komşu belası ve köpeklerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet çok insancıllar mesela babam evde olmadığında kirli sepetinden babamın kıyafetini alır koklar ağlarlar. Şu zamana kadar havlamadı bile kimseye. Sırf av köpeği diye taktı
İnsana özellikle çocuklara hiç bir zarar vermez av köpekleri. Sadece iz sürerler. Komşunuz bir cahil. Av köpeğini dışarıda başıboş avlanıyor zannediyor herhalde.

Eşimin halasının av köpekleri var,yılda birkaç defa gideriz,oğlumla deli gibi oyun oynarlar kırda bayırda. Kaç defa uzaktan takip ettim,oğlumu gezdiriyorlar resmen,kaybolmasın diye etrafında dönüp duruyorlar. İnsandan daha insanlar.

Siz köpeklerinizi tasmasız dışarı salmıyormuşsunuz zaten,kendisi nerede ne şekilde köpeklerinizle karşılaşacak ki anlamadım karın ağrısını. Boşverin konuşsun dursun.
yürüyüşe çıkarıyorum günde 2 kere orda görüyor bugün yine gördü sabah. Resmen gözetliyor diye düşünmeye başladım artık. Sordum kimseye kedimi öldürdün dememiş ssdece benim köpeklerimi suçlu buluyor

Evet malesef babam avlanmayı çok seviyor sadece domuz değil farklı şeyleri de balık vs. Dedem de öyleymiş ayı bile avlarmış. Çok utanıyorum üzülüyorum ama artık bir şey diyemiyorum. Bizim de ineklerimiz var ayrıca yaşadığımız yerde değiller ama varlar. Babam onları da yiyebiliyor benim içim almıyor mesela
Ayı mı?
Ay çok üzüldüm.

Ben düzenli bir şekilde hayvanla ilgilenecek kadar hayvansever değilim ama cidden şu avlanma işine çok üzülüyorum.

Yazık günah…

İnsana özellikle çocuklara hiç bir zarar vermez av köpekleri. Sadece iz sürerler. Komşunuz bir cahil. Av köpeğini dışarıda başıboş avlanıyor zannediyor herhalde.

Eşimin halasının av köpekleri var,yılda birkaç defa gideriz,oğlumla deli gibi oyun oynarlar kırda bayırda. Kaç defa uzaktan takip ettim,oğlumu gezdiriyorlar resmen,kaybolmasın diye etrafında dönüp duruyorlar. İnsandan daha insanlar.
Açıkçası köpek sonuçta %100 güven tabii ki olmuyor ama yetişme tarzı önemli bizimkiler bebekle birlikte büyüdü. Olmuş olabilir olamaz demiyorum ama bakınca yok yani ihtimal. Muhtemelen kafasında öyle bir düşünce var başı boş bırakıyoruz gidiyor dövüş ediyor hayvanlarla.

yenmiyor sansar tavukları boğuyor. Domuz da insanları öldürüyormuş. Tavuğumuz da yok tanıdık biri de ölmedi domuz saldırısı yüzünden.

Domuz insan falan öldürmüyor, o tamamen saçmalık. Gazetede hiç domuz tarafındna öldürülen insan gördünüz mü?? Domuz bir yaban hayvanı insan görünce zaten kaçıyor. Domuzlar ayrıca bitki yiyor, tarlalara dadanıyor kimseye bir zararları yok.

babanız aklını yitirmiş bence hayvan öldürmeye bahane aranıyor. Evinizde köpekten çok daha tehlikeli bir canlı var maalesef. Böyle hobi mi olur Allah aşkına??? Komşu %1000 haklı eve habire hayvan ölüsü getiren kaçık insanlarla ben de komşu olmak istemezdim. Komşunun yerinde olsam kesin şikayette bulunurdum.

Malesef ben de çok üzülüyorum ama babam emekli olduğundan beri yeni "hobisi" bu. Çok kavga ediyoruz ama işe yaramıyor. Hatta ilk başta babama köpekleri ava götürürse ben zehirlerim dedim ama yapamadım böyle bir şey. Domuzlar insanları öldürüyormuş savunması bu
Baban bir katil. Umarım av sırasında birbirini vurup öldürenler gibi olur sonu daha fazla dünyaya ve canlılara zarar vermeden ölür gider

Aaayyy tam benim konum 🤣 sokakta köpeğimle tasmalı bir şekilde yürürken abartılı çığlık atıyor mesela kız ,biraz ötede sokak köpeği oluyor onun yanından sakince geçiyor. Veya insanlar köpeğini öte yana çek yanastirma diyor az ötede sokak köpeğine bir şey demiyorlar 🤷 eski binamda köpeğimi asansöre bindirmem sorun olmuştu . Bunlara çözüm yok yani av köpeği diye illa kedi boğacak hâli yok benimki de çıban köpeği ama koyun görünce gutmeye gitmiyor 😅. Zaten aslında beslenen birçok ırk av köpeği ufak ırklarda buna dahil. Mesela golden, cooker vs.. komşunuz size takmış köpekleriniz bahane
Annemler de önceden apartmanda köpek baktığı için alışıklar böyle tepkilere ama benim canımı sıkıyor artık korkuyorum zarar verece diye

Domuz insan falan öldürmüyor, o tamamen saçmalık. Gazetede hiç domuz tarafındna öldürülen insan gördünüz mü?? Domuz bir yaban hayvanı insan görünce zaten kaçıyor. Domuzlar ayrıca bitki yiyor, tarlalara dadanıyor kimseye bir zararları yok.

babanız aklını yitirmiş bence hayvan öldürmeye bahane aranıyor. Evinizde köpekten çok daha tehlikeli bir canlı var maalesef. Böyle hobi mi olur Allah aşkına??? Komşu %1000 haklı eve habire hayvan ölüsü getiren kaçık insanlarla ben de komşu olmak istemezdim. Komşunun yerinde olsam kesin şikayette bulunurdum.
Domuz gayet insan öldürüyor. Kaçmıyor da araştır. Yasak değil yasal bir şey? Eve habire hayvan ölüsü getirdiği yok. Domuzları eve getirmiyoruz herhalde? kendi bahçemize giren sansarı öldürdü bir kaç kez. Vegan mısın et yiyor musun? komşuya zaten şikayet et mahkemeye ver dedik vermiyor sadece boş yapıp can sıkıyor

Baban bir katil. Umarım av sırasında birbirini vurup öldürenler gibi olur sonu daha fazla dünyaya ve canlılara zarar vermeden ölür gider
Pardon? av yasak olan bir şey değil av mevsiminde yapıyor. Et yiyor musun süt içiyor musun çok merak ettim?

Ayı mı?
Ay çok üzüldüm.

Ben düzenli bir şekilde hayvanla ilgilenecek kadar hayvansever değilim ama cidden şu avlanma işine çok üzülüyorum.

Yazık günah…
Ben de üzülüyorum malesef şuan ayı avı yok ama eskiden varmış.

Kameranızın olduğunu biliyor o yüzden zarar verecek bir şey yapmaz sanırım ama hayvanlara türlü işkencelerle zarar verenlerin ceza almadığını gördükçe hırslanabilir mi bilemiyorum..

Hayvanlar mal statüsünde oldukları için küçük bir para cezası alıyorlar sadece. Öyledir zaten ama ben hatırlatayım siz aşılarını,cip lerini ihmal etmeyin bir şikayet durumu olursa çıkarır gösterirsiniz.
Bilmiyorum artık çok korkuyorum zarar verecek diye. Sürekli diken üstündeyim

Pardon? av yasak olan bir şey değil av mevsiminde yapıyor. Et yiyor musun süt içiyor musun çok merak ettim?
Hobi olarak sırf keyif için hayvan öldürmekle beslenmek için öldürmek aynı şey değil. Kendiniz söylediniz babam hobi olarak yapıyor diye. Komşuyu kafaya takacağınıza babanızı kafaya takın. Komşunun hayvanlarınıza bir zararı yok sadece paranoyak davranmış ki bu da garip bir durum değil. Avlanan hayvan gören insan tedirgin olabilir. Ancak babanız sırf keyif için öldürüyor. Komşunuza yorduğunuz kafayı babanıza yorun bence

Başta babanızın yaptığına çok karşı olduğunuzu söylemiştiniz şimdi ne var sanki herkes et süt de yiyor seviyesine geldiniz.

Ya herkese bunu sormussunuz ama hayvanlarin masil kesildigi hakkinda fikriniz yok sanirim. Hayvanın hızlıca olmesi, can cekismemesi icjn boğazı kesiliyor, 1 dk surede ölüyorlar zaten. Avlanan hayvanlar ise vucudunda bir sürü saçma ile can cekiserek ölüyor. Eger olmezse sakat kaliyor zaten. Babaniz domuzlari yemek icin mi öldürüyor kendi hobisini tatmin etmek icin mi? Ayni sey mi sizce?

Hobi olarak sırf keyif için hayvan öldürmekle beslenmek için öldürmek aynı şey değil. Kendiniz söylediniz babam hobi olarak yapıyor diye. Komşuyu kafaya takacağınıza babanızı kafaya takın. Komşunun hayvanlarınıza bir zararı yok sadece paranoyak davranmış ki bu da garip bir durum değil. Avlanan hayvan gören insan tedirgin olabilir. Ancak babanız sırf keyif için öldürüyor. Komşunuza yorduğunuz kafayı babanıza yorun bence

Başta babanızın yaptığına çok karşı olduğunuzu söylemiştiniz şimdi ne var sanki herkes et süt de yiyor seviyesine geldiniz.
hayır da et yemek çok mu etik? fark görmüyorum ikisinde de cinayet var. Onun paranoyası benim huzurumu bozma hakkına sahip değil elli kere açıklama yaptığım halde hala bana sabah gelip sokak köpeği hikayesi anlatıyor.

Ya herkese bunu sormussunuz ama hayvanlarin masil kesildigi hakkinda fikriniz yok sanirim. Hayvanın hızlıca olmesi, can cekismemesi icjn boğazı kesiliyor, 1 dk surede ölüyorlar zaten. Avlanan hayvanlar ise vucudunda bir sürü saçma ile can cekiserek ölüyor. Eger olmezse sakat kaliyor zaten. Babaniz domuzlari yemek icin mi öldürüyor kendi hobisini tatmin etmek icin mi? Ayni sey mi sizce?
Ben zaten bunu destekliyorum demedim. Kocaman adamı eve bağlayamam ve yasal bir şey malesef hatta insanlae para veriyor avlanmak için. Burda konu babamın avlanması mı? Bence sizin bilginiz yok et endüstrisi sadece kurban kesimi değil. Et sütle beslenen insan bana burda vicdan yapamaz

Sansar sevmediğim nadir hayvanlardan biri. Köyde annemlerin kaç tavuğunun boynunu ısırıp kanını emdi ve kaçtı. Yese yine iyi ama mahvetti hepsini. Sahibiyle birlikte tasmasıyla gezen bir köpeğe de yasaklı ırk olmadığı sürece kimse laf etmesin bir zahmet. Köpeklerin çoğu zaten insanlara zarar vermez. Kadın belli ki kafayı takmış size. Umarım zarar verecek bir şey yapmaz. Siz yine de bir gözdağı verin bence. Bizim köpeğimiz bir anda öldü ne yazık ki. Ne olduğunu anlayamadan koştuk veterinere serumlar verdi ama sabahına kaybettik. Zehirlendiğinden şüphe ediyoruz biz de. Alman çoban köpeğiydi, bahçeli bir eve taşınmıştık yıllar önce. Mahallenin maskotu oldu, çocuklar gelip severdi fotoğraf çekerlerdi. Havlayıp rahatsız da etmiyordu kimseyi. Kim neden yaptı anlayamadık.

@

hala cevap vermedin et yiyor musun? et yerken kendine aklımı yitirdim ben katilim diyor musun?

Domuz gayet insan öldürüyor. Kaçmıyor da araştır. Yasak değil yasal bir şey? Eve habire hayvan ölüsü getirdiği yok. Domuzları eve getirmiyoruz herhalde? kendi bahçemize giren sansarı öldürdü bir kaç kez. Vegan mısın et yiyor musun? komşuya zaten şikayet et mahkemeye ver dedik vermiyor sadece boş yapıp can sıkıyor

Ablacım deli misin, yaban domuzu sen hiç gördün mü? Bodrumda yıllardır yazlığa gidiyoruz, bir kez bile görmedim niye söyleyeyim domuzlar ormanın içlerinde takılıyor, uzun ot çalı vb yerlerde takılıyor. yaban hayvanları öyle uluorta gezmez, kendilerini gizlerler.

Domuz bulmak için baban köpekle izlerini sürüyor, sonra hayvanları avlayıp öldürüyor. Av köpeği de tam o işe yarıyor, kendi hallerinde ormanda yaşayan hayvanları kokularındna bulup yerlerini gösteriyorlar. Yoksam av köpeği sence ne işe yarardı?

Burda kamu spotu yapayım bu üyenin yazdığı zırvalara inanmayın. Aslan, kaplan gibi etçil hayvanlar olmadığı sürece yaban hayvanları insanlarla karşılaşmak istemezler. Yaban hayvanı görürseniz öekilin, yolunuzu değiştirin o hayvan da uzaklaşır. Herkes kendi alanında yaşarsa kimse kimseye sote olmadan huzurla yaşarsınız. Bu yalan yanlış yoruma inanmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X