Kocamı affedemiyorum ben...

bana tokat atti.sonrada beni yere düşürdü ve sol omuzuma 3 kezyumruk attı.kolum morardı.
bir tokat 3 yumruk. resmen dayak yemişsiniz. suçunuz, 2 yaşındaki çocuğunuzu korumak. dayak yemesine karşı koymak. affedecek misiniz. ben asla affetmezdim. ,bir film vardı. merly streepin. bir tek tokat ....filmin adı,Ruhlar evi. kadın o tokatı yedi.. ve yaşlanana kadar kocasına tek bir kelime etmedi...konuşmadı. sağır ve dilsiz oldu. bu asil kadın, bunu asla hazmedemedi...peki siz hazmedebilecek misiniz...
bilemiyorum .... bekarım, ama ailem bana bir fiske vurmadı, ben kabul edemezdim. çünkü kaba kuvvetin her şekline karşıyım. .

erkekler yaparlar sonrada pışman olurlar evt yasadıgın hıçde kolay degıl ama bence esıne son bır sans ver ama bıraz daha burnunu surt o yanına gelmedende barısma derım ALLAH yardımcın olsun

inşallah bu olay tekrarlanmaz canım...

ne sana nede oğluna bir daha el kaldırmaz inşallah her ikiside çok ağır ve yıpratıcı çünkü..

yaranın kabuk bağlaması uzun sürecek ama bu arada oğlunun evdeki huzursuzluğu hissetmemesi için elinden geleni yap çünkü yaşanan olay onu fazlasıyla sarsmış zaten,
ailesine karşı güvensizlik oluşmasına izin verme. madem oğlun için devam edeceksin bu evliliğe aranızdaki gerginliği ona hissettirmemeye gayret göster hayatım...

küçükler ama herşeyi öyle güzel anlıyorlar ki... inşallah en kısa zamanda yoluna girer herşey..

bence pişman olmuş diye düşünüyorum..

hatta vurduğu anda pişman olmuş ki gitme diye kapıyı kilitlemiş anahtarı saklamış.sanırım duygularını birebir ifade edemeyen bir eşin var..

çok kötü birşey bu yaptığı.. ben ne yapardım hiç bilmiyorum ama al eşini karşına al konuş..

Bilmiyorum ben mi çok sert düşünüyorum ama çok büyük bir hata yapmış
büyük hataların affıda büyük olur
çocuğun için değil bunu kendin için yap ve eşinle konuş
eğer aynı davranışlarına devam ederse bırak gitsin
ama eğer pişman olduğunu ve bir daha bunu yapmayacağını belirtirse bir şans verebilirsin :1closedeyes:

nedense olaydan sonra kendime acıyasım geldi.kendimi kötü hissediyorum,değersiz,acınacak halli hissediyorum.neden böyle hissediyorum ben.kaç gündür ruh gibiyim.hiç bişi yapmak istemiyorum.gün içerisinde ara ara ağlama krizleri geliyor bana.

asla..
acınacak biri varsa size saldıran adamdır..
acınacak halde çünkü çocucuğunun annesine şiddet uyguluyor..
aciz ve pişman,şiddet uygulandığı için neden acınacak halde olasınız ki?
kendinize yediremiyorsunuz muhtemelen ama şunu bilin,buradaki hiçbir kadın az sonra aynı muamele ile karşılaşamayacağını garanti edemez..

ağlamayı bırakın,adam edin onu,zira belli ki pek adam olamamış şu zamana kadar..​

yanlış yanlışı getirmiş bence eşiniz çocuğa vurarak yanlış yapmış ama babadır sizin okadar tepki vermenizde çok yanlış olmuş aysun 444 arkadaşa katıluyorum siz tetiklemişsiniz bir an önce orta yolu bulup çocuğu rahatlatmalısınız

canim kirmizi guller nerde? coptedir insallah?

evinin bas kosesine koymamissindir umarim. copte gorseydi, gercekten o gullerin hicbir anlam ifade etmedigini anlardfi.

bence siddet oyle 2 ozur 3-5 gulle affedilebilecek bir sey degil. gercekten pisman oldugunu hissetmeden bence essekler gibi surundur. ama birincisi olduysa ikincisi her zaman oluyor. bizden soylemesi...

ciddi olamasın arkadaşım
annenin çocuğun önünde babası tarafından şiddet görmesi, annenin babaya bağırmasından dahami iyi gerçekten
çocuğun annesini tokat yerken görmesi vs. daha mi iyi gerçekten :uhm:

Yanlış anladınız bayana yapılan şiddetten daha kötü anlamında söyledim, çocuğun anneye atılan tokadı görmesi açısından söylemedim. Tabiki çocuğun buna şahit olması daha kötü,bunu hiçkimse inkar edemez.
Ayrıca babanın çocuğun poposuna vurmasının çocukta bırakacağı etki ile annenin çocuk nedeniyle babasıyla tartışmasını karşılaştıracak olursak, yani bu boyutundanda bakacak olursak çocuk ikincisinden daha kötü etkilenir...

Sakin olun,benide paniklendirdiniz,Hakikaten bir insanın yanlış anlaşılması ve zan altında olması fena bişeymiş.. Neyse daha açık net cümleler kurmalıyım demek ki. Sevgiler

keske cocugun yanında olmasaydı barii

haklısınız annesinin dayanamazsınız, ama o da babası.. demekki herkes hata yapabiliyor, sizin yaptığınız hata bana göre şiddetten daha büyük. böyle düşünerek belki eşinizi içinizde affetmeyi başarabilirsiniz... bunu affetmek istediğiniz ama affetdemediğiniz için yazıyorum. Yani böyle düşünüp kendinizi rahatlatabilesiniz diye.

Ayrıca bakın "sizin yaptığınız hata şiddetten daha kötü" demişim... çocuğun şiddeti görmesinden falan bahsetmemişim... Bahsettiğim şey çok farklı, hemen cellallenmeyin, sakiiin daha sakiiin

Aslina bakilirsa ilk hatayi siz yapmissiniz.
Babadir cocugunun poposuna iki yapistirirda oksarda.
Hic bir zaman baba evladina ders verdiginde, önüne cikilmamasi lazim.
Yarin birgün o cocuk sizden yüz alacak, bunu unutmayin.
Benim annemle babamin erkek kardesime yaptigini yapmayin, simdi ikisinide takmiyor.

Ama tabi sizin buna sinirlenmeniz, esinizin size tokat ve omuzunuza yumruk atmasini hakli cikarmaz.
Terbiyesizligin en büyügünü yapmis, ve hakliyken haksiz duruma düsmüs.
Biraz süründürün.
Hemen affetmeyin zaten, yoksa arkasi kesilmez.
ilginizi kesin, o sizle ilgilensin.
Hic bir kadin dayagi haketmiyor.
Bence esinize bir ders verin birdaha yapmasin bunu.
Sizde birdaha babasi cocuguna kizdiginda veya vurdugunda karismayin.

Mutluluklar diliyorum..

bence pişman ama açık açık boyun eğmek istemiyor.
erkek milleti işte :nazar:

Başınıza ilk kez geliyor oluşu sizi sarsmış.belkide böyle bişr şeyi beklemiyor oluşunuz.hani zamanında yaptığınız o konuşmalarda" ben olsam 1 dk durmam" demeleriniz sizin eşinizi affetmenizi engelleyen kısım.Çocuk olmasaydı muhtemelen giderdiniz evden,eşinizde öyle söylemiş.bir çiçeğe yumuşamamanız şahsımca güzel olmuş.pişmanlığı aşikar ortada ama içindeki derinliği fazlalaştırmış olursunuz.yaptığı davranışın çok büyük bir hata olduğunu anlamasını sağlayana kadar tavrınızı koyun ,dilerim bir daha yaşamazsınız

canlarım hepininize çok teşekkür ederim.inanın çok rahatladım.dün akşam konuşmayı denedik ama başaramadık.çünkü ona karşı hala sinirli olduğumdan sakin sakin komnuşamadık.gene bağırdım çağırdım.bi ara çocuk yanımıza geldi.çocuğun yanında sesini yükselti.bak dedim bu çocuğun yanında bu şekilde tartışmayalım.neyse çocuk uyudu.bana dediki ben senden daha çok düşünüyorum çocuğu.onun yanında tartışmmızdan çok etkileneceğinin farkındayım dedi.peki dedim çocuğun gözü önünde annesine şiddet uygularken çocuğa ne gibi psikolojik sorunlar yaşatcağını düşünemedin mi?dedim.bu cümleyi söyleyene kdar bizim tartışma konumuz başka birşeydi yani hemen hemen aynı konuydu ama şiddete gelmemiştik henüz.ben bunu söyledikten sonra suratındaki ifade görülmeye değerdi.çünkü gözleri doldu ağlamaklıydı,suratı kızardı..lütfen bu konuyu açma çok pişmanım.nasıl olduğunu anlayamadım.kendime çok fazla kızıyorum dedi.beni affet falan dedi.hayır ddim af yok.bir gün affetmiş gibi yapacağım sadece dedim.ikimizde sustuk dha sonra ben gidip yattım.yanımda yatmıyordu kanepede yatıyordu.ama 2 gündür yanımda yatıyor.buna bile tahammülüm yok.daha fazla üstüne gitmek istemedim ses etmedim.

Aslina bakilirsa ilk hatayi siz yapmissiniz.
Babadir cocugunun poposuna iki yapistirirda oksarda.
Hic bir zaman baba evladina ders verdiginde, önüne cikilmamasi lazim.
Yarin birgün o cocuk sizden yüz alacak, bunu unutmayin.
Benim annemle babamin erkek kardesime yaptigini yapmayin, simdi ikisinide takmiyor.

Ama tabi sizin buna sinirlenmeniz, esinizin size tokat ve omuzunuza yumruk atmasini hakli cikarmaz.
Terbiyesizligin en büyügünü yapmis, ve hakliyken haksiz duruma düsmüs.
Biraz süründürün.
Hemen affetmeyin zaten, yoksa arkasi kesilmez.
ilginizi kesin, o sizle ilgilensin.
Hic bir kadin dayagi haketmiyor.
Bence esinize bir ders verin birdaha yapmasin bunu.
Sizde birdaha babasi cocuguna kizdiginda veya vurdugunda karismayin.

Mutluluklar diliyorum..

buna bnde karşıyım aslında.ben herzaman derim çocuk kendine zarar verecek bişi yapmışsa bende buna bağırdıysam sen asla çocuğun arklığını alma,kucağına alıp sevme derim eşime.aynısını eşim yaptığı zamanda ben çocuğun arkalığını almam.ama ögün çocuk sebebsiz ağladı diye çocuğa bağırdı poposuna vurdu.ve çocuğun yanıma anee diye ağlayarak gelmesi beni delirtti zaten.ama hiç böyle görmdim ben çocuğu o yüzden sinirlendim.poposuna vurduğunuda algılayamadım.neresine vurdu çocuğa şiddetli tokatmı attı da bu çocuk bukadar ağladı dedi.

sadece çocuğum için buradayım.çocuğum olmasaydı bir dakika durmayacağımı oda iyi bilir.
sanırım üzün bir süre onu affedemiyeceğim.afetsem bile bunu çocuğum için yapacam.ama bu yaptığını asla unutmayacam.yeri geldiğindede yüzüne vuracam bu yaptığını.nasıl bunu yaptı hala ınanamıyorum.gözümün önüne geliyor içim acıyor ağlıyorum.

canım benim durumuna çok üzüldüm çocuk olmayıncada gidemezdin emin ol olmuyor gidemiyorsun. tek çare silip atmak kafandan aklına mümkün olduğunca getirmemek yoksa dediğin gibi her aklına geldiğinde için acır gözlerin dolar. erkekler öyle garip varlıklarki haklarında asla kesin konuşmayacaksın yapmaz etmez demiyeceksin büyük konuşmuş oluyorsun çünkü utanıyorsun. 4 senenin üstüne yaptı diyorsun baksana. maskeleri var ne zaman hangi şekilde çıkaracakları belli olmuyor ama bizler dumur oluyoruz yaptıkları karşısında yıkık bir enkaz bırakıyorlar sonra toparlan bakalım toparlanabilirsen. biz kadınlarda da yokmu tabiki var suç, çenemizi tutamıyoruz bazen erkek ne yapacağı belli olmaz demiyoruz bildiğimiz halde annelerimiz gibi olamıyoruz işte eski erkekler daha fenaymış susup bu zamana gelmiş büyüklerimiz. eşinde üzülmüş belli özündede iyi bir insandır muhakkak, kabullenemesende zor olsada unut diyorum. o anda kafasında neler vardı ekonomik olarak ta bunalımda şu anda erkekler. bir daha kalkışırsa ciddi düşün derim ama şimdi affetmek büyüklük olur.
çok öptüm canım.

yok cnm iş ile ilgili bir poblemi yok.
onun kendinle bi problemi var.
dün dr gidip psikolojik destek almalısın dedim.
sen dr musun neredn biliyorsun dr ihtiyacım olduğunu dedi.(gitmeme gerek yok tehşiside sen koy dedi bana)
bunu anlamak için dr olmak gerekmiyor davranış bozukluğu var sende bunu her insan çok rahat anlar dedim.ihtiyacı yokmuş beyfendinin.................

sanırım bu hafta ve önümüzdeki haftada böyle kıgın geçecek.hiç içmden gelmiyor eskisi gibi olmak.
zaman zaman zaman

canim ben de ilk okudugumda sana da kizdigim taraflar oldu. ne olursa olsun, baba ne yaparsa anne ne yaparsa, birbirlerini yanlis bile olsalar desteklemeliler. cocuk aksama kadar aglamis ama simarmis demek ki. bazen sebepsiz agliyorlar. ben yeni sistem cocuklara hic kizilmadan surekli simartilan cocuk yetirtirme sistemini hic begenmiyorum. bu sekilde yetisen cocuklari yeni yeni goruyoruz. ailenin teesindeler. hele ergenlikte hic basa cikilmiyor. bazen gercekten terbiyesi ne sekilde gerekiyorsa o sekilde vereceksin.

uff neren acidi, opeyim de gecsin. falan demelisin. cocuk bundan sonra her tartismada sana kosar. o konuda hatalisin. tabi bu esinin sana karsi siddetini hicbir sekilde hakli gostermez. surundur o konuda.

X