Konuşkan olmayan koca...

Hayat tercihlerden ibaret elbette senin bu konuda ki fikrine diyecek bir şey yok tabi, ama bu konu burda açılmış ise bende 3. kez içimden geleni yazıcam malesef.
Şu beni üzdü açıkçası çünkü evlilikte sevgide bu kadar kolay değil. Sevmek insanın sadece bir özelliğini beğenmemezlik edip ( ki bu özellik hayat memat meselesi değil bana göre) yol yakınken ayrılmayı düşünüyorum demek olmamalı. Seven bir insanın aklının ucundan bile geçmemeli bu. İnsanlar senelerce evliliğini yürütmek adına nelere katlanıyor, ne sorunlara, bu sorun bile değil. Şuna katılıyorum bu senin için sıkıntı olabilir, bana göre olmayabilir. Ama sadece bu kadar basit olmamalı. 4x4 lük kim var, sen öyle misin mesela. Herkes eksik. Eşinde mutlaka senin bir yönünü beğenmiyordur. O zaman oda yol yakınken ayrılıyım diye mi düşünsün. Aynayı kendine çevirmek gerekir. Şunu unutma kimse mükemmel değil, o yorum yapanlarda mükemmel değil, herkes kendine baksın bence. Sen de kendi hayatına bak bence.
Yine diyorum ki mutluluğunun tadını çıkarmaya bak.

bak ne güzel sorununu tanıyorsun. o zaman bir uzmana görünmesi gerekenlerden biri de sensin.. en acilinden hem de..

Haklısın arkadaşım. Ben de senin gibi düşünüyorum bu konuda zaten. Yani sevgi-evlenmek bu kadar kolay şeyler değil. Hatta sevmeden evlenenleri yadırgayan bi insanım ben sürekli. Bunların çok güçlü duygularla olabileceğini düşünüp kendi evliliğimde de bu şekilde karar veren bi insanım. Benim çocukluktan gelen takıntılarım yüzünden oluyor sanırım bunlar. Babam hiç kimseyle konuşmazdı, hatta bizle ilgilenmezdi bile evde. Annemle, ben ve kardeşlerimle. Eve gelmesin diye dua ettiğimiz çok gün olmuştu. Ben de bunları yaşamaktan korkup böyle düşüncelere saplandım galiba. Gerçi eşimin alakası bile yok bu durumla. Onun için varsa yoksa ben. Ve eminim çocuklarımızla da çok ilgili ve sevgi dolu olacaktır. Ben kendi kendime paranoya yapıyorum. Olmayan ve belirtisi bile olmayan şeyleri "ya olursa"diye düşünüp kendime zehir ediyorum hayatı. Ve bunları hiç haketmeyen eşime de tabii :1no2: Benim ondan çok daha fazla eksiklerim var, biliyorum bunu. Bundan sonra artık hayatın tadını çıkartmaya çalışıcam. Çok haklısın. Çok teşekkür ederim yorumun için. :1hug:

Aile içinde ki sıkıntıların en üst seviyesini yaşamış biriyim bende.Benim babamda alasını yaşatmıştır bize. Ve eskiden yaşadıklarım benimde kendi yuvamı etkiliyor tabi, kendi psikolojımı etkiliyor ve bende huzurumuzu kaçıyorum zaman zaman. Ama eşimi suçlayarak değil, oda aynı olursa diye değil. Yaşamadan bir hata yapmadan suçlamanın manası yok. Hayat çok kısa anı yaşamaya bak,şuan herşey iyi ise iyiyi yaşa. ınsan ailesinde görmediği huzuru ve sevgiyi daha fazlası olarak kendi yuvasında görmek istiyor,insanın sabrı kalmıyor. Bunları yakalamışken bozma huzurunu. Benim eski şeyler aklıma geldiğinde diyorum ki ne güzel ki artık huzurluyum ve bunu bozmamalıyım diyorum ve düzeltmeye çalışıyorum psikolojımı hemen. Ayrıca ailesinde bu tarz şeyleri yaşamış birilerinin kendi yuvasında ki huzurun daha fazla farkında olması gerektiğini düşünüyorum.Çünkü huzursuzluğun nasıl birşey olduğunu en iyi biz bilmeliyiz.
Eşinin çok konuşmamasını başka şeylerle kıyaslama bence. Karşıdakini olduğu gibi kabulenmessek neyi seviyoruz ki. Kendimizce yaratmaya çalıştığımız birini mi. Benim istediğim gibi ol sonra mı sevicem seni diyeceğiz. Böyle bir sevgi yok.
Rabbim ayırmasın.

eşinizin yapısı bu siz bunu bilerek evlenmişsiniz şimdi neden hayıflanıyorsunuz ki buna zamanla
her ikinizde alışırsınız konuşmalarınız,sosyalleşmeniz çevreyle zaman içinde artar..
her sorun böyle olsun seviyorsanız birbirinize sahip çıkın .

Bilerek evlendim tabii ki ama, zamanla dediğiniz gibi artacağını düşündüm bazı şeylerin. Belki de aceleci davranıyorum bu konuda.

cok konusup sacmaliyacagina az ve öz konusmasi cok güzel.ayrica erkege cok konusmak yakismiyor,ailen ile cok samimi olmasini istedigini yazmisin cok samimiyet tez ayrilik getirebilir bence evlendigin zaman diger taraf ile bir mesafe olmali

eşini degiştirmeye çalışmamalısın bence onu oldugu gibi kabul etmelisin degiştirmeye kalkarsan ona haksızlık etmiş olursun oda senden tam tersi olmanı beklese suskunlaş dese başara bilirmisin bunu eminimki mutsuz olursun aynı şey onun içinde geçerli

hayatımızdaki insanları oldugu gibi kabul etmeliyiz ki mutlu olabilelim sen eşinle iimisin ona bak çevrendekilerede o böyle yapısı bu de geç

bizim evdede tam tersi eşim çok konuşur ben kısa ve öz konuşurum artık yadırgamıyorum onu ama gülüp geçiyorum çogu şeye zıt kutuplar bir birini çeker işte zıt kutuplarız bir birimizi tamamlıyoruz sizde öylesiniz bence boshayallersmile

Haklısın. Eşime haksızlık yapıyorum fazlasıyla. Kendi takıntılarımın acısını ondan çıkartmaya çalışıyorum. O ise bana mutluluk vermeye çalışmaktan başka bişey yapmıyor. :1no2: kendime çekidüzen vermem lazım bi an önce.

Amin.Allah hepimizi yuvasında mutlu etsin.

cok konusup sacmaliyacagina az ve öz konusmasi cok güzel.ayrica erkege cok konusmak yakismiyor,ailen ile cok samimi olmasini istedigini yazmisin cok samimiyet tez ayrilik getirebilir bence evlendigin zaman diger taraf ile bir mesafe olmali

Sen de haklısın. Çok muhabbet tez ayrılık getirebilir. Ben de onun ailesiyle öyle çok fazla samimi değilim aslında. Yine bi mesafem var hep, az da olsa. Ve çok fazla konuşmak da yakışmıyor bi erkeğe, çok haklısın. Ablamın nişanlısı çok konuşkandır mesela, ama patavatsızdır. Milletin yanında ablamı yerin dibine de soktuğu oluyor daha şimdiden. Öylesi de fena tabii. Bir ortasını bulamamışız fisfisfis

Nedense hep de zıt kutuplar birbirini çekiyor. Etrafımdaki çiftlere baktığımda gerçekten de biri çok girişkense diğeri daha çekimser kalıyor. Denge böyle sağlanıyor cidden galiba. Birbirini tamamlamak ve "eş"olabilmek böyle bişey sanırım yerimseniben

Teşekkür ederim yorum için :)

Bak tatlım her halta karışan kaynana gibi dırdır yapan kocalar var.Sen takılma bu duruma,ağır olması iyidir.

benim nişanlımda çok az konuşur..benim çenem yetiyor ama ben normalde de öle çok konuşan,herşeye bişe söleyen,çok gülen erkekleri sevmem:)

benim eşimin sonbetine doyulmaz on sene konuşmasan konuşmaz kader deyip geçiyorum souçta çocuğumuz var o dilsiz sanki ben sağır sanki ama dışarıda uf avukat ağzını kapatamasın biraz benden çekiniyorda fazla açılamıyor.:enbuyukkk:

Canım benım esımde aynı tarıf ettıgın gıbı aslında konuskan bana karsı aılesıne karsı kı benım aılem soz konusu olunca zıyarete gıtmeyı sewmıyor konusmuyor samımı olmak ıstemıyor hatta onlar bıze gelınce bıle stres yapıordu o zaman bıle tartısıyorduk cok zorladım ıstedım ıclı dıslı olalım gıdelım gelelım ama ıstemıyıor cok kawgalarda ettık ama olmuyor 2 senelık ewlıyım onceden cok sorun edıyordum ama artık takmıyorum bende.

Bizimkinin görüşmeme isteği gibi bi derdi yok. Hatta ben söylemediğim halde kendisi söyler çağır gelsinler diye. Ya da beraber şunu -bunu yapalım diye plan yapar. Allah bozmasın. O bakımdan sorun yok da, daha da yakın davranabilirdi onlara. Yani benim hayalimde böyle bişey vardı belki de.

Eşinin senin ailen gelince stres yapması büyük bencillik. Bencil bi insan mıdır başka konularda da? Neler çektiğini tahmin edebiliyorum. Benim babam da aynısını yapar. 40 yıllık evliler annemle ama hala yapar aynısını. Annemin tarafı gelince mutlaka olay çıkartır. Diğer konularda da bencil bi adamdır babam, bu da onun bi uzantısı işte.Allah yardımcın olsun canım. :çok üzgünüm:

Hmm bu da fena. Evde suspus, ama dışarda bülbül kesiliyor demek? Evde konuşmama sebebi nedir sence? Hiç konuştun mu bunu onunla?

Canim,bazi insanlar yapi olarak biraz cekingen oluyor ve ya insanlara zamanla alisip daha cok konusmaya basliyorlar..ben de biraz oyleyimdir,ilk tanistigimda cok muhabbet etmem ama zamanla karsimdakne isindikca cenem acilir :)

bence sen de esine zaman ver, evet belki 7 ay yeterince zaman diye dusunuyorsun ama bu her kisiye gore farkli olabilir..zamanla aileni,arkadaslarini daha cok benimseyebilir..bir de mesela baskalriyla gorustugunuzde onun da hosuna gidecek aktiviteler yapsaniz ve ya onun da keyif aldigi bir yerde bulussaniz mesela,belki o da kendini daha mutlu hissedip biraz daha acilabilir..

herseyi denedin yine de olmazsa onu bu sekilde kabul edip, seni mutlu eden diger yonlerine odaklanmani tavsiye ederim,cunku anlattigina gore cok duzgun bir insan.diger arkadaslarin da dedigi gibi,patavatsiz,bosbogaz olup ay ya simdi sacma bi laf edip de beni utandirirsa demekten iyidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…