Komşunun aşırı derecede sinir eden lafı

Kiralık bir dairede oturuyoruz yatak odasına bakan arka balkon var. Oturduğumuz daire birinci kat sayılır o yüzden üst balkonlara göre daha geniş yani üst balkonlarla aynı hizada değil balkonumuz. Bu yüzden ve birinci kat olsa gerek balkonumuz çok kirleniyor güvercin pislikleri izmarit çöpleri vs. Hem arkaya baktığı için hemde çok kirlendigi için o balkonu hiç kullanmıyoruz. Hiç kullanmadığımız için 6 ayda bir temizliyoruz. Bugün eşim balkonu yıkadı. Yan bitişik binadaki bir komşu teyze eşime sen bekar mısın balkonu hiç yikanmiyor gibi bir laf etmiş bu benim çok zoruma gitti. Hiç tanımıyorum komşuyu. Ama bu laf inanılmaz zoruma gitti eşime karşı mahçup olduğuma mi üzüleyim bu teyzenin beni üzmesine mi. Hakkı yok sinirlerimi bozmaya kimsenin. Sanane benim balkonumun pisliğinden. Eşime karşı da utandım şu ana kadar böyle sorun olmuyordu ama başka birinden bu lafı eşimin duyması çok zoruma gitti. Keşke orda ben olsaydım o an da lafımı söyleseydim diyorum o kadar sinirliyim ki durduk yere tanımadığım bir insanın lafı şu an sinirlerimi altüst etti.
Neye takıldınız anlamadım? Zaten balkonu eşiniz yıkamış, dolayısıyla pis ya da temiz olduğunu bizzat kendisi görmüş. E bunda size göre de bi sorun yok ki eşinize yıkatmışsınız ki bence de gayet normal. Yani teyze balkonun pis olduğunu belirtince niye takıldınız ve eşinize mahçup hissettiniz ki? Bunda mahçup olacak ne var, ortak yaşam alanınız ve ikinizde balkonun durumundan haberdarsınız.Teyze ne demişse demiş, ben olsam takılmazdım.

Kiralık bir dairede oturuyoruz yatak odasına bakan arka balkon var. Oturduğumuz daire birinci kat sayılır o yüzden üst balkonlara göre daha geniş yani üst balkonlarla aynı hizada değil balkonumuz. Bu yüzden ve birinci kat olsa gerek balkonumuz çok kirleniyor güvercin pislikleri izmarit çöpleri vs. Hem arkaya baktığı için hemde çok kirlendigi için o balkonu hiç kullanmıyoruz. Hiç kullanmadığımız için 6 ayda bir temizliyoruz. Bugün eşim balkonu yıkadı. Yan bitişik binadaki bir komşu teyze eşime sen bekar mısın balkonu hiç yikanmiyor gibi bir laf etmiş bu benim çok zoruma gitti. Hiç tanımıyorum komşuyu. Ama bu laf inanılmaz zoruma gitti eşime karşı mahçup olduğuma mi üzüleyim bu teyzenin beni üzmesine mi. Hakkı yok sinirlerimi bozmaya kimsenin. Sanane benim balkonumun pisliğinden. Eşime karşı da utandım şu ana kadar böyle sorun olmuyordu ama başka birinden bu lafı eşimin duyması çok zoruma gitti. Keşke orda ben olsaydım o an da lafımı söyleseydim diyorum o kadar sinirliyim ki durduk yere tanımadığım bir insanın lafı şu an sinirlerimi altüst etti.
Pöfff balkon yıkamak size mi kitlendi? Eşiniz mahcup olsun yıkamadım diye

siz evelenirken balkon yıkayacağınıza dair kontrat mı imzaladınız eşinizle de mahçup oldunuz?

Yahu biz koca yaz, hergün kullandığımız cam balkonun camlarını silmedik. Hamileyim diye eve temizlikçi de almıyoruz, ne olur ne olmaz diye. En son 3 hafta önce eşim sildi, ben yardım etmeye çalıştım. Komşular ne der umurumda bile olmadı bütün yaz, sizin de olmasın 😃

Yoğun şekilde kuraklaşan bir ülkeyiz , gereksiz yere temizlik yapanlar, deterjan kullananlar ülkenin az olan kaynaklarını da mahvediyor. O yüzden ben kendi adıma teşekkür ediyorum, su kaynaklarımızı boşuna tüketmediğiniz için.

Aynen yazık suya
Kullanılmıyormuş zaten
Kullanılmayan yerin sürekli temizlenmesi kadar saçma bişey yok
Bendede 2 balkon var kullanmadığımı 2 ay yada 3 ayda 1 yıkıyorum
Birde gerizekalılar balkonun çeşmesini güneş enerjisine bağlamışlar yiyosa yıka yani 🤦🏼‍♀️
En son yıkadığımda heryer kuş pisliğiydi umrumda değil

Milletin işi gücü yok başkasının balkon pisliğine bakıyor. Sana ne diyeceksin aslında diyemiyorsun maalesef :KK43:

Annem takıntılı derce titiz kendisi inanmasada doktora götürelecek kadarda obsesif bir insan 🙃eski evimizdeki balkonu kışın kapatır 6 ay temizlemezdi onuda bırak evimiz mustakil evdi aşağıdaki avluyu sonbaharda dökülen yaprakları süpürür yaza kadar temizlemezdi bu annemin pis olduğu anlamına gelmez ki ☺️mantıklı olanda bu zaten Kullanılmayan bir alansa neden temizlensinki 😎ama yaz gelincede kırklardı ☺️
O teyze tatlı canınızı sıkmasın bu temizlik düzeyinizi belirleyecek bir neden değil☺️

Kendi evine ve hayatına sığamayıp diğer insanların özel alanına, balkonuna, temizliğine, medeni haline, o'suna bu'suna sıçrayıp yorumlar saçan insanları dikkate almayın derim. Bizler prim verdikçe onlar bu hadsizliği kendilerine hak olarak görüyorlar maalesef.

Eşinizden bu konuda çekinmeniz de ayrı bir hata. Minik bir kahkaha atıp " balkonları daha sık yıkamalısın, yoksa seni bekar sanabilir komşu teyzelerimiz" derdim ben olsam eşime. 😊

Yaz mevsimi boyunca hic acilmayan bir balkona ,bir erkek cikinca kadin da bekar mısin demis.İlla temizligi de kastetmemistir belki.Cünkü mevsim yaz ve o balkonda hic canlı izi yok.Ama altı ay evin bir bölümunü kaderine terk etmek icin uzun süre sanki.Hastalik vs yoksa iki-üç ayda yikanabilir.Esine mahcup olmak da sacma kesinlikle.

Abartmayin yahu yaşlı bidi bidici bir teyze işte. Kaynanasindan gördügunu dogru zannediyor.

Bir gercekki bende balkonuma çok özen veririm amma bir baskasininkine karismam eski nesil hep böyle işte takilmayin

Acaba komşular camlarım hakkında ne diyordur 😄 allah bilir
Çok umrum dışı,sıkma sen de canını
Bazıları öyle her yere sokmaya meraklı birseylerini
Canın ne zaman isterse o zaman yaparsınız
Üzerine perde çektigim şeyi neden sık sık sileyim teyzeyi geçtim annem gelse ne bu camlar pis pasakli böylemi ögrettim benn emann 6 ayda vir siliyorum iste yeter beya yagmurda carpmiyor gayet iyi durumlar ama anneme veya teyzeye sorsak pislikten iceri görunmuyor🤣🤣🤣

Mahcup oluyosan yika yanı bı zahmet, kendi kendine mahcup olmak nasıl bsey ? Mahcubiyet duyan dikkat eder

X