Komsumun Esyalarima ve Evime Zarar Vermesi

kırmadan bu olaydan kaçışınız yok malesef eşim istemiyor diyip topu eşinizemi atsaniz madem araniz bozulsun istemiyorsunuz yada söyliyeceksiniz küserse küssün ..

Bazı insanlar yetişme tarzlarından dolayı eşyaları hor kullanıyorlar malesef... Arkadaşınızın da karakteri bu ve kötü niyetli olduğunu sanmıyorum, sizi de kendisi gibi görüyor belli ki..
Ona rahatsız olduğunuzu yeri geldikçe bazen şaka yollu bazen ciddi hissettirin, değişme olmazsa aranıza mesafe koyun. Muhtemelen birazda olsa anlayıp daha dikkatli olacaktır. Yine de rahatsızlık vermeye devam ederse, mesafeyi artırıp iletişiminizi minimuma indirirsiniz.

Ben kimsenin birseyini almam ama ola ki alsam ve bir yerine birsey olsa gidip aynisini alir, sonra da surasi soylr oldu kusura bakmayin, cok uzuldim yenisini aldim diye yenisini verirdim. Kendi esyalari kirik dokuk olsa bile baskasinin esyasina zarar veriyorsa bunu telafi etmeli. Ben baskasinin ayakkabisini da giymem. Mantar hastaligi olur, bir sry olur. Birisi benim ayakkabimi giyerse de onu bir daha kullanmam. Bunu arkadasiniza ayakkabinizi alip kullanip geri iade usulunce soylemelisiniz. O ayakkabiyi giyemem artik demelisiniz.

:) benim amcamın karısı da aynı arkadaşınız gibi. Annem ona bir şey verdi mi geri gelmeyeceğini gelse bile eskisi gibi olmayacağını biliyor:) önemli bir şey verdiyse yengeme hatırlatır sürekli sağlam şekilde geri getirmesi için. Yengem de kendisini bildiği için kırılmaz vu uyarılara. N'aparsiniz can çıkar huy cikmaz:)

Bazı insanların elindenmidir nedir aldıklarını hemen bozarlar.komşunuzda öyle biri galiba.Yaptıkları da bir değil iki değil.Güzelce yaptıklarının doğru olmadığını başkasının malına zarar verilmeyeceğini en azından sizin bundan hoşlanmadığınızı söyleyebilirsiniz.Baktınız halâ aynı kafada eşyalarımı bozuyorsun düzgün kullanmadığın sürece vermeyeceğim dersin.

Vala canım biz böyle insanlara hiç tahammül edemeyiz şahsen ben komşum bazen bişey pişirir banada getirir tabağını bile götürürken kaç defa yıkarım kuruturumki en ufak bir toz bile kalmasin ayıp olmasın vala ben kendi milletimin ahlakına hayranım

O bisikletten çocuğumun da vardı, dediğiniz gibi düzgün kullanılmazsa kulpu bozuluyor, hor kullanmış belli. Bizimkini de biri sertçe kenara çekince bozulmuştu

Gayet net olun, hayır veremem eşyalarım verdiğim şekil de gelmiyor üzgünüm deyin. Kırılırsa da onun sorunu çünkü yaptığı kabalık.

Bende abd new york tayım,brooklyn tarafındabenimde sevdıgım bı arkadaşim oyleydı.versrn bı türlü,vermesen bi türlü,zor bi durum,bahane üretip vermemeye calış eşyalarını,belki anlar

Arkadaslar merhaba, yazdiklarinizi yeni okudum.

Dun bu arkadasim bardagi tasiran son damlayi koydu sagolsun.
3 yasinda bir oglu cok yaramaz. Surekli her yaptigina goz yumdum, sesimi cikarmadim, kalbini kirmak istemedim ama dun uc yasindaki cocugu ve kizlari ile geldi (Ben soyledim, kizlar gelsin balkonda havuza girsinler dedim, sisme havuz bu arada)
3 yasindaki cocuguna bez tutmuyor guya wc aliskanligi vermek icin ama verdigi de yok yani. Cocuk altina yapmis ve pacasindan kakasi aka aka aka evime girmis, tum ev kaka olmus. Sinirimden agladim resmen, her yer kahverengi islak kaka lekeleri doluydu. Esimle bugun bu yuzden bagira cagira kavga ettik. Ben artik mesafemi koyuyorum, uzak dursun, muhabbeti, arkadasligi. Tum evimin, tum esyamin duzeni bozuldu artik. Esimle de kavga ettik, sirf muhabbet icin, arkadaslik icin artik insanlar evimizin icine rahatca s.cabiliyor bir de arkasindan igrenerek temizlemeyi de goze aliyorsun dedi. Ben artik iki muhabbet icin boylesi bir sorumsuzlugu kaldiramayacagim, esimden yedigim laflar da cabasi yani. Elimden geldigi kadar kirmadan soylemeye calistim ama olmuyor, anlamiyor, artik gelip gitmeyi kesmem gerekiyor.

Azman kısmı

Valla eşinize katıldım bende ne yalan söyleyeyim insanlar evinize rahat rahat s.çmış resmen. Ben oğluma çiş alışkanlığını memlekette alıştırdım. 1 hafta olmuştu bez bırakalı kaynima gittim 10 dakika oturup kalktım abi kusura bakma ne olur ne olmaz dedim eltime de durumu izah ettim sizin komşunuz gerçekten rahat değil rahatın ağa babası. Bence hatta rahatlık değil bu sizi adam yerine koymamak.

Ya keşke okumasaydim yemek yerken okudum

Kustum suan defalarca

Yeter yani artik, esyalarimin bozulmasi, evime s.cilmasi, esimle kavgalarimiz, gurbet elde iki muhabbet icin cektigim yeter artik. Ben kirici olmadan, canim esim kiziyor, soyle boyle diyerek artik mesafemi koyacagim. Dun butun gun ogure ogure hali sildim, kokusu hala cikmadi, yarin tum halilari yikayacagim, bana is cikti. Nasil yaparim bilmiyorum ama isler cigirindan cikti artik. Esimi bahane ederek eve kabul etmeyecegim.

Bu olaya ne tepki verdiniz peki ? Kocanızla kavga etmek dışında kadına söyleseydiniz çünkü artık onunki sorumsuzluğun ötesi olmuş

Bu olaya ne tepki verdiniz peki ? Kocanızla kavga etmek dışında kadına söyleseydiniz çünkü artık onunki sorumsuzluğun ötesi olmuş

Yani ne diyebilirim ki? Kadinin cocugunu tuttum bahceye cikardim, tum eve kakasini yapmis bu dedim zaten hemen aldi gitti. Sonra da disarda gezerken gordum ve baska bir arkadasin yaninda bugun tum gun evdeki kakalari sildim dedim bilerek yani utansin diye, zaten orada biraz bozulur gibi oldu. Ve bugun esim bana agzina geleni saydi, gurbet elde iki muhabbet olsun, arkadasim, komsum olsun diye diye artik cok rahat insanlar evimize s.ciyor, tebrik ederim seni, aradigin seviyeyi buldun, aradigin muhabbeti buldun vs vs saydirdi. Ben de onunla baya kavga ettim ama yani gercekten yeter ya, titiz insanlariz biz esim zaten basak burcu, titiz bugun kizimi odasinda uyutamadik kaka kokusu yuzunden. Sorumsuzluga dayanamiyorum, uc cocuklu bir insan bu kadar rahat olmamali ya, ben oglum durmadiginda hemen ortami terkediyorum, ya da oglum durmuyor diye hicbir yere gitmiyorum, ya da cogu zaman oglumu babasinda birakip kizimla cikiyorum, dayanamiyorum artik gordugum zararlara.

Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi? Vermem eşyamı. Hele ki elektronik cihazları para biriktirip iyisinden alıyorken. Hele eve oğlunun yaptığı asla kabul edilemez. Aman aman. Eksik olsun komuşuluğu.

Eşinizi bahane etmeyin. Siz rahatsız olduğunuzu söyleyin. Yoksa eşiniz yokken gene gelmek ister.

Kadinin rahatlığı bana şapka çıkarttı. Tuvalet eğitimi verilen çocuk evinde durur. Allah sabır versin.

Nasıl yani çoçuğu ortalığı batırdı sonra da temizlemeden gitti mi? Yuh artık!

Bence doğru bir karar vermişsiniz. "Seni ve arkadaşlığını seviyorum ama sakinliğin ve salmışlığın bana zarar veriyor" diyip mesafeyi koyun direkt. Eve girip çıkılmasına, eşya alışverişi yapılmasına müsaade etmeden yine görüşecekseniz de parklarda bahcelerde buluşun bence. İnsanlığı şöyle iyi böyle iyi demişsiniz ama; bana göre insanlıgı gercekten iyi olsaydı çocugunun s.çıp batırdığı evi size temizlettirmez, mahçubiyetle oturur kendi temizlerdi. Hadi bunu yapmadın, en azindan sonrasinda bir kusura bakma, özür dilerim benim hatam demesi gerekirdi. Aklı başında olan insan çoçugunun tuvalet eğitimini kendi evinde vermesi gerektigini bilir. netice de çocuk yani bu işer de sıçar da. Bir laf vardır "aptal dost, akıllı düşmandan daha tehlikelidir" diye. Sizin hesap da ona dönmüş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…