komşu belası ve köpeklerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhtemelen köpeklerin avları parçaladığını falan sanıyor kadın.

Sansar bahçenizdeki domatese değil kedilere gelmiştir muhtemelen. Bizim bahçemizde çok eskiden çıkıyordu ve kedileri de boğuyorlar.

Sansara av köpeği değil süs köpeği bile olsa saldırır çünkü yırtıcı bir hayvan var karşısında. Bebekle farkı da bu zaten.

Kadının uğraşmaya devam edeceğini düşünüyorum. Belki bahçenizdeki çitleri yükseltebilirsiniz. Köpekleriniz zaten aşırı büyük bir ırk değilmiş. Bir orta nokta olmuş olur bu şekilde.

Bende anneyim bende güvenmediğim köpeğe çocuklarım yaklaşsın istemiyorum,sitede alman kurdu besleyen bir komşumuz var tasmasız gezdiriyor defalarca uyardık,en son cardağa mangal yakmak uzere elinde tabak,çanak yiyeceklerle yürüyen başka bir komşunun karşısına çıkıp kadın karanlıkta ne olduğunu anlamayıp korkup elindekileri atıp,çığlık atınca ortalık karıştı.
Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok zira ortak alanda sahipli de olsa kimse tasmasız köpek gezdirmemeli,niye korkuyor banane de denemez bu konuda. Ama sizin anlattığınız durumda komşunuzun size bir yaptırımı olamaz,gerekli önlemleri alarak,özeni göstererek hareket ediyorsanız. Dedigim gibi yasak değilse,ortak alınmış bir karar vs yoksa birşey yapamaz. Siz yanınızdayken zehirleme vs de yapamaz,kamera var zaten dediniz. Sadece ben gerekli özeni gosteriyorum ama köpeklerime birşey olursa sizden bileceğim diye belirtin.
köpeklerim büyük değiller ama golden bile daha büyük köpek. Ben zaten ona neden korkuyorsun demiyorum. Ama benim evimin bahçesine laf atamaz beni görünce korkuyorum çek şunu diyemez orası onun evi arazisi olmadığı sürece. zaten sitede herkesin köpeği var. Komşulara gidiyor işte bu evde namaz kılınmaz diyor. Anneme geliyor ev pislenmiyor mu diyor. aşırı hadsiz ve beni rahatsız ediyor diyorum zaten ama ben ne yapacağım köpeğine diyor sonrasında da bir zehirli ete bakar çocuğum var diyor

Muhtemelen köpeklerin avları parçaladığını falan sanıyor kadın.

Sansar bahçenizdeki domatese değil kedilere gelmiştir muhtemelen. Bizim bahçemizde çok eskiden çıkıyordu ve kedileri de boğuyorlar.

Sansara av köpeği değil süs köpeği bile olsa saldırır çünkü yırtıcı bir hayvan var karşısında. Bebekle farkı da bu zaten.

Kadının uğraşmaya devam edeceğini düşünüyorum. Belki bahçenizdeki çitleri yükseltebilirsiniz. Köpekleriniz zaten aşırı büyük bir ırk değilmiş. Bir orta nokta olmuş olur bu şekilde.
bilmiyorum açıkçası ben daha önce hiç görmemiştim o hayvanı mesela köpeğim ağzında getirdi önüme koydu. yırtıcı mıdır bilmiyordum bile.Citler zaten yüksek ilk başta yan komşunun köpeğinin yanına atlamaya başlamış oynamak için ya da cinsellik için o da poddle cinsi. Sonra çiti yükselttik ardından ikisini de kısırlaştırdık. Sonra bu sefer hendek kazmaya başladı geçmek için sonra da bıraktı bir daha geçmeye çalışmadı.

Kediyi dışarı çıktığında öldürmüş olabilir bence, onun dışında fikrim yok.

Ha dışarıya salınan evcil kediler doğadaki canlılara köpeklerden daha çok zarar veriyorlar. Yani kedisi bu kadar kıymetliyse dışarı salmasaymış. Kediler sahibi olmayan canlıları öldürüyor diye zararsız olduğunu sanmak da cahilce, birçok kuş türünün katilidir kediler.

HAYIR. bunu açıkladım çevredeki hayvanları getirmediler. bahçeye giren sansarı boğdular. Çevredeki hayvanları nasıl getirsinler ben onları serbest bırakmıyorum benden önce de ailemin gezdirme huyu yoktu zaten babam uzun süre yaylada yaşıyordu. Ben aile evine geldikten sonra böyle sıkıntılar olmaya başladı. Öncesinde köpeklere hiç laf atmamış
Bilemedim ,bildiğim tek şey çok rahatsız olurdum ben olsam .Su an üst katimdakiler tepiniyor, bıktım, bir gün müstakil, üstüme kimsenin bir sey cirpmadigi, gürültü yapmadığı bir ev hayal ediyorum mesela.Benim üstümdekine diyorumki klozet akiyor digerini kullanın, e cocuklar var diyor ,yahu üstüme klozet akıyor klozet.Gürültü diyorum, çocuklar oynuyor diyor ,empati cok onemli tek bildiğim o.Umarim müstakil ev alabilirsem orda da av köpeği korkusu yaşamam😅

bilmiyorum açıkçası ben daha önce hiç görmemiştim o hayvanı mesela köpeğim ağzında getirdi önüme koydu. yırtıcı mıdır bilmiyordum bile.Citler zaten yüksek ilk başta yan komşunun köpeğinin yanına atlamaya başlamış oynamak için ya da cinsellik için o da poddle cinsi. Sonra çiti yükselttik ardından ikisini de kısırlaştırdık. Sonra bu sefer hendek kazmaya başladı geçmek için sonra da bıraktı bir daha geçmeye çalışmadı.
Sansar ziyan bir hayvan ya. Tavuğu kediyi boğar bırakır. Köpekler sonuçta içgüdüleri güçlü hayvanlar.

Nasıl hırsızla normal bir insanın farkını anlaması bize normal geliyorsa yırtıcı bir hayvan ile kedinin ya da bebeğin farkını anlaması da normal.

Bence işin içine babanızı sokun artık siz muhatap olmayın. Rica edin kendisinden birlikte yürüyüşe çıkarın köpekleri. Laf falan atarsa o cevap versin. Kadın sizin yüzünüzü yumuşak görmüş uzattıkça uzatıyor.

Kediciğine de üzüldüm bu arada kadının. Belki hayvanın başına başka bir şey geldi de kadın kafayı bu kadar köpekler saldırdı diye taktığı için nedenini bilmiyor. Sansar bile boğmuş olabilir. O tarz yerlerde gece kedileri dışarıda bırakmak çok tehlikeli.

Bizim sokakta da her evin İstanbul'a nazaran çok büyük bahçeleri vardır. Seneler önce nereden geldiyse sansarlar her akşam saldırıyordu. Tavuk falan bakanlar vardı onları da boğdular. Mahalleli avlamisti sansarları mecburen. Bir sürü kedi (üstelik yetişkin) tavuk telef olmuştu.

Yok o haklı ona göre herkes onun korkusuna göre hareket etmek zorunda. zaten dedim kavga ettik ve ona sen benim hayvanımın tüyü etmezsin rahatsız oluyorsan sen git uyutayım mı köpeği diyorum bana gelip sokak köpeklerini anlatıyor
İnsanların müstakil evde yaşama sebeplerinden biri de köpek beslemektir. Kim buna müdahale edebilir? Sanki timsah gezdiriyorsunuz gibi tepki verilmesi gerçekten hoş değil.

Valla ben olsam ben de 2 av köpeği ile sürekli karşılaşmak istemem ,gerçekten korkutucu oluyorlar ,köpekler sizin olduğu icin siz korkmuyorsunuz ancak karsi tarafin gözünden bakamiyorsunuz. Bence bağlamalısınız
Kendi bahçesinde hayvanın kaçmayacağı bir ortamda bağlamak zorunda değil. Av köpeği dediğimiz şey sağa sola saldıran avlanıp sahibine ayı postu falan getiren bir canlı değil. Sansar kovalar tavukları korur, sahibinin istediği şeyi getirir vb. Bir av köpeği tarafından ısırılma ihtimaliniz bir arabanın size çarpma ihtimalinin yüzde 5 i bile yoktur. İstiyorsunuz ki sizi ürküten her canlıyı ortadan kaldıralım ama yok öyle bir dünya, sürekli bir yerlere bağlı olarak nasıl yaşasın bu canlı

sitenin içinde komşumun köpeklerinin gelincik vs avladığını görsem küçük çocuğum varsa ben de tedirgin olurum. sonuçta bir gün bir bebeği av olarak seçmeyeceğinin garantisini siz nasıl verebilirsiniz ki? köpekleriniz zararsız değil, av köpekleri sonuçta. ara ara avlanmaya da gidiyorlar.

bir de sitenin içine tasmasız çıkarmıyorsanız site içerisinde sizden habersiz nasıl gelincik, sansar avlayıp babanıza getiriyorlar?
Bebeği avlamak mı?:olamaz:

Çok alakası var sen boğazın için öldürünce masum mu oluyorsun? Komşunun beni taciz etmeye hiçbir hakkı yok sizin gibi saygısız dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünen insanlardan bıktım artık tek doğru senin mi? ben zaten onaylamıyorum ama bu yasal. Eve hayvan cesediyle geldiğimiz de yok
Ben et yemiyorum. Hayvansal hiçbir gıdayı yemiyorum. Ve tekrar söylüyorum senin baban vahşi bir katil.

Kediyi dışarı çıktığında öldürmüş olabilir bence, onun dışında fikrim yok.

Ha dışarıya salınan evcil kediler doğadaki canlılara köpeklerden daha çok zarar veriyorlar. Yani kedisi bu kadar kıymetliyse dışarı salmasaymış. Kediler sahibi olmayan canlıları öldürüyor diye zararsız olduğunu sanmak da cahilce, birçok kuş türünün katilidir kediler.
Köpeklerim tek dışarı çıkmıyor uzun uzun yazdım bunu. Ben de belki çıkmışlar diye düşündüm ilk başta korktum hatta sonuçta araba vs çarpabilir kameraya baktım çıkmamışlar.
Bilemedim ,bildiğim tek şey çok rahatsız olurdum ben olsam .Su an üst katimdakiler tepiniyor, bıktım, bir gün müstakil, üstüme kimsenin bir sey cirpmadigi, gürültü yapmadığı bir ev hayal ediyorum mesela.Benim üstümdekine diyorumki klozet akiyor digerini kullanın, e cocuklar var diyor ,yahu üstüme klozet akıyor klozet.Gürültü diyorum, çocuklar oynuyor diyor ,empati cok onemli tek bildiğim o.Umarim müstakil ev alabilirsem orda da av köpeği korkusu yaşamam😅
Müstakil evi biz keyfimizden almadık bahçede rahat rahat oturmak köpek beslemek için aldık. Köpeklerden rahatsız olan gidip boş arsa alsın ev yaptırsın size söylemiyorum ama müstakil evlerin olduğu sitelerde hep köpek olur. Korkulan köpekler bunlar ki sitede daha saldırgan köpekler var sürekli havlayan benimkiler insan canlısı havlamıyor bile

Eklentiler

• images (9).jpeg
    images (9).jpeg
    68,8 KB · Görüntüleme: 53
  • images (8).jpeg
    images (8).jpeg
    25,2 KB · Görüntüleme: 55
Kendi bahçesinde hayvanın kaçmayacağı bir ortamda bağlamak zorunda değil. Av köpeği dediğimiz şey sağa sola saldıran avlanıp sahibine ayı postu falan getiren bir canlı değil. Sansar kovalar tavukları korur, sahibinin istediği şeyi getirir vb. Bir av köpeği tarafından ısırılma ihtimaliniz bir arabanın size çarpma ihtimalinin yüzde 5 i bile yoktur. İstiyorsunuz ki sizi ürküten her canlıyı ortadan kaldıralım ama yok öyle bir dünya, sürekli bir yerlere bağlı olarak nasıl yaşasın bu canlı
dünya onların etrafında dönüyor sadece

Sansar ziyan bir hayvan ya. Tavuğu kediyi boğar bırakır. Köpekler sonuçta içgüdüleri güçlü hayvanlar.

Nasıl hırsızla normal bir insanın farkını anlaması bize normal geliyorsa yırtıcı bir hayvan ile kedinin ya da bebeğin farkını anlaması da normal.

Bence işin içine babanızı sokun artık siz muhatap olmayın. Rica edin kendisinden birlikte yürüyüşe çıkarın köpekleri. Laf falan atarsa o cevap versin. Kadın sizin yüzünüzü yumuşak görmüş uzattıkça uzatıyor.

Kediciğine de üzüldüm bu arada kadının. Belki hayvanın başına başka bir şey geldi de kadın kafayı bu kadar köpekler saldırdı diye taktığı için nedenini bilmiyor. Sansar bile boğmuş olabilir. O tarz yerlerde gece kedileri dışarıda bırakmak çok tehlikeli.

Bizim sokakta da her evin İstanbul'a nazaran çok büyük bahçeleri vardır. Seneler önce nereden geldiyse sansarlar her akşam saldırıyordu. Tavuk falan bakanlar vardı onları da boğdular. Mahalleli avlamisti sansarları mecburen. Bir sürü kedi (üstelik yetişkin) tavuk telef olmuştu.
Ki ne yapabilirim öldürme diyemem uyutamam ki doğası o şekilde kitlenip kalıyorlar. babam zaten pek evde olan birisi değil kadın çok edepsiz herkesle tartışma halinde. babam gidip kadınla konuşmaz kocasıyla konuştu bağlayamam diye hala devam ediyor

Niye hayvanın etini yerken hayvanlar canice mi öldürülüyor? Kendi doğal alanlarında kurşunlanıyorlar mı?
Ay yeter ya ben mi avlıyorum? yeter artık bu konudan sıkıldım. Ayrıca inan hiç de güzel biçimde öldürülmüyorlar et endüstrisinde de. Yasak değil bir şey değil herkes çok iyi sanki gelip burda bunu tartışmak istemiyorum.

bu konuda bende 1-2 kelam etmek isterim. Domuz bahçelerinize dadansa da asla zararlı bir hayvan değildir, sıkıntı domuz popülasyonunun artması sonucu domuzların yerleşkelere dadanması durumudur. Peki domuz sayısı neden arttı? Tahmin edin? Tabii ki yine bizim yüzümüzden.

Beki biz ne yaptık ta domuz popülasyonu arttı? Önce çakalların besin kaynaklarına zarar verdik. Aç kalan çakallar evcil hayvanlara sarınca bu sefer çakalları bitirmek için her yere zehirli etler koyup çakal neslini tehlikeye soktuk. Oysa çakal doğada dengeyi koruyordu bir doğumda 12-18 arasında (rakamlar çok ama tam bilmiyorum sayısı) yavru yapan domuzların en zayıf yavrularını yiyerek domuz popülasyonunda denge kuruyorlardı ama çakal kalmadığı için domuz sayısında patlama oldu. Zaten deli gibi üreyen bir hayvan. Sonra da domuzlar çok olunca zarar vermeye başladı domuz nasıl zarar veriyor peki hiç bir fikriniz var mı?

etrafı elektrikli tel ile çevrilmeyen veya çevirili olmayan bahçelere girip sebzelere zarar veriyor. Eeee arkadaş bahçeni çevir sen en ufak yükselti yapsan veya tel ile çevirsen bu hayvan giremiyor. Sen bu önlemi alma sonra domuzu suçlu bul! Domuz başka ne yapıyor zeytin ağacı olanlar bilir tüm zeytin ağaçlarının altını bir çapa makinası gibi eşip zeytin ağaçlarının köklerini havalandıran doğal çapa makineleridir domuzlar. Hani çok zararlıydı bu hayvan? Hadi 10 ağaç çapala desen yerinden kalkıp çapa yapmazsın bir gecede sayısız ağacı çapalar geçer hem de hiç zarar vermeden.

Sen bu hayvanın popülasyonuna destek ol, kendi önlemlerini alma sonra domuz çok zarar veriyor. Hayır domuz zarar vermiyor domuza zarar verdiren biziz....

hep 2 ayaklılardan korkarım

bu arada köpekleri öyle bir tanımlamalar yapmışsınız ki köpekten değil canavardan bahsediyorsunuz sandım.

köpekler hakkında kafasında en ufak endişesi olana şu testi öneririm önce köpeği sevin sonra kafasına vurup kovun hemen çağırın bakın ne yapacak. kuyruğu poposundan koparcasına, poposu bir tarafa gövdesi bir tarafa sallanarak gelir yine sizin elinizin altına.

Ben bugüne kadar eline silah alıp insan avlayan bir geyik, domuz veya aslan görmedim. Ya da bir sırtlanın tenhada sıkıştırıp birine tecavüz ettiğini de görmedim. Av köpekleri eline av tüfeğini alıp çulluk avlamaya da gitmez.

Bu hayvanlar hatta hemen hemen çoğu hayvan öcü değil korkacaksanız 2 ayaklı hayvanlardan korkun.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X