Kocam beni sevmiyor

Merhaba Arkadaşlar,

25 yaşındayım 2.5 senedir evliyim. Eşim Almanya’da yaşıyordu ve İstanbuldan Almanya’ya geldim. 1.5 senedir buradayım. Ama o 1.5 sene 15 sene gibiydi. Buraya küs geldik ve öyle devam etti. Her Allah’ın günü kavgalarımız tartışmalarımız oldu ve asla bitiremedik. Olaylar o kadar büyüdü ki bir çok kez anneler dahil oldu ve olay sonunda boşanalım dedik fakat tekrardan şans verdik. Ben gerçekten severek evlendim ve eşimin de beni sevdiğini düşünerek evlendim. Fakat şu an bunun onun için tamamen mantık evliliğini olduğunu düşünüyorum. Eşim daha önce bir nişanlılık dönemi yaşadı yaklaşık 8 sene. Nikah günü ayrıldılar. Ve biz bu olaydan 1 sene sonra evlendik. Buraya geldiğim de ilk zamanlar bana 1 kere onun adıyla seslendi sonra bütün her şey gelmeye başladı. Onunla eski fotoğraflarını buldum, ara ara instagramdan onun hesabına bakarken yakaladım. Eski beraberlik videolarını ağlaya ağlaya sildim ve ona hiç bir şey demedim. Eşim sürekli çalışıyor ve evde ben yokmuşum gibi. Bir soru sorduğum zaman elinde hep telefon ya duymuyor ya da hııı diye cevap veriyor. Hiç bir zaman bir gelip sarılmaz, öpmez, bir saçımı sevmez. Çoğunlukla yüzüme en son ne zaman güldüğünü hatırlamam. Her zaman suratı asıktır ve benim ne yaptığımla çok ilgili değildir. Normalde çok eğlenceli çok konuşkan olan adam eve girince kendi içine kapanıyor ve bunu dışarıda ki kimse anlamıyor. Seviyorum gerçekten. Bazen beni sev diye yalvarmak geliyor içimden. Çok kez boşanmak ikimiz içinde en sağlıklısı dedim fakat hep ya bir gün severse diye içimden geçirdim cesaret edemedim. Ama artık bu konuları kimseyle konuşamıyorum ve çok doldum. Bazen çığlık atasım geliyor. Sevdiğin kişiyle aynı evde yaşayıp sevildiğini hissetmemek bir kadın için çok zormuş bunu anladım. Babamı 6 sene önce kaybettim ve annem abim kardeşim İstanbul’da yaşıyor. Abimle anlaşamıyoruz. Anneme boşanacağım dediğim de bana hiç gel kızım demedi hep dayan sabret dedi ve en sonunda abinle anlaşamıyorsun burada ne yapacaksın dedi. Güveneceğim bir tarafım da yok sevildiğim bir tarafımda. İki kedim var çok seviyorum canımı veririm fakat boşanırsam bana kedileri vermeyeceğini de biliyorum. Lütfen bana bir akıl verin.
Aklı keşke evlenmeden isteseydiniz 8 sene + nikah masasından dönen adamla olmayacağı en başından belli olan bir şeye tutunmazdınız en azından geçmiş olsun

Merhaba Arkadaşlar,

25 yaşındayım 2.5 senedir evliyim. Eşim Almanya’da yaşıyordu ve İstanbuldan Almanya’ya geldim. 1.5 senedir buradayım. Ama o 1.5 sene 15 sene gibiydi. Buraya küs geldik ve öyle devam etti. Her Allah’ın günü kavgalarımız tartışmalarımız oldu ve asla bitiremedik. Olaylar o kadar büyüdü ki bir çok kez anneler dahil oldu ve olay sonunda boşanalım dedik fakat tekrardan şans verdik. Ben gerçekten severek evlendim ve eşimin de beni sevdiğini düşünerek evlendim. Fakat şu an bunun onun için tamamen mantık evliliğini olduğunu düşünüyorum. Eşim daha önce bir nişanlılık dönemi yaşadı yaklaşık 8 sene. Nikah günü ayrıldılar. Ve biz bu olaydan 1 sene sonra evlendik. Buraya geldiğim de ilk zamanlar bana 1 kere onun adıyla seslendi sonra bütün her şey gelmeye başladı. Onunla eski fotoğraflarını buldum, ara ara instagramdan onun hesabına bakarken yakaladım. Eski beraberlik videolarını ağlaya ağlaya sildim ve ona hiç bir şey demedim. Eşim sürekli çalışıyor ve evde ben yokmuşum gibi. Bir soru sorduğum zaman elinde hep telefon ya duymuyor ya da hııı diye cevap veriyor. Hiç bir zaman bir gelip sarılmaz, öpmez, bir saçımı sevmez. Çoğunlukla yüzüme en son ne zaman güldüğünü hatırlamam. Her zaman suratı asıktır ve benim ne yaptığımla çok ilgili değildir. Normalde çok eğlenceli çok konuşkan olan adam eve girince kendi içine kapanıyor ve bunu dışarıda ki kimse anlamıyor. Seviyorum gerçekten. Bazen beni sev diye yalvarmak geliyor içimden. Çok kez boşanmak ikimiz içinde en sağlıklısı dedim fakat hep ya bir gün severse diye içimden geçirdim cesaret edemedim. Ama artık bu konuları kimseyle konuşamıyorum ve çok doldum. Bazen çığlık atasım geliyor. Sevdiğin kişiyle aynı evde yaşayıp sevildiğini hissetmemek bir kadın için çok zormuş bunu anladım. Babamı 6 sene önce kaybettim ve annem abim kardeşim İstanbul’da yaşıyor. Abimle anlaşamıyoruz. Anneme boşanacağım dediğim de bana hiç gel kızım demedi hep dayan sabret dedi ve en sonunda abinle anlaşamıyorsun burada ne yapacaksın dedi. Güveneceğim bir tarafım da yok sevildiğim bir tarafımda. İki kedim var çok seviyorum canımı veririm fakat boşanırsam bana kedileri vermeyeceğini de biliyorum. Lütfen bana bir akıl verin.
Merhaba, benden yaşça çok küçük olduğun için ablan olarak sana şunu söylemeliyim ki sanırım çocuğunuz yok.. Şu an yapacağın en önemli şey hamile kalmamak.. Kesinlikle böyle bir evlilik içinde çocuk sahibi olmaya kalkma. Eşinin yaşı kaç bilemiyorum ama 2 senelik evli bir erkek olarak sana gereken ilgi ve sevgiyi göstermemesi kabul edilebilir birşey değil.. Ben bir anne olarak şunu diyebilirim ki bu hayatta evlat sevgisi dışında hiçbir sevgi karşılıksız değildir. Ancak çocuğuna koşulsuz sevgi verebilirsin. Sevgi karşılıklı olur genelde ve seni sevmeyen bir adamı sen de sevemezsin, sevmemelisin.. Sevgiyi başka duygularla karıştırıyor olabilirsin.. Eşini karşına al ve herşeyi dürüstçe konuş, baktın değişmiyor yol yakınken ve henüz anne olmamışken ayrılmanda fayda var.. 25 yaşında çok gençsin, önünde uzun bir hayat var belki sana layık sevgini hak eden biri ile tanışıp mutlu bir birliktelik yaşayacaksın.. Tabii ki temennim ilişkinizin düzelmesinden yana, ama olmuyorsa yol yakınken ayrılmalısın

Merhaba Arkadaşlar,

Bosanabilirsen bosan kocan seni sevmiyor maalesef. Türkiyeye gelme bundan sonra Almanya‘da yasamaya bak malum biliyorsun. Ailen arkanda sana destek saglamiyorsa türkiyede tek basina zorlanabilirsin. Almanyada tek basina calisip yasama imkanin var zaten.. orda kendin cevre yapmis olacaksin ..

Ay hiç güleceğim yoktu ya boşanmamak için çocukları bahane edeni biliyorduk ama kedileri öne süreni yeni gördüm 😂 Boşanmak dışında çareniz yok ben de yıllardır tek başıma anasız babasız yaşıyorum yani çalışınca oluyor illa anne evi mi lazım. Seni sevmeyen adamla ne yapacaksın

Biri sizi sevdi diye yada siz birini sevdiniz diye bunun ömür boyu süreceğini dusunmenizin nedeni ne?Sevgi de bankadaki para gibidir üstüne eklenme olmazsa biter.Aci yaziyorum gördüğüm gerçek bu pespembe yazmayacağım.Sevilmemek ve bunu kabullenmek zordur.Bikere kabullenir sen ondan sonra hayatın iyiye doğru değişir.Tek bir ömürde ben çok arabesk olamıyorum.Sevmiyorsa yada bu hiss tamamen yok olduysa peşinden saygı güven herşey ölüyor.İnsanlar bile ölürken duygular niye sonsuz olsun.O sizi sevmiyorsa siz kendinizi sevin yeni bir hayat kurun sevin sevilin.Gözünüzün feri gider zamanla hem ruhsal hem bedenen çok travma yaşarsınız zorlarsaniz.Ayrilanlarin çoğuda severek evlenir zaten hiç kimse senden nefret ediyorum diye başlamaz ilişkiye evliliğe....Gönül isterki ömürlük olsun fakat bu hayatta karma kader ilahi adına ne diyorsanız hicbirsey üzerinde kontrol saglamamiza izin vermez.Suyun önünde durmayın derim ben su akar yolunu bulur siz sadece kendinize nasıl bir yol cizebilirsiniz ona bakın

Fakat yine de bosanmayin. Lütfen acilinden Almanca öğrenip ausbildug mu her ne haltsa ondan yapın vatandaşlık alıp öyle bosanin.

Nişanlısıyla ayrılmasından 1 sene sonra evlenmeniz, sizin için büyük talihsizlik. Sevmesini beklemek de öyle.

Boşanmam diyorsanız, kendinize yatırım yapın. Sivrilin biraz. Adamın ilgisini beklediğiniz bir alanda daha itici görünürsünüz.

Uzun ilişkiden çıkan insan önce destek alsın isteyerek tamamen unutup o zaman evlensin bu ne ya. Yarabandı olmayı kim ister.
Enkaz yeni kişiye kalıyor bal kaymağı eskisi yemiş oluyor. Haksızlık bu. Bencillik. Kimseden sevgi dilenme bence kendini geliştir orda ve boşan ilgilenme evde sende onunla ne kadar ilgi o kadar ekmek köfte mentalitesinde ol.
Öteki türlü daha itici olursun çok kıymetli ise onun peşinden koşsaymış. Bence ya aldattı ya aldatıldı o kadar sürede ilişki kolay bitmiyor ama genelde aldatılan erkek saplantı yapıp unutamıyor falan bilemedim.
Neyse ilgisiz insanın rakunun suya koyduğu pamuk şekeri gibi kaybolurum hayatından en sevmediğim şey.🙃

Kırmızı oda dizisindeki Boncuk'un hikayesini okuyor gibi hissettim. Orda bir iş ve vakit geçirebileceğiniz etkinlikler bulun. Kendi paranızı kazanırsanız rahatça boşanıp kendinize yeni bir hayat kurabilirsiniz diye düşünüyorum. Türkiyeye dönmeyin zaten ben olsam dönmezdim.
Burdan gençlerimize de şu dersi verelim "yıllarca nişanlı kalıp nikahtan dönen biriyle şıp diye evlenilmez"

Eşin zaten seni sevmiyormuş aklı hala eski nişanlısında görünüyor üzgünüm

Konu sahibi yok yine. Konuyu açtı gitti😏
sinir oluyorum böyle olunca
:KK70:

Almanyadasın dışarıdaki kurslara katılmanda bi sakınca var mı ?
Önce bi adam akıllı tek başına oralarda yaşayacakmış gibi kendini geliştir
Hem kendine yatırım olur hem de biraz da olsa kafan dagılır
Şu an kocanı değiştirebilecek birşey yok gibi duruyor
Anca kötü birşey yaşayacak ki aklı başına gelsin

Bulundugun yerdeki tüm imkanları kullan
Dil,iş artık ne varsa .Sakın ihmalkarlık etme

Eşinden hiç bir beklentin olmasın bence. Sevmeyi bilen bi adam olsaydı zaten 8 yıllık ilişkisine sahip çıkardı onun resimlerine vs bakıyor diye bu sevdiği anlamına gelmez takılı kalmış belliki. Sen sevgi dilendikçe egosu artıyor arabesk tavır gösteriyor. Güçlü dur ayakların yere basana kadar idare et yürüt bu evliliği. Yani meslek edin dil öğren işe gir. Belki ilgini ona karşı azaltırsan kendine yönelirsen onum tavrı da değişir hayat bu keser döner sap döner.

Gençsiniz birilerinin arkasına saklanarak yaşamak yerine bir plan yapın Allah'ın izniyle. Hatalarımızdan ders çıkarın. Çocuk için korunun mesela , acil dil öğrenin ve işe girin . Biraz düzen kurunca eğitiminize odaklanın . Sevmek kadar sevilmek de lazım insana. Enerjinizi sizi yarabandı yapan insanlara değil kendinize kanalize edin.

Dil öğrendiniz mi? Kursa gönderdi mi eşin göndermediyse tavsiyem olabilir. Youtube’tan Almanca çok faydalı iki kanalı takviye olarak kullanıyorum ve ilk kurları bu videolar sayesinde atladım mesajdan paylaşabilirim. Mesleğiniz var mı bilmiyorum yoksa da A2 ile bile iş bulabilirsiniz. Bulduktan sonra biraz birikim yaparsınız sonrasında da artık eşe ihtiyaç yok zaten her türlü hayatınıza devam edersiniz. Biliyorum orda yalnızsınız kolay bir şey değil tek başınıza hayata tutunmak ama bir uğraşın göreceksiniz her şey hallolur. Ben de gurbetteyim henüz kendi mesleğimi yapamıyorum ama dil konusunu çözmeye çalışıyorum, başka işler yapmaya çalışıyorum. Ben de aile birleşimi ile geldim. Dünyanın her hali var kimseye güvenip oturup evde beklememeliyiz.

Bence su anda bosanmayin.kendinizi gelistirin dil ogrenin hatta bir is bulup calisin.En azindan sonunda turkiyeye donseniz bile yaninizda bir birikiminiz olur.Su anda parasiz pulsuz aile evine donerseniz belli ki daha cok uzuleceksiniz.Ayrica sizde onun davranigi gibi davranin.Bazi insanlar sevgiden hic anlamiyor.Ne kadar severseniz o kadar cepte goruyorlar.

Bence bir müddet sessizce takılın kendinizi orada tek başınıza yaşayacak kadar donanımlı hale getirene kadar kocanızla tartışmamaya çalışın. Para biriktirin nasıl iş bulursunuz onları araştırın.

Merhaba Arkadaşlar,

Bu durumda ki adamla evlenmeniz hata ama turkiye ye de dönmeyin orada is bulup calisin ayrilirsaniz da yurt disinda yasayin neden birilerinin yanına donesiniz ki maddi olarak iyi hissedince ayrilin

Bu arada şimdi boşanırsan oturumunda sıkıntı çıkabilir.Ücretsiz kurs hakkın var umarım başlamışsındır.Almanya da kalabilmek için ya oturumunu alalı 3 sene geçmesi lazım yada şiddet gördüğünü ispat etmen gerek.

X