köpeğim bana hırlıyor

slm arkadaşlar 10 aylık rottweiller cinsi köpeğimiz var genelde ben ilgileniyorum bahçemizde bağlı olarak duruyo arada açıyorum ve dolaşıyo ama bağlarken hırlıyo ve saldırıyo yani zinciri olmasa saldırcak ben de haliyle az da olsa korkuyorum başına böyle bi durum gelen var mı acaba

tuba biraz aceleci davranmişsin :) aksam saatleri pek gelen olmaz.. dur bakalim yarin daha cevap gelir ...

konuna gelince.. köpegin temel itaat egitimi icin bir yere birakilmasi ve 1 ay boyunca orada kalmasi cok yanlis bir sey. köpegin egitimi sahibi tarafindan verilmeli. ayni egitime beraber gidilmeli, egitimcinin dediklerini sahibi yapmali, uygulamali ki köpek sahibine itaati ögrensin. yoksa egitim egitimci tarafindan verilirse köpek sahibini takmaz. egitimciyi patron olarak görüp onu dinler. yarin tutup egitimciye götürsen citi cikmaz ona itaat eder...

bu durumda belki haftada bir iki saat de olsa birlikte tekrar gitmelisiniz ki köpeginiz sizin patron oldugunuzu anlasin. keske bastan sorup arastirsaydiniz. isinin ehli egitimciler zaten bunu bastan söyler. beraber gelin yoksa köpek sizi dinlemez der...

bir de anladigim kadariyla sadece zincirlenirken yapiyor... acaba zincir cok agir ya da yasam alani cok dar olabilir mi zincirlenince??? daha hafif ve uzun bir zincir kullanabilirsiniz eger zincirlemeniz illaki gerekiyorsa...

kopegın zıncırlenmeyle ılgılı bısey yasamıs olabılır bıraktgn yerde severek klubesıne koymaya çalış mumkunse baglamamaya calıs onceden yasamıs oldgu bısey olabılır eger normal zamanlrdada bole yapıosa bı egtmcıyle gorus eskı gttgn yer olmasın zavallıcga bısey yasatmıs olablırler

Evet büyük ihtimal zincirle ilgili bir olay tubacım. Zincire karşı bir tepki yaşıyor olabilir, başka bir zamanda bir hırlama olayı yaşamadın değil mi? Belki farklı birşeyle bağlamayı denesen bir süre, ses çıkarmayan birşey mesela yerimseniben

benim arkadasımın köpeğide hırlıyordu oda askere gittiğinde bi arkadasına bırakmıstı orda döverek eğitmeye calışmışlar ondan öyle davrandığını farketti

bağlanmaktan rahatsız olduğu iç.in hırlıyordur. onu bağlayacağınız zaman otur bekle komutu verip ödülendirin bolca da sevin. her severinde böyle yaparak stresi azaltabilirsiniz. benimde evde 1 rottum birde goldenim var. goldenime hadi banyoya dediğim an hırlar hem de tüm dişlerini gösterek. onu kızdırmak çok hoşumuza gidiyor. ama asla saldırma yada ısırma olmadı. rottuma da mama koyduğum zaman o yerken çekil ben yicem deyip dokunduğumda hırlar. sevmedikleri şeylere o şekilde tepki veriyorlar.

Canım ne kadar erken yazıyorum inan bilmiyorm yerimseniben
ama bu soruya cvp verebilmem için daha detaylı bilmem gerekli mesela
10 aylıkken mi aldım dostunu
Eğer Böyle ise Çok normal sen 2. sahipsin yerimseniben
Daha küçükken aldım ama sonradan böyle oldu diyorsan da canım
Biraz garip sana güvenmiyor olabilir,yada senden bişeyleri saklıyor olabilir
Bazı Irk ki bu Rott ise Büyük Irk bi hayvan Üstünlüğü sağlaman gerekli
Sen sahibisin o köpek
Köpeklerde bu çok önemli bi kavram mesela o seni değil sen onu gezdirmelisin
O istediğinde değil Sen istediğinde yemek yemeeli
o İstediğinde değil sen istediğinde dışarı çıkıp gezmeli ŞenizŞenizŞeniz

X