Kolajen Kullanıyorum, deneyimlerim ve önerileriniz.

snowyy3

Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2022
224
96
Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır kolajen kullanıp da etkilerini reklamsız anlatan birilerini arıyordum. Bulamadım... En sonunda aldım sizinle paylaşacağım deneyimimi. Öncelikle kullandığım kolajen balıktan üretilmiş, çoğunluğunuz sığır olanlardan kullanmış ama benim ki balıktan. Peptit diye geçiyor yani vücudumun emebileceği en küçük halde ve hap şeklinde alıyorum. Eczacı bana sabah akşam almam gerektiğini söyledi, bazıları günde 4 tane içebilirmiş ama bana günde 2 yetiyor. Şu an toplamda 12 hap içtim yani 6 gün oldu. En belirgin etkisini tırnakta fark ettim, tırnaklarım eskisine göre daha sert ve sağlam. İdrarımın kokusu değişti, nasıl desem garip bir koku Demir gibi sanki ama rahatsız edici değil ve büyük tuvaletim afedersiniz top top geliyor :KK70: :KK70: Demek ki vücudum da bir şeyler oluyor :KK70: Onun dışında diğer etkilerini görmem için 3 ay kullanmam gerektiğini söyledi eczacı. Ben ise yavaştan konuyu açtım her 10-12 hap içişimde konuyu güncellemeyi düşünüyorum. Umarım sizlere bir yararı olur yorumlarımın. Ve tabii ki bana da olur umarım :KK70: :KK70: Beklediğim etkileri: yüzümdeki hafif izleri geçirmesi, göz altlarıma dolgunluk vermesi. Uzun vadede beklediğim etki: kendi yaşımdan genç görünmek ve nemli, dolgun cilt.
Ben şu an 20 yaşındayım bakalım neler olacak.
———EDIT——-
Merhaba arkadaşlar uzun bir zaman oldu :) Her gün, sabah akşam, ikişer tane içmek üzere 16 kollajen hapı daha içtim ve toplamda 28 hap içmiş oldum. Tırnaklarım gerçekten güçlendi, eskiden hemen katlanan tırnaklarım şimdi ise zorlayınca katlanıyor, yüzüm sabah uyanınca artık çok yağlı yani kendi yağını daha iyi üretiyor bu gelecekte çok işime yarayacak. Eskiden de çok yağlı uyandırdım ama nedense 19 yaşından sonra bu azaldı cildim sabah uyanınca eskisi gibi yağlı olmuyordu. Şimdi eskiden olduğu gibi yağlı uyanıyorum, sanki serumlu gibi. Bu durum beni çok mutlu ediyor. Yüzümde evcil hayvanımın yaptığı minik 1-2 tane tırnak izi vardı. Kızarıklıkları geçti ve koyu iz bırakmadı. Sivilcelerim normalde de yoktur, adet döneminde ve stres dönemimde çıkardığım 1-2 sivilcem çıkmıştı onları iyileştirdi ve iz bırakmadı. Saçımın gürleştiğini hissediyorum ve böyle bir canlılık bir hacim geldi saçıma, rengi daha parlak. Onun dışında gayet güzel hissediyorum. Biraz da uyku yapıyor sanki belki de ben öyle hissediyorum :KK70: Bir sonraki yazıma kadar sağlıcakla kalın ❣️
------------EDIT 2---------------
Merhaba arkadaşlar ikinci kutumun bitmesine 5-6 gün kala tekrar yazmak istedim.
Sanırım tırnaklarım için alabileceğim en iyi verimi aldım. Çok sağlıklılar ve bembeyazlar. İyi bir kesim ve törpü sonrası üzerine cila çekerseniz frenchli gibi duruyor. Saçımın rengi, uzaması, hacmi güzel. Sadece tararken alnımdaki bebek saçlarım geliyor nedense. Bu ergenlikten yavaş yavaş çıktığım için mi bilemiyorum. Yüzümde sıcaklardan dolayı sivilceler çıktı, onları hızlı iyileştirmeye başladı bile fazla büyümüyorlar. Göz altıma iyi gelmeye başladı yavaş yavaş, tamamen gözümün ten rengim olmasını beklemiyorum zaten, küçüklüğümden beri benim göz altlarım hep mor gibi ve çukurdu ama şu an iyiler. Yüzüm eskiden biraz çökük görünürdü işte sebebi belki biraz sınav stresi, dersler vesaire idi, şimdi ise tatil olduğu için bu etkenler de yok, gayet güzel gözüküyor. Yavaş yavaş 16-17 yaşımdaki kıvama geliyor yani tam istediğim gibi. Bu biraz bizim genlerle de alakalı genelde görenler yaşıma inanmıyor. Cildimin her sabah yağlanması beni çok mutlu ediyor bu sayede bir sıkıntı varsa bile kısa sürede cildim bunu tamir edebiliyor. Siyah noktalarım çoğaldı nedense buna bir çözüm bulmam lazım :KK70: Büyüdüğümden midir bunu bilemem de gözlerimin çekikliği yavaş yavaş ortaya çıkıyor, badem göz gibi. 3.kutumu sipariş ettim bile :) Dediğim gibi ikinci kutumun bitmesine az kaldı. Teşekkür ederimm.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır kolajen kullanıp da etkilerini reklamsız anlatan birilerini arıyordum. Bulamadım... En sonunda aldım sizinle paylaşacağım deneyimimi. Öncelikle kullandığım kolajen balıktan üretilmiş, çoğunluğunuz sığır olanlardan kullanmış ama benim ki balıktan. Peptit diye geçiyor yani vücudumun emebileceği en küçük halde ve hap şeklinde alıyorum. Eczacı bana sabah akşam almam gerektiğini söyledi, bazıları günde 4 tane içebilirmiş ama bana günde 2 yetiyor. Şu an toplamda 12 hap içtim yani 6 gün oldu. En belirgin etkisini tırnakta fark ettim, tırnaklarım eskisine göre daha sert ve sağlam. İdrarımın kokusu değişti, nasıl desem garip bir koku Demir gibi sanki ama rahatsız edici değil ve büyük tuvaletim afedersiniz top top geliyor :KK70: :KK70: Demek ki vücudum da bir şeyler oluyor :KK70: Onun dışında diğer etkilerini görmem için 3 ay kullanmam gerektiğini söyledi eczacı. Ben ise yavaştan konuyu açtım her 10-12 hap içişimde konuyu güncellemeyi düşünüyorum. Umarım sizlere bir yararı olur yorumlarımın. Ve tabii ki bana da olur umarım :KK70: :KK70: Beklediğim etkileri: yüzümdeki hafif izleri geçirmesi, göz altlarıma dolgunluk vermesi. Uzun vadede beklediğim etki: kendi yaşımdan genç görünmek ve nemli, dolgun cilt.
Ama sen 20 yasindasin senin vucudun zaten kolojen uretiyor neden bu kadar erken basladin mi

Toz formda olanlar daha etkili diye okumuştum. Ben de voonka kullanıyordum şimdi emzirdiğim için bıraktım. Memnun kalmıştım.

Toz formda olanlar daha etkili diye okumuştum. Ben de voonka kullanıyordum şimdi emzirdiğim için bıraktım. Memnun kalmıştım.
evet onu çok duydum, işe de yarıyormuş ama araştırdığım kadarıyla balık içerikli değilmiş. Ne kadar sürede nasıl kullandınız?

evet onu çok duydum, işe de yarıyormuş ama araştırdığım kadarıyla balık içerikli değilmiş. Ne kadar sürede nasıl kullandınız?
Teşekkür ederim♥️ yaklaşık bir yıl kadar kullandım. Etkinliğini artırmak için içine yarım limon suyu da eklemiştim.

Hap şeklinde olanların kolajen oranları toz kolajenlere göre daha düşük çok araştırmıştım..kolajenin faydasını görmek için hergün kullanmak gerek evet ama ve 10.000 mg olması gerek vücuda fayda sağlaması için..o yüzden ben day2day alıcam

Ben bir ara peptit sığır toz kolejen kullanmaya başlamıştım, üstelik iyi bir markaydı ancak mideme inanılmaz ağır geldi, 4-5 gün kullanabildim ama anında saçlarımın dökülmesini durdurmuştu. Midemde herhangi bir rahatsızlık olmamasına rağmen kramplar yapmaya başladı ve bir daha da asla kullanmadım. O yüzden şu an kolajenin özellikle toz formlarına biraz temkinliyim. Kendim evde kemik kaynatıyorum.

Ben bir ara peptit sığır toz kolejen kullanmaya başlamıştım, üstelik iyi bir markaydı ancak mideme inanılmaz ağır geldi, 4-5 gün kullanabildim ama anında saçlarımın dökülmesini durdurmuştu. Midemde herhangi bir rahatsızlık olmamasına rağmen kramplar yapmaya başladı ve bir daha da asla kullanmadım. O yüzden şu an kolajenin özellikle toz formlarına biraz temkinliyim. Kendim evde kemik kaynatıyorum.
Aaa evet kendinizi dinlemeniz çok iyi olmuş. Tip-2 mi aldınız acaba yanlışlıkla? İlik veyahut kemikle alınan kollajenler çok büyük olduğu için çoğu vücuttan atılıyormuş :/ Tabii hiç almamaktan daha iyidir

Aaa evet kendinizi dinlemeniz çok iyi olmuş. Tip-2 mi aldınız acaba yanlışlıkla? İlik veyahut kemikle alınan kollajenler çok büyük olduğu için çoğu vücuttan atılıyormuş :/ Tabii hiç almamaktan daha iyidir
Teşekkür ederim. Tip 1 ve 3 idi. Neredeyse 12 saat kısık ateşte pişiriyorum. Evet doğru olabilir; peptitler kadar belki hızlı etkide bulunmayabilir; ancak faydası olduğunu düşünüyorum

Teşekkür ederim. Tip 1 ve 3 idi. Neredeyse 12 saat kısık ateşte pişiriyorum. Evet doğru olabilir; peptitler kadar belki hızlı etkide bulunmayabilir; ancak faydası olduğunu düşünüyorum
Anladım, kullandığınız marka neydi? İşe yarar gibi gerçekten. En iyisini yapıyorsunuz kısık ateşte kaynatarak bence, umarım hem sağlığınıza hem güzelliğine iyi gelir. C vitamini de alıyor musunuz etkinleşmesi için?

Hap şeklinde olanların kolajen oranları toz kolajenlere göre daha düşük çok araştırmıştım..kolajenin faydasını görmek için hergün kullanmak gerek evet ama ve 10.000 mg olması gerek vücuda fayda sağlaması için..o yüzden ben day2day alıcam
Evet o yüzden yaşa veyahut mevcut duruma göre kullandığım haptan günde 2-4 tane içiliyor. Ben 2 tane içiyorum ve yeterli oluyor ayrıca içinde C vitamini falan fıstık olduğu için aktive oluyor kolayca

Anladım, kullandığınız marka neydi? İşe yarar gibi gerçekten. En iyisini yapıyorsunuz kısık ateşte kaynatarak bence, umarım hem sağlığınıza hem güzelliğine iyi gelir. C vitamini de alıyor musunuz etkinleşmesi için?
Supraydı sanırım, bayağı araştırmıştım. Ama kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Almaya yakın 1 saat önce kekik ya da biberiye; içerken bol limon :)

X