Koltuk takımı aldım bakalım beğenecek misiniz?

Noa

Nirvana
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
655
10
Uzun zamandır koltuklarımı yenilemek istiyordum. En sonunda dün bu özelliklere uyan bir takım buldum.

-Evim de çok fazla eşya var. Bazalı bir şey olması şart.
-Misafirleri yatırabilmek için yataklı bir şey şart.
-Evim küçük çok fazla yer kaplamaması şart.
-Evde bir küçük yaramaz var ikincisi yolda koltuklara birşeyler dökmediği gün yok yani mutlaka kolay temizlenmeli.
-Eh almışken şık ve modern birşey olmalı birazda gözümüze hitap etsin
hemde çok pahalı olmasın dedim.

Malesef hiç bir firmada bu özellikleri bulamadım. Bazalı yataklı olanlar çekyat tarzı oluyor çok güzel görünmüyor. Çok güzel olanların hiç bir fonksiyonu yok. Silinebilir kumaşlı diyorlar ama Silinebilir olması silmenin kolay olduğu anlamına gelmiyor.

Nihayet dün bu takımda karar kıldım. Kolları deri olduğu için silmek çok kolay. Kumaş kısımlarını özel silinebilir leke tutmayan kumaştan seçtim. Hem iki tarflı kullanılabiliyor hem de kılıflar çıktığı içi yıkanabiliyor.
Üçlüsü yatak ikilisi baza oluyor.

Ortadaki puf ise başka bir takımdan devşirme ama bizim takıma uyarlıyacaklar. Puflar hem koltuk hem sehpa olarak kullanılıyor hem de içi bazalı ayrıca başka bir koltukla birleştirilerek yatak yapılabilir.
album.php

Uzun uzun yazdım çünkü yeni koltuk alacaklara yararlı olacağını düşünüyorum. Umarım çileli koltuk arayışımın size de bir faydası olur.

picture.php

canıım gule gule kullan begendım guzelmıs
bende dusunuyorum boyle bı takım
ayıp olmazsa nerden ve kaca aldın

çok Güzel Ama Mümkünse O Renk Alam Aradğin özellikler Göre.... çabuk Kirleinr

Masko'dan aldık. Hatta eşime koca koca firmalarda bulamadık aradığımız burada mı bulacağız dedim. web sitelerinde bütün fiyatlar var ama link vermek yasak mı bilmiyorum. Başka güzel modellerde var. Zevkinize göre bakarsınız.

Edit: Link vermek yasak mı değilse linkte bütün fiyatlar var. yada özelden isteyenlere gönderebilirim

Son düzenleme:
Benimki bir ton daha koyusu. Kumaş kısımlar tamamen çıkyor ve yıkanabiliyor. Hepsi ikitaraflı kullanılabiliyor. Kumaşıda leke tutmayan kumaştan. Arkadaşım 3 yıldır bu kumaşı kullanıyor çok memnun. Açıkçası bende açık renkten çok korkuyorum 10 yıldır kullandığım koltuklarım da krem rengi kılıfsız kullanamadım. Ama evim karanlık açık almak zorunda kaldım yoksa daha da karartır. Deri kollularda koyu renk pek güzel dumuyor.

evet maskoda cok guzel seyler var bende yemek odamı ordan almıstım
hemde kalıteli

Yeni modellerde minderler çift taraflı yapılıyor çok şık duruyor( Bir taraf kumaş bir taraf deri) ancak o zaman makinede yıkanamıyormuş. Ben iki tarafıda kumaş yaptırıyorum. Kırlentlere de taş diktiriyorum. Malum şimdi taşlılar çok moda olmuşken o da olsun :)

benim koltuk takımımın aynısı ben de maskodan aldım....10 aydır kullanıyorum ama ben yedek kılıf diktirdim gül kurusu renginde...bu kumaş güzel duruyor ferah ferah ama tabii biraz çabuk kirleniyo...ama at makinaya mis gibi çıkıyor ben yıkadım bişeycik olmuyor...birde fark olarak ben yataklı yaptırmadım.... güle güle kullanın...

gerçekten çok güzelmiş.bende değiştireceğim çok iyi fikir oldu.iyi günlerde kullanın inşallah

benim koltuk takımımın aynısı ben de maskodan aldım....10 aydır kullanıyorum ama ben yedek kılıf diktirdim gül kurusu renginde...bu kumaş güzel duruyor ferah ferah ama tabii biraz çabuk kirleniyo...ama at makinaya mis gibi çıkıyor ben yıkadım bişeycik olmuyor...birde fark olarak ben yataklı yaptırmadım.... güle güle kullanın...

Yedek kılıf çok iyi fikir. Sen de freeline dan mı aldın. Yedek kılıf için ne kadar fark ödedim. Ben de yaptırabilirim. Gerçekten iyi fikir benim aklıma gelmedi.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Çok araştırdım. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Ben bir şey aldım mı Uzun süre kullanıyorum. Eşyalarıma bağlanıyorum. Kolay kolay atamıyorum. O yüzden bir şey alırken stress oluyorum.

Son düzenleme:
Yedek kılıf çok iyi fikir. Sen de freeline dan mı aldın. Yedek kılıf için ne kadar fark ödedim. Ben de yaptırabilirim. Gerçekten iyi fikir benim aklıma gelmedi.

benim aldığım yer kapandı sanırım ama aynı modeli çoğu yerde bulabiliyorsun...yedek kılıfada sadece kumaş parasını ödemiştim işçilik almamışlardı ama yanlış dikmişler 2 aydır düzeltecekler...ben 2 üçlü bir tekli aldım üçlünün birinin örütüsünü ikili dikmişler hala düzelecek tekrar dikiyorlar...tam hatırlamıyom ama 200-300 gibi bi rakamdı sanırım biri açık renk diğeri koyu renk olsun istedim değişiklik iyi oluyor...a.s.

canım güle güle kullan güzel koltuk beğenmişsin.sende benim gibi seçicilerdensin.aile bireylerinden uzak olunca insan yatak olabilecek koltuk arıyor.ben tüm markalara baktım hiçbiirinde yatak olan salon için koltuk yoktu.en sonunda mobilyaları aldığımız yerde bulduk.benimde model seninki gibi ve minderlerin hepsi fermuarlı bence en güzeliii a.s.

X