Kocam bosanma davasi acdi

Betuel383

Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2021
30
-7
Merhaba arkadaslar, ben 28 yasindayim ve Mart 2021 de evlendim kendisi benim cocukluk askimdi ve uzun süre gel gitli bir iliskimiz vardi. Esim kürt dogu tarafindan ben ic anadolu. Evlendigimiz günden bu yana cok kavgalar ettik bir türlü evliligimiz oturmadi, kavgalar boyutlarini asmisdi nedenini sorsaniz size mantikli bir cevap veremem. Esim aylesine asiri düskün ve bana göre evliligi kaldiramadi. Aramizda gecen her kavgayi ya anneme anlatirdi yada ayleleri toplardi. Ayleler bütün kavgalara sahit oldugu icin onun aylesine bir türlü sicaklik gösteremedim, hep utandim. Esim asiri kiskanc bir insan, herseyime karisdir herseyimden huylanirdi. Attigim her adimin altinda birsey ariyordu. Mesela telefonum masada ama aliskanlikdan dolayi yüz üstü koyuyordum ondan bile kavga cikariyordu. 3 kere evi terk etti birisi bir ay sürdü, birisi 5 ay ve simdi yine. Nedeni ise ben onun sözünü dinlemiyormusum, ne arkadasim var ne gezmem tozmam var artik korkumdan ayleme bile gidemez olmusdum eline firsat vermemek icin. Öyle bir piskolojiye düsmüsdüm ki hakli oldugum halde bile evi terk etmesin diye özür diliyordum. Küfürleri cogalmaya basladi, her kavgada zaten herdefasinda bana seni bosicam diyordu. En son yilbasinda büyük bir kavgamiz oldu, banka dekontlarimiz ayri, ikimiz calisiyoruz, kira yüzünden tartisma olmusdu, kirayi o ödedigi icin benim ise kazancim nereye gittigi belli olmadigi icin kavga cikarmisdi. Evlenmeden önce evin sorumlulugu ona ayit oldugunu söylemisdi, ben kazandigim parayi evin eksiklerine harciyordum. Bir gün bana sanki kiraya yardim mi ediyosun burasi benim evim o kadar para kazaniyorsun nerde bu paralar dedi. Kirayi üstüme aldim ve ona ücüncü bir hesab acma teklifinde bulundum, giderlerin hepsi ordan kesilsin biraz ben biraz sen yatir dedim, hepsini sen ödeme dedim. Cildirdi evi basima yikdi, küfürler bagirmalar üstüme yürümeler. Alman gibi kabul etmezmis, bu evlilik böyle yürümezmis. Eyer benim kazandigim paradan o yararlanmiyosa neden calisiyormusum… sonra bir bucuk hafta benimle konusmadi. Ne yaptiysam ne ettiysem evde yüzüme bile bakmadi. Yatmadan yatmaya geldi, yataklari ayirdi. Kendimi evde bir ruh gibi hissediyordum ama agzimi acsan ortalik yine kariscakdi. Susmayi tercih ettim, yaptigim hersey gözüne batiyordu. Ben oturma odasinda oldugumda kendisi baska odaya geciyordu, benim bulundugum yerde bulunmuyordu. Kadinlik gururumu yerle bir ettmisdi. Ve o isdeylen annemgile gittim, annemin telefonunu aldim anneme yazmis kapiya gel seninle konusmak istiyorum diye annemde basim agriyor su an yazmis gece 23 de yazmis anneme, ertesi gün sabahi yine yazmis ise gitmeden önce seninle konusmak istiyorum diye. Ben tabi sarterlerim atti ama bu sefer mesele baskaymis. Meyersem kendisi benimle evde aramizda o soguk mesafe varken avukata gitmis ve dava acmis o gün anneme yazdiginda ise mektup annemgile gelmis onlara onu demek icin yazmis. O gündür bu gündür ayriyiz, aslinda durumlar cok daha karisik ama isin icinden cikamiyorum. Kendisi beni heryerden engellemis, gururuma yediremedim piskolojim alt üst oldu. Nasil altindan kalkicami bilmiyorum onunla konusmaya calisdim ben sana ne yaptim neden böyle bisey yaptin dedim sen daha kendini sucuz göruyosun ya bu saaten sonra bisey olmaz unut beni dedi. Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor. Lütfen kirici seyler yazmayin, yurtdisindan yaziyorum insallah kendimi ifade edebilmisimdir. Yardimlariniza ihtiyacim var

Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor.
Sizi sevmiyor sevmeyecek. Ömür çok değerli, çöpe atmayın bu zavallı hırslar yüzünden.

Merhaba arkadaslar, ben 28 yasindayim ve Mart 2021 de evlendim kendisi benim cocukluk askimdi ve uzun süre gel gitli bir iliskimiz vardi. Esim kürt dogu tarafindan ben ic anadolu. Evlendigimiz günden bu yana cok kavgalar ettik bir türlü evliligimiz oturmadi, kavgalar boyutlarini asmisdi nedenini sorsaniz size mantikli bir cevap veremem. Esim aylesine asiri düskün ve bana göre evliligi kaldiramadi. Aramizda gecen her kavgayi ya anneme anlatirdi yada ayleleri toplardi. Ayleler bütün kavgalara sahit oldugu icin onun aylesine bir türlü sicaklik gösteremedim, hep utandim. Esim asiri kiskanc bir insan, herseyime karisdir herseyimden huylanirdi. Attigim her adimin altinda birsey ariyordu. Mesela telefonum masada ama aliskanlikdan dolayi yüz üstü koyuyordum ondan bile kavga cikariyordu. 3 kere evi terk etti birisi bir ay sürdü, birisi 5 ay ve simdi yine. Nedeni ise ben onun sözünü dinlemiyormusum, ne arkadasim var ne gezmem tozmam var artik korkumdan ayleme bile gidemez olmusdum eline firsat vermemek icin. Öyle bir piskolojiye düsmüsdüm ki hakli oldugum halde bile evi terk etmesin diye özür diliyordum. Küfürleri cogalmaya basladi, her kavgada zaten herdefasinda bana seni bosicam diyordu. En son yilbasinda büyük bir kavgamiz oldu, banka dekontlarimiz ayri, ikimiz calisiyoruz, kira yüzünden tartisma olmusdu, kirayi o ödedigi icin benim ise kazancim nereye gittigi belli olmadigi icin kavga cikarmisdi. Evlenmeden önce evin sorumlulugu ona ayit oldugunu söylemisdi, ben kazandigim parayi evin eksiklerine harciyordum. Bir gün bana sanki kiraya yardim mi ediyosun burasi benim evim o kadar para kazaniyorsun nerde bu paralar dedi. Kirayi üstüme aldim ve ona ücüncü bir hesab acma teklifinde bulundum, giderlerin hepsi ordan kesilsin biraz ben biraz sen yatir dedim, hepsini sen ödeme dedim. Cildirdi evi basima yikdi, küfürler bagirmalar üstüme yürümeler. Alman gibi kabul etmezmis, bu evlilik böyle yürümezmis. Eyer benim kazandigim paradan o yararlanmiyosa neden calisiyormusum… sonra bir bucuk hafta benimle konusmadi. Ne yaptiysam ne ettiysem evde yüzüme bile bakmadi. Yatmadan yatmaya geldi, yataklari ayirdi. Kendimi evde bir ruh gibi hissediyordum ama agzimi acsan ortalik yine kariscakdi. Susmayi tercih ettim, yaptigim hersey gözüne batiyordu. Ben oturma odasinda oldugumda kendisi baska odaya geciyordu, benim bulundugum yerde bulunmuyordu. Kadinlik gururumu yerle bir ettmisdi. Ve o isdeylen annemgile gittim, annemin telefonunu aldim anneme yazmis kapiya gel seninle konusmak istiyorum diye annemde basim agriyor su an yazmis gece 23 de yazmis anneme, ertesi gün sabahi yine yazmis ise gitmeden önce seninle konusmak istiyorum diye. Ben tabi sarterlerim atti ama bu sefer mesele baskaymis. Meyersem kendisi benimle evde aramizda o soguk mesafe varken avukata gitmis ve dava acmis o gün anneme yazdiginda ise mektup annemgile gelmis onlara onu demek icin yazmis. O gündür bu gündür ayriyiz, aslinda durumlar cok daha karisik ama isin icinden cikamiyorum. Kendisi beni heryerden engellemis, gururuma yediremedim piskolojim alt üst oldu. Nasil altindan kalkicami bilmiyorum onunla konusmaya calisdim ben sana ne yaptim neden böyle bisey yaptin dedim sen daha kendini sucuz göruyosun ya bu saaten sonra bisey olmaz unut beni dedi. Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor. Lütfen kirici seyler yazmayin, yurtdisindan yaziyorum insallah kendimi ifade edebilmisimdir. Yardimlariniza ihtiyacim var
Adam düpedüz hasta. Sevgisi de yok.. duble x2
Uğraşma artık bence olmayanı oldurmaya çalışma.. sen biraz geç fark etmişsin ama çoktan bitirmiş, biran önce yardım almaya başla bu evliliğin hasarını at üzerinden ama önce haklarını alarak boşanmaya çalış lütfen hiçbir hakkını bırakma. Sonra yasını tutarsın, iyi bir avukatla görüş.
Adamın seni gram düşündüğü yok davayı gitmiş açmış bile çekişe çekişe alacaksın mecbur sinirlendim ruh hastası adam 😡

Merhaba yardiminiza ihtiyacim var.. ben icime kapanik bir insanim ve dertlerimi baskalariyla paylasmayi bu yasima kadar hic beceremedim keske yapabilseydim belki buraya kadar gelmezdi. 26 yasindayim ve nisanliyim. Ilk sevgilimdi kendisi ve onu tanidigimda cok kücükdüm beraber büyüdük cok gel gitlerimiz oldu.. cok ayrilip barisisdik nerden baslasam aslinda inanin bilmiyorum.

Ben türküm ve kendisi kürt. Bu kültür farki bizim aramizda hic bir zaman problem olmadi cünkü aylesiyle sözlenmeden önce hic tanismadim aylem kizar diye. Durumlar aslinda baya karisik..

Sözlendikden sonra icime attigim seylerin birden yüz üstüne cikdiginin farkina vardim. Önceden hic umursamadigim seylerin sözlendikden sonra aslinda ne kadar önemli problemlerin oldugunu anladim. Kültür farkinin ise sözlendikden sonra aylesiyle tanisdikdan sonra daha cok anladim. Sadece o deyil, nisanlim cok kiskanc bir isan, giymime, cevreme, nasil göründügüme filan cok karisir. Dar giymememi, dekolteli giymememi filan istemez. Önceden umursamazdim ewet tamam diyip gecerdim cünkü zaten acik giyinen bir insan deyilim, ama sözlendikden sonra isin ciddiyetini mi anladim bilmiyorum ama herseyi farkli gözle bakmaya basladim.

Ben evin en kücügüm, ve cok güzel bir cocuklugum vardi ama onda tam tersi, ayle baglari cok kötü babasi ile aralari cok kötü ama
Kendisi aylesine cok düskün ve aylesine biz sözlenmeden önce cok bakdi bu benim icin hep bir problemdi cünkü maddi yönden bizi cok etkiledi ve kendisinin borcu var. Zaten kültür farki burdan basliyor.. onlarda evin en büyük erkegi aylelerine bakiyor.. ben bunu hic bir zaman anlamamisdim ama onlarda öyle. Ben kendi ayaklarimin üzerinde duran birisiyim. Maddi yönden ne ona nede baskasina ihtiyacim var. Gelirim gercekten cok iyi.

Kafami karisdiran seyleri sizinle paylasmak istiyorum.. kiskancligindan cok korkuyorum kiyafetlerime, makjacima bazen cok karisiyor, aylesine cok düskün onlara zamaninda bakdigi icin simdi cok borcu var ben ödicem sen neden kafana takiyorsun diyor ama elbet öyle olmuyor tabi ucu banada dokunuyor, sözlendigimizden beri aylesinden bir gram bisey görmedim.. beni yanlis anlamayin, hic bir zaman maddi anlamda bisey beklemedim aslada beklemem ama elbetteki insan sorar yalandada olsa der ki bisey lazim mi diye hic bisey gelmiyor, sözlendikden sonra aylesinden sogmaya basladim ne bir ilgi göruyorum nede bir destek, nisanlim herseyi kendisi yapiyor hic biseye destek cikmiyolar, altinlarida kendisi takicak aylesi hic bisey takmicak sözümdede bisey yapmadilar.

Elbetteki insanin elinde olmadan zoruna gidiyor kontrol edemiyorum, aylesinden sogudum elimde olmadan ve bunu onada yansitiyorum.

Kültür farkindan cok korkuyorum, ben babami sarilir öperim aylemin yaninda cok rahatim ayle baglarim cok küvetli onda ise cok farkli bize geldiginde sen babanin yaninda nasil böyle oturabiliyosun diye kücük bir kavga cikmisdi ona kizmadim cünkü o öyle büyümüsdü babalarinin arasinda cok soguk bir bag var benim aylem ile tanisdikdan sonra benim aylemi cok sevmeye basladi o gercekten cok mutlu bunun farkindayim, aylemin ne kadar iyi oldugunun farkinda.

Ama bende öyle deyil bende anlatamadigim bir sekilde soguma oldu.. elbete herkesin evlenmeden önce kafasi karisir bu normaldir ama bende cok farkli. Icimde anlatamdigim bir sekilde evlilik korkusu var. Neden bilmiyorum inanin bilmiyorum. Artik geceleri uyuyamaz oldum.

Ve dügün yaklasiyor, ev tadilata basladi, istedigim hersey oluyor, ama ben mutlu deyilim. Hatta evlenip bosanmayi bile düsünür oldum biliyorum cok sacma ama oluyomus demeki.. Evlilikden cok korkuyorum, beni daha cok kisitlamasindan korkuyorum, aylesinden sogudum icin korkuyorum. Onu 13 senedir taniyorum herseyi birakip atip gitsem hic bisey olmamis gibi hayatima devam edebilirmiyim onuda bilmiyorum.

Lütfen bana yardim edin, her fikire acigim, herseye acigim. Etrafimda kimseyle paylasamiyorum.
Nişanlıyken açtığınız konunuzmuş.

Herkes orada da bu evliliğin yürümeyeceğini söylemiş aslında. Bile bile lades demişsiniz.

İnşallah bundan sonra kurtulursunuz en azından. Lütfen gözünüzü açın.

Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor.
Seni senden başka kırabilecek kimse yok emin ol. Ne desek kırılamazsın. Sen sana yetersin.

diğer konulara bir şey demek istemiyorum ama evden giden adam bitmiştir kadın gitse dönse bir şekilde ilişki düzeliyor ama erkek gidince düzelmiyor ben çevremde bunu gördüm. zaten kocanız adam olsa evden gitmez kendi kendine triplere girmez özelinizi aileye dökmek. boşanma davası açmış istemiyor işte sizi zorla mı tutacaksın adamı? mükemmel bir ilişki de değil yani sana yazık değil mi

Bence bahane yapıyor gibi duruyor bırakın gitsin sizde kurtulmuş olursunuz bir iki ay üzülürsünüz sonrasında dönüp baktığınızda sizde aslında mutsuz olduğunuzu anlarsınız kurtulduğunuz için sevinirsiniz

diğer konulara bir şey demek istemiyorum ama evden giden adam bitmiştir kadın gitse dönse bir şekilde ilişki düzeliyor ama erkek gidince düzelmiyor ben çevremde bunu gördüm. zaten kocanız adam olsa evden gitmez kendi kendine triplere girmez özelinizi aileye dökmek. boşanma davası açmış istemiyor işte sizi zorla mı tutacaksın adamı? mükemmel bir ilişki de değil yani sana yazık değil mi
Kadını kolundan tutup evden atan, onurunu kıran herifçiklerden sonra bu bana hiçbir şey geldi. Adamın biraz onuru şerefi varmış diyorum. Kendi çekip gitmiş.

Kadını kolundan tutup evden atan, onurunu kıran herifçiklerden sonra bu bana hiçbir şey geldi. Adamın biraz onuru şerefi varmış diyorum. Kendi çekip gitmiş.
Benim bu evde yasamami istemiyor yani ben size yasadiklarimin hepsini anlatsaydim inanin böyle bisey yazmazdiniz ama cogu seyi yazmadim cünkü isin icinden cikamiyorum zaten

Senin hiç bir suçun yok. Ancak öyle bir hale getirmiş, öyle bir algı yaratmış ki üstünde, her koşulda kendini suçlu olarak görüp , barışmaya meyillisin.
Çocukluktan beri birlikte olduğun için ona alışmışsın, bağımlı hissediyorsun.

Her evlilikte tartışmalar olur ama birkaç saat sonra ya da ertesi gün genellikle hemen barışır birbirini seven insanlar. Çözüm odaklı olur. Aileleri işin içine katmaz böyle. Tehditler etmez.
Senin eşin aylarca senden uzak duruyor. Çocuk gibi ailelere şikayet ediyor, seni küçük düşürüyor. Sence bu normal mi ?

Belki şuan bile ona yalvar yakar diye yapıyordur bunları. O hale getirmiş seni çünkü.

28 yaş ne ki hayata tekrar başlamak için ?
Çocuğun yok. Hiç evlenmemiş insandan farkın yok.

Bence bahane yapıyor gibi duruyor bırakın gitsin sizde kurtulmuş olursunuz bir iki ay üzülürsünüz sonrasında dönüp baktığınızda sizde aslında mutsuz olduğunuzu anlarsınız kurtulduğunuz için sevinirsiniz
Zaten evlendigimizden bu yana hep bosicam seni dedi giden hep o oldu y
Senin hiç bir suçun yok. Ancak öyle bir hale getirmiş, öyle bir algı yaratmış ki üstünde, her koşulda kendini suçlu olarak görüp , barışmaya meyillisin.
Çocukluktan beri birlikte olduğun için ona alışmışsın, bağımlı hissediyorsun.

Her evlilikte tartışmalar olur ama birkaç saat sonra ya da ertesi gün genellikle hemen barışır birbirini seven insanlar. Çözüm odaklı olur. Aileleri işin içine katmaz böyle. Tehditler etmez.
Senin eşin aylarca senden uzak duruyor. Çocuk gibi ailelere şikayet ediyor, seni küçük düşürüyor. Sence bu normal mi ?

Belki şuan bile ona yalvar yakar diye yapıyordur bunları. O hale getirmiş seni çünkü.

28 yaş ne ki hayata tekrar başlamak için ?
Çocuğun yok. Hiç evlenmemiş insandan farkın yok.
ewet beni tarif ettiniz bisey yapmadigim halde hep sucu artik kendimde arar oldum kendini öyle hakli göruyor ki öyle güclü ki yani günün sonunda söyle yapsaydim acaba nasil olurdu diyorum ama inanin susdum öyle küfürler etti o kadar üstüme yürüdü artik öyle bir duruma geldimki yinede altan alan ben oldum ama ben cabaladikca o üste cikdi. Beni evde görmedi bile ruh gibiydim yokdum gözümün icine bile bakmiyordu. Ve ben gercekten bagimliyim bunu kabul ediyorum her saglikli insan benim yasadiklarimdan sonra cekip giderdi ama benim deyilde onun gitmesini kaldiramiyorum, ki onunla konusdum ne gururum kaldi ne onurum. Konusdum gel atma yapma dedim bir yuva kolay kurulmuyor kac yillik tanisiyoruz dedim kesinlikle istemiyor. Allah biliyor ya belki baskasi vardir diye düsünuyorum hergün, belki baskasina asik oldu. Ama bana yemin etti inkar etti, öyle bisey düsündügümü hissetti cünkü. Bana böyle kötü davranmasini kaldiramiyorum nasil yapicam bilmiyorum. O kadar kilo verdim ki bu iki haftata perisan oldum. 😞

Almanya da devlet memurluğu yapıyorsanız maddi güvenceniz var demektir
bu adama hiçbir mecburiyetiniz yok , aşk sevgi bunlar biter
sizi bu kadar inciten birine zaaf gelistirmeyin daha fazla bence
Evet var sükürler olsun zaten kirayi ben üstüme almisdim laf etmesin diye ama bana böyle kötü davranmasini kaldiramiyorum ben bu insanla yatagimi paylasdim😢

Evet var sükürler olsun zaten kirayi ben üstüme almisdim laf etmesin diye ama bana böyle kötü davranmasini kaldiramiyorum ben bu insanla yatagimi paylasdim😢
insanın biriyle bedenini ve kalbini paylaşması çok önemli bir şey ama davranışlarını kaldiramiyorsaniz yapacağınız en sağlıklı şey gitmek olur ,
bu adamı değiştirmekle ugrasacaginiz süreye efora değmez.
onun yerine o eforu kendinizi iyileştirmek için kullanın
özgüvenli yepyeni bir kadın yaparsınız kendinizi🦋

X