Kocama haksızlık mı yapıyorum?

Nerede hata yapıyorsunuz biliyormusunuz size öncelik vermeyen, sizinle kendi rızası ile birlikte vakit geçirmek istemeyen adama zorla bunu görev gibi dayatıyorsunuz. Zorla yapılan birşeyin kıymeti de olmaz. Öncelikle bunu anlayın. Eller birlikte vakit geçirmeli evet ancak bunu ikisi de istemeli. Kadınların en büyük yaptığı hata zorlamak. Zorlamayın arkadaşım. ancak kocan milletle fellik fellik gezerken de evde onu oturup bekleme. Sende kendine ait planlar yap. Kadınların yaptığı en büyük hata evlenınce sanki tüm dünyaları eşi oluyor. Seninle görev gibi vakit geçiren zamanın ne kıymeti var ki. Erkeklerin en iyi anladıkları tavır ayna olmaktır. Onun gibi davran yani, önceliğin o olmasın, kendin olsun. Sen eşin bile olsa seninle gönül rızası ile zaman geçirmeyen adamı, zorlayacak kadar aciz misin? Sende sosyalleş, spora git, arkadaşlarınla gez, sinemaya, tiyatroya git. Adamın keyfini bekleme yani. Erkek milleti öyledir. Evde kendisini bekleyen kadına kıymet vermez. Sende çık gez, sosyalleş biraz bakalım ne oluyor
Çok haklısınız fakat kadının dışarıda gece geç saatlere kadar gezmesi maalesef ülkemizde daha bekarken bile abes karşılanırken evliyken nasıl ayna olalım :KK43: erkeklerde aynaya bile bakıp görmeme gibi bir özellik de var ayrıca

Merhabalar öncelikle.
1 yıl oldu evleneli, eşim ilk günden beri sürekli arkadaşları ile vakit geçiriyor. Her izin gününde, her işten çıktığında falan bu kadar sık olmasından rahatsız olup belirttim, bana da vakit ayırması gerektiğini söyledim. Çünkü izinli bir günü diyelim gece 5de eve geldiği oluyordu o saatte de ben uyuduğum için vakit geciremiyor hale gelmiştik. Bu sebeple belirttim, bana da vakit ayır* diye. Sonrasında arkadaşlarına ayırdığı vakitten kıstı, yine hep yanlarına gitmeye devam etti ama erkenden gelip benimle de vakit geçirmeye başladı. Kızdığım şeyler çok birikti, atıyorum bir arkadaşının yanına gidiyor ama o sıra ben birşeyle meşgulüm ya da uyuyorum. Bunu bana belirtmiyor ve uyandığımda eşimin ortalıkta olmadığını fark edip aramaya başladığım günler oluyordu, normalde o uyuyor dahi olsa ben onun görebilmesi için bir mesaj bırakırım mesela, habersiz şekilde hareket etmem ama o arkadaşları ile beraberken beni sürekli bu şekilde ihmal etti, devamında dediğim gibi arkadaşlarına ayırdığı vakitten kıstı, doğru ama yine de beş dakika da olsa on dakika da olsa bir gidip görüp geleyim dediği oldu. Anlaşmamız; bir gün arkadaşlarınla geçiriyorsa bir günü benimle geçirmesi idi. Benimle geçireceğine söz verdigi günde bile öncesinde arkadaşlarıyla vakit geçirip öyle geliyor, az da olsa geçirip geliyor. En başından böyle az görüyor olsa dokunmazdi elbette dolmuslugum var, kendimi arkadaşlarından daha kıymetsiz hisseder oldum. 2. Plan gibi, hatta bazen yanlışlıkla kanka dediği bile oluyor. Aliniyorum, bana göre evlilik bu şekilde işleyen birşey değil, böyle olmamali, aynı evin içerisinde yaşıyoruz sonuçta birbirimizden haberimiz olsun, birbirimizle vakit geçirmeye çalışalım önceliğimiz haline gelelim diye düşünüyordum, evlilik benim için böyle bir şeydi, ben mi abartiyorum kızlar yoksa normal mi bunlar? Evli arkadaşlar biraz yardımcı olabilir mi eşime haksızlık yapıyorsam bilmek isterim çünkü oda ona çok karıştığımı düşünüyor ama amacım karışmak değil sadece eşi olarak önemli hissetmek en azından arkadaşlarından önemli olmak istiyorum bu doğal bir durum değil mi?

Boşanmak için neyi bekliyorsun?
Senin zorlamanla değil kendi içinden gelmesi lazım.
Sevmiyor seni çok net.
Seven adam seninle vakit geçirmek ister 7/24 hemcinsleriyle değil.

Eski eşimle arkadaşlarına çok fazla zaman ayırması ve onları bende üstün görmesi yüzünden boşanmıştık. Eğer en kısa sürede çözmezseniz çözülemeycek yere ulaşacak sorun maalesef. Dediğiniz şeyler normal değil evlilik böyle bi şey değil.

Merhabalar öncelikle.
1 yıl oldu evleneli, eşim ilk günden beri sürekli arkadaşları ile vakit geçiriyor. Her izin gününde, her işten çıktığında falan bu kadar sık olmasından rahatsız olup belirttim, bana da vakit ayırması gerektiğini söyledim. Çünkü izinli bir günü diyelim gece 5de eve geldiği oluyordu o saatte de ben uyuduğum için vakit geciremiyor hale gelmiştik. Bu sebeple belirttim, bana da vakit ayır* diye. Sonrasında arkadaşlarına ayırdığı vakitten kıstı, yine hep yanlarına gitmeye devam etti ama erkenden gelip benimle de vakit geçirmeye başladı. Kızdığım şeyler çok birikti, atıyorum bir arkadaşının yanına gidiyor ama o sıra ben birşeyle meşgulüm ya da uyuyorum. Bunu bana belirtmiyor ve uyandığımda eşimin ortalıkta olmadığını fark edip aramaya başladığım günler oluyordu, normalde o uyuyor dahi olsa ben onun görebilmesi için bir mesaj bırakırım mesela, habersiz şekilde hareket etmem ama o arkadaşları ile beraberken beni sürekli bu şekilde ihmal etti, devamında dediğim gibi arkadaşlarına ayırdığı vakitten kıstı, doğru ama yine de beş dakika da olsa on dakika da olsa bir gidip görüp geleyim dediği oldu. Anlaşmamız; bir gün arkadaşlarınla geçiriyorsa bir günü benimle geçirmesi idi. Benimle geçireceğine söz verdigi günde bile öncesinde arkadaşlarıyla vakit geçirip öyle geliyor, az da olsa geçirip geliyor. En başından böyle az görüyor olsa dokunmazdi elbette dolmuslugum var, kendimi arkadaşlarından daha kıymetsiz hisseder oldum. 2. Plan gibi, hatta bazen yanlışlıkla kanka dediği bile oluyor. Aliniyorum, bana göre evlilik bu şekilde işleyen birşey değil, böyle olmamali, aynı evin içerisinde yaşıyoruz sonuçta birbirimizden haberimiz olsun, birbirimizle vakit geçirmeye çalışalım önceliğimiz haline gelelim diye düşünüyordum, evlilik benim için böyle bir şeydi, ben mi abartiyorum kızlar yoksa normal mi bunlar? Evli arkadaşlar biraz yardımcı olabilir mi eşime haksızlık yapıyorsam bilmek isterim çünkü oda ona çok karıştığımı düşünüyor ama amacım karışmak değil sadece eşi olarak önemli hissetmek en azından arkadaşlarından önemli olmak istiyorum bu doğal bir durum değil mi?
Abartmıyorsun. Dibine kadar haklısın.eşiniz evliliğe uygun biri değil.birikir birikir patlarsın yine.haa bir de hep diyoruz ama erkeklerin niye kendini ölçme biçme mekanizması yok.ben bu işe girişirsem altından kalabilir miyim?, gereklerini yerine getirebilir miyim?, bu hayat tarzı bana uygun mu? tarzı düşünce mekanizmaları yok.resmen çocuk gibiler.allah bir sayısal zeka vermiş gerisini koyvermiş resmen.bir de kanka nedir ya çok itici.bu tarz herifler önsevişmeyi de bilmiyor.2 dakikada işini halledip çekiliyordur.seks yapma lüksü bu adamın neyine zaten, bırak abazan abazan kalsın ortalikta.millet kadın bulacağım diye senelerce uğraşıyor.bunlar da nankörlük ediyor.

Son düzenleme:
Eski eşimle arkadaşlarına çok fazla zaman ayırması ve onları bende üstün görmesi yüzünden boşanmıştık. Eğer en kısa sürede çözmezseniz çözülemeycek yere ulaşacak sorun maalesef. Dediğiniz şeyler normal değil evlilik böyle bi şey değil.
Israr etti mi bari? Merak ettim.

Çok haklısınız fakat kadının dışarıda gece geç saatlere kadar gezmesi maalesef ülkemizde daha bekarken bile abes karşılanırken evliyken nasıl ayna olalım :KK43: erkeklerde aynaya bile bakıp görmeme gibi bir özellik de var ayrıca
Dediğinizde haklılık payı var ancak ben adam gece beşte girdi diye sende o saate kadar dışarda dur demedim ayna ol derken. Eşi ve evliliği öncelikten çıkartmaktan bahsetmiştim. Kaldı ki kendi milletle gezip tozarken, karısının evde oturmasını isteyen adamla hiç bir şartta evlilik yürümez zaten. Kadın dediğin çalışmalı ama ortak giderler dışında parası kendine ait olmalı, iş yerinde sosyalleşebilmeli, arkadaş çevresi olmalı, iş çıkışı arkadaşları ile gece yarılarına kadar olmasa da en azından bir iki saat kaliteli zaman geçirebilmeli. Yani kocasından hariç bir dünyası da olmalı. Erkek milleti elinin altındaki kadına hiç bir şartta değer vermiyor. Aksine kendi başına yeten, kocası olmadan da ayakta kalabilen, hayattan zevk alabilen, sosyalleşen kadınların kocalarına bakın eşlerinin peşinde dört dönerler. Çünkü adam bilir o kadına emek vermezse, kadın tek başına da yoluna devam edebilir. Bu yüzden kadınların herşeyden önce kendileri için para kazanacak bir meslekleri nin olması önceliktir. Bu da yetmez, kendilerine ait bir sosyal çevrelerinin, hobilerinin ve arkadaşlarının olması gerekiyor. Ancak bizim kızlar eğitimli eğitimsiz, çalışan çalışmayan diye ayırmıyorum çoğu kız, evlenınce onu bırak sevgili yapınca bile ilk önce tüm arkadaş çevresini ve arkadaşlarını gözden çıkartıyor, evlendiğinde tek derdi ev eşyası, ev düzeni oluyor, herşeyi sanki koca ile yapması gerekli gibi davranıyor. Bunlar çok yanlış kafalar.
Burada bir sürü bir kısmı eğitimli olan genç hanımlar konu açıyor. Sevgili istiyorum evlenmek istiyorum diye. Orada da yazıyorum. Erkek milletine özellikle eğitimli işi gücü olan, aklı başında olanlara, hayatını, hayallerini, mutluluğunu erkeğe bağlayan kadın çekici gelmez. Aksine kendi ayakları üzerinde duran, kendine yeten, kendi ile barışık, bağımsız ve erkeğe duygusal olarak ihtiyaç duymadan da ayakta duran, mutlu olan kadın çekici gelir. Evlilikte de durum bu aslında siz ne kadar kocanız olmadan bağımsız olarak kendinize yetebilir, kendi çevrenizde mutlu olabilirsiniz, eşiniz talep eder sizinle bir şeyler yapmayı, ancak evde oturup, hadi benle birşey yap diye beklediğiniz de adamın umrunda olmazsınız.

Kim abes karşılayacak onu anlamadım? Kim tanıyor ki sizi? Öyle birşey yok ayrıca.kimsenin umrunda değil.

X