Kocam denecek kisi beni birakip gitti

simonskitty

Her şey geçer, hayat kalır.
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2014
1.195
1.528
Herkese merhaba. Yine bayram ve yine bizim evde kriz. Kvler uzak bir yerde oturuyorlar. 2 ay önce gittiler ve 1 ay sonra yeniden gelecekler. Son geldiklerinde 4 ay kaldılar ki bunun çoğunluğunda ben evdeydim. Bununla ilgili de konum vardi önceden. 2 tane küçük çocuğumuz var biri 1 biri 5 yaşında. Bu bayram koca kişisi yine bi bahane bulup ailesinin yanına gitmek istediğini söyledi. Ben de ne gerek var zaten gelecekler dedim. Benim sana daha çok ihtiyacım var dedim. Gideyim gitmeyim tartıştık biraz ama sonra kapattı konuyu normal hayata döndü. Bir şey de demedi. Bu sabah erkenden cikmis. Mesaj atmış. Havaalanindayim carsamba donecem. Sizi çok seviyorum. Aradım tartıştık. Tartışmadan kaçmak için sabahın köründe evden çıkıp mesaj atmak nedir? Bu nasıl bir vicdandır? İki cocukla böyle kaldım. Annemlere yansıtsam olay büyüyecek. Ne yapmalıyım şu an hiç bilmiyorum. Kendileri karar veriyor her şeye. Ben bu hayatta neyim acaba?

Eşyalarınızı toplayın bilmediği bir yere gidin.
Gelince sizi bulamasın, haber alamasın biraz.
Nasıl olduğunu anlasın.
Hadi adam gidiyor eşinizin ailesi de mi bir şey demiyo?
Ya ailenle gel ya da gelme diye
Sizin onlara gitmemeniz için bir sebep var mı?

Boyleleri evlenip urememeli diyecegim ama gec kalmisim. Olay buyuse ne buyumese ne hala aileme yansitirsam olay buyuyecek diyorsunuz. Buyumesinden cok rahatsizsaniz bos yere tartismayin bari nasilsa fikriniz onemsenmiyor. 2 cocukla basinizin caresine bakiyorsunuz. Olay buyurse ne degisecek? Bu durumu cozecek kisi anneniz degil sizsiniz.

Kv ler geldiğinde sizde mi kalıyor? O 4 ay sizdeler miydi? En az bilmem kaç yıldır neden bunlara izin veriyorsunuz?
kocanız sizi sallamıyor hiç gibi ha evi kv ler aldıysa parayı veren düdüğü çalar

habersiz emrivaki çekip gitmek saygısızlıktır ciddiyim bu adamla nasıl evli kalacaksınız merak ediyorum
Sanki ailenize deseniz adam değişecek
Kv sizde kalıyor sanırım 4 ay ya bakın 4 ay

evde olmanıza rağmen sanırım siz çalışıyorsunuz ve çocuklara bakıyor?
Çocuklar için kalıyorlarsa kusura bakmayın bakıcı tutacaksınız hem param kalsın hrm huzurum kalsın olmuyor yani

insanlar yardım edince karşılık bekliyor ben eşinize sinir oldum e siz de çocukları alın gidin o zaman böyle habersiz şeyler yapabiliyorsanız birbirinizden.

Bir Göbek bağı kesilmemiş erkek sendromu daha…

Valla ağzım açık kaldı, ne desem bilemedim. Aynısı bana yapılsa burnundan getirirdim muhtemelen.

çünkü mesele annesine gidip gitmemesi değil. Adam sizi saymıyor, sabah gizlice gitmek nedir?

sen ne dersen de ben bildiğimi yaparım demenin başka bir şekli, inanılmaz.

Anne babanıza neden yansıtmak istemiyorsunuz acaba? İş boşanmaya kadar varır diye mi çekiniyorsunuz? Anne babanız size çok uzak mı? Siz de çocukları alıp oraya gitseniz, eşinize mesaj atsanız şu gün döneceğim diye.
Katıldım. Neden konu sahibi hakikaten?

rest çekecek gücünüz var mı? Boşanır mısınız iş o raddeye gelirse?

anne babaya söylememe nedeniniz nedir? Elbette endişelenip üzülürler kızları için ama öfkeleri bence daha ağır basacaktır. Kızlarına yapılan muamele ağırlarına gidecektir bence.

Kv lere kızamıyorum kocanız insanlık vasıflarından uzak da anneye söylemeye gerek yok bence çünkü siz boşanmazsınız sonra o öyle kalır ki yetişkinsiniz

ben olsam aileme sanırım kesin kararlı olduğum zaman söylerdim

sizin anneniz bilmiyor mu kv lerin sürekli sizde olduğunu?

Anne babanıza neden yansıtmak istemiyorsunuz acaba? İş boşanmaya kadar varır diye mi çekiniyorsunuz? Anne babanız size çok uzak mı? Siz de çocukları alıp oraya gitseniz, eşinize mesaj atsanız şu gün döneceğim diye.

Tabi ki bosanmaya varir diye cekiniyordur. Adam 2.cocuktan sonra bu hale gelmemistir herhalde. Basindan beri boyleymis bence. Su evlenince kocam cok degisti diyenlere ben hic inanmiyorum cunku. Adam nasilsa evlenince degisir biz cok asigiz diye evlenilirse degisiyorlardir tabi.

Eşyalarınızı toplayın bilmediği bir yere gidin.
Gelince sizi bulamasın, haber alamasın biraz.
Nasıl olduğunu anlasın.
Hadi adam gidiyor eşinizin ailesi de mi bir şey demiyo?
Ya ailenle gel ya da gelme diye
Sizin onlara gitmemeniz için bir sebep var mı?
Her bayram bir tartışma yaşanıyor bizde. Ve ben gitmek istemiyorum onlara. Eşimin ailesi bisey demez. Oğulları gelsin yeter

Kv lere kızamıyorum kocanız insanlık vasıflarından uzak da anneye söylemeye gerek yok bence çünkü siz boşanmazsınız sonra o öyle kalır ki yetişkinsiniz

ben olsam aileme sanırım kesin kararlı olduğum zaman söylerdim

sizin anneniz bilmiyor mu kv lerin sürekli sizde olduğunu?
Annem biliyor bilmez mi. Annem çocuklara bakılıyor diye memnundu bile kvnin bizde kalmasından. Hatta gittiklerinde neden gidiyorlar dedi. Ev tutulacakti buraya geleceklerdi 1 ay sonra. Çocuklara bakmak için.

Katıldım. Neden konu sahibi hakikaten?

rest çekecek gücünüz var mı? Boşanır mısınız iş o raddeye gelirse?

anne babaya söylememe nedeniniz nedir? Elbette endişelenip üzülürler kızları için ama öfkeleri bence daha ağır basacaktır. Kızlarına yapılan muamele ağırlarına gidecektir bence.
Maddi gücüm var o anlamda kimseye ihtiyacım yok. Evliligimin ilk yılında çok büyük kavga ettik kocayla. Ben evi terkettim anneme gittim. Olaylar büyüdü baya. Sonra onun ailesiyle görüşmedim uzun sure. Biz barıştık kocayla falan ama annem çok zor unuttu o zamanları.

Annem biliyor bilmez mi. Annem çocuklara bakılıyor diye memnundu bile kvnin bizde kalmasından. Hatta gittiklerinde neden gidiyorlar dedi. Ev tutulacakti buraya geleceklerdi 1 ay sonra. Çocuklara bakmak için.
İlk yorumumdaki gibiymiş durum bakın kv m çocuk bakacak diyorsanız kaçınılmaz şu durum diyorum size
Ev tutulacak yerleşik düzenleri olacak bazı ihtiyaçlarını siz karşılarsınız sonuçta siizn bebelere bakılıyor

ama aynı zamanda yakın olduklarından o koca hep anasında olur

hep derim öyle olmuyor o işler ya da sabredecekseniz madem bebeler için de sizi n koca terbiyesiz

İlk yorumumdaki gibiymiş durum bakın kv m çocuk bakacak diyorsanız kaçınılmaz şu durum diyorum size
Ev tutulacak yerleşik düzenleri olacak bazı ihtiyaçlarını siz karşılarsınız sonuçta siizn bebelere bakılıyor

ama aynı zamanda yakın olduklarından o koca hep anasında olur

hep derim öyle olmuyor o işler ya da sabredecekseniz madem bebeler için de sizi n koca terbiyesiz
Evet ayrı ev tutulacak ama sorun burda öylece gitmesi. Terbiyesizlik vicdansızlık dusuncesizlik

Şahsen böyle başına buyruk bir adam çok kez baba olmamalıydı.
Neyse, 1 ay sonra onun ailesi geleceği zaman o işteyken pat diye toplanır ailenin yanına kafa tatiline gidersin sende
Mesajla "çok bunaldım döneceğim zaman yazarım sana, seni seviyoruz" dersin.
Çünkü öyle görünüyor ki eşin neden böyle yaptın diye hesap sorunca iletişimden kaçacak biri gibi.

X