KOCAM HER YEMEKTE SORUN YARATIYOR

Selam arkadaslar tak etti artik dayanamayacagim bir akil tavsiyeye ihtiyacim var kocam kisisi her yemekte birseyi begenmeyip sorun cikariyor ve huzursuzluk tartisma esliginde kavgaya donusuyor bu durum. Ben karsilik versem asla susmayip devam ediyor kavga. Ben sessiz kalip alttan alsam cevapsiz kaldigim yada tavir aldigimi soyleyerek yine kavgaya devam ediyor. Asla susmuyor ve hic utanmiyor basbasbagiriyor komsulardan felan da utanci yok. Ben gayet guzel yemek yaparim elimin lezzetide guzeldir oncelikle. Kocam iki gun art arda ayni yemegi yemek istemiyormus yedigimizde hep sorun bulur sevdigi bir yemek olsa bile soylene soylene yer beni cildirtir. Bense ders calisan ayni zamanda evimizin temizligini islerini vs aksatmayanlardanim. Bir gun ugrastigim yemegin ertesi gune kalmasi buyuk arti benim icin vaktim kaliyor bana cnku daha iyi calisabiliyorum. Sevmedigi yemeklere gelince zaten saymadigi laf kalmaz cok kalbimi kirar ama hergun de onun sevdigini yiyemeyiz diye dusunuyorum hem cok sagliksiz seyleri seviyor ben aradada saglikli yemekler yapiyorum ki dengelensin. Salatada bile olay cikartiyor sevdigi salata degilmis. Hergun yemek muhabbeti ne yiyecegimizi sorar kac saat onceden. Laf soyler. Artik patladigim gun de salata yapmamistim cok yorgundum tursu cikardim yerine. Corba kofte patates puresi ayran yapmistim ayrintiya girersek. Buyuk olay cikartti sesini yukseltip hakaretler etti halbuki o da ben de cok acikmistik ve acil yemek yiyelim diye konusuyoduk o andada hemen yemekleri isittim zaten .salata yapamadim sonuc olarak sorunu ordan cikartip ilerletti ekledi ekledi. Cok kizdim kustum ve artik dayanamiyorum omur boyu boyle yaparsa gercekten hayatimin icine edecek psikolojomi bozuyor ne yapmaliyim
Bence eşinin başka sorunları var bunu yemek diye önüne sunuyor olabilir

Ee dinsizin hakkından imansız gelirmiş iyi yapmışsın 😂 hiç yirtamam koca için bir taraflarimi valla begenmiyorsa o yapsın ben yiyegim yapmayıda sevmiyorum zaten 😁
Kesinlikle öyle zaten saçını süpürge et asla yaranamazsın. Bugün bi üye yazmış cocuk emzirirken çayımı tazele demiş hayvan kocası yuh dedim ya. O yüzden hanımlar ağırlığınızı koyun kendilerini bişey zannetmesnler yani 😏😁

Cehennemlik kul sofrada kavga çıkarır derdi ananem. Tabi Allah bilir de eşinizin ne size ne nimete saygısı yok. Allah kolaylık versin. Kendisi yemek yapabiliyorsa bırakın mutfağı o yapsın
Annane güzel söylemiş. Geçimsizliğin huysuzluğun kötü ahlakın özeti bence de.

Kesinlikle öyle zaten saçını süpürge et asla yaranamazsın. Bugün bi üye yazmış cocuk emzirirken çayımı tazele demiş hayvan kocası yuh dedim ya. O yüzden hanımlar ağırlığınızı koyun kendilerini bişey zannetmesnler yani 😏😁
Ay biliyorum o üyeyi çocuğu hastayken totosunu devirip yatmış sabah kalmış kahvaltınızı koymuş önüne kocasının..ikide çocuk yapmış adama .😏. bazıları da hak ediyor benim eşim bazen su ister elin yokmu senin derim gider kendi alır anası zamanında öyle alistirmis bende de denedi olmadı..eli ayağı tutan bir insan neden başkasından hizmet beklerki kalk kendin al alırken de bir tanede eşine getir bütün gün çocukla yipraniyor yoruluyor diye düşün dimi ama 😁

Bu soylediginiz çok uç bir insan modeli. Tamam beğenmez ama verdiği tepkiler inanın normal değil. Kaldı ki saydığınız köfteli menü gayet güzel. Benim oğullarım dehşet yemek seçer ama onlar bile böyle tepkiler vermez. 4 yaşında ve 12 yaşındalar. Yemezler sadece. Bence eşinizin psikolojik desteğe ihtiyacı var. Davranışlarının farkında değil. Ben olsam çok samimiyim çoktan yemek yapmayı bırakmıştım. Fazla havalanmış totosu.

Tavsiye ve yorumlarinizi okudum hanimlar gercekten cok yipratici ve cogunuz haklisiniz da bizim aramizdaki tek sorun bu zaten kendi de yaptigini farkedip ozur diledi . Ben de sizlerden aldigim tavsiyeyle de konustum zaten bensiz bir saat duramaz ayni evin icinde farkli odada. Konustuk hak verdi ben cok ustune gittim abarttim dedi bi anlasma teklif ettim ben naparsam sessz kalip yiyecejsin dedm ha begenmiyorsan ve sorun yapacaksan ayrilalim kaldiramiyorum Boyle yasayamam omur boyu dedim sansini degerlendiremezse sonuclarina katlanacak yapacak biseyim yok bi kere geliyorum dunyaya heba edemem. Devam edeceksen Beni bosa git evlen umruma da gelmez dedim ha karsina da bir yemek dahi bilmeyen yapamayan cikar o zaman hakettgni yasarsin rahat edersin dedim
Esinizin sevdigi yemekler neler hamur isi falan mi patates kizartmasi falan mi

Ay biliyorum o üyeyi çocuğu hastayken totosunu devirip yatmış sabah kalmış kahvaltınızı koymuş önüne kocasının..ikide çocuk yapmış adama .😏. bazıları da hak ediyor benim eşim bazen su ister elin yokmu senin derim gider kendi alır anası zamanında öyle alistirmis bende de denedi olmadı..eli ayağı tutan bir insan neden başkasından hizmet beklerki kalk kendin al alırken de bir tanede eşine getir bütün gün çocukla yipraniyor yoruluyor diye düşün dimi ama 😁
Yüzde yüz haklısın. İnsan evladı olan zaten eşine kıyamaz. Neymiş salata yokmuş paşaya bak sen. Hadi canın cok salata yemek istedi o an kalk yap ya kaç dakika sürer bi salata. İnsan bunun için karısını üzer mi. konu sahibi konuşmuş halletmişler inşallah bir daha tekrarı olmaz.

Tulay köku dinlerim.severim ve burada da cok tavsiye etmisimdir ama bu platformda herkes de esine narsist teshisi koyar oldu, iki kelam anlatmayla o kaniya nereden vardınız? Narsisizm klinik bir tanı olup bunu ancak alaninda uzman psikolog ve psikiyatristler koyabilirler onun icin de belli testler yapmalari gerekir. Lütfen kendi kendinize internetten okuyarak/dinleyerek teshisler koymayiniz. Teshisi doktor koyar!
Bir Narsistle tam 11 yıl yaşadım .Gözünden tanırım inanın .

Kendisi yapıyor mu yemek peki? Benim eşimin en sıkıntısız olduğu konulardan biri yemektir. Bazen işten gelirdim ki benden evvel gelip yemek yapmış bazen tarifler buluyor ya da uyduruyor girip mutfağa yapıyor. Yalnız buna rağmen hamileliğin son günlerinde bir gün nohutla pilavı neden aynı tabağa koymamışım diye söylenmişti. Ama ne söylenme. Kendi tabağımı bardağımı bırakıp kalktım masadan. Temiz bir tabak koydum önüne. Al dedim, sen yaparsın uşağın yok önünde. Allah razı olsun karnın burnunda uğraşmış yemek yapmışsın diyeceğine... öyle net bir tavır koydum ki bir daha asla cesaret edemedi. Tamam konuşup tatlıya bağlamışsınız ama tekrar etmesine izin vermeyin.

Esinizin sevdigi yemekler neler hamur isi falan mi patates kizartmasi falan mi
Aynen kizartma misal kofte yanina onu sever kahvaltida da onu sever ama ben istemiyorum yagli yagli . Hamur isi de bazen hafta sonu yda ici canim istedgnde yaparim oyle cok yemeyiz

Becerikli hatunların eşi hep kıymet bilmez oluyor sanki. Beğenmiyorsa kendinize yemek yapın. Yemezse yemesin

Becerikli hatunların eşi hep kıymet bilmez oluyor sanki. Beğenmiyorsa kendinize yemek yapın. Yemezse yemesin
Ayy aynen oyle cevrem arkadaslaimi dusunuyorum gercekten bisey yapamayan duzensiz temiz olmayanlar kiymet verilir el ustubde tutulur . beceriklilerse ancak yorulsun. Zaten kendimi beceriksiz ilan ediyorum artik herseyimi o yonde evirecegim..

Ayy aynen oyle cevrem arkadaslaimi dusunuyorum gercekten bisey yapamayan duzensiz temiz olmayanlar kiymet verilir el ustubde tutulur . beceriklilerse ancak yorulsun. Zaten kendimi beceriksiz ilan ediyorum artik herseyimi o yonde evirecegim..
Askolsun.😛 Ben calisiyorum cocuk bakiyorum evi temizliyorum ve yemek yapiyorum.
Bazen aceleye gelip tutturamadkgim kofte oluyor ama yemeklerim guzeldir 😄😂😂 becerikliyim kocam kiymet biliyor. Var oyle bi kac tane kalmis. 🙃🙃👀👀

Selam arkadaslar tak etti artik dayanamayacagim bir akil tavsiyeye ihtiyacim var kocam kisisi her yemekte birseyi begenmeyip sorun cikariyor ve huzursuzluk tartisma esliginde kavgaya donusuyor bu durum. Ben karsilik versem asla susmayip devam ediyor kavga. Ben sessiz kalip alttan alsam cevapsiz kaldigim yada tavir aldigimi soyleyerek yine kavgaya devam ediyor. Asla susmuyor ve hic utanmiyor basbasbagiriyor komsulardan felan da utanci yok. Ben gayet guzel yemek yaparim elimin lezzetide guzeldir oncelikle. Kocam iki gun art arda ayni yemegi yemek istemiyormus yedigimizde hep sorun bulur sevdigi bir yemek olsa bile soylene soylene yer beni cildirtir. Bense ders calisan ayni zamanda evimizin temizligini islerini vs aksatmayanlardanim. Bir gun ugrastigim yemegin ertesi gune kalmasi buyuk arti benim icin vaktim kaliyor bana cnku daha iyi calisabiliyorum. Sevmedigi yemeklere gelince zaten saymadigi laf kalmaz cok kalbimi kirar ama hergun de onun sevdigini yiyemeyiz diye dusunuyorum hem cok sagliksiz seyleri seviyor ben aradada saglikli yemekler yapiyorum ki dengelensin. Salatada bile olay cikartiyor sevdigi salata degilmis. Hergun yemek muhabbeti ne yiyecegimizi sorar kac saat onceden. Laf soyler. Artik patladigim gun de salata yapmamistim cok yorgundum tursu cikardim yerine. Corba kofte patates puresi ayran yapmistim ayrintiya girersek. Buyuk olay cikartti sesini yukseltip hakaretler etti halbuki o da ben de cok acikmistik ve acil yemek yiyelim diye konusuyoduk o andada hemen yemekleri isittim zaten .salata yapamadim sonuc olarak sorunu ordan cikartip ilerletti ekledi ekledi. Cok kizdim kustum ve artik dayanamiyorum omur boyu boyle yaparsa gercekten hayatimin icine edecek psikolojomi bozuyor ne yapmaliyim
Eşinizde özgüven eksikliği mi var yada fiziksel olarak siz daha mı genç ve güzelsiniz, yoksa cinsel anlamda size karşı yetersiz olduğunu mu hissediyor,yada cinsel anlamda bir uyumsuzluk mu var?Bir insanın yemek için bu kadar problem çıkarması normal değil.Mutlaka bilinçaltının bir yansıması bu davranış bozukluğu!

Psikolojik baskı uyguluyor,yavaş yavaş seni çürütecek önce ne yaşadığını anlamıyorsun ama zamanla çözüyorsun. Söylemesi kolay biliyorum ama kaç kurtul .sonu yok olmuyor.

Tavsiye ve yorumlarinizi okudum hanimlar gercekten cok yipratici ve cogunuz haklisiniz da bizim aramizdaki tek sorun bu zaten kendi de yaptigini farkedip ozur diledi . Ben de sizlerden aldigim tavsiyeyle de konustum zaten bensiz bir saat duramaz ayni evin icinde farkli odada. Konustuk hak verdi ben cok ustune gittim abarttim dedi bi anlasma teklif ettim ben naparsam sessz kalip yiyecejsin dedm ha begenmiyorsan ve sorun yapacaksan ayrilalim kaldiramiyorum Boyle yasayamam omur boyu dedim sansini degerlendiremezse sonuclarina katlanacak yapacak biseyim yok bi kere geliyorum dunyaya heba edemem. Devam edeceksen Beni bosa git evlen umruma da gelmez dedim ha karsina da bir yemek dahi bilmeyen yapamayan cikar o zaman hakettgni yasarsin rahat edersin dedim
Umarım düzelir.

Bir yemek bile yapamayan, beceriksiz bir kadın olmayı böyle bir kocaya 1000 kez tercih ederim. Kocamı doyurmak görevim değil.

o her yemeği dert edinen beyefendi mutfağa girdiğinde yemek yapmayı biliyor mu acaba?
delirmekte haklısınız. ben evliliğin en başında yemek yapmayı dahi bilmiyordum, yapa yapa tecrübe edindim. eşim sofrada kalkıpta yaptığım bir şeye laf etse, her gün kendi yemek yapana kadar asla yemek yapmazdım. hele de sizin gibi olsa sofrayı yerle bir ederdim herhalde, sizinki de büyük sabır. karşısındakinin yaptığını beğenmeyen kimse kalkıp daha iyisini yapabiliyorsa buyursun mutfak orada..

Hala yemekmi yapıyorsun bu ayı ya bırak açlıktan gebersin bu boşuna oksijen tüketiyor zaten..

Ciddiyim bak yemek felan yapma mutfağın yolunu göster yeter mesaji alir ya ayılığa devam eder yada insan gibi yer yemeğini..bununla ömür felan da geçmezzzz hamile kaldin miden bulanıyor mutfağa giremiyosun ne yapacak o adam valla öldürür bu seni yemek yok diye nerden buluyosaniz bu adamlarida cok mu aradınız bunu.. konuş adam akıllı begenmiyosan git yap de yani susup oturmayın her dediğini de yapmayın

X