissiniz. Asil ayip varsa soz verip sozu tutmamaktir. Ama boyleleri laftan anlamaz hakkimi helal etmiyorum deyip te cikmaniz yeterliymis. O an kendinizi tutamamanizida karsi tarafın yuzsuzlugune bagliyorum. Esiniz muhtemelen hep sizi bu tarz konularla yoracak tecrubem geregi boyle düşünüyorum. Insallah degisir.. Allah yar ve yardımcıniz olsun. Acik yazdim hakkinizi helal edin.

Ooo 3 yil olmus.. parca marca hikaye paranizi isteyecektiniz kavganizi o zaman edecektiniz..bana gore cingenelik yapmamissin.. ama kendinj evet bir dolap icin zor duruma dusurmussun..

X