Kocam bana çingenelik yapma dedi

Kesinlikle eşine karşı çok haklısın. Seninle empati kurunca ben de çıldırırdım. Velevki mobilyacılar karşısında haksızdın, eşin yine de arkanda olmalıydı. Ben, yeni eve geçince değiştiririz dediklerinde en geç 3 ay falan olmalı demistim ama siz 4 sene sonra gitmişsiniz. Bunca zaman kırık dolap kullanmissiniz. Haksizliga uğramışsınız.
benim de anlatmak istediğim tam olarak o. Onların tepkisi değil eşimin tepkisizliği ve yandaşlığı beni kızdırıyor

Zor olmuyor mu bu kadar takıntili bi sekilde yasamak ya.Esiniz yeni aliriz gerekirse demek istemis zaten niye uzatiyosunuz ki.çok yorarsi

Zor olmuyor mu bu kadar takıntili bi sekilde yasamak ya.Esiniz yeni aliriz gerekirse demek istemis zaten niye uzatiyosunuz ki.çok yorarsiniz insani Allah eşinize sabir versin
bunca yazdığımdan bunu mu anladınız. Allah bence sizin çevrenize sabır versin amin

Direkt konuya giriyorum. Biz 4 sene önce evlendik ve eşyalarımızın tümünü aynı yerden aldık. Adamlar yatak odamızın sürgülü dolabını kurarken parçaladılar, altı kırıldı. Adamlar dil döktüler kendi evinize geçin söz yenisini getiricez. Simdi tak çıkar uzun iş vs dediler. Ve buna ben şiddetle karşı cıksam da eşim tamam dedi. Cunku tanıdık. Simdi ise biz tasınıyoruz kendi evimize geciyoruz. Ve benim başından beri inanmadığım konuyu eşime açtım de bakalım taşındığımızı, yeni parçayı getirsinler dedim. Eşim ağırdan aldı bir kac kez aradı konustu, eşimin sonraki aramalarında meşgule düşürdüler yani kısaca zora sürdüler. Eşim bana en son bi dolap yüzünden rezil olamam vs diye konuyu kapatmaya çalıştı. Yani sırf tanıdık diye ayıp olmasın diye artık niyeyse beni sindirmeye çalıştı. Ben de alacaklı olduğum için bana çingenelik yapma dedi. Baktım eşim halletmiyor, konuşmuyor ben de eşime beni oraya götür ben konuscam dedim. Sahibi yoktu calısan biri vardı orda. Eşimle kavga ettik ve ben tek gidip gelicem demiştim tek gittim eşim 2,5 yaşındaki oğlumla arabada beni beklediler. Adama sinirli ve evet yüksek sesle derdimi anlatmaya başladım. Adam bana demesin mi 3 yıldır aklın nerdeydi abla?? Bunu duyunca daha da cıldırdım güvendik hata ettik o zaman dedim. Sahibi yoktu,konusmak istiyorum dedim. Teli bana verince adama dediklerimi ona tekrar ettim. Bana dediği şey 'Terbiyesiz seni, git nereye şikayet ediyorsan et' sonra teli kapattı ben de ordan sonra koptum. Eşim 5 dk sonra geldi, demek eşimi aramış. Ben en son dedim ki ya bana parçamı verin ya da onun ederinde bir sey ya da parasını dedim. Son lafı söyleyip eşimi beklemeden cıktım arabaya bindim. Oglum arabada tekti. Geldi bagırmaya başladı. Beni rezil ettin bir dolap icin, sen bir şeye takınca bırakmıyorsun bir dolap yüzünden adam beni aradı seni suçladı dedi. Ben sinirden aglamaya başladım. Neden mi? Eşim bile benim yanımda değilse, benim parayla aldığım şeyin yani hakkım olan şeyi ben istiyorum diye bana çingene yakıştırması yapıyorsa elin adamı ne düşünürdü benle ilgii acaba. cok bagırdım cok agladım ve dünden beri sustum o da ben de konusmuyoruz.Benim ne hatam var burda söyler misiniz
Adamlar terbiyesizlik etmiş ama olayı bu kadar bekletmeyip anında degistirseydiniz eşiniz niye tanıdıktan aldi ki tanidiktan zarar gelir

Olay olduğu an değişim yaptıracaktınız, farzet ki o geçen sürede firma kapandı, ne yapacaktın adamın evine mi gidecektin? Eşin adamlarla konuştuğunda onların değişim yapmayacağını anlamış ki, olay büyümesin diye kapatalım demiş. Konunun bu kadar üstüne gidince eline ne geçti?

Olay olduğu an değişim yaptıracaktınız, farzet ki o geçen sürede firma kapandı, ne yapacaktın adamın evine mi gidecektin? Eşin adamlarla konuştuğunda onların değişim yapmayacağını anlamış ki, olay büyümesin diye kapatalım demiş. Konunun bu kadar üstüne gidince eline ne geçti?
gercekten bu kadar yazdığımdan bunu mu anladınız?

4 yil sonra ayni yerde ayni mobilyacinin duruyor olmasi bile sadece tesadüf ki pandemide birçok magaza esnaf vs iflas etti kapatti gitti küçüldü falan. Siz tanıdık sozune guvenerek hareket etmişsiniz ama ayıplı üründe ayibi bildirme karşılığında hak talep etme ve benzerinde de belli sureler vardir enflasyon nedeniyle sizin dolabin degeri de cok değişti zaten. Boşuna canınızı sıkmayın olan olmuş. Bazen kadınların erkek esnaflarla bagirismasi hos gorunmeyebiliyor. Eşiniz size karsi kaba konuşmuş gonul koymakta haklisiniz da bence en başta eşiniz sizin o insanlarla muhattap olmaniza musaade etmemeliydi.

istisnalar hariç gerçekten tanıdık eş dosttan alışveirş yapılmaz. aradaki samimiyeti kullanarak işinizi savsaklar bizim milletimiz böyle kabul ed elim iş ahlaki sıfır. bizde evlenirken evin kapılarını yabancıya gitmesin diye tanıdıga yaptırmıştık çok geç taktı resmen çeyizde kapısız olcaktı aradan kaç sene geçti kapı kolları kaplaması attı oksitlendi. nefret ettim yaptırdıgımıza

Ne kadar tanıdık olursa olsun gerçek samimiyet olsaydı zaten değişim o an olurdu. Adamın samimiyetsiz olduğu, iş ahlakı olmadığı oradan belli, problem olan ürün o an değiştirilir, kim kimin 3 yıl sonra problemli ürününü çözmüş. Eşiniz haklı haksız diyemem çünkü adam anlamış durumu, bulaşmak istememiş, aramış konuşmuş çözüm yok ee ne yapsın ve hemen size çözüm sunmuş, yenisini alabilirim diye sizin inatla gidicem, ben konuşcam deyip, mekana gidip orada çalışanla kavga edip, birde sahibini ara diye baskı yapmanızın sonucu kusura bakmayın ama eşinizin dediği oluyor. Bu kadar da hem kendinizi, hemde eşinizi düşünmeden hareket edilmez. Haklılık böyle aranmaz, haklılık haklı olduğun anda sesini çıkarıp, çözüm bularak aranır. Aradan yıllar geçmiş siz haklıyken haksız olmuşsunuz ama olayı şöylede bakabilirsiniz bu size tecrube olmuş.

Konu itibariyle haklısınız ama olan olmuş ve mağduriyet yaşamışsınız . Bazen sesimiz yüksek çıksa dahi sonuç anlamayabiliriz. Bunu kabullenmek lazım . Ben de bazen gerilmektense mağdur olmayı kabul ediyorum sanırım eşiniz gibiyim. Kafa rahatlığı da önemli bir yerde . Bence çok uzatmayın eşinizle aranızın bozulduğuna değmez . Yenilgiyi de kabul etmek lazım sanırım biraz kafa rahatlığı için

Hatalı ürün aldığınız halde bedelini tam olarak ödemişmiydiniz? Ben de 6 ay önce bir tv ünitesi yaptırdım istediğim gibi… sözleşme mukabilinde…ücretin de yarısını ödemiştim. Ürün geldiğinde üzerindeki aynanın füme rengi olduğunu görünce kalan parayı vermeyeceğimi istediğim renk ayna ile değiştiririlirse kalanı ödeyeceğimi söyledim…mızmızlandılar tabi kalan ödemeyi alalım biz aynayı değiştireceğiz zaten falan dediler…ama kabul etmedim… ve 6 ay oldu hala ayna değişecek diye bekliyorum…hiç inanmıyorum bu mobilyacı esnafına hiç…paranla sinir sahibi oluyorsun…

ufff boşverin dolabıııı hemen ığlunuzla kınuşun anlatın büyükler arasında anlaşmazlıklar olabilir halletmeye çalışıyoruz daha sakin olabilirdik bir dahakine öyle olacağız seninle alakası yok aeni çok seviyoruz uff bilemiyorum çocuk gelişimci biri daha güzel ifade eder.

bu nedir yaaa ne okusam böyle çocukların yanında kavga yok başka bir konu sahibini kocası aldatmış o da çocuğu babafa bırakıp çekip gitmiş. biz çocugumuzun üzeribe titreyelim psikolojisi sağlam huzurlu mutlu bir birey olsun sizin gibiler carcarcar kavga etsin haklı da olsan kavga mı etmek Ozorundasın tedavi olun yazıl ya çocugunuza ve bizim cocuklarımıza sakin sakin yazıyordum şu vakte kadar ama yeter artık kibarca söyleyince kavga eferek iletişim kuran bu breyler anlamıyor öocugun yanında kavga etmeyin offff

Muhtemelen eşinize de diğer adamlarla da konuşurken üslubunuz biraz bozuktu.. bu durumda eşiniz de sinirlenip başından savmaya çalıştı sizi
Bence sakinlesin zaten eşiniz yenisini alacak mecbur mobilyaci ile sorunu cozemeyeceksiniz

Ben sizi hatalı buldum kusura bakmayın. Fazla agresifsiniz ve olayları fazla uzatmışsınız. Eş size ayak uydursa ne olacak gidip adamlarla birbirlerine gireceklerdi iyiki sizin yanınızda olmamış. Millet o an ki hatasına sahip çıkmamışken teee 4 sene geçince mı sahip çıkacak? Eş anlamış onlardan bir cacık olmayacağını ve muhattap olmamayı tercih etmiş. Siz ısrar kıyamet üstüne gitmişsiniz yetmemiş mağazada adamlarla ağız dalaşına girmişsiniz kimse eşinin bu duruma düşmesini istemez. Sakinleşin ve varsa durumunuz yeni dolap alın,olan biteni de unutun.

Konu sahibi neyin hırcını dolaptan çıkarmaya çalıştın anlamadım hakkın tabi ama bu kadarı abartı bencede. Alt metinde psikolojide hakkının bşka sebepten dolayı çok yenildiğini düşündüm hıncını dolaptan çıkarmaya çalışmışsıfarkında olmadan

Konu sahibi neyin hırcını dolaptan çıkarmaya çalıştın anlamadım hakkın tabi ama bu kadarı abartı bencede. Alt metinde psikolojide hakkının bşka sebepten dolayı çok yenildiğini düşündüm hıncını dolaptan çıkarmaya çalışmışsın
farkında olmadan beni aydınlattınız, teşekkür ederim. Sanırım cok saglam bir psikolojiye sahip değilim o yüzden verdiğim tepkiler böyle. Tekrardan sağolun üzerine gidicem

Zor olmuyor mu bu kadar takıntili bi sekilde yasamak ya.Esiniz yeni aliriz gerekirse demek istemis zaten niye uzatiyosunuz ki.çok yorarsiniz insani Allah eşinize sabir versin
dünden beri sizin yazdığınızı ve başka bazı yorumları düşünüyorum sanırım haklısınız. Evet takıntılı bir kişiliğe sahibim ve tedavi oluyorum ilaç kullanıyorum ama eskiye nazaran cook daha iyiyim. Ama doğru söylüyorsunuz eşimi ben farkında olmadan cok zorlamışım. Davranışlarıma daha dikkat edicem kesinlikle

Ben sizi hatalı buldum kusura bakmayın. Fazla agresifsiniz ve olayları fazla uzatmışsınız. Eş size ayak uydursa ne olacak gidip adamlarla birbirlerine gireceklerdi iyiki sizin yanınızda olmamış. Millet o an ki hatasına sahip çıkmamışken teee 4 sene geçince mı sahip çıkacak? Eş anlamış onlardan bir cacık olmayacağını ve muhattap olmamayı tercih etmiş. Siz ısrar kıyamet üstüne gitmişsiniz yetmemiş mağazada adamlarla ağız dalaşına girmişsiniz kimse eşinin bu duruma düşmesini istemez. Sakinleşin ve varsa durumunuz yeni dolap alın,olan biteni de unutun.
iyiki de bunu size sorup fikir almışım. Yoksa eşimle daha da büyüyecekti sorunlarım. Ben evet obsesif bir kişiliğe sahibim ve bu yüzden ilac kullanıyorum. Hic düşünmediğim taraftan düşündürüp beni aydınlattınız.

X