Kocama nasıl kilo aldırabilirim?

Nm88326

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Mart 2008
4.612
5.537
merhaba kızlar.. bir sıkıntım var... kocam 65 kilo ve çoook zayıf görünüyor... ona nasıl kilo aldırabilirim acaba? uyku düzeni yok, vardiyalı çalışıyor, önüne her geleni yiyor fakat tatlı ile arası pek olmuyor, yani pekmez tahin ve cok sekerli tatlılar yemiyor, yüzünde kemikleri sayılıyor artık noldu benim kocama :) gören de evde yemek yapmıyorum sanar fakat öyle de değil yemeklerim çok güzeldir ama kocama yaramıyor malesef :))) yorumlarınızı bekliyorum....imdat kızlar!!!
.

Son düzenleyen: Moderatör:
benimkide 74 kilo ama boyuna göre 85 olması lazım:KK43:
yedik bitirdik adamları resmen yaa:)
ay şöyle göbekli halini görebilecekmiyim diye çok merak ediyorum:)

bi formul bilen varsa banada desin:)

merhaba kızlar.. bir sıkıntım var... kocam 65 kilo ve çoook zayıf görünüyor... ona nasıl kilo aldırabilirim acaba? uyku düzeni yok, vardiyalı çalışıyor, önüne her geleni yiyor fakat tatlı ile arası pek olmuyor, yani pekmez tahin ve cok sekerli tatlılar yemiyor, yüzünde kemikleri sayılıyor artık noldu benim kocama :) gören de evde yemek yapmıyorum sanar fakat öyle de değil yemeklerim çok güzeldir ama kocama yaramıyor malesef :))) yorumlarınızı bekliyorum....imdat kızlar!!!
.

işin garibi de zayıf erkek hoşuma gitmiyor.... şöyle bakınca bile adama benzemiyorlar..(kızlar zayıf sevenlerden özür)

takım elbisenin içinde bile kayboluyor böyle zayıf erkekler.... takım elbiseye bile hakkını vericen yani :))

Slm cnm,

Denersen eğer bi iki önerim olacak.Benim eşim de biraz zayıftı evlendiğimizde gecen sene.Adamda boy maşallah var ama zayıftı bana göre..Bende şöyle yaptım.Üstelik benim eşimde vardiyalı çalışıyor.Düzenimiz sıfır yani.Evde olduğu geceler bir bardak süte ya 2 yemek kaşığı bal kattım yada pekmez(üzüm,dut,keçiboynuzu farketmez yani).O gün gece çalışacaksa işe gitmeden verdim sütü mutlaka.Ayrıca evden kuruyemişi eksik etme.Tv izlerken falan hep önünde bi kase bulundur.MADEM tatlı sevmiyor hamur işlerini bol yap evde.Mantı,makarna,bol bol börek falan.Benim kocişte işe yaradı k.validemden koca bi aferin aldım.Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Umarım yardımcı olur.

süt içer de pekmez malesef.... pekmez asırı tatlı süt bile içmez içinde pekmez varsa hele... deneyeceğim ama... durmadan önüne bişeyler koyuyorum evet yeni başladım bu huyuma.. sabaha bakıyorum birşey kalmamış tabaklarda.. mutlu oluyorum :))

kızlar inanamıyorum ya benimkide vardiyalı çalışıyor:)
sanırım bu vardiya engel oluyor kilo almalarına:)

hamur işide sevmiyor benimki:KK43:

kilo vermişim dedi geçen gün,bari kilomu korusam falan diyodu sinirim bozuldu güldüm ben:)

sana bakamıyorum galiba dedim :)

süt içer de pekmez malesef.... pekmez asırı tatlı süt bile içmez içinde pekmez varsa hele... deneyeceğim ama... durmadan önüne bişeyler koyuyorum evet yeni başladım bu huyuma.. sabaha bakıyorum birşey kalmamış tabaklarda.. mutlu oluyorum :))

Cnm valla kilo sorunu bende yaşadım.Asla pekmez sokmazdım ağzıma ama süte kakao gibi tat veriyor.Dene bence bazen bu erkekler şaşırtabiliyor bizi.

haklısın fundacım... denemedim ama söz bgn aksam deneyeceğim.sana söz :))).... önce ayran verırdm yatmadan önce içer yatardı...

Son düzenleyen: Moderatör:
benimki sütte içer pekmezde sever ,hatta fınfık ezmesine bayılır...

yinede zayıf..ee çok kolay yoruluyor yada bana gelince yorgun oluyor:p

kızlar inanamıyorum ya benimkide vardiyalı çalışıyor:)
sanırım bu vardiya engel oluyor kilo almalarına:)

hamur işide sevmiyor benimki:KK43:

kilo vermişim dedi geçen gün,bari kilomu korusam falan diyodu sinirim bozuldu güldüm ben:)

sana bakamıyorum galiba dedim :)

Ah sorma cnm ya bu vardiya benim bile düzenimi bozdu.Adamlar naapsın.Çok sinir bi durum...Keşke bizimkilerinde geliş gidiş saatleri olsaydı

benim sözlümde 93 kilo oldu... gobegi cıkmaya basladı hafiften dalga geciyorum kaç aylık bu diye :KK1:

benimki hem boydan hem enden dev gibi 2 tane kardeşi var onlarda öle 3 üde dev gibiler ...

gecen yengemler annesine sordular bunun sırrı ne diye yogurt dedi

yogurtla pekmezi karıstırıp yedirirmiş kayınvalidem onlara.. bence bunye meselesi bu işler bende ne yesem kilo alamam öle cocuk gibi gezerim ortada ama sözlüme su bile yarar...

yinede aklında olsun... yogurt pekmez olayı belki işinize yarar

ahhh keşke...öyle imreniyorumki eşleri akşam eve gelenlere...acaba nekadar büyük bir lükse sahip olduklarını biliyorlarmı:KK43:

benimki vardiyalı çalışmayı seviyor,tabi benden ayrı kalmayı istemez ama gece çalışınca kimse karışmıyor diyor..
bu zihniyette olduğu sürece emekli olana kadar vardiyada kalır..:KK43:

Ah sorma cnm ya bu vardiya benim bile düzenimi bozdu.Adamlar naapsın.Çok sinir bi durum...Keşke bizimkilerinde geliş gidiş saatleri olsaydı

ahhh keşke...öyle imreniyorumki eşleri akşam eve gelenlere...acaba nekadar büyük bir lükse sahip olduklarını biliyorlarmı:KK43:

benimki vardiyalı çalışmayı seviyor,tabi benden ayrı kalmayı istemez ama gece çalışınca kimse karışmıyor diyor..
bu zihniyette olduğu sürece emekli olana kadar vardiyada kalır..:KK43:

Çok haklısın bi bilseler ne kadar şanslı olduklarını.Benimki memnun değil ama işte mecburiyetten çalışıyor.Ama bünyelerini etkilediği bi gerçek yani.

Çok haklısın bi bilseler ne kadar şanslı olduklarını.Benimki memnun değil ama işte mecburiyetten çalışıyor.Ama bünyelerini etkilediği bi gerçek yani.

evet cok haklısınız... siz yataga girerken o işe gidiyor.... yatak bomboş sabah uyanıyorsunuz yanınızda dgl eşiniz... of ofooofff yemegi de yalnız yemediğimiz kalmıştı...

eşim vardiyadayken annemlerde kalıyorum kızlar
gece tek kalamıyorum:KK43:bazen mecburen kalıyorum ozamanda hep karabasan geliyor:KK43:
ablam pasiflora diye bi şurup vermişti bi kaşık içince mışıl mışıl uyuyorum,ama üzülüyorum kendime..
ilaçlarla şuruplarla geçmez bu hayat...

evet cok haklısınız... siz yataga girerken o işe gidiyor.... yatak bomboş sabah uyanıyorsunuz yanınızda dgl eşiniz... of ofooofff yemegi de yalnız yemediğimiz kalmıştı...

eşim vardiyadayken annemlerde kalıyorum kızlar
gece tek kalamıyorum:KK43:bazen mecburen kalıyorum ozamanda hep karabasan geliyor:KK43:
ablam pasiflora diye bi şurup vermişti bi kaşık içince mışıl mışıl uyuyorum,ama üzülüyorum kendime..
ilaçlarla şuruplarla geçmez bu hayat...

şu karabasan mıdır nedır.... bana da gelıyordu da aklımı dagıtınca baska seyler düşününce gecıyor :)) surupla mı... suru içeceğine kitap oku, film izle cnm... koca yoksa baska seler var... napıcan yanı işe gdyor dıye bosanmak olmaz.. eminim onun da vardıyalı çalışmak hoşuna gıtmıyor.para getirıp eve destek oluyor neyse ki.. bir de çalışmayıp eve oturanlar var.. o daha beter.

ayy Allah korusun valla ,vardiyalıda olsa bir işleri var çok şükür..

ya rahat uykuya dalısam bile gece 5 gibi birden kasılıyorum rüyamda abuk subuk şeyler hissediyorum
odalarda geziyorum sanki..biraz hassas bi tipim,hala alışamadım vardiyasına..

sokaktan bir yavru kedi bulmuştum,onu büyütene kadar bakmama izin verdi eşim,onunla uyuyordum eşim
yokken,ozaman şuruba gerek kalmıyordu:)ama 10gün önce kedişi bahçeye bıraktık,artık yanımda olmadığı için bende annemlerde kalıyorum..neyseki bugün eşim yanımda..pazar gecesine kadar birlikteyiz şükür:)

şu karabasan mıdır nedır.... bana da gelıyordu da aklımı dagıtınca baska seyler düşününce gecıyor :)) surupla mı... suru içeceğine kitap oku, film izle cnm... koca yoksa baska seler var... napıcan yanı işe gdyor dıye bosanmak olmaz.. eminim onun da vardıyalı çalışmak hoşuna gıtmıyor.para getirıp eve destek oluyor neyse ki.. bir de çalışmayıp eve oturanlar var.. o daha beter.

X