komşu belası

Belli daha önce de aynı sorun yaşanmış ki Bir yıllık peşin ödemişler kirayı garantiye almışlar kendilerini bir nevi. Kiracı yüzünden kendi evinizi satmak pire için yorgan yakmak olur gibi biraz. her yoldan uyarmışsınız elinizden geleni yapmışsınız. son çare polis kalmış gibi görünüyor

eşimin hoparlörü var acaba kapı önüne krup sabah 06:00 da ses mi yapsam :) şaka bir tafara cidden bu sorunu birşekilde halletmem gerekiyor
Evden çıkarken hoparlörü açık bırakın onlar seslerine dikkat edene kadar, şikayet ederlerse "pardon evden çıkmadan önce açık unutmuşum" falan dersiniz 😀

Maalesef yapacak birsey yok. Bekarken yasadigim evin ust katinda benimle ayni yasta bir kiz vardi. Yaz gunu cam pencere acikken gece 3-4te kafasini camdan cikarir(gercekten lafasi disarida oluyordu sebebini bilmiyorum) telefonla konusurdu, evin icinde kosardi, yere birseyler atardi, hatta baska apartmanlardan sikayete gelirlerdi, yuzyuze gorustuk, tartistik hatta polislik olduk sonuc yok. En son bakkaldan top satin aldim sabah 5.30da uyaniyordum, tavanda topu sektirip onuda uyandiriyordum, oda iyice tepiniyordu.

Aynı durumdan muzdaripim. Üst katımda kalabalık bir aile yaşıyor anne baba gelinleri çocukları toplam 10 kişiler.. Günün her saati yüksek sesle konuşmalar çocukların atlayıp zıplaması.. Gece son ses müzik dinlemeler.. Gece yarısı çalan alarmlarına benim uyanmam ama onların yarım saat duymaması... Güzellikle uyardık olmadı, bağırdık olmadı ne yapacağımızı bilemez haldeyiz. Üstelik kendi evleri.. Ben apartman kültürünü bilmeyen insanların hem de kalabalık olarak küçücük evde yaşamasına aşırı sinir oluyorum.. Yeni evlerde sanırım ses yalıtımı diye bir şey yok.. Küçük bebeğim var kısasa kısas yapamıyorum yoksa onların dilinden konuşmak en mantıklısı..

Taşınalı daha 2 hafta olmuş belki tam yerlesememis olabilirler o yüzden yüksek ses çıkıyor olabilir 4 çocukla yerleşmek zordur bir süre daha bekleyin baktınız aynı ya zabıta (ölçüm yapıyorlar) yada yönetici çözecek sorunu

Biz de çok çektik yıllar önce tabi biz de tek gürültü yoktu ev 1.katti bir sürü olay vardı biz taşındık oradan.

Aynı durumdan muzdaripim. Üst katımda kalabalık bir aile yaşıyor anne baba gelinleri çocukları toplam 10 kişiler.. Günün her saati yüksek sesle konuşmalar çocukların atlayıp zıplaması.. Gece son ses müzik dinlemeler.. Gece yarısı çalan alarmlarına benim uyanmam ama onların yarım saat duymaması... Güzellikle uyardık olmadı, bağırdık olmadı ne yapacağımızı bilemez haldeyiz. Üstelik kendi evleri.. Ben apartman kültürünü bilmeyen insanların hem de kalabalık olarak küçücük evde yaşamasına aşırı sinir oluyorum.. Yeni evlerde sanırım ses yalıtımı diye bir şey yok.. Küçük bebeğim var kısasa kısas yapamıyorum yoksa onların dilinden konuşmak en mantıklısı..
çözüm bulursanız yazın :)

Taşınalı daha 2 hafta olmuş belki tam yerlesememis olabilirler o yüzden yüksek ses çıkıyor olabilir 4 çocukla yerleşmek zordur bir süre daha bekleyin baktınız aynı ya zabıta (ölçüm yapıyorlar) yada yönetici çözecek sorunu

Biz de çok çektik yıllar önce tabi biz de tek gürültü yoktu ev 1.katti bir sürü olay vardı biz taşındık oradan.
yeni taşınması kalmadı 2 haftayı geçiyor ben de taşındım benim de çocuğum var dı bu denli kimseyi rahatsız etmedi

Belli daha önce de aynı sorun yaşanmış ki Bir yıllık peşin ödemişler kirayı garantiye almışlar kendilerini bir nevi. Kiracı yüzünden kendi evinizi satmak pire için yorgan yakmak olur gibi biraz. her yoldan uyarmışsınız elinizden geleni yapmışsınız. son çare polis kalmış gibi görünüyor
biranda paldır küldür bayrama birgün kalay dı sanırım taşındılar

hepsi çok yüksek sesle iletişim kuruyorlar . çocukların koşuşturmaları çığlıkları ağlamaları anne babanın yüksek ses ile konuşmaları . çocukları çıkardığı gürültü 2-3 saat ise anne babanın ki kesintisiz
bu onların normal yaşam tarzı gibi duruyor maalesef, tek bir ortak duvar için ev satmak gibi bir hata yapma derim. o duvara yalıtım çözümleri araştırmak lazım. veya yatak odasını değiştirmek olabilir. dört çocuklu bir ailenin sessiz olması zor yani senin gürültü dediğin şey onlara gayet normal geliyordur. başka komşular da şikayetçi olduğuna göre demek ki sessiz bir apartman orası. bu vatandaşlar uyumsuz.

biz hepi topu üç kişiyiz ama yeni taşındığımızda bize göre normal gelen bazı şeyler alt katı rahatsız etmişti mesela, kapıya gelip söylediler. şunlar bunlar var rahatsız oluyoruz, dikkat eder misiniz falan dediler. durdum, düşündüm, değerlendirdim. apartmanda bu sesleri bizden başka yapan yoktu ve biz de bu seslerimizi kestik. daha dikkatli davranarak kendimizi buna alıştırdık. normal kabul ettiğimiz şeyden vazgeçip yenisini normalleştirdik. onların da bu tarz bişey yapması lazım ama çoluk çocukla yapılır mı bilmiyorum. bizde çocuk yok hepimiz yetişkiniz, aileyiz.

herkese merhaba,
uzun süredir yan dairemiz boştu . yaklaşık 2 hafta önce kadar bir aile geldi .taşınma süreci adapte vs ses gürültü idare ettik . fakat 2 hafta geçmesine rağmen ne ses kesildi ne gürültü bitti . çocuklardan çok ( 4 çocuk ) anne babanın büyük büyük harflerle konuşmaları rahatsız ediyor . gündüz ayrı gece ayrı gürültü . yönetici ile görüştük halledicem dedi konuştu fakat değişen birşey olmadı . baktım ses kesilmiyor gittim kendim uyardım buda fayda etmedi . ev sahiplerini aradım durumu anlattım o arayıp uyardı 2 gün düzelme nin ardından gene aynı . ne yapmam lazım ne söylemem lazım artık bilmiyorum . ne gece ne gündüz huzur diye birşey kalmadı . çirkinleşmek de istemiyorum ama artık evde yaşanmaz hale geldi .ciddi ciddi satıp gitmek fikri de geliyor aklıma .
not : 1 yıllık kirayı peşin vermişler çıkartma gibi bir durum çok zor
Düşman başına aynısı eski evimde vardı çocukları gece 12 ye kadar top oynardı tepemde plastik top değil normal top ama sabah 9 da kahvaltı yaparken normal sohbet muhabbetimize tepeden vururdu aşağıya ki ben bir gün şikayetçi olmadım günah çocuklara dışarıda oyun alanı kalmadı enerjisini atsın vs derdim bazı insanlar hem gürültücü hem arsız matkabı alın ucunu çıkarın duvara yaslayın sesleri kesilene kadar günlerce devam edin

herkese merhaba,
uzun süredir yan dairemiz boştu . yaklaşık 2 hafta önce kadar bir aile geldi .taşınma süreci adapte vs ses gürültü idare ettik . fakat 2 hafta geçmesine rağmen ne ses kesildi ne gürültü bitti . çocuklardan çok ( 4 çocuk ) anne babanın büyük büyük harflerle konuşmaları rahatsız ediyor . gündüz ayrı gece ayrı gürültü . yönetici ile görüştük halledicem dedi konuştu fakat değişen birşey olmadı . baktım ses kesilmiyor gittim kendim uyardım buda fayda etmedi . ev sahiplerini aradım durumu anlattım o arayıp uyardı 2 gün düzelme nin ardından gene aynı . ne yapmam lazım ne söylemem lazım artık bilmiyorum . ne gece ne gündüz huzur diye birşey kalmadı . çirkinleşmek de istemiyorum ama artık evde yaşanmaz hale geldi .ciddi ciddi satıp gitmek fikri de geliyor aklıma .
not : 1 yıllık kirayı peşin vermişler çıkartma gibi bir durum çok zor
Böyle komşulara ne yapılır misal alacaksın balyozu vuracaksın ortak duvara güm güm güm...yorulunca dinleneceksiniz sonra bi daha özellikle geceleri. Bakın bakalım noluyor

güriltü durumunda zabita ilk uyari yapiyormus ikincide ceza yaziyormus iyice arastirin bence bunu

keske kapisina gitmeden direkt zabita ile cozseydiniz

simdi basvursaniz sizin sikayet ettiginizi anlayip daha da bilenirler
benim da manyak yan komsum evde tek otururken polis cagırmıstı.Gürültüye zabıta değil de polis geliyor.Zabıt tutulmadı ceza de yazılmadı.

X