Köpek sahiplenmeli miyim?

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Üstte sormuşsunuz doğru bakmaktan kastınız nedir diye. Mesela dediğiniz egzersizler ya da köpeklere verilen komut eğitimleri falan varmış bu konularda hiç güvenemiyorum kendime.

Gezdirmek, oynamak gibi konulara gelince evdekilerin bana sıra bile vermeyeceğine eminim. Sadece zor olan kısımların bana kalacağını düşünüyorum. Onun dışında annem tüyleri sorun eder, ailemizin ortak üyesi de demez o ruloyla tüm gün dolaştırır beni evde. Yani her şeye şu an 'olur yaparım' diyor olabilirim ama gerçekten tecrübe etmeden de havadan atmamak gerek. Bu yüzden de sormak istedim sizin gibi deneyimli insanlara.

Komutlar hakkında bende pek tecrübe sahibi değilim bu konuda acemiyim hem de yavrucağım daha yeni 3 aylık :)
Gel-otur-zıpla bunları anlıyor :) Kolay mıydı komut derseniz elinizde bir mama olursa ve her yaptığı olumlu hareketten sonra başını sevip aferin derseniz kolay. Yat diyorum anlamıyor mesela bunu öğretemedim.
Tüy konusunda annelerin dedektörü var
Egzersizden kastım gezdirmekti ah keşke beraber squat yapsak
0-6 ay arası almamanız sizin için biraz daha iyi olabilir.

Egzersizden kastım gezdirmekti ah keşke beraber squat yapsak
Ne demek köpekler squat yapmıyor

Bu arada dilerim uzun ve güzel bir ömrü olur köpeğinizin.

Bizim için de sanırım şu an en doğru karar ertelemek. Ailemi bilemem ama benim bu konularda daha fazla bilinçlenmem gerekiyor anladığım kadarıyla.

Çok teşekkür ederiz ablası.
Barınakta biraz zaman geçirebilirsiniz.
En doğru ve güzel bir zamanda bir cana aile olursunuz umarım.

Golden kocamaaaaan bir köpek
Tüyü uzun
Günde 2 kere gezmek ister
İtaatini iyi veremez iseniz önden önden yürür sizi çekiştirir kolunuz kopar zaptedicem diye
Köpek cidden çok büyük ve enerji atma ihtiyacı da çok
Daha küçük bir cins bakın apartman hayatına

Benim bir köpegim var. 1 yaşında. Doğumgününü kutladık çocuklarla geçen ay Işten çıkınca eve koşarak gelmek istiyorum o kadar tatlı ki... Her eve geldiğimde çılgınca sevinç gösterileri yapıyor. Şimdi de yanımda uyuyor. O kadar çok seviyoruz ki sadece ıyi ki var diyorum.

Alışınca köpek bakımı kedi bakımından daha kolay ikisine de bakmış biri olarak söylüyorum. Ama yavru köpek sahiplenmeyin derim onu tuvskete alıştırmak her gün aynı saatte dışarı çıkartmak eğitmek gerçekten çok yorucu. Yetişkin terkedilmiş bir çocuk sahiplenebilirsiniz. Tuvalet eğitimli oluyorlar genelde. Ama benim köpeğim psikopat mesela insanlara havlar, saldırır,apartmanda havlar,canı istemezse yürümez,çok uzun tüyleri var ağzıma giriyor her taraf tüy.Engelleyemiyorum. Yarın bir gün apartmanda en ufak sorun olsa komşular sizden bilecek haberiniz olsun. Bir de mesela benim mesaim 9 da başlıyor ben 7 de kalkıp köpeğimi gezdirip koşarak eve gelip vaktim kalırsa duş alıyorum. Yeri geliyor elbiseyle köpek gezdiriyorum. Bir de işin maadiyat boyutu var insan kendine şunu sormalı ben her ay bu köpege 200-300 minimum mama alabilir miyim, herhangi bir hastalığı olsa çıkartıp 1000 TL verebilir miyim ? Bunlar hep olumsuzlukları ama olumlu yanı ise bağ kuruyorsun sevildiğini doyasıya hissediyorsun geceleri sarılıp uyuyorsun dizi izliyorsunuz beraber

Kediler sahip olur,
Köpeklere ise sahip oluruz.
Kedi evine baglidir.
Köpekler insanına bağlıdır.
Kedi canı isterse yanina sokulur kendini sevdirir.
Köpeği her an her dakika sevip kaşıyabilirsin mutluluktan erir.
Kedin ile gezmeye gidemezsin.
Köpeğin ile alis verise bile gidebiliyorsun.
9 yasinda bir kopegim var ve onun bir sürü dostları var evimize gelen. Böyle bir mutluluk yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…