Komşu sorunları

Komşu tam bir pislik! Hayatında kimsesi yoktur böyle insanların, azıcık birlikte birilerini görünce deli olurlar, çünkü onlara tahammül eden kimse yoktur. 2 yaşında oğlum var. Akşama kadar koşuyor nerdeyse. Uyarıyorum ama anlamıyor ki daha çocuk. Abisi okuldan gelince hele çıldırıyorlar. Benim komşum dünyanın en harika insanı. Köpekleri var ve köpeklerden çocuklar rahatsız olmuyor değil mi diye soruyor bir de.

Aglamak ile ilgili tek lafim yok
Ama dediginiz gibi once kendi icin 3 cocugu ile gittigi misafirlikte boyle diyemez biraz gonul alir kadinin ustune gitmez
Sizce diger ikisi hic ses cikarmadi mi?
Şöyle soyleyeyim taşındığımda üst komşumun çocukları hunharca kosuyordu tepemizde kizmadik, çocuk dedik.sonra bizim cocuklarimiz oldu.alt kata üst komşumun kv tasindi onlar bize hoşgörülü yaklaştı.anlayis en büyük erdem.yani polis çağırmak nedir ya.polisin işi gücü yok yaşlı kadının basi 1 saatlik gürültü duymuş diye kapıya getirtiyor !yoook artikkk!!!bence canı sıkılmış ,kavga için neden bulunca coşmuş.aksiyon olmuştur kendisine.

Birinde iftar sonrası, birinde de alışveriş sonrası yemeğe kalmaktan bahsettiğiniz göre belli ki iki olayda akşam vaktinde gerçekleşti.

1.konuda kısmen haklısınız. Giderken ağlamaya başlamış çocuğunuz. Birazdan oradan çıkıp gideceksiniz zaten, 2 dk gürültü çekecekler ve bitip gidecek. Bu kadar kısa bir an için çıkıp ters ters bakıp da laf dalaşıma gerek yok fikrimce. Ama çıkmadan önce, hala otururken de ses yaptıysanız, bilemeyeceğim.

2.konuda haksızsınız. Özellikle kalabalık konutlarda (apart. vs), belirli bir saatten sonra gürültü olması yasaktır. Bazı yerlerde yazılı bir kuraldır bu, bazı yerlerde yazılı olmasa dahi çoğunlukla bilinen bir şeydir. Ve açık açık oğlum evde koşturuyordu diyorsunuz. Misafir olmanız veyahut çocuğun ufak olması, alt komşunun bu sesi tolere etmesi gerektiği anlamına gelmez. Bir de ayağınızla aşağı vurmuşsunuz, şaka gibi konu. Kardeşinizi düşünün bari.

Gerçekten inanılmaz
Herkes tahammülsuz olmuş
2 yaşında bir çocuğun 1 saat sesine bile katlanilmiyor
Küçük çocuğu olan kardeşine gitmesin
Giderse de ağzını bantlasin ki ağlamasın
Ayaklarını bağlayalım kosmasin
Şımarık bir komşunun kurbanı olmuşsunuz
Siz de şikayetçi olmakla iyi yapmışsınız
Inadına gidin kardesinize

Kusura bakmayin cocugunuza sahip cikacaksiniz o evde oturmuyorsunuz ama verdiginiz rahatsızlık + uslup berbat.
Cocuk sizin alt komsunun degil.
Merak ettim sizin çocugunuz koşmadan oynamadan sadece sürekli mi oturuyor öyle bir çoçuğa sahipsen şanslısın benim yok ama bazen gürültüyü duymamamız gerekli apartman hayatı cocukların gidecek baska yerleri yokki evdede ses yapmasalar nerde yapacaklar biraz anlayışlı olmak lazım

Herkes şey demiş sese katlanamayan gitsin müstakilde otursun filan ! Ee o zaman ses yapan da gitsin ,çocuğunu zapt edemeyen de gitsin müstakile ! Eğer komşu psikolojik sorunlu değilse sadece bir saat koştu diye geldiğini düşünmüyorum , ki bi saat koşması da az değil ! 15 dakika filan koşar çok ses çıkarır elindeki işi bırakır müdahale edersin ,çünkü misafirliktesin özellikle dikkat etmen gerekiyor. Diğer çocuklarınız da küçükmüş onlarda put gibi oturmamıştır bana eksik anlattınız gibi geldi ,polis seviyesine gelmek için yeterli değil anlattıklarınız ,sanırım fevri davrandınız sizde . Bu komşu size merdivende zaten sesten rahatsız olduğunu dile getirmiş daha önce ! Tekrar oraya mı gittiniz çocuğunuz ses mi yaptı ,o aşağıdan vuruyorsa siz de yukarıdan vurmak yerine kapısını çalıp ,kusura bakmayın misafir geldik çocuğum biraz rahatsız ya da huysuz ses olursa birkaç saat idare eder misiniz deseydiniz bence bu şekilde ilerlemezdi süreç !

Bilemedim ne diyim,10 yaşındaki uslu durmuş olabilir ama 5 yaş kardeşde muhtemelen 2 yaş kardeşe eşlik etmiştir gürültü konusunda.
2 çocuğum var,annemin evinde bile koşturmuyorum,oturun,altta komşu var rahatsız olur falan diyerek,hatta evde kalmıyoruz zira annemin alt komşusu da biraz anlayışsız yaşlı bir çift. Alıp annemi de dışarı çıkıyorum ki birşey demedi komşu bize,bir uyarı almadık ona rağmen.
Benim oğlum 5 yaşında koşmayı sever,kızim 11 yaşında yeri geliyor birlikte sapıttıkları da oluyor ama kendi evimizde. Kimsenin evinde gürültü yaptırmam.
Sizin durumda aglamasına birşey diyemem ama 1 saat koşturuyorsa komşunuza hak veririm kusura bakmayın. Sonuçta insanlar mecbur değil bizim gürültümüzü çekmeye. Baktınız çok gürültü yapıyorlar hemen oyun oynayalım diyip bir şekilde koşturma olayını bitirmeniz gerek. Halının üzerine oturursunuz gel arabalarınla oynayalım,gel resim yapalım vs der nispeten daha sessiz bir oyun oynatırsınız. Işim bitecek zaten 1 saate koştursun,idare etsinler banane diyemezsiniz.

Sonuçta misafirsiniz, 2 saatin neyine katlanamamış acaba ruh hastası kadın. Aslında kardeşiniz de şikayetçi olsa, kapıma kadar gelip misafirime hakaret etti diye.

Ben buraya tam aktarilmadigini dusunuyorum ama ilk aglayan 2 yas oldugu icin alt komsu onun uzerinden yurumus. Yoksa onlarin sesi cikmiyor diye belirtilirdi digerleri sessiz ona katlanamiyor gibi birsey oldugunu dusunmuyorum
Cocuklar sinir sever ve aslinda sansini dener ama kabullenmeyi de sever
Ay hangi kabullenmeeee ☠️☠️☠️

3 erkek çocuğunun olduğu evde nasıl bir gürültü olduğunu hayal edebiliyorum ben. Kimse beni sadece iki yaşındakinin koştuğuna inandıramaz.

Konu sahibinin yaklaşımından da kadının üstüne gerçekten yürüdüğünü çıkartabiliyorum. Gürültü yapmanın normal ve bu konuda haklı olduğunu düşünüyor çünkü.

Çocuk sesine her zaman tahammül ederim. Bünye alışık zaten. Ama karşımda da uygun bir tavır beklerim. Rahatsızlığımı dile getirdiysem savunmaya geçmeyip bi kusura bakmayın denmesini beklerim sorunlu taraftan. Konu sahibinde bu yok. Her şeyin hakkı olduğunu ve haklı olduğunu düşünüyor.

Alt komşumdan Allah bin kere razı olsun otizmli çocuğum var 3 yaşında ve onlar bunu bilmiyorlar çocuğum o kadar çok sesli yapıyor koşuyor ağlıyor ve bağırıyor ki karı koca sadece çocuk ne yapalım büyük insan değil ki laf anlatalım diyorlar maşallah ama ben de her gördüğümde inanın anlamıyor diyerek özür diliyorum gerçekten Allah kardeşine de sabır versin çocuğu olunca ne yapacaklar bilmiyorum

Benim iki oğlum var çok sakinler
Öyle ahım şahım ağlamaları da yoktur kosmalari kudurmalari da
Ama işte kimi çocuk da çok ağlar koşar kudurur yani her çocuk farklı napalim

Alt komşumdan Allah bin kere razı olsun otizmli çocuğum var 3 yaşında ve onlar bunu bilmiyorlar çocuğum o kadar çok sesli yapıyor koşuyor ağlıyor ve bağırıyor ki karı koca sadece çocuk ne yapalım büyük insan değil ki laf anlatalım diyorlar maşallah ama ben de her gördüğümde inanın anlamıyor diyerek özür diliyorum gerçekten Allah kardeşine de sabır versin çocuğu olunca ne yapacaklar bilmiyorum
Benim oğlumda altı buçuk yaşında. Atipik otizmli zaman zaman gürültü yapar, istemediği olmayınca çılgınlar gibi ağlar. Hiperaktivitesini olduğunu biliyorlar sadece. Allah razı olsun komşularından. Böyle durumlarla beni hiç sınamadılar

Konuda eksik şeyler var kimse durduk yere polis cagirmaz olayı tam anlattiginiz düşünmüyorum bende çocukları severim çok ama konuda bir eksiklik var siz kadına hicbirsey demedinizmi 3 erkek çocuk yaşları çok küçük o gürültü baya tahammül ötesi olmuştur ve ben sizin çok sessiz sakin tepki verdiğiniz düşünmedim nedense

Sizin için demiyorum ama çocuklarımızın etrafa aşırı gürültü yapma konusunda burda kim olsa ses olsa çık kibarca söyle diyoruz o vurmuş siz vurmussunuz konuda kimse sakın kibarca konuşma yanlısı değil sizin böyle çok başınız ağrır herkes ancak kendi çocuğuna katlaniyor dünyanın sonsuz anlayışlı olması beklenemez bu tavır olmamış hadi ben olsam ben baya tahammülluyüm ama önemli olan karşılıklı saygı

Hergün olan bir gürültü olsa anlayacağım komsuyu ama 2 saat idare edememiş hastası vs yok anladığım kadarıyla kafası kaldırmıyormıs, iki cocuk var hiç alt kalttan şikayet gelmedi onda da var cünkü cocuk, şikayete gelse özür dilerim 7,24 cekemez bizi, ama 2 saat nedir ya ben bu tür insanların aşırı yalnız mutsuz ve pis kalpli olduğunu düşünüyorum direkt mutsuzluğunun acısınıda da başkalarına sataşarak çıkarıyor

X