Kocam Çalışmak İstemiyor

Pluiniax

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
2
2
22
Merhabalar arkadaşlar ben 1.5 yıllık evliyim. Eşimle daha önceden görüşüp evlendik ve onun ilçesine taşındım haliyle. Burada da çok yalnız olduğumdan konuyu buraya açmak istedim. Eşimle evlendiğimizde 5 ay çalışmadı o sıra ben bir işe girdim sonra çıktım. Sonrasında da o iş buldu 3 ay çalıştı sonra bıraktı. Şimdi de bir işte çalışıyor ama beğenmediğini yorucu olduğunu sürekli söyleyip bırakmak istiyor. Anlayacağınız hiçbir işten memnun olmayıp geri çıkıyor. Bir de kendi kendine bir iş kurmak istiyor iş dediğimde hayvancılık gibi ama ben bilmediğimden ve destek olamayacağımdan bunu istemiyorum. Çalışmadığı zamanlar nası geçiniyorsumuz diye soracak olursanız da ailesinden para alıyor öyle anca. Ve oturduğumuz ev kira değil ama eski olan benim yaşımda kimsenin girmeyeceği bir ev. Yaşadığımız ilçe küçük kolay iş bulunmuyor. Lütfen bana tavsiye verin. Annem ya da çok yakınım olmadığından anlatıp tavsiye alamıyorum.

Siz calisin mutlaka ve bir sure bekleyin.belki gercekten buldugu isleri begenmemistir.ama sakin hamile kalmayin.köy gibi bir yerdemi oturuyorsunuz?Nasil yapacak hayvancilik isini?

Merhabalar arkadaşlar ben 1.5 yıllık evliyim. Eşimle daha önceden görüşüp evlendik ve onun ilçesine taşındım haliyle. Burada da çok yalnız olduğumdan konuyu buraya açmak istedim. Eşimle evlendiğimizde 5 ay çalışmadı o sıra ben bir işe girdim sonra çıktım. Sonrasında da o iş buldu 3 ay çalıştı sonra bıraktı. Şimdi de bir işte çalışıyor ama beğenmediğini yorucu olduğunu sürekli söyleyip bırakmak istiyor. Anlayacağınız hiçbir işten memnun olmayıp geri çıkıyor. Bir de kendi kendine bir iş kurmak istiyor iş dediğimde hayvancılık gibi ama ben bilmediğimden ve destek olamayacağımdan bunu istemiyorum. Çalışmadığı zamanlar nası geçiniyorsumuz diye soracak olursanız da ailesinden para alıyor öyle anca. Ve oturduğumuz ev kira değil ama eski olan benim yaşımda kimsenin girmeyeceği bir ev. Yaşadığımız ilçe küçük kolay iş bulunmuyor. Lütfen bana tavsiye verin. Annem ya da çok yakınım olmadığından anlatıp tavsiye alamıyorum.
Daha kendisine bakamayıp ailesinden para alan adam kendi ailesinide kuramaz bakamaz.

Öncelikle tüp bebek konularında gezinmekten çıkın. Bebek sizin için en ufak ihtimal bile olmamalı. Adam birden bire mi bu hale geldi? Siz neden çalışmıyosunuz?
Bu adamdan bir cacık olmaz sorumsuz ev kocası beslemek istiyorsan devam et.

IMG_9730.png

Öncelikle tüp bebek konularında gezinmekten çıkın. Bebek sizin için en ufak ihtimal bile olmamalı. Adam birden bire mi bu hale geldi? Siz neden çalışmıyosunuz?

Eki Görüntüle 3391618
Hiç üşenmemiş maşallah araştırma yapmış bide ekran kaydı almışsın 😅

Ailesi ile konuşun desteklerini çeksinler, sizde işe girmeyin. Çalışmasamda bi şekilde geçiniyoruz düşüncesinde belliki. İşden çıkması konusunda da yüz vermeyin. Ve sakın sakın bebek yapmayı düşünmeyin!!!

Eki Görüntüle 3391618
Normal işi gücü olmayan adam tüp bebek masraflarını ve bebek dogduktan sonraki para ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak acaba bunu düşünmüyormu hiç.🙄

Evlenince neden “haliyle” eşinizin yaşadığı küçük ilçeye taşındınız?
Orda çalıştığı,evinizi geçindirecek bir işi de yokmuş.
Ama siz hala evlendik haliyle eşimin küçük ilçesine taşındık diye çok normal görüyorsunuz.
Tüp bebek araştırdığınıza göre eşin ailesinin geçindirdiği evinize bebek getirmeyi de normal buluyorsunuz.
Ne diyelim bulmayın bu evlilikte normal değil hiçbiri.

Başınızın çaresine bakmayı öğrenmelisiniz. Eşiniz 1 hafta 1 ay 1 sene sonra aydınlanma yaşamayacak, benim çalışmam lazım demeyecek. Ailesinin evinde kalıyor, onlardan para alıyor niye çalışsın? Bugün boşansanız veya adamın başına iş gelse kapının önüne konacak kişi sizsiniz. Kimse gelin mağdur olmasın demez. Annem yok yazdınız, babanız da mı yok, evlenmeden önce nerede yaşıyordunuz? Adamın barınacak yeri yiyecek ekmeği var, siz kendi derdinize düşün. Çalışmanıza engel olan yok, çalışın para biriktirin diyeceğim ama bebek araştırmaları yapıyormuşsunuz. Kendi düşen ağlamasın.

Dedektif gibi araştırmışsın diyenler; dedektif olmaya gerek var mı, bu tip evliliklerin olmazsa olmazı hamile kalmak-kalmaya çalışmak değil mi?

Ek: Bu yalnızım bulunduğum yerde kimsem yok diyenler başka ülkeden mi çıkıp geldiniz? Her ilçede başka başka kanunlar kurallar mı var, insanlar başka lisanlar mı konuşuyor? Toplu taşıması, yeme içmesi, iş yerleri falan çok mu yabancı geliyor sizlere?

Gönlü yok maalesef kendi ailesinin konforundan çıkamıyor ayrıca ne birikimi deneyimi varda iş kuracakmış? Kolay mı öyle birde borç batağına girersiniz. Çocuk yapma.

Bu adam hayvanlara bakarmı sanıyorsunuz, hayvancılığa başlayın size baktırır kendi yatar yoruldum diye.
Hayvancılık kolay iş mi???
Sabah erkenden kalk sağ ahırı temizle, yemini ver, ilgilen, hasta olsun veteriner çağır başında bekle.
Benim akrabalar hayvancılık ve çiftçilik yapıyor o işler öyle kolay değil.

Maalesef siz bu evde yaşlanırsınız bi de cocuk, çalışmayan koca.
Kocanızın maaşallahı var…

Eşiniz asla değişmez böyle gelmiş böyle gider. En iyisi boşanıp ailenizin dönün

X