Konut dokunulmazlığı.-mala zarar verme

Hayır. Yasal olarak apartmana ait dahi olsa, konu sahibinin ikametinin eklentisi niteliğinde olduğu için, dışarı ile duvar gibi bir sınırı olduğu için farklı kural vs devreye girmez. Neden şu anki kullanımından olsun, giren kişiler zaten apartmanda oturanların çocukları değil. Velev ki tapuda görünmüyor, ceza davasında hakimin burası senin değilmiş kullanma demesinin hukuken olanağı yok. Tapuya neden takıldınız siz ve diğerleri bu kadar anlamadım. Bir de uzun uzun yazmışsınız:)

Öf yani, ne kadar uzun yazacağımızı da size sormayalım ya bir zahmet.
Yorum yazarken bir durup ben kimim falan deseniz keşke arada 😒

Burası bir hukuk forumu değil ve buradaki insanların çoğu da hukukçu değil. Birisi hukukla ilgisi olmayan bir foruma yasal bir konuda fikir danışıyorsa fikir danıştığı insanlara doğdukları gün bütün yasalar yüklenmediği için gelecek soruları ve yorumları göze almış demektir.
Ne yapalım, konu sahibine cevap vermek için gidip hukuk mu okuyalım? İnsanlar yardımcı olmak için soru sormuş, kendilerince fikir belirtmişler.
Kaldı ki ben konuyla ilgili fikir de belirtmedim. Bir üyenin "neden bu sorulmuş" sorusuna cevap verdim.
Sizi ilgilendiren bir şey yok yani. Gülücük.

Her yerde park var mı bakalım, parkta da top oynamak için boş alan olmuyor genelde. Orada oynasalar parktaki insanlar çocuğuma top gelecek diye istemeyecek. Çarpık kentleşme, plansız yapılaşmanın suçlusu çocuklar değil ama sıkıntısını en çok onlar çekiyor.
Siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben kaç ev değiştirdim parkı olmayan alan görmedim.yani illa top oynayacaklarsa bu çocukları kim yaptıysa onların çözüm bulması lazım.alsın götürsün mutlaka boş bir yer bulurlar yani insanlarında huzurla yaşama ihtiyacı var herkes çocuğuna sahip çıksın zaten bu devirde sokağa çocuk nasıl salıyorlar hayret ediyorum.

Siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben kaç ev değiştirdim parkı olmayan alan görmedim.yani illa top oynayacaklarsa bu çocukları kim yaptıysa onların çözüm bulması lazım.alsın götürsün mutlaka boş bir yer bulurlar yani insanlarında huzurla yaşama ihtiyacı var herkes çocuğuna sahip çıksın zaten bu devirde sokağa çocuk nasıl salıyorlar hayret ediyorum.
Ben sitede yaşıyorum. Bahçesinde basketbol sahası, oyun alanı falan var, yakınımızda parklar da var çünkü yeni yerleşim yerinde daha planlı bir semtteyiz. Ama eski yerler sıkış sıkış binalar, yollar kalabalık, yakınlarda park yok. Her şehirde böyle yerler var. Geçen gün yolda arabayla giderken yolda çocuklar top oynuyordu, yakınlarda oynayabilecekleri bir yer yok biliyorum. Arabalar geçerken duruyorlar sonra oynamaya devam ediyorlardı. Empati yapmak için orada yaşamaya gerek yok ki.

Ben sitede yaşıyorum. Bahçesinde basketbol sahası, oyun alanı falan var, yakınımızda parklar da var çünkü yeni yerleşim yerinde daha planlı bir semtteyiz. Ama eski yerler sıkış sıkış binalar, yollar kalabalık, yakınlarda park yok. Her şehirde böyle yerler var. Geçen gün yolda arabayla giderken yolda çocuklar top oynuyordu, yakınlarda oynayabilecekleri bir yer yok biliyorum. Arabalar geçerken duruyorlar sonra oynamaya devam ediyorlardı. Empati yapmak için orada yaşamaya gerek yok ki.
Her Allahın günüde onların top oynaması çekilmezki onlarında empati yapması gerek o zaman ben sitedede oturdum mahalledede sürekli çocuk ve çocuklu ailelerin kendini haklı görmesi gerçekten bir süre sonra sıkıyor başkasının yaptığı çocuk için sürekli neden diğer insanlar fedakarlık yapsınki?bende çocukken mahallede oynadım kardeşimde oynadı ama annemiz bizi hep gözetlerdi kimseyi rahatsız edecek şekilde oyun oyun oynamazdık yani herşey karşılıklı olmalı.eski yeri bilmem ben istanbulda yaşıyorum benim oturduğum yerde bir sürü park var ama bazı insanlar hala çocukları gözetimsiz sokağa salıyor yani park olsada pek değişen birşey yok.

12-15 yaş aralığına işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılamaları halinde gayet de ceza verilir. Sadece cezalarında indirim yapılır.
Algılamıyorsa çocuklara özgü güvenlik tedbiri uygulanır.
Tek derdimiz bu olsun, mesleki aktiflik yok tabi karıştırmış olmam doğal:) tamam en hukukçu sensin. Bendeki bilgi eksikliği okuyarak düzelir ama senin bu üstten bakan tavrın, uslubün baki kalır ya, bence buna üzülmelisin.

Öf yani, ne kadar uzun yazacağımızı da size sormayalım ya bir zahmet.
Yorum yazarken bir durup ben kimim falan deseniz keşke arada 😒

Burası bir hukuk forumu değil ve buradaki insanların çoğu da hukukçu değil. Birisi hukukla ilgisi olmayan bir foruma yasal bir konuda fikir danışıyorsa fikir danıştığı insanlara doğdukları gün bütün yasalar yüklenmediği için gelecek soruları ve yorumları göze almış demektir.
Ne yapalım, konu sahibine cevap vermek için gidip hukuk mu okuyalım? İnsanlar yardımcı olmak için soru sormuş, kendilerince fikir belirtmişler.
Kaldı ki ben konuyla ilgili fikir de belirtmedim. Bir üyenin "neden bu sorulmuş" sorusuna cevap verdim.
Sizi ilgilendiren bir şey yok yani. Gülücük.
gayiba hukuk okumuş abyası bıyak da anlatıp mutlu oysun:dondurma:

Her Allahın günüde onların top oynaması çekilmezki onlarında empati yapması gerek o zaman ben sitedede oturdum mahalledede sürekli çocuk ve çocuklu ailelerin kendini haklı görmesi gerçekten bir süre sonra sıkıyor başkasının yaptığı çocuk için sürekli neden diğer insanlar fedakarlık yapsınki?bende çocukken mahallede oynadım kardeşimde oynadı ama annemiz bizi hep gözetlerdi kimseyi rahatsız edecek şekilde oyun oyun oynamazdık yani herşey karşılıklı olmalı.eski yeri bilmem ben istanbulda yaşıyorum benim oturduğum yerde bir sürü park var ama bazı insanlar hala çocukları gözetimsiz sokağa salıyor yani park olsada pek değişen birşey yok.
Orası da doğru. Bir arkadaşımın kardeşinin evine gitmiştim, evleri çok yoğun bir ana yol üstündeydi. Klima açıktı dediler ki kapatıp biraz cam açalım, o kadar gürültü vardı ki, yalıtım da iyiymiş demek ki cam kapalıyken duyulmuyor. Sonra dayanamayıp kapattık camı. Ve o yol 24 saat aktif bir yol. O yüzden çocuk sesi daha iyidir diye düşünüyorum. Çocuklara karşı da biraz hoşgörülü olmak gerek.

Dikenli tel koy. Kapiya da not as zorlamayin kilitli diye. Bir kacar iki kaçar akillanirlar sonra. Bizim bi komsu amca topu kesiyordu. 1,2 kesti 3. De bizde orada oynamadik. Ama simdiki yeni nesiller de bizim gibi mi bilemiyorum.
değiller ve çok terbiyesizler ben hayatımda duymadığım küfürleri ufacık çocuklardan duyuyorum.

Karşıdaki villanın bahçesinde üç tane köpek var. Mahallenin çocukları sürekli toplarını bilerek bahçeye atıyorlar. Sonra da Bahçe kapısını açıp topu almak için bahçeye giriyorlar.köpekler de koro halinde bağırmaya başlıyor. Çocukların anneleri de kesinlikle uyarmıyor. Ya bir tanesi çocukları ısıracak. Ondan sonra da köpek çocuğu ısırdı dşye sosyal medyada ve haberlerde izleyeceğiz. Çocukların hiç suçu yok gibi davranılacak.ya da köpekler bir gün aradan kaçış gidecek
İnşallah ısırır. Gerçekten hiç acımıyorum böyle aile ve cocuklara. Ancak başlarına geldiklerinde anlarlar çünkü. Bir müsibet bin nasihattan iyidir.

ailemde müteahhit çok ve yüzlerce evin satışına şahit oldum. onlara da sorucam bunu tekrar ama şu ana kadar hiç böyle bir şey duymadım. benim bildiğim giriş katlara yapılan balkonların bile kılıfına uydurulduğu ama aslında olmaması gerektiği.en az 12 haneli apartmanlarda nasıl oluyor da bahçe özel mülk sayılıyor gerçekten merak ettim
Benim babam bilirkişi. Emsal davalara o kadar gitti ki. Olabiliyor. Bu ülkede normal

Bakın tanıdığım zeminde oturuyordu çocuklar çamı kale gibi kullanıyordu birde düşünün bebeği vardı ama hiçbir şey yapamadılar çocuk bunlar çocuk denildi 👍
Savcılığa şikayet etselermiş ya bir avukat tutup. Hane halkının düzen ve sükünetini bozmaktan ailelerine para cezası falan verilir.

X