Korktuğum başıma geldi :(

Arkadaşlar daha önce yazmıştım doğal yolla çocuğum olmuyor diye eşim de ağzını tutamayıp kaynanama söylemişti belki destek olurlar diye geçen hafta eşimin dedesini kaybettik aniden telefon geldi kalktık kaynamamların evine gittik başsağlığında gelenler falan derken çay yapmak için mutfağa yolladı kaynanam eşimin dayısının eşiyle benim de stresten karnım davul gibi oldu üzüldüm de dedesine bir akrabası eşime eşin hamile mi yoksa dedi o da değil ama inşallah olacak dedi onlar gittiler biz yalnız kaldık yengesiyle bana dedi ki açtırdın mı bende neyi açtırdım mı dedim tüplerini dedi o nerden çıktı dedim ben öyle biliyorum dedi tam soracaktım hesabı o sırada olmayacak insanlar geldi bir de cenaze var saygısızlık olmasın dedim ama kaynanam yaymış maşallah eşime de anlattım ve annesine bi tepki vermedi olacak inşallah konuşsunlar anca dedi sıyrıldı köye gittik cenazeden dolayı herkese kızım hamile diyor daha görümcem çubuk test bile yapmamış 2 günü geçmiş sırf bana gıcıklık olsun diye gözüme bakıp gülüyor bir de bende dedim ki ölüye bile saygınız yok ondan bile ibret almazsınız dedim şimdi kafama takılan yengesine bu durumu kimin söylediğini sorsam nasıl olur samimiyetim Yok onunla kaynanama söylesem benimle kavgaya tutuşur kedini haklı çıkarır yine yemin ederim tedavi aşamasındayım nerden dedi de hayatı bana zindan etti ben gerçekten çok üzülüyorum bişey deyin bana benim gibi olan oldu mu böyle uzun oldu hakkınızı helal edin teşekkür ederim
Bence kimin ne dediğini sorgulamayın , arkasını aramayın . İnsanlar konuşuyor , bunu kabul edip ona göre davranmak lazım . Ben ve eşim bu hususta kimseye güvenmeyiz , annelerimiz ile aramız iyi olduğu halde ..
iyi niyetle de konuşuyorlar kötü niyetle de, zaten tek işleri bizi konuşmak :KK12:
Sizin için stres yapmamak da çok önemli , lütfen sakin olun, dua edin , Allah'a teslim olun. O "ol" dediği anda oluverir inşallah .. :KK200:ü

şöyle dedikoducu insanların hepsini alıp bi odaya kapatıcan çıkarmıcan yesinler birbirlerini. hele hele çocuk mevzusu yapanların yatacak yeri yok yazık.

lütfen kafanıza takmayın insanların ne söylediğine hiç takılmayın....

Her karnı şişen kadına hamilemisin diye sorunca ne oluyor acaba ?Bravo tebrikler uzaktan test deneyiminiz başarı ile sonuçlanmıştır .. mı duymak istiyorlar ! Ben uzun yol gitsem uzun süre otursam soğuk alsam yada soğuk su bile içsem karnım şişer .hep aynı muhabbet çok zevzek bazı insanlar..

Eşinin boş boğazlığı eşinin halt etmesi olmuş. Sen de takma kafana artık söylenmiş yapacak bişey yok :işsiz:

Ama bir daha konusunu açtırma kimseye , sert ve kısa olsun cevapların. Konuyu açmaya çekinsinler. Millete ne oluyorsa , çocuğu olmayandan daha çok dert ediniyorlar bu konuyu:sinirli: gıybet masalarına malzeme lazım :sinirli:

Eşinle de konuş, bir daha olacak inşallah vs demesin, kimseye de anlatmasın. Özel bir konu bu. Bunu sormak da terbiyesizlik. Mümkünse erteledik bir süre korunuyorum de en temizi. Tabi inandırıcı olman lazım.

Doğal yolla çocuk olmamasina nasil bir zihniyetle bakiyorlar ya? Verende vermeyende Allah. Bu senin sucunmus gibi nasıl bir anlam yüklüyorlar böyle. Sende o gerikafalilara ayak uyduruyorsun ya aferin devam et boyle.

Ayrica stresten davul gibi karni siseni de ilk defa duyuyorum hadi yemeği fazla kacirirsin hazimsizlik olur fln anlarimda

Oyuna gelmeyin. Size baka baka beriki hamile diyorsa sizi üzmek için. Hiiiiiç takmayın. Amacına ulaşamazsa kudurur.

Bu aileye çocuk doğurmakta kararlı mısın?

Arkadaşlar daha önce yazmıştım doğal yolla çocuğum olmuyor diye eşim de ağzını tutamayıp kaynanama söylemişti belki destek olurlar diye geçen hafta eşimin dedesini kaybettik aniden telefon geldi kalktık kaynamamların evine gittik başsağlığında gelenler falan derken çay yapmak için mutfağa yolladı kaynanam eşimin dayısının eşiyle benim de stresten karnım davul gibi oldu üzüldüm de dedesine bir akrabası eşime eşin hamile mi yoksa dedi o da değil ama inşallah olacak dedi onlar gittiler biz yalnız kaldık yengesiyle bana dedi ki açtırdın mı bende neyi açtırdım mı dedim tüplerini dedi o nerden çıktı dedim ben öyle biliyorum dedi tam soracaktım hesabı o sırada olmayacak insanlar geldi bir de cenaze var saygısızlık olmasın dedim ama kaynanam yaymış maşallah eşime de anlattım ve annesine bi tepki vermedi olacak inşallah konuşsunlar anca dedi sıyrıldı köye gittik cenazeden dolayı herkese kızım hamile diyor daha görümcem çubuk test bile yapmamış 2 günü geçmiş sırf bana gıcıklık olsun diye gözüme bakıp gülüyor bir de bende dedim ki ölüye bile saygınız yok ondan bile ibret almazsınız dedim şimdi kafama takılan yengesine bu durumu kimin söylediğini sorsam nasıl olur samimiyetim Yok onunla kaynanama söylesem benimle kavgaya tutuşur kedini haklı çıkarır yine yemin ederim tedavi aşamasındayım nerden dedi de hayatı bana zindan etti ben gerçekten çok üzülüyorum bişey deyin bana benim gibi olan oldu mu böyle uzun oldu hakkınızı helal edin teşekkür ederim

Niye takıyorsun yaydıysa yaydı ne var bunda, suc mu işledin sanki

Canım bu zamana kadar sakladık zaten ki ben söyle demedim birden aniden söyledi dost sanıyor yardımcı olacak sanıyor destek verecek sanıyor ama öyle annesi Yok ki bunu bi idrak edebilse diyor seni çok kıskanıyor kabul ediyorum ve hala yapacağını yapıyor gereksiz bi sürü şeyi düşünüyorum şimdi insanların ağzı torba değil ki neler çıkaracaklar daha her yerde onlar ayrılırlarsa ancak çocuk yüzünden ayrılırlar diyormuş onları hesap ediyor
Ya siz neden kendinizi strese sokuyorsunuz gereksiz insanlar yüzünden.
Bırakın konuşsunlar,ne derlerse desinler. Siz taktıkça çocuk konusunda zorlanırsinız. Hiçbir problemi olmayan insanlar dahi strese girince sorun yaşıyorlar.
Boşverin.
Yanınızda konuşulursa verin ağzının payını yeter.

Boş ver soylediyse söyledi. Artık uzulmeyin. Allahtan gelen bir şey senin suçun yok ki. Ne olacak çevre duyarsa. Çok fazla takma. Stres yapma unut gitsin.

Olmama konusunda çevreden gereksiz cümleler duyuyorsan tabiiki de hoş değil. Eşinle konuş asla bir daha bu konuyla ilgili kimseyle konuşmamı istemiyorum. Huzursuz oluyorum bana hamilelik hakkında birileri birseyler dediğinde. Lütfen beni anla deyin. Biraz tavrını koysun annesine de. Kaynananin dedikleri de ayrıca hiç hoş değil. Ne demek onlar ayrılırsa çocuk yüzünden ayrılır. Cahil kişilik. Sanki Rabbim vermiyor çocuğu. Sanki senin elinde. Sınır olurum böyle düşünen tiplere. Allah ıslah etsin.

bence bırak artık isteyen istediğini konuşsun. sen tadavini ol. önüne geçemezsin ki. boşuna haksız çıkacağın bi kavgaya tutuşup yıpratma kendini.

Kimseyi sakın umursama. herkes söyler konuşur, geçmişte bile oğlan anneleri sorunu gelinde arar eder. Ama bu bir kişilik birşey değil çift olarak atlatılacak birşey. kimse senin tüpüne karışamaz şekerim. biz düşünmüyoruz çocuk yapmak bi süre daha de sorduklarında. hazır değilim de lafı ağızlarına tıka bir bakıma. sen sustukça büyür bi yerden sonra kendi çevresi iyice pisleşebilir...

Kimin ne dediğini bu kadar kafaya takmayın lütfen..insanların yaşadığı sorunlara bile saygısı olmayıp bunu düğün dernek gibi ilan edenleri ise insan yerine koyup kaile bile almayın..
3 sene bilinçli bir şekilde çocuk yapmadım,önceliklerim vardı bu dünyaya bir çocuk getirmeden önce..
Inanin ki hiçbir problemim olmamasina rağmen neler duydum arkamdan,umrumda oldu mu?? Asla!!
Diyeceğim o ki cehalet konuşur,siz o yüzden susmayı tercih edin..
Cahil insana laf anlatamazsiniz,doğruyu,ahlakı ögretemezsiniz böyle kendinizi strese sokup huzurunuzu kaçırdığinizla kalırsınız!

Hepinize çok teşekkür ederim hepinizin düşünceleri ayrı güzel yerinde Allah razı olsun uzun uzadıya yazıp beni bi nevi rahatlatmaya çalıştırdığınız için insanoğlu işte çiğ süt emmiş kötü niyetli insanlar çok rabbim korusun onlardan hepimizi ben bi süre onlardan uzak olmaya çalışacağım eşime de bunu söyleyeceğim siz ne dersiniz çünkü konuşmadığım görülmediğim zaman bunları duymuyorum doğal olarak rahat oluyorum

Bu aileye çocuk doğurmakta kararlı mısın?
Doğacak çocuk benim ve eşimin evladı olacak benim aileme gelecek onun ailesi için doğurmuyorum arada görür sever hepsi bu onu yetiştirecek olan ben ve eşim bu düşünceye sahip olursak kimse çocuk sahibi olamaz canım

Doğal yolla çocuk olmamasina nasil bir zihniyetle bakiyorlar ya? Verende vermeyende Allah. Bu senin sucunmus gibi nasıl bir anlam yüklüyorlar böyle. Sende o gerikafalilara ayak uyduruyorsun ya aferin devam et boyle.

Ayrica stresten davul gibi karni siseni de ilk defa duyuyorum hadi yemeği fazla kacirirsin hazimsizlik olur fln anlarimda
Gaz problemi olan. Biriyim sanırım pisikolıjik ki sinirlenince veüzülünce daha çok oluyor istisnai bi durum olamaz mı

Eşinin boş boğazlığı eşinin halt etmesi olmuş. Sen de takma kafana artık söylenmiş yapacak bişey yok :işsiz:

Ama bir daha konusunu açtırma kimseye , sert ve kısa olsun cevapların. Konuyu açmaya çekinsinler. Millete ne oluyorsa , çocuğu olmayandan daha çok dert ediniyorlar bu konuyu:sinirli: gıybet masalarına malzeme lazım :sinirli:

Eşinle de konuş, bir daha olacak inşallah vs demesin, kimseye de anlatmasın. Özel bir konu bu. Bunu sormak da terbiyesizlik. Mümkünse erteledik bir süre korunuyorum de en temizi. Tabi inandırıcı olman lazım.
Canım gitti bk var gibi dedi zaten ben çocuk konusunu açmıyordum bile yani hamile kalınca duyarlardı belki ben öyle düşünüyordum ama olaylar istem dışı gelişti annesini dost sanıp söyledi şimdi de demiyor sen neden yayıyorsun ona buna tamam istiyor ki kötü olmayalım iyi de olma diyor ama konuş mesafeli ol yine diyor tamam benlik sorun yok ama madem öyle derdimi biliyor işte onunla vuruyor beni peki ben şimdi bişey daha olursa tutamam kendimi görüşmek istemiyorum onlarla eşime de diyeceğim uzak duralım tedavi süresince ondan sonra bakarız çünkü moralimi alt üst ediyorlar

Kimin ne dediğini bu kadar kafaya takmayın lütfen..insanların yaşadığı sorunlara bile saygısı olmayıp bunu düğün dernek gibi ilan edenleri ise insan yerine koyup kaile bile almayın..
3 sene bilinçli bir şekilde çocuk yapmadım,önceliklerim vardı bu dünyaya bir çocuk getirmeden önce..
Inanin ki hiçbir problemim olmamasina rağmen neler duydum arkamdan,umrumda oldu mu?? Asla!!
Diyeceğim o ki cehalet konuşur,siz o yüzden susmayı tercih edin..
Cahil insana laf anlatamazsiniz,doğruyu,ahlakı ögretemezsiniz böyle kendinizi strese sokup huzurunuzu kaçırdığinizla kalırsınız!
Evet cahile ilim öğretmeye çalışırsan sen şaşarsın der hep anne annem sanırım cenaze bile olsa o kadar gidip gelmemem gerekiyordu çünkü köye kadar yolculuk bile yaptık her an bi iğneleme uzak olunca duymuyorum görmüyorum katlanmak zorunda da kalmıyorum eşimle bu konuyu geniş çaplı konuşacağım başka çaresi Yok insan ister istemez üzülüyor canım

Canım gitti bk var gibi dedi zaten ben çocuk konusunu açmıyordum bile yani hamile kalınca duyarlardı belki ben öyle düşünüyordum ama olaylar istem dışı gelişti annesini dost sanıp söyledi şimdi de demiyor sen neden yayıyorsun ona buna tamam istiyor ki kötü olmayalım iyi de olma diyor ama konuş mesafeli ol yine diyor tamam benlik sorun yok ama madem öyle derdimi biliyor işte onunla vuruyor beni peki ben şimdi bişey daha olursa tutamam kendimi görüşmek istemiyorum onlarla eşime de diyeceğim uzak duralım tedavi süresince ondan sonra bakarız çünkü moralimi alt üst ediyorlar

görüşmemeye kadar ilerletme işi bence. çünkü hemen olacağının garantisi yok sonuçta, inşallah olur ama ya yıllar sürerse tedavi sürecin? kaçmak olmaz. sen ve eşin konu sizin haddinize değil duruşu gösterirseniz kimseden kopmanıza gerek kalmaz. olmazsa sen konuş kv ile. anne rahatsız ediyor bu konuların milletin ağzında dolanması diye.

benim de eşim varikosel ameliyatı olunca 50 kere tembihledik 2 tarafa da kimse duymasın bilmesin bir size anlatıyoruz diye , hastaneden çıkıp kv evine gelince üst komşusu camdan bağırdı "geçmiş olsun oğlum nasıl oldun ameliyat nasıl geçti" diye:KK57::KK57::KK57: eşim tabi baya kızdı annesine de kv nin savunması "ben fıtık ameliyatı oldu dedim çocukla alakalı bişey demedim ki" oldu :olamaz: bu son oldu , bir daha da tek kelime anlatmadık kimseye. üstüne ben ameliyat oldum, aşılama denedik vs ama kimse bilmez... anlatma sen de kapat konuyu.

X