KOCAM HER YEMEKTE SORUN YARATIYOR

Hala yemekmi yapıyorsun bu ayı ya bırak açlıktan gebersin bu boşuna oksijen tüketiyor zaten..

Ciddiyim bak yemek felan yapma mutfağın yolunu göster yeter mesaji alir ya ayılığa devam eder yada insan gibi yer yemeğini..bununla ömür felan da geçmezzzz hamile kaldin miden bulanıyor mutfağa giremiyosun ne yapacak o adam valla öldürür bu seni yemek yok diye nerden buluyosaniz bu adamlarida cok mu aradınız bunu.. konuş adam akıllı begenmiyosan git yap de yani susup oturmayın her dediğini de yapmayın
Disardan soyler zaten beceremeyip.. dedigini yaptigim falan yok bu davranislar uzerine tavrimi koydum bugune kadar hep.oyle bir imaj olusmasin yaptiginda karsiligini alir ama bu kez farkli karsilik alacak cnku yemek yapmayacagim. Tekrarladigiba gore bu davranisi dersini almamis sizlerin de dedigi gibi yapmayacagim artik bir ders vermemi hakediyor yine anlamayacak olursa zaten karar verdim durum cok degisecek.

cok mu aradiniz demissiniz hayir cok aramadim kendisi beni buldu bastada isyerimde gorup..fakat Boyle bir huyu oldugunu bilmiyordum normaldi gayet hersey. Ben zaten mutsuz degilim bu konu disinda rahatimda cogu konuda. Evime yardimci da aliyorum bana sen yorulma cagiralim yapsin da diyor esim her istedigimi giyer istedigim yere giderim. Ancak yemek konusunda cok farkli birine donuyor bazen ben de zaten anlamis degilim ki buraya yazip akil danistim ama gelen gecen bosanin yazmis bunun farkli bir yolu yok mudur diye yazdim buraya zaten olmayacaksa son care birakir giderim yapacak birseyim yok

Benimkide onceleri cok miz miz biriydi yemek konusunda tabiiki annesinin sucu bu. Sonra daga gitti hergun patatess makarna yiye yiye kiymetimi anladi. Bide annesi yemeklerimi cok begeniyodu onunda yaninda defalarca soyleyince ikna oldu artik guzel yemek yaptigima😁 benimki gibi hala bebekse anne sozu dinliyosa o yemeklerinizi ove bilir belki ikna olur

Ay yapmayacaksanız bişey aç kalacak bu kadar basit. Madem yapsanız da hakaret ediyor beğenmiyor yapmicaksınız bişey

Selam arkadaslar tak etti artik dayanamayacagim bir akil tavsiyeye ihtiyacim var kocam kisisi her yemekte birseyi begenmeyip sorun cikariyor ve huzursuzluk tartisma esliginde kavgaya donusuyor bu durum. Ben karsilik versem asla susmayip devam ediyor kavga. Ben sessiz kalip alttan alsam cevapsiz kaldigim yada tavir aldigimi soyleyerek yine kavgaya devam ediyor. Asla susmuyor ve hic utanmiyor basbasbagiriyor komsulardan felan da utanci yok. Ben gayet guzel yemek yaparim elimin lezzetide guzeldir oncelikle. Kocam iki gun art arda ayni yemegi yemek istemiyormus yedigimizde hep sorun bulur sevdigi bir yemek olsa bile soylene soylene yer beni cildirtir. Bense ders calisan ayni zamanda evimizin temizligini islerini vs aksatmayanlardanim. Bir gun ugrastigim yemegin ertesi gune kalmasi buyuk arti benim icin vaktim kaliyor bana cnku daha iyi calisabiliyorum. Sevmedigi yemeklere gelince zaten saymadigi laf kalmaz cok kalbimi kirar ama hergun de onun sevdigini yiyemeyiz diye dusunuyorum hem cok sagliksiz seyleri seviyor ben aradada saglikli yemekler yapiyorum ki dengelensin. Salatada bile olay cikartiyor sevdigi salata degilmis. Hergun yemek muhabbeti ne yiyecegimizi sorar kac saat onceden. Laf soyler. Artik patladigim gun de salata yapmamistim cok yorgundum tursu cikardim yerine. Corba kofte patates puresi ayran yapmistim ayrintiya girersek. Buyuk olay cikartti sesini yukseltip hakaretler etti halbuki o da ben de cok acikmistik ve acil yemek yiyelim diye konusuyoduk o andada hemen yemekleri isittim zaten .salata yapamadim sonuc olarak sorunu ordan cikartip ilerletti ekledi ekledi. Cok kizdim kustum ve artik dayanamiyorum omur boyu boyle yaparsa gercekten hayatimin icine edecek psikolojomi bozuyor ne yapmaliyim
Öküz işte zıkkımın kökünü yiyesice müsade varmı çakacam hemen :KK67::KK67::KK67::KK67:

Selam arkadaslar tak etti artik dayanamayacagim bir akil tavsiyeye ihtiyacim var kocam kisisi her yemekte birseyi begenmeyip sorun cikariyor ve huzursuzluk tartisma esliginde kavgaya donusuyor bu durum. Ben karsilik versem asla susmayip devam ediyor kavga. Ben sessiz kalip alttan alsam cevapsiz kaldigim yada tavir aldigimi soyleyerek yine kavgaya devam ediyor. Asla susmuyor ve hic utanmiyor basbasbagiriyor komsulardan felan da utanci yok. Ben gayet guzel yemek yaparim elimin lezzetide guzeldir oncelikle. Kocam iki gun art arda ayni yemegi yemek istemiyormus yedigimizde hep sorun bulur sevdigi bir yemek olsa bile soylene soylene yer beni cildirtir. Bense ders calisan ayni zamanda evimizin temizligini islerini vs aksatmayanlardanim. Bir gun ugrastigim yemegin ertesi gune kalmasi buyuk arti benim icin vaktim kaliyor bana cnku daha iyi calisabiliyorum. Sevmedigi yemeklere gelince zaten saymadigi laf kalmaz cok kalbimi kirar ama hergun de onun sevdigini yiyemeyiz diye dusunuyorum hem cok sagliksiz seyleri seviyor ben aradada saglikli yemekler yapiyorum ki dengelensin. Salatada bile olay cikartiyor sevdigi salata degilmis. Hergun yemek muhabbeti ne yiyecegimizi sorar kac saat onceden. Laf soyler. Artik patladigim gun de salata yapmamistim cok yorgundum tursu cikardim yerine. Corba kofte patates puresi ayran yapmistim ayrintiya girersek. Buyuk olay cikartti sesini yukseltip hakaretler etti halbuki o da ben de cok acikmistik ve acil yemek yiyelim diye konusuyoduk o andada hemen yemekleri isittim zaten .salata yapamadim sonuc olarak sorunu ordan cikartip ilerletti ekledi ekledi. Cok kizdim kustum ve artik dayanamiyorum omur boyu boyle yaparsa gercekten hayatimin icine edecek psikolojomi bozuyor ne yapmaliyim
Hayretler içerisindeyim 🤷‍♀️ bir insan salatada yok diye kavga mı çıkarır şükretmek yok eline sağlık demek yok aslında gerçekten küfür yasak olmasa ederdim annem şöyle der babam yemek beğenmediğin:ben yaptım yiyen yer yemeyen ahanda lokanta git doyur garnını orada der acık ve net🤚

Bundan sonra yemek isi sende. Ben beceremiyorum der cekilirim.kenari. ve asla yapmam adam olana kadar.

Bak ilk evlendigimiz zamanlardi. Ozene bezene yemek yapıyorum. Nasil olmus diyorum. Cevap, yenir. 2 oldu 3 oldu 5 oldu. Sonunda bana cinnet geldi. Actim agzimi yumdum gozumu. Yapmadim yemekte.Sonra uzun sure ya esim yapti yemegi ya disardan soyledik. Cook sonra yemek yaptigimda eline saglik demeyi ogrenmisti beyfendi.

Ya bende troid problemimi öğrendiğim sıralarda gereksizce yemek vakti acıkınca sinirleniyordum, böyle bir şey olmasın ?

Benimki de çok yemek seçer ama önüne koyulan nimete de böyle saygısızlık yapmaz. Bana zaten yapamaz. Kusura bakma ben böyle adamı boğarım :sinirli: ay çok sinirlendim

Ve siz hala buna yemek mi yapıyorsunuz... Yerinizde olsam kendime kadar yemek yapar oturur yerim. Yaptığımı beğenmeyen kendi yapsın.

Benim eşim de asla yemem demez ama tercih etmediğini biliyorum aynı yemeği iki gün ustuste yemeği. Ben de evlendigimizde söyle bir çözüm buldum yemeği hep fazla yaptım kalanı buzluk kapları ile buzluğa koydum. Böylece sonraki hafta ya da 2 hafta sonra buzluktakileri çıkartıp yiyorduk. Sulu yemeklerde özellikle sorun olmuyor. Hatta sulu yemekleri sıcakken konserveleyebilirsin de.

Senin için de rahat olur elinin altında stok yemeğin olur ve yoğun günlerde yemeğin yanına pilav ya da makarna yapar geçersin

Eşinizin o paşa gönlü sizin yaptığınız yemekleri beğenmeyip laf ediyorsa, Ali kaptanin sofrayı toplaması gibi önünden sofrayı çekip alın. Aç kalsın. Umrunuzda olmasın. Cevap bile vermeye tenezzül etmeyin.

Eşinizin o paşa gönlü sizin yaptığınız yemekleri beğenmeyip laf ediyorsa, Ali kaptanin sofrayı toplaması gibi önünden sofrayı çekip alın. Aç kalsın. Umrunuzda olmasın. Cevap bile vermeye tenezzül etmeyin.
Ali kaptan kimdi🤔 begenmeme denilemez begeniyor ama boyle birsey ariyor buluyor sorun ediyor amacini anlamis degilim

Cok merak ediyorum mecburiyetiniz nedir bu adama? Az ye de usak tut şükursüz dana diyemiyor musunuz? Nasil kabul ediyorsunuz bunu? Komsulardan cekinmiyor demissiniz size agır saygisizlik yapiyor komsulara gelene kadar.

valla aklıma tek yorum geldi onuda yukarıda arkadaşlar' B.k yesin' diye söylemişler.
kibar tabirle zakkum değil zakkumun kökünü yesin pis boğaz.
gitsin anasının yemeklerini zıkkımlansın beğenmıyorsa.

Cok merak ediyorum mecburiyetiniz nedir bu adama? Az ye de usak tut şükursüz dana diyemiyor musunuz? Nasil kabul ediyorsunuz bunu? Komsulardan cekinmiyor demissiniz size agır saygisizlik yapiyor komsulara gelene kadar.
Evet en once benden utanmayip yapiyor zaten sonra da komsu falan umursamiyor cok garip .normale donmezse (bu ara gozlemleme asamasindayim) yoluma bakacagim...

mecburiywtim yok elbette mutluyuz aslinda bu tavri disinda cok iyidir o nedenle hemen kestirip atmadim ama dedigim gibi bir omur cekemem boyle devam edersw

Üçün biri var, zıkkım var, kökü var bunlardan birini seçsin yesin madem senin yemeklerini beğenmiyor.
Ya da dur dur bir gün masayı hazırla ona sofraya oturt sonra de ki en sevdiğin yemeği yaptım.
Tencereyi bir aç içi bom boş olsun.
Aaaaa dersin o kadar kılsın ki senin en sevdiğin yemeği bulamadım.

Oturduğu sofradan aç bir şekilde kalkar paşa!

Üçün biri var, zıkkım var, kökü var bunlardan birini seçsin yesin madem senin yemeklerini beğenmiyor.
Ya da dur dur bir gün masayı hazırla ona sofraya oturt sonra de ki en sevdiğin yemeği yaptım.
Tencereyi bir aç içi bom boş olsun.
Aaaaa dersin o kadar kılsın ki senin en sevdiğin yemeği bulamadım.

Oturduğu sofradan aç bir şekilde kalkar paşa!
Harika fikir deneyecegim bunu.tesekkur ederim. Hepsini tek tek deneme ve gozlem asamasindayim gorecegiz sonuclari

X