Kocam bana kaba davranıyor

TuruncuKedi29

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
7
0
32
Merhaba arkadaşlar. İçimi dökmek istiyorum ama sadece burada yapabilirim. Geçmiş aylar hepimiz için çok zordu, kesinlikle. Herkes az çok etkilendi,hepimize Allah yardımcı olsun. Ama benim evliliğimde daha fazla sorun çıktı. Kocamla 4 senedir evliyiz, çocuğumuz yok. Ben gurbetçiyim,ailem diğer ülkede yaşıyor. Bu yıl başında şehir değiştirdik İstanbul'dan Akdeniz'e taşındık. Bütün arkadaşlarım da İstanbul'da kaldı, burada kimseyi tanımıyorum. Sonra salgın oldu kocam turizmde, çalışamıyor. Ben de çalışamıyorum çalışma iznim yok), yani gelirimiz yok, kayın validemler, annemler yardım ediyor bize. Kocam zaten çoğu zaman bağırarak konuşuyor, beni ağlatıyor ama bugünlerde hepten beter oldu. Gün geçmiyor kocam bana 'salak', 'kafan çalışmıyor mu' demeden. Tamam o da bunaldı, sıkıldı anlarım da ama ben de insanım yani hata yapabilirim zaten özür diliyorum böyle olunca. Ama öyle olay çıkartıyor ki sanki hep başına problem çıkartıyorum, herşey yanlış yapıyorum, hiç bir şey beceremiyorum vb. Artık o söyleye söyleye kendimi gerçekten salak zannetmeye başladım. Eskiden cevap veriyordum, bağırıyordum ama artık yoruldum, sessizce oturup ağlarım. Ben ağlayınca da diyor 'yine mi ağlıyorsun, bıktım senin ağlamandan'. Anneme bunu anlatamıyorum, kadıncağızın endişelenmesini istemiyorum, zaten tek çocuğum. Kayın valideme görümceme de açılamıyorum oğlunu kötülemiş olurum. Arkadaşlarıma da söyleyemiyorum utanıyorum derler 'sen bunu seçtin'. Hepsini içimde tutuyorum ama içimde bir parça kırıldı sanki artik. Yani arabanın bir parçası kırılınca araba gidiyor çalışıyor ama içinde bir parça kırıktır, ben de öyle hissediyorum. Kocama diyorum 'bağırma lütfen nolur sakince söyle anlat', hayır efendim bağırma beni diyor. Vallahi arkadaşlarına daha kibar davranıyor. Ben bir köpek yavrusugibi hissediyorum kenarda duruyorum canı isteyince geliyor tekmeliyor beni gibi (beni hiç bir zaman vurmadı sadece sözlerle kırıyor). Başkasına da kızınca bazen öfkesini bana aktarıyor bana bağırıyor. Sonra geliyor minnoş minnoş konuşuyor sanki hiç bir şey olmadı. O da bir yanlışlık yapsa ben bir şey diyemem çünkü o akıllı ben salağım. Yoruldum psikologa gitmek istiyorum ama devlet hastanesine gitmekten korkuyorum salgın yüzünden, özele de para konusundan gidemiyorum. Dün bir yerimi incitmek istedim bu iç acısını hissetmemek için. Sadece şunu istiyorum biri bana desin 'yalnız değilsin, her şey yolunda olacak, sil gözyaşlarını' bana sarılsın. Aynı zamanda da bunları hissetmekten utanıyorum başkasının hayatı daha zor olabilir çünkü.
Okuduğunuz için teşekkür ederim, beni dinlediniz bu bana yeter.

Son düzenleme:
Eşiniz sizi manipüle ediyor. Gücü size yetiyor çünkü

Evlilik terapisi bir çözüm olabilir. Ama eşiniz kendinde sorun olmadığına inanacağindan bu yol etkili olmayabilir.

Kendisini karşınıza alin. Oturun konuşun. Kavga etmeden. Sakince. Ciddiyetle çözüm yolları arayin.

Eger büyük sözü dinliyorsa bir büyüğu işe koşun. Nasihat etsin.

Güzellikle halledemezseniz boşanmaya karar verin. Gönlünuźu almaya çalışırsa 1 kere daha şans verin.

Baktınız olmadı ailenize anlatın. Onun da ailesine anlatın. Ve boşanın.

Hayat boyunca hakaret işitemezsiniz

Eşiniz sizi manipüle ediyor. Gücü size yetiyor çünkü

Evlilik terapisi bir çözüm olabilir. Ama eşiniz kendinde sorun olmadığına inanacağindan bu yol etkili olmayabilir.

Kendisini karşınıza alin. Oturun konuşun. Kavga etmeden. Sakince. Ciddiyetle çözüm yolları arayin.

Eger büyük sözü dinliyorsa bir büyüğu işe koşun. Nasihat etsin.

Güzellikle halledemezseniz boşanmaya karar verin. Gönlünuźu almaya çalışırsa 1 kere daha şans verin.

Baktınız olmadı ailenize anlatın. Onun da ailesine anlatın. Ve boşanın.

Hayat boyunca hakaret işitemezsiniz
Haklısınız ama yapamayabilirim, ince yapılıyım yine bağırır beni kırar. Ailesi de farkında annesine de bağırıyor bazen ama ayrı oturuyoruz ben onunla baş başa kalıyorum

Merhaba arkadaşlar. İçimi dökmek istiyorum ama sadece burada yapabilirim. Geçmiş aylar hepimiz için çok zordu, kesinlikle. Herkes az çok etkilendi,hepimize Allah yardımcı olsun. Ama benim evliliğimde daha fazla sorun çıktı. Kocamla 4 senedir evliyiz, çocuğumuz yok. Ben gurbetçiyim,ailem diğer ülkede yaşıyor. Bu yıl başında şehir değiştirdik İstanbul'dan Akdeniz'e taşındık. Bütün arkadaşlarım da İstanbul'da kaldı, burada kimseyi tanımıyorum. Sonra salgın oldu kocam turizmde, çalışamıyor. Ben de çalışıyorum (çalışma iznim yok), yani gelirimiz yok, kayın validemler, annemler yardım ediyor bize. Kocam zaten çoğu zaman bağırarak konuşuyor, beni ağlatıyor ama bugünlerde hepten beter oldu. Gün geçmiyor kocam bana 'salak', 'kafan çalışmıyor mu' demeden. Tamam o da bunaldı, sıkıldı anlarım da ama ben de insanım yani hata yapabilirim zaten özür diliyorum böyle olunca. Ama öyle olay çıkartıyor ki sanki hep başına problem çıkartıyorum, herşey yanlış yapıyorum, hiç bir şey beceremiyorum vb. Artık o söyleye söyleye kendimi gerçekten salak zannetmeye başladım. Eskiden cevap veriyordum, bağırıyordum ama artık yoruldum, sessizce oturup ağlarım. Ben ağlayınca da diyor 'yine mi ağlıyorsun, bıktım senin ağlamandan'. Anneme bunu anlatamıyorum, kadıncağızın endişelenmesini istemiyorum, zaten tek çocuğum. Kayın valideme görümceme de açılamıyorum oğlunu kötülemiş olurum. Arkadaşlarıma da söyleyemiyorum utanıyorum derler 'sen bunu seçtin'. Hepsini içimde tutuyorum ama içimde bir parça kırıldı sanki artik. Yani arabanın bir parçası kırılınca araba gidiyor çalışıyor ama içinde bir parça kırıktır, ben de öyle hissediyorum. Kocama diyorum 'bağırma lütfen nolur sakince söyle anlat', hayır efendim bağırma beni diyor. Vallahi arkadaşlarına daha kibar davranıyor. Ben bir köpek yavrusugibi hissediyorum kenarda duruyorum canı isteyince geliyor tekmeliyor beni gibi (beni hiç bir zaman vurmadı sadece sözlerle kırıyor). Başkasına da kızınca bazen öfkesini bana aktarıyor bana bağırıyor. Sonra geliyor minnoş minnoş konuşuyor sanki hiç bir şey olmadı. O da bir yanlışlık yapsa ben bir şey diyemem çünkü o akıllı ben salağım. Yoruldum psikologa gitmek istiyorum ama devlet hastanesine gitmekten korkuyorum salgın yüzünden, özele de para konusundan gidemiyorum. Dün bir yerimi incitmek istedim bu iç acısını hissetmemek için. Sadece şunu istiyorum biri bana desin 'yalnız değilsin, her şey yolunda olacak, sil gözyaşlarını' bana sarılsın. Aynı zamanda da bunları hissetmekten utanıyorum başkasının hayatı daha zor olabilir çünkü.
Salak degilsiniz
Pısmıssınız sadece
Sizi psikolojik siddetiyle sindirmis.
Cok samimi söylüyorum
Siddet yanlısı değilim.
Ama böyle adamları tavayla dövmek istiyorm.
O tavanın markası alnında cıkana kadr dövmek istiyorım!

Biraz tatil ve artık bir sekilde calismaniz sizi daha iyi hissettirecektir.Esinizi kafaya takmayın Allah askina normal bir insan surekli bağırıp hakaret eder mi?Bu durumda salak kendisi olmuo mu?Kafasi bu kadar çalışıyor iste.Siz değerlisiniz eşiniz sadece rahatlıktan,boş boş yaşamaktan aklını,kendini kaybetmis

Her salak dediğinde o da sıkılıyor anlıyorum modunda olmamalıydınız... evde sıkılması işlerinin iyi gitmemesi size istemediğiniz incineceğiniz kelimeleri sarf etmesini gerektirmez..her yaptığınız şey karşılığında da özürdilemilsiniz siz çocuk değilsiniz..
Bana biraz kocanızın bu şekilde olma sebebi siz gibi geldiniz..
Arkadaşlarına daha kibar demişsiniz..sıkıyosa onlarda size davrandığı gibi davransın nasıl karşılık alacağını bilir..Tavrınızı sert bi şekilde ortaya koyun.
Kocanıza onun size davrandığı gibi davranın anlasın nasıl bir öküz olduğunu..

Her salak dediğinde o da sıkılıyor anlıyorum modunda olmamalıydınız... evde sıkılması işlerinin iyi gitmemesi size istemediğiniz incineceğiniz kelimeleri sarf etmesini gerektirmez..her yaptığınız şey karşılığında da özürdilemilsiniz siz çocuk değilsiniz..
Bana biraz kocanızın bu şekilde olma sebebi siz gibi geldiniz..
Kocanıza onun size davrandığı gibi davranın anlasın nasıl bir öküz olduğunu..
Üzüldüm ..:KK43:
Eskiden cevap veriyordum ben de bağırıp kendimi savunuyordum ama gücüm kalmadı artık içim öldü sanki

Eskiden cevap veriyordum ben de bağırıp kendimi savunuyordum ama gücüm kalmadı artık içim öldü sanki
İyice sindirmiş sizi :KK43: ama siz gücüm kalmadı diyerek yaptığının yanlış olduğunu ifade etmezseniz tavrınızı koymazsanız hep aynı şekilde sizi üzmeye devam eder..
arkadaşlarına daha kibar size daha kaba ..
Bu hiç değişmez hep böyle kalır ta ki siz Dur yeter diyene kadar

Haklısınız ama yapamayabilirim, ince yapılıyım yine bağırır beni kırar. Ailesi de farkında annesine de bağırıyor bazen ama ayrı oturuyoruz ben onunla baş başa kalıyorum

Hep derim anneye bağıran adamdan korkarım... anneye bağıran bana neler yapar... bu adam son günlerdeki sıkıntıdan değil,içindeki öküzden böyle davranıyor.. sizde maşallah sustukça susmuşsunuz,şimdi bağırma deyince bağırtma beni diye üste çıkıyor... bence bir höst demenin vakti gelmiş... birdaha bağırdığında " yeter lan ben senin öfke topunmuyum kendine gel artık" diye bir cırla,bak nasıl dili bi tarafına kaçıyor

Hep derim anneye bağıran adamdan korkarım... anneye bağıran bana neler yapar... bu adam son günlerdeki sıkıntıdan değil,içindeki öküzden böyle davranıyor.. sizde maşallah sustukça susmuşsunuz,şimdi bağırma deyince bağırtma beni diye üste çıkıyor... bence bir höst demenin vakti gelmiş... birdaha bağırdığında " yeter lan ben senin öfke topunmuyum kendine gel artık" diye bir cırla,bak nasıl dili bi tarafına kaçıyor
Sağolun daha sert olmaya çalışırım 🙏🏻

Evlisiniz ama neden calisma izni yok ? Esiniz o ülkenim vatandasiysa sizin de simdiye calisma izni almaniz gerekmez miydi ? Bilmedigimden soruyorum

Merhaba arkadaşlar. İçimi dökmek istiyorum ama sadece burada yapabilirim. Geçmiş aylar hepimiz için çok zordu, kesinlikle. Herkes az çok etkilendi,hepimize Allah yardımcı olsun. Ama benim evliliğimde daha fazla sorun çıktı. Kocamla 4 senedir evliyiz, çocuğumuz yok. Ben gurbetçiyim,ailem diğer ülkede yaşıyor. Bu yıl başında şehir değiştirdik İstanbul'dan Akdeniz'e taşındık. Bütün arkadaşlarım da İstanbul'da kaldı, burada kimseyi tanımıyorum. Sonra salgın oldu kocam turizmde, çalışamıyor. Ben de çalışamıyorum çalışma iznim yok), yani gelirimiz yok, kayın validemler, annemler yardım ediyor bize. Kocam zaten çoğu zaman bağırarak konuşuyor, beni ağlatıyor ama bugünlerde hepten beter oldu. Gün geçmiyor kocam bana 'salak', 'kafan çalışmıyor mu' demeden. Tamam o da bunaldı, sıkıldı anlarım da ama ben de insanım yani hata yapabilirim zaten özür diliyorum böyle olunca. Ama öyle olay çıkartıyor ki sanki hep başına problem çıkartıyorum, herşey yanlış yapıyorum, hiç bir şey beceremiyorum vb. Artık o söyleye söyleye kendimi gerçekten salak zannetmeye başladım. Eskiden cevap veriyordum, bağırıyordum ama artık yoruldum, sessizce oturup ağlarım. Ben ağlayınca da diyor 'yine mi ağlıyorsun, bıktım senin ağlamandan'. Anneme bunu anlatamıyorum, kadıncağızın endişelenmesini istemiyorum, zaten tek çocuğum. Kayın valideme görümceme de açılamıyorum oğlunu kötülemiş olurum. Arkadaşlarıma da söyleyemiyorum utanıyorum derler 'sen bunu seçtin'. Hepsini içimde tutuyorum ama içimde bir parça kırıldı sanki artik. Yani arabanın bir parçası kırılınca araba gidiyor çalışıyor ama içinde bir parça kırıktır, ben de öyle hissediyorum. Kocama diyorum 'bağırma lütfen nolur sakince söyle anlat', hayır efendim bağırma beni diyor. Vallahi arkadaşlarına daha kibar davranıyor. Ben bir köpek yavrusugibi hissediyorum kenarda duruyorum canı isteyince geliyor tekmeliyor beni gibi (beni hiç bir zaman vurmadı sadece sözlerle kırıyor). Başkasına da kızınca bazen öfkesini bana aktarıyor bana bağırıyor. Sonra geliyor minnoş minnoş konuşuyor sanki hiç bir şey olmadı. O da bir yanlışlık yapsa ben bir şey diyemem çünkü o akıllı ben salağım. Yoruldum psikologa gitmek istiyorum ama devlet hastanesine gitmekten korkuyorum salgın yüzünden, özele de para konusundan gidemiyorum. Dün bir yerimi incitmek istedim bu iç acısını hissetmemek için. Sadece şunu istiyorum biri bana desin 'yalnız değilsin, her şey yolunda olacak, sil gözyaşlarını' bana sarılsın. Aynı zamanda da bunları hissetmekten utanıyorum başkasının hayatı daha zor olabilir çünkü.
Tek çocuğum var ilerde elin cahilce yetiştirdiği oğlu kızımı böyle üzüp ağlatsın asla 🙅 istemen 😒😒
Anneniz üzülmesin diye hayatı zindan etmek neden? 2.hayat şansımız yok ki. Çocuk yapmayın böyle bir adama lütfen sizide Allah kurtarsın ondan diyorum 💜

X