Konuşan temaslar...

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.069
55
Konuşan temaslar...

Dokunma tarzınızın ilişkiniz hakkında birçok ipucu verdiğini biliyor musunuz?
İşte hareketlerinizin tahmin bile edemediğiniz ilginç anlamları!

Yüzünü ellemek
Bu basit görünen hareket aslında duygu dolu bir öpücük kadar anlamlıdır. Partnerinin yüzünü elleriyle kavrayan kişi, partnerine karşı derin duygular beslediğini belli eder. Çoğu zaman çiftlerin baş başayken yaptığı bu hareket, aralarındaki güçlü ve son derece romantik bağı simgeler.

Saçını okşamak
Sevgiliniz gözlerinizin içine bakarak, yüzünüze düşen saçları düzeltiyorsa, mutlu olabilirsiniz. Siz onun için büyük önem taşıyorsunuz demektir. Bu hareketi herkesin içinde yaparsa, birlikteliğinizi ilan etmek istediğini anlayabilirsiniz. Yalnızken bunu yaparsa, sizi korumak istiyor demektir.

El ele yürümek
El tutuş şekli partnerinize göndermek istediğiniz mesaja bağlıdır. Birbirine sımsıkı bağlı olan çiftler, el ele tutuşurken parmaklarını birbirinin arasından geçirirler. Sırf avuçlarını birleştirmekle yetinen çiftler daha özgür düşünürler, birbirlerine olan güvenleri fazladır.

[COLOR="Magenta"]Sarmaş dolaş[/COLOR]
Birbirinizin belinden tutarak yürümek, aranızdaki uyumu simgeler. Kolunuzu sevgilinizin arkasından geçirirken, onun da size arkadan sarılması, sizin sırf sevgili değil, aynı zamanda iyi dost olduğunuzu gösterir. Siz iyi bir takımsınız ve hayatla bu şekilde yüzleşmeye kararlısınız. İlişkiniz son derece samimi ve birbirinize olan güveniniz de tam.

Kucak kucağa
Kucaklaşarak oturmanın en popüler şekli 'emniyet kemeri' oturuşudur. Bu oturuşta, sevgilinizle yan yanayken, vücudunuzun üst tarafını hafifçe onunkinin üzerine bırakırsınız ve sevgiliniz koluyla omuzlarınızı kavrayıp sizi kendine yapıştırır. Bu hareket partnerlerin yakın vücut temasına ihtiyaç duyduğunu anlatabilir.
 
X