kocamın tarafı

Yardım etmeyen ailelere gelinlik yapmıyor muyuz? Para karşılığı mı seviyoruz eşlerimizin ailelerini? Ya da şöyle sorayım, eşya aldıkları zaman gidip hizmet mi edecekti konu sahibi? Eşya alınca oğullarının evi oluyor da almayınca sadece geline ait mi oluyor o ev? Oğlanın hiç hakkı yok mu?
ben burda maddiyat anlamında söylemiyorum bazı şeyleri. sürekli kendi işlerine geldiği gibi davranıp bende aynı şekilde onlara davranınca olay çıkartıp kenara çekilmeleri. zaten mesafe koyuyorum artık mesafe koydukca daha fazla üzerime geliyolar

Takmayin boyle her seye.Burafa onemli olan eşinizin tavirlaridir.Eger eşi ile ailesi arasinda denge kurabiliyorsa baska soylenenlere kulaklarinizi tikayin.Sonucta eşiniz icin de zor bir durum,arada kalir,stres olur,bu da evliliginize olumsuz yansir.Evde huzurunuz varaa boyle seyleri takmayin.Kimin ne dedigi degil,ic huzurunuz onemlidir bence.Eşinizi de bunlatip anne tarafina yoneltmeyin derim.Cunku uzerine gittikce annesini tutar.
şu an annemlerdeyim Bi süre eşimden uzak kalıcam dedim tartıştık ve Bi anlık sinirle annemin evine gittim. ablalarıyla konuşmuyorum artık

şu an annemlerdeyim Bi süre eşimden uzak kalıcam dedim tartıştık ve Bi anlık sinirle annemin evine gittim. ablalarıyla konuşmuyorum artık
Neler yasadiniz bilmiuorm tabiki ama boyle zirt pirt anne evine giderseniz sonra gidiyorm demenizin bir anlami kalmaz.Allah kimsenin yuvasini yikmasin.Ben 15 yillik evliligimi bitirdim gecen hafta.Benim yasadiklarimi duysaniz kocanizin eline sarilirdiniz heralde😂

KV aramıyor diye dertleneni de ilk kez gördüm kusura bakmayın 🤷
Hayır arayıp aramama değil.
mesele ben onları aramaya mecburum ama onlar beni aramaya mecbur değil
kendi kızlarına oğullarına gelince arıyorlar ben aramadığım da eşime de
işte bizi aramıyo sormuyo biz ne yaptık diyorlar
doldurmaya çalışıyolar

Neler yasadiniz bilmiuorm tabiki ama boyle zirt pirt anne evine giderseniz sonra gidiyorm demenizin bir anlami kalmaz.Allah kimsenin yuvasini yikmasin.Ben 15 yillik evliligimi bitirdim gecen hafta.Benim yasadiklarimi duysaniz kocanizin eline sarilirdiniz heralde😂
haklısın abla ama inan ki çok bunalmıştım eşime hep güzel Bi şekilde bana yapılanları anlattım oda görüyo hepsini ama görmemezlikten gelip sesini hiç çıkarmıyo dün tartışınca bende sinirden çıktım evden normalde yapmadığım bişeyi kesinlikle yok annemin evine gidiyim ediyim diye

nişanlıyım düğünüm olucak dimi benim annemle benim tek istediğim davuldu mesela ama kayınpederle annem girdiler birbirlerine kayınpeder davul getirmem etmem dedi alt tarafı Bi davulcu getirticekti ama diretti getirmem diye sırf maddiyattan kaçmak için
eşim bulup getirmişti geçen konu oldu kendi bekar kızı var evlenince kendi kızına davulcu getirticekmiş şartmış
gözümün içine baka baka diyo bana kayınpeder insanın zoruna gidiyo hepsi

Bakın siz bu kadar maddi fedakarlık yaptığınız halde, karşı taraf size saygısızlık yapıyorsa, muhtemelen sizden yüz buldukları içindir. Sonuçta çalışan bir kadınsınız, olayları daha iyi yönetmeniz gerekiyor, bence biraz buradaki konuları okuyup tecrübe kazanır ona göre davranın. Kavga etmeden politik davranarak sınırlarınızı çizmeye kendi ağırlığınızı koymaya çalışın, eşiniz onların tarzına alışık olduğu için, size büyük gelen şeyler, ona önemsiz gelebilir, ondan destek alın, Ama ona şikayet etmek yerine kendiniz planınızı yapıp eşinizi de yönlendirin, daha spesifik olaylar anlatırsanız, daha özel cevaplar gelebilir, yazdıklarınız çok genel olmuş.
burdaki lerin tavsiyesini hep dinlicem aynı benim düşüncedeler hepsi mesafe koymak ki koyuyorum da başka Bi yolum yok sanırım

Hayır durumları vardı ama yapmadılar. Biz herşeyi eşimle beraber yaptık yapıp yapmamayıda geçtim nişanlılık sürecin gerçekten zorduu evlendim halada sıkıntılar yaşıyorum bide kalkmışlar hala gelinlik bekliyip etrafında dolanmalarımı bekliyorlar gitmeyi kestim artık haftada 1 gidiyorum mesafe koyuyorum
Tamam ama kendini de üzme sinirlenme . Durumları olduğu halde yapmadılarsa onların ayıbı. Ah canım .. en azından eşin destekçin

nişanlıyım düğünüm olucak dimi benim annemle benim tek istediğim davuldu mesela ama kayınpederle annem girdiler birbirlerine kayınpeder davul getirmem etmem dedi alt tarafı Bi davulcu getirticekti ama diretti getirmem diye sırf maddiyattan kaçmak için
eşim bulup getirmişti geçen konu oldu kendi bekar kızı var evlenince kendi kızına davulcu getirticekmiş şartmış
gözümün içine baka baka diyo bana kayınpeder insanın zoruna gidiyo hepsi
E şakayla karışık laf sokuverseydin sende . Bazı şeyleri içinde tutmamak gerekiyor . O sinir haliyle insan dalgaya vuramıylr anlıyorum seni . Ama bunu öğrendiğin zaman daha mutlu olacaksın emin ol

yok. boşanmadı benimle bile 1 2 kere konuştu kesti konuşmayı sonra benle konuşmamasının nedenide kaynanamla ailesiyle yüz yüze gelmemek istemesi beni uyarmak için aradı konuştu benle o kadar
kesinlikle inanmayin ve cok dikkatli olun. hic belli olmaz. ben sizin yerinizde olsam konusmayi kisa tutarim

Şanslısınız ki eşiniz sizi zorlamiyor sende gel diye mesafe candır hiç gitmeyin meselanne kaybedersiniz ki ?

Konuyu okuyana kadar resmen canim çıktı. Neden azmettim bilmiyorum. Okurken birde benim çocuklar gelip gidip soru sordular.
Kiz canim çıktı resmen okurken sana gıcık oldum ya tanimadan:KK70:

Herneyse eşin sana karışmıyor zorlamiyor . Ee kayinvalidende tek bi şekilde değişir oda esini değiştirirsen. Ee oda olmayacağına göre mesafeli ol bitti gitti .

Yani okuduklarımdan bunlar kaldı aklımdan.

Konuyu okuyana kadar resmen canim çıktı. Neden azmettim bilmiyorum. Okurken birde benim çocuklar gelip gidip soru sordular.
Kiz canim çıktı resmen okurken sana gıcık oldum ya tanimadan:KK70:

Herneyse eşin sana karışmıyor zorlamiyor . Ee kayinvalidende tek bi şekilde değişir oda esini değiştirirsen. Ee oda olmayacağına göre mesafeli ol bitti gitti .

Yani okuduklarımdan bunlar kaldı aklımdan.
vallahi kusura bakmayın niye öyle yazdım anlayamıyorum 😃
ama bunu okuyupta bana yön gösterenlere çok teşekkür ediyorum yemin ederim mesafeli olmak en mantıklısı artık

arkadaşlar meraba nerden bailıcağımı bilmiyorum ama çok yoruldum ben 1 buçuk seneye yaklaşık evliyim eşimle evlendik ama ben eşime evlenirken de yardım ettim kısa özetli anlatıyorum çünkü o kadar uzun şeyler oldu ki artık bunaldım eşimin ailesi Bi bilezikleri aldı sadece gelinlikmiş dış çekimiş hepsini eşimle yaptım düşünün gelinğimin dış çekimimim parasını ben verdim zorlanıyo yardım ediyim diye arkadaşlar zor bela evlendik bide pandemi ye denk geldi evlendim misafir olarak görümcemleri çağırdım eşimin anne babası yazın istanbul'da kışın memleketteler neyse evlendim 2 haftası daha bismillah hemen bebek lafını sıkıştırmaya başladılar biz düğün olmadan eşimle beraber ev aldık hemen kiraladığımız evi ev sahibi sattığını söyledi zor bela ev aldık kimseye danışmadık şimdi dicek siniz sizde de var diye ama o evi eşimin ailesine söyleseydi biliyordu. kulp takar vaz geçirtirdi oğullarını neyse evime çağırdım gün arkamdan görümce lerimden 1 tanesi konuştu kendi kulağımla duydum tabakta ki artıkları yani eşimin tabağındaki artığı niye yememişim diye evime ilk defa geldiği halde o çenesini tutamadı söyledi sonra burdan nişanlı olduğum sürede skntı yaşadığım için Bi olaylar başladı ki sormayın kaynanam İstanbula geldiği zaman sürekli yanına istiyo beni hal tavrından anlıyorum çalışan insanım yoruluyorum eski kafalılar ben ayak uyduramıyorum çünkü işine geldikleri gibi davranıyorlar babam öldü annemi sadece telefonla aradılar gitmediler yanına virüs var diye ama kendi tarafından biri vefat etsin hemen memlekete gider virüsü umursamaz kaynanam beni tanıştığımız günden berri aradığın 5 kere geçmemiştir ama kızlarına gelince ararlar 7 kardeşler Bi tane daha eltim var bunlarla irtibatı kesmiş konuşmuyorlar şu an bana yükleniyorlar görümcem 4 tane hiç biriyle konuşmuyorum kavga ettik sürekli kaynanamda onların tarafında anlıyorum belli yani geliniz ya Bi beklenti içerisinde kendilerine gelince herşey bekler ama gelin beklemez dünür olarakta kız alana kadar kız aldıktan sonra işi biter öyle tavırdalar geçen kaynanam bana geldi annen neden gelmiyo dedi bana diyemedim kadının cenazesi oldu gittiniz mi diye sonra olay oluyo hep. aramız sıkıntı Bi görümcem orduda oturuyo sevmediğimi mesafeli olduğumu herşeyiyle belli ediyorum neymiş ben neden kalmaya çağırmamışım diyip ortalığı ayağa kaldırdı kavga etti ben çok bunaldım daha çok var anlatdığım ama inanın ki tek taraflı değil kaynanamın bende 1 çöpü bile yok bu zamana kadar ama sürekli oğlumun evi diyip duruyo eşimde düşkün onlara beni zorlamıyo gidelim edelim ama sürekli onlara gidiyo ben haftada 1 gidiyorum surat asıyolar bana istiyorlar ki hep gideyim kendilerini bana sevdirmediler ki Bi yer vermediler kendileri için ben herşeyi yapıyım ama olmuyo. hepsi Bi laf sokuyo hepsi Bi beklenti içerisinde sanki tek gelin beni. Görümcemler dengesiz dengesiz konuşur konu etmezler benim en küçük bişeyimi örnek veriyorlar çıldırıyorum artık ne yapmam lazım anlamıyorum
umarim ev alinirken yarsi senin ustunr alinmistir.
esin bunlara hic bir sey demiyor mu ?
kv kimki annem.inu ziyarete gitsin
saccma salak isler ,is kicanda bitiyo
one diyor , seni koruyor mu ?

arkadaşlar meraba nerden bailıcağımı bilmiyorum ama çok yoruldum ben 1 buçuk seneye yaklaşık evliyim eşimle evlendik ama ben eşime evlenirken de yardım ettim kısa özetli anlatıyorum çünkü o kadar uzun şeyler oldu ki artık bunaldım eşimin ailesi Bi bilezikleri aldı sadece gelinlikmiş dış çekimiş hepsini eşimle yaptım düşünün gelinğimin dış çekimimim parasını ben verdim zorlanıyo yardım ediyim diye arkadaşlar zor bela evlendik bide pandemi ye denk geldi evlendim misafir olarak görümcemleri çağırdım eşimin anne babası yazın istanbul'da kışın memleketteler neyse evlendim 2 haftası daha bismillah hemen bebek lafını sıkıştırmaya başladılar biz düğün olmadan eşimle beraber ev aldık hemen kiraladığımız evi ev sahibi sattığını söyledi zor bela ev aldık kimseye danışmadık şimdi dicek siniz sizde de var diye ama o evi eşimin ailesine söyleseydi biliyordu. kulp takar vaz geçirtirdi oğullarını neyse evime çağırdım gün arkamdan görümce lerimden 1 tanesi konuştu kendi kulağımla duydum tabakta ki artıkları yani eşimin tabağındaki artığı niye yememişim diye evime ilk defa geldiği halde o çenesini tutamadı söyledi sonra burdan nişanlı olduğum sürede skntı yaşadığım için Bi olaylar başladı ki sormayın kaynanam İstanbula geldiği zaman sürekli yanına istiyo beni hal tavrından anlıyorum çalışan insanım yoruluyorum eski kafalılar ben ayak uyduramıyorum çünkü işine geldikleri gibi davranıyorlar babam öldü annemi sadece telefonla aradılar gitmediler yanına virüs var diye ama kendi tarafından biri vefat etsin hemen memlekete gider virüsü umursamaz kaynanam beni tanıştığımız günden berri aradığın 5 kere geçmemiştir ama kızlarına gelince ararlar 7 kardeşler Bi tane daha eltim var bunlarla irtibatı kesmiş konuşmuyorlar şu an bana yükleniyorlar görümcem 4 tane hiç biriyle konuşmuyorum kavga ettik sürekli kaynanamda onların tarafında anlıyorum belli yani geliniz ya Bi beklenti içerisinde kendilerine gelince herşey bekler ama gelin beklemez dünür olarakta kız alana kadar kız aldıktan sonra işi biter öyle tavırdalar geçen kaynanam bana geldi annen neden gelmiyo dedi bana diyemedim kadının cenazesi oldu gittiniz mi diye sonra olay oluyo hep. aramız sıkıntı Bi görümcem orduda oturuyo sevmediğimi mesafeli olduğumu herşeyiyle belli ediyorum neymiş ben neden kalmaya çağırmamışım diyip ortalığı ayağa kaldırdı kavga etti ben çok bunaldım daha çok var anlatdığım ama inanın ki tek taraflı değil kaynanamın bende 1 çöpü bile yok bu zamana kadar ama sürekli oğlumun evi diyip duruyo eşimde düşkün onlara beni zorlamıyo gidelim edelim ama sürekli onlara gidiyo ben haftada 1 gidiyorum surat asıyolar bana istiyorlar ki hep gideyim kendilerini bana sevdirmediler ki Bi yer vermediler kendileri için ben herşeyi yapıyım ama olmuyo. hepsi Bi laf sokuyo hepsi Bi beklenti içerisinde sanki tek gelin beni. Görümcemler dengesiz dengesiz konuşur konu etmezler benim en küçük bişeyimi örnek veriyorlar çıldırıyorum artık ne yapmam lazım anlamıyorum
Eşiniz sizin arkanizdaysa neden bu kadar umursuyorsunuz ki gidin haftada bir kayinvalidenizi görün surat yaparsa da yapsın. Maksat icabet etmek eşiniz sizinle iyiyse aranızı bunlar için bozmayın değmez aile iki kişilik diğerleri sadece misafir bunu unutmayın

Tam bunu yazıyordum.

Nokta koymadan nasıl yazıyorsunuz?

İç güdüsel bir şey değil mi bu?
Kesinlikle oyle..mesela ben okurken bile kafadan koyuyorum virgül, ünlem,nokta,iki nokta ustuste bla blaa🧐tık tık oturtuyorum yani .yazan nasıl yapamiyo anlamıyorum 🙄Bak konuya odaklanamadim şimdi 😣🤣

Bence burada tek ayıp babanız öldüğünde yanınızda olmamaları. Sizde aynısını yaparsıniz. Onun disinda hiç birisi akılda kalacak mesele değil. Kayınvalide nizin 4 kişi varken sizden iş beklemesi saçmalık. Sizinde kavga etmeniz

X