Kocam bosanma davasi acdi

Nerden biliyorsunuz okumadigimi? Almanyada dogdum burda büyüdüm türkceyi konusabiliyorum ama yazamiyorum yani bu kadarda üstüme gelmeyin artik ben beni burda türkcem yüzünden ezin diye konu acmadim benim derdim bana yetiyor ayrica türkceyi yazamiyorum diye bütün bunlara katlanamiyorum diye okumadigim anlamina gelmez gayete gayette cok cok iyi kazaniyorum kirami kendim öduyorum devlet memurum cokda iyi kazaniyorum bir susdum iki susdum ama artik gercekten üstüme geldiniz yani bu kadarda olmaz
Valla kafa burdan bakinca Almanyada ayaklari uzerinde duran kadin kafasi degil kusura bakmayin.
Demek dunyayi kocadan ibaret sanmak ulke degistirince bitmiyormus.
Kocam bana sensin diyemez ,ben de ona diyemem.Siz kufur kiyamet yasayip,hala kocam da kocam.

Nisanlilik döneminde de cok gel gitler yasadim ama sunu söylemem lazim o dönem hatali oldugunda eve gelir benden özür diler pisman olurdu gönlümü alirdi bana sevgisini belli ederdi. Beni arardi sorardi gercekten istedigimi yapardi. Ama ne olduysa bir canavara döndü.. insan sevince bazen saglikli haraket edemiyor, ben onunla evlendim ama icimde yinede hep bir tuhaf his vardi… :KK43:
O tuhaf hisse kulak vermek lazım demek ki bir kadın çünkü mutlaka hisseder. İçinin tam almadığı biriyle evlenmemek lazım. Erkekler de böyledir. Kafaladıktan sonra değişir, ufak ufak da sinyal verir. Bu sinyalleri görmek lazım. Ben de 2 hafta önce nişan attım. Belli konularda aynı özellikler taşıyordu eşinizle.

Kartını komple vereceksin anasına bacisina da hizmetçi olcaksin sana arada harçlık vercek onunda nereye harcadığını sprcak evin ihtiyacını çok alırsan bir iki kavga edecek kıskanç herseyine yine de bir bahane bulacak biri var ve uzlaşmanın yolu yok ya kendinden tamamen vazgeçeceksin ölü gibi olacaksın o ne dese robot gibi yaşayıp yine de yaranamayacaksin ya da önüne bakacaksın .burda mesajların bazilarini yanlış anlayıp tepki vermişsin az kocana da verseydin bu tepkiyi şimdi bu halde olmazdin .geç kalmadın boşan ve kurtul tedavi ol saplantılı kişilik bozukluğu var sende eşin senj öldürse de yine eşim diyeceksin.Allahim bu ne koca aşkiymis şaşırdım valla

Okumak calismak birseyi cozmuyormus demek ki onu anladim. Ayrica konunuzu okurken sinirlerim hem gurursuzlugunuzdan hem yazdiginiz bariz yanlislardan oldukca bozuldu. Neyseki almanyada yasadiginiz icin yanlis yazimlariniz olmus. Madem turklerle iletisim kurma yoluna gidiyorsunuz biraz turkcenizi gelistirin lutfen. sacma sapan olan bu evlilikten de bu adamdan da bir beklentiniz olmasin gerekirse psikologa gidin hic normal degil boyle bir evliligi surdurmeye calismaniz. Adam aldatmadan ayrilma yoluna girmis iste belli sevmiyor sizi.

Ya canını sokakta mı buldun.
Bunu neden çektin.
Asıl senin ayrılmak istemen gerekiyor.
Adam piskopat resmen.

Seni somurmek istiyor. Istiyor ki tum maasini ona ver.
Sen bunun icin mi okudun??

Insallah geri adim atmaz ve bosanirsiniz.

Simdi boyle yazdim diye bana kizacaksin icten ice. Ama emin ol her sey bitince, uzerinden zaman gecince, saglikli dusunmeye basladiginda Allah beni kurtarmis diye şukur edeceksin.

Merhaba arkadaslar, ben 28 yasindayim ve Mart 2021 de evlendim kendisi benim cocukluk askimdi ve uzun süre gel gitli bir iliskimiz vardi. Esim kürt dogu tarafindan ben ic anadolu. Evlendigimiz günden bu yana cok kavgalar ettik bir türlü evliligimiz oturmadi, kavgalar boyutlarini asmisdi nedenini sorsaniz size mantikli bir cevap veremem. Esim aylesine asiri düskün ve bana göre evliligi kaldiramadi. Aramizda gecen her kavgayi ya anneme anlatirdi yada ayleleri toplardi. Ayleler bütün kavgalara sahit oldugu icin onun aylesine bir türlü sicaklik gösteremedim, hep utandim. Esim asiri kiskanc bir insan, herseyime karisdir herseyimden huylanirdi. Attigim her adimin altinda birsey ariyordu. Mesela telefonum masada ama aliskanlikdan dolayi yüz üstü koyuyordum ondan bile kavga cikariyordu. 3 kere evi terk etti birisi bir ay sürdü, birisi 5 ay ve simdi yine. Nedeni ise ben onun sözünü dinlemiyormusum, ne arkadasim var ne gezmem tozmam var artik korkumdan ayleme bile gidemez olmusdum eline firsat vermemek icin. Öyle bir piskolojiye düsmüsdüm ki hakli oldugum halde bile evi terk etmesin diye özür diliyordum. Küfürleri cogalmaya basladi, her kavgada zaten herdefasinda bana seni bosicam diyordu. En son yilbasinda büyük bir kavgamiz oldu, banka dekontlarimiz ayri, ikimiz calisiyoruz, kira yüzünden tartisma olmusdu, kirayi o ödedigi icin benim ise kazancim nereye gittigi belli olmadigi icin kavga cikarmisdi. Evlenmeden önce evin sorumlulugu ona ayit oldugunu söylemisdi, ben kazandigim parayi evin eksiklerine harciyordum. Bir gün bana sanki kiraya yardim mi ediyosun burasi benim evim o kadar para kazaniyorsun nerde bu paralar dedi. Kirayi üstüme aldim ve ona ücüncü bir hesab acma teklifinde bulundum, giderlerin hepsi ordan kesilsin biraz ben biraz sen yatir dedim, hepsini sen ödeme dedim. Cildirdi evi basima yikdi, küfürler bagirmalar üstüme yürümeler. Alman gibi kabul etmezmis, bu evlilik böyle yürümezmis. Eyer benim kazandigim paradan o yararlanmiyosa neden calisiyormusum… sonra bir bucuk hafta benimle konusmadi. Ne yaptiysam ne ettiysem evde yüzüme bile bakmadi. Yatmadan yatmaya geldi, yataklari ayirdi. Kendimi evde bir ruh gibi hissediyordum ama agzimi acsan ortalik yine kariscakdi. Susmayi tercih ettim, yaptigim hersey gözüne batiyordu. Ben oturma odasinda oldugumda kendisi baska odaya geciyordu, benim bulundugum yerde bulunmuyordu. Kadinlik gururumu yerle bir ettmisdi. Ve o isdeylen annemgile gittim, annemin telefonunu aldim anneme yazmis kapiya gel seninle konusmak istiyorum diye annemde basim agriyor su an yazmis gece 23 de yazmis anneme, ertesi gün sabahi yine yazmis ise gitmeden önce seninle konusmak istiyorum diye. Ben tabi sarterlerim atti ama bu sefer mesele baskaymis. Meyersem kendisi benimle evde aramizda o soguk mesafe varken avukata gitmis ve dava acmis o gün anneme yazdiginda ise mektup annemgile gelmis onlara onu demek icin yazmis. O gündür bu gündür ayriyiz, aslinda durumlar cok daha karisik ama isin icinden cikamiyorum. Kendisi beni heryerden engellemis, gururuma yediremedim piskolojim alt üst oldu. Nasil altindan kalkicami bilmiyorum onunla konusmaya calisdim ben sana ne yaptim neden böyle bisey yaptin dedim sen daha kendini sucuz göruyosun ya bu saaten sonra bisey olmaz unut beni dedi. Olmuyor istemiyorum diyor. Acik söylemek gerekirse bosanmak istemiyorum tekrardan 0 dan baslamayi hayal edemiyorum onu baskasiyla paylasmayi düsünemiyorum ona evlilik danismanina gidelim dedim kabul etmiyor. Lütfen kirici seyler yazmayin, yurtdisindan yaziyorum insallah kendimi ifade edebilmisimdir. Yardimlariniza ihtiyacim var
bosver inceldigi yerden kopsun cocukta yoksa dahada kolaylasir senin hergün dibe vurmani hayatini altüst eden adamin ardindan zerre gözsasi dökme yazik olur cünkü o akan gözyasina sevin kurtulduguna yoksa seni hepten sindirip psikojik hastaliklara ducar kalacaksin cok düsüncesiz saygisiz hatta karakter yoksunu adam demeye dilim varmiyor sanki kargasadan tartismadan beslenen saygisiz itici görgüsüz biri onun icin lütfen bunu hayatindan def et gitsin sen inanki cok daha iyisine layiksin hayatinda basarilar

Zararın neresinden dönersen kardır bunu hiç unutma çocuğun yok bu en büyük nimet.hayatina sıfırdan felan başlamıyorsun kaldığın yerden devam edeceksin.simdi devam edersin yarin cocukda isteyeceksin 5 yıl sonra bu sefer 1 cocukla Belkı 2 cocukla hayatta kalma mücadelesi vereceksin.ve actigin konu yine ayni olacak bosaniyorum.yasin daha kaç ki tekrar seversin tekrar evlenirsin.once kendi ni sev kendine saygı duy.insanlar mi konuşur onlar hep konuşuyor hep konuşuyoruz.biz yaşadıklarımızı hissettiklerimizi sadece biz biliriz.bosanmak ayip degil utanılacak birsey degil başarısızlık degil..Ben bu filmin sonunu biliyorum.kendini sevmeyen beğenmeyen kendini aşağılayan kendi kendini yetersin ve değersiz görecek bir kadına dönüşeceksin..asıl suan insanlar neden bu adamı çektiğini anlamıyor neden kendine bunu yaptığını çözemiyor.kendine yapacağın en büyük iyilik onu kapinin önüne koymak ne hali varsa görsün..ve yıllar sonra sen iyiki derken o pişman olarak kafasını sağa sola vuracak.ama sen suan kararlı durmassan tam tersi olacak

Benim bu evde yasamami istemiyor yani ben size yasadiklarimin hepsini anlatsaydim inanin böyle bisey yazmazdiniz ama cogu seyi yazmadim cünkü isin icinden cikamiyorum zaten
Bacım 🌸
inan içinden çıkılmayacak bi durum yok. Biraz mantıklı düşün gözünü seveyim. Evlat acısı hariç hiç bir üzüntü sonsuza kadar sürmez, duygular gelir ve geçer. Üzülürsen de acı çekersen de bi noktada biter hafifler gider. Bu saatten sonra olmamışı oldurmaya çalışma artık...

Yanı bana bosanin demeyin o işler öyle olmuyor diyorsunuz hemde ben hayatımda böyle bir dayak yemedim diyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu lütfen kendinize gelin kendiniz için değilse bile evladınız için

X