Kodu nasıl sildire bilirim ?

canssm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2024
5
1
27
Arkadaşlar merhaba. Ben iş yerinde 2 kızla kavga ettim ve bizi işten çıkardılar . Kod vermişler 45 kod 10 gün içinde itiraz etme hakkım vardı ama bilmiyordum kod verildiğini. Bı iş başvurusuna gittiğim de öğrendim işe alamadılar beni bu yüzden üstünden de şimdi bayağı geçti 7,8 ay oldu. Dilekçe flan vermem lazımmış nasıl bir uygulama yapılır başka bileniniz var mı. Fabrikaya gittim lütfen silin yok masraf ödenmesi gerekir fabrika avukatı verdi onu flan. Umursamadilar hiç . İşsiz güçsüz kaldım ya. Kafayı yicem . 😒😒🤦🏻‍♀️

O kodun değişmesi imkansız ya, firma bilmem kaç asgari ücret ceza alır sgk çıkışını değiştirirse ancak.
İşi mahkemeye tasisaniz kavga olduğu belli
Avukat ile görüştünüz mu?

İşten çıkış bildirgesini imzalamaniz gerek onda yazıyordu 10 gün süre de bildirge süresi
İmza vs varsa işiniz çok zor

O kodun değişmesi imkansız ya, firma bilmem kaç asgari ücret ceza alır sgk çıkışını değiştirirse ancak.
İşi mahkemeye tasisaniz kavga olduğu belli
Avukat ile görüştünüz mu?
Avukat üzerinden geçmiş baya . Ancak gidip fabrikayla konuş istifa etti yada devamsızlık olarak çıkarılmış göstersinler seni öyle silebilirler dedi ne yapım bilemedim 😒

Kod 45- 4857/25-II-D İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması, iş yerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da iş yerinde bu maddeleri kullanması

Bu ikisi nasil ayni madde icinde olabilir yahu?

Kavga ile uyusturucu madde almak, kullanmak birarada.

Cok sacma bence acilen bir avukatla gorusun. Kavga ettim diye uyusturucu kullanmis durumuna dusurulmek cok onur kirici

Not: konudan bi haberim, kod 45'i googlelayinca cikan sonuca gore degerlendirdim. Karsima bu sekilde bi calisan adayi gelse bu sekilde degerlendirirdim sanirim. Bilen birileri bi detaylica anlatir mi, ben yanlis mi anliyorum?

E devlette görünüyor

E devlette görünüyor 😒
Şunun için sordum. Kuzenimi işten çıkardılar.
Ama müdürüyle sıkıntılı olmuştu. Hiç suçu olmadigi halde.
Birşey imzalayıp çıkarılmıştı.
Onun için merak ettim. Şimdi iş arıyor da. Hangi kışında görünüyor diye. Teşekkürler yardımlarınız için.

Şunun için sordum. Kuzenimi işten çıkardılar.
Ama müdürüyle sıkıntılı olmuştu. Hiç suçu olmadigi halde.
Birşey imzalayıp çıkarılmıştı.
Onun için merak ettim. Şimdi iş arıyor da. Hangi kışında görünüyor diye. Teşekkürler yardımlarınız için.
E devlette iş çıkış belgesi flan ordan gördüm rica ederim ..

Eski isyerinize gidin, rica edin. Sgk ya basvurup degistirebilirler. Cok buyuk ihtimalle ugrasmak istemeyecekleri icin degismiyor diyeceklerdir. Nasil ikna edersiniz bilemedim

Bide yine isveren tarafından is sozlesmesinin haklo fesihle sona erdirilmesiyle iliskili kod vermeleri lazim ki siz tazminat vs talep edemeyin diye. Yani yerine gelecek olan kod yine sizin aleyhinize olacak

İmza atmışsınız kabul etmişsiniz
Isyeri kabul eder ama para cezası öder oda ciddi ceza idi kabul etmezler

Kod 45- 4857/25-II-D İşçinin işverene yahut onun ailesi üyelerinden birine yahut işverenin başka işçisine sataşması, iş yerine sarhoş yahut uyuşturucu madde almış olarak gelmesi ya da iş yerinde bu maddeleri kullanması

Bu ikisi nasil ayni madde icinde olabilir yahu?

Kavga ile uyusturucu madde almak, kullanmak birarada.

Cok sacma bence acilen bir avukatla gorusun. Kavga ettim diye uyusturucu kullanmis durumuna dusurulmek cok onur kirici

Not: konudan bi haberim, kod 45'i googlelayinca cikan sonuca gore degerlendirdim. Karsima bu sekilde bi calisan adayi gelse bu sekilde degerlendirirdim sanirim. Bilen birileri bi detaylica anlatir mi, ben yanlis mi anliyorum?
aynen ne alaka ikisi çok farklı şeyler
bi şekilde insan kavganın içine çekile de bilir
bu direkt birini saç baş yolduğu anlamına mı gelir
ben ne oyunlar gördüm yani dünyanın en sakin insanını bile delirttikleri oldu
ama uyuşturucu kullanmak bambaşka bişi
o çok çok anormal
tabi ki kavga etmek de doğru değil ama kimse de durduk yere kavga etmez
sözlü kavga değildir herhalde fiziksel şiddettin olduğu bişidir diye tahmin ediyorum 45'in kastettiği kavganın

Arkadaşlar merhaba. Ben iş yerinde 2 kızla kavga ettim ve bizi işten çıkardılar . Kod vermişler 45 kod 10 gün içinde itiraz etme hakkım vardı ama bilmiyordum kod verildiğini. Bı iş başvurusuna gittiğim de öğrendim işe alamadılar beni bu yüzden üstünden de şimdi bayağı geçti 7,8 ay oldu. Dilekçe flan vermem lazımmış nasıl bir uygulama yapılır başka bileniniz var mı. Fabrikaya gittim lütfen silin yok masraf ödenmesi gerekir fabrika avukatı verdi onu flan. Umursamadilar hiç . İşsiz güçsüz kaldım ya. Kafayı yicem . 😒😒🤦🏻‍♀️
kod 29'dan çıkışını yapabilirlerdi, ama bu da işveren tarafında haklı fesih zaten. pek aman aman değişmezdi durum.
işten çıkışta şu evrakları okumadan neden imzalarsınız anlamam ama şu aklıma takıldı. işveren tazminat vs vermeden yani haklı sebeple çıkardı tamam sen peki bu tartışma vs istinaden evrak imzaladın mı? imzalamadıysan haklılığını neye göre ispat edecek geriye dönük? ne kadardır çalışıyordun vs bir sürü şey var ama daha ne imzaladığını da bilmiyorsun ki.

aynen ne alaka ikisi çok farklı şeyler
bi şekilde insan kavganın içine çekile de bilir
bu direkt birini saç baş yolduğu anlamına mı gelir
ben ne oyunlar gördüm yani dünyanın en sakin insanını bile delirttikleri oldu
ama uyuşturucu kullanmak bambaşka bişi
o çok çok anormal
tabi ki kavga etmek de doğru değil ama kimse de durduk yere kavga etmez
sözlü kavga değildir herhalde fiziksel şiddettin olduğu bişidir diye tahmin ediyorum 45'in kastettiği kavganın
kavga bile değil ki "sataşma" diyor
hani adli, böyle yaralamalı, fiziksel cebirli bir kavga bile bir şeydir

sataşma ile uyuşturucunun denk tutulup aynı kod verildiğini ben de bilmiyordum

kavga bile değil ki "sataşma" diyor
hani adli, böyle yaralamalı, fiziksel cebirli bir kavga bile bir şeydir

sataşma ile uyuşturucunun denk tutulup aynı kod verildiğini ben de bilmiyordum
aa evet ben sataşma kısmını kaçırmışım
ne alaka
kesinlikle düzenlenmeli bu
ayrıca sözlü münakaşa yaşanabilir insanın olduğu her yerde
sürekli olmamakla beraber insanlar ara sıra tartışabilir gerilebilir bu insani bi durum
robot değiliz
elbette rezillik çıkaracak seviyede olmamalı ama o zaman bu kişi iş arkadaşlarıyla tartışıyor gerekçesi ile işten çıkarıverir herkes
böyle saçmalık görmedim şaka gibi cidden
uyuşturucu konusuna giremiyorum bile aşırı aşırı mantıksız

X