Korktuğum başıma geldi :(

görüşmemeye kadar ilerletme işi bence. çünkü hemen olacağının garantisi yok sonuçta, inşallah olur ama ya yıllar sürerse tedavi sürecin? kaçmak olmaz. sen ve eşin konu sizin haddinize değil duruşu gösterirseniz kimseden kopmanıza gerek kalmaz. olmazsa sen konuş kv ile. anne rahatsız ediyor bu konuların milletin ağzında dolanması diye.

benim de eşim varikosel ameliyatı olunca 50 kere tembihledik 2 tarafa da kimse duymasın bilmesin bir size anlatıyoruz diye , hastaneden çıkıp kv evine gelince üst komşusu camdan bağırdı "geçmiş olsun oğlum nasıl oldun ameliyat nasıl geçti" diye:KK57::KK57::KK57: eşim tabi baya kızdı annesine de kv nin savunması "ben fıtık ameliyatı oldu dedim çocukla alakalı bişey demedim ki" oldu :olamaz: bu son oldu , bir daha da tek kelime anlatmadık kimseye. üstüne ben ameliyat oldum, aşılama denedik vs ama kimse bilmez... anlatma sen de kapat konuyu.
Tamamen görüşmeme değil çok sık gitmemek ve gitsekte kısa kalmak çünkü yoksa ben ağzımı tutamayacağım onunla öyle konuşmam imkansız kadın horoz gibi kabarmak için yer arıyor herkesi azarlar hep ben bilirim ben kötü bişehyapmaö der

Arkadaşlar daha önce yazmıştım doğal yolla çocuğum olmuyor diye eşim de ağzını tutamayıp kaynanama söylemişti belki destek olurlar diye geçen hafta eşimin dedesini kaybettik aniden telefon geldi kalktık kaynamamların evine gittik başsağlığında gelenler falan derken çay yapmak için mutfağa yolladı kaynanam eşimin dayısının eşiyle benim de stresten karnım davul gibi oldu üzüldüm de dedesine bir akrabası eşime eşin hamile mi yoksa dedi o da değil ama inşallah olacak dedi onlar gittiler biz yalnız kaldık yengesiyle bana dedi ki açtırdın mı bende neyi açtırdım mı dedim tüplerini dedi o nerden çıktı dedim ben öyle biliyorum dedi tam soracaktım hesabı o sırada olmayacak insanlar geldi bir de cenaze var saygısızlık olmasın dedim ama kaynanam yaymış maşallah eşime de anlattım ve annesine bi tepki vermedi olacak inşallah konuşsunlar anca dedi sıyrıldı köye gittik cenazeden dolayı herkese kızım hamile diyor daha görümcem çubuk test bile yapmamış 2 günü geçmiş sırf bana gıcıklık olsun diye gözüme bakıp gülüyor bir de bende dedim ki ölüye bile saygınız yok ondan bile ibret almazsınız dedim şimdi kafama takılan yengesine bu durumu kimin söylediğini sorsam nasıl olur samimiyetim Yok onunla kaynanama söylesem benimle kavgaya tutuşur kedini haklı çıkarır yine yemin ederim tedavi aşamasındayım nerden dedi de hayatı bana zindan etti ben gerçekten çok üzülüyorum bişey deyin bana benim gibi olan oldu mu böyle uzun oldu hakkınızı helal edin teşekkür ederim
boşver kim demişse demiş.
Düşünme ve takma boyle şeyleri.

Doğacak çocuk benim ve eşimin evladı olacak benim aileme gelecek onun ailesi için doğurmuyorum arada görür sever hepsi bu onu yetiştirecek olan ben ve eşim bu düşünceye sahip olursak kimse çocuk sahibi olamaz canım
Canım tabi kendiniz için doğuruyorsunız.. ama baksanıza eşinizde ne var ne yok ailesine söylüyor. Çok kötü bişey bence bu.. ilerde çocukla ilgili sıkıntı olsa onuda söyler.. onu demek istedim..

Canım tabi kendiniz için doğuruyorsunız.. ama baksanıza eşinizde ne var ne yok ailesine söylüyor. Çok kötü bişey bence bu.. ilerde çocukla ilgili sıkıntı olsa onuda söyler.. onu demek istedim..
Ona zaten kızıyorum ama işte hatasız kul olmaz diye avutuyorum kendimi anası diye güveniyor işte belki yardım eder el atar destek olur diye kimse annesinin kötü olmasını istemez işte anlaşa zaten ona güvenilmemeli gerektiğini böyle olmaz

Doğacak çocuk benim ve eşimin evladı olacak benim aileme gelecek onun ailesi için doğurmuyorum arada görür sever hepsi bu onu yetiştirecek olan ben ve eşim bu düşünceye sahip olursak kimse çocuk sahibi olamaz canım

O artık kalıp cümle canım , onu her konuya en az 5 kişi yazmazsa eksik kalıyor konu. Boş yere anlatmaya çalışma.

Sen bu adamı baba mı yapacaksın , emin misin ? bitmiş sen bu kaynanayı nene mi yapacaksın emin misine geçilmiş:KK48: hayır bir de zaten olmuyor deniyor, yok bambaşka bir kafa ben de anlayamıyorum.

Çocuğu doğurup birilerini baba nene teyze hala yapıp , biz Yok olacağız sanki:confused:

O artık kalıp cümle canım , onu her konuya en az 5 kişi yazmazsa eksik kalıyor konu. Boş yere anlatmaya çalışma.

Sen bu adamı baba mı yapacaksın , emin misin ? bitmiş sen bu kaynanayı nene mi yapacaksın emin misine geçilmiş:KK48: hayır bir de zaten olmuyor deniyor, yok bambaşka bir kafa ben de anlayamıyorum.

Çocuğu doğurup birilerini baba nene teyze hala yapıp , biz Yok olacağız sanki:confused:
Belki kendince haklı olabilir ama ailesi veya başka konular çocuk istememe için çok saçma hayatı iki insan yaşıyor esasında annem de istemiyordu benim kendi annem kaynanam çocuk yapmasnlar demiş o da dedi ki o kadını torun sahibi mi yapacaksın olmuyor zaten boş ver tedaviyi dedi ayrılırsan vs bayağı da kırıcı konuşmuştu ama ben tepkimi koydum ve annem destek olmaya çalışıyor şimdi bana demek ki birbirlerini ikna etmek zorunda değiliz değil mi isteyen yanımda olur istemeyen ardımdan bakar sonuçta çocuğu ben doğurup ben bakacağım kapımı kapayınca herkes dışarıda kalıyor

neden bu kadar üzüldünüz ki, çocuğunuzun olmaması ayıp ya da saklanacak bişey değil, ha söylememeyi tercih etmiş olabilirsiniz ama eşinizden çıkmış artık birakın insanlar bilsin ne zararı olacak ki size?
bi de görümceniz için hamile demesini üstünüze alınıp kızmanız, olayı ölüye saygıya bağlamanız çok garip olmuş, siz bu kadar hassas davranırsanız onlar da üstünüze gelmeye devam ederler.

Boş ver soylediyse söyledi. Artık uzulmeyin. Allahtan gelen bir şey senin suçun yok ki. Ne olacak çevre duyarsa. Çok fazla takma. Stres yapma unut gitsin.

Olmama konusunda çevreden gereksiz cümleler duyuyorsan tabiiki de hoş değil. Eşinle konuş asla bir daha bu konuyla ilgili kimseyle konuşmamı istemiyorum. Huzursuz oluyorum bana hamilelik hakkında birileri birseyler dediğinde. Lütfen beni anla deyin. Biraz tavrını koysun annesine de. Kaynananin dedikleri de ayrıca hiç hoş değil. Ne demek onlar ayrılırsa çocuk yüzünden ayrılır. Cahil kişilik. Sanki Rabbim vermiyor çocuğu. Sanki senin elinde. Sınır olurum böyle düşünen tiplere. Allah ıslah etsin.
Bu durumdan dolayı ağladım geçen neden söyledin diye eşime en azından bilmiyorlardı ya tedavi olumsuz olursa tamam şansım yüksek ama hadi Allah nasip etmedi o zaman daha çok üzerimize gelecek herkes dedim bir de eğer bunları problem yapacaksan ayrılalım dedim saçmalama dedi çocuk için vs senden kimse ayıramaz dedi beni deneriz dedi oldu oldu olmadı en son ihtimal evlatlık alırız dedi ama aklından ayrılmayı sil dedi ben seni zor bulmuşum dedi ne ayrılması bir de önceki evliliğimden de çoçuklarım var onlar da ha senin ha benim dedi hiç farkı Yok ama söz tedavi olumsuz olursa evlatlığa başvuracağım dedi yeter ki sen iste dedi ama işte üzerine bu olay oldu yine yaralarım açıldı :KK43:

neden bu kadar üzüldünüz ki, çocuğunuzun olmaması ayıp ya da saklanacak bişey değil, ha söylememeyi tercih etmiş olabilirsiniz ama eşinizden çıkmış artık birakın insanlar bilsin ne zararı olacak ki size?
bi de görümceniz için hamile demesini üstünüze alınıp kızmanız, olayı ölüye saygıya bağlamanız çok garip olmuş, siz bu kadar hassas davranırsanız onlar da üstünüze gelmeye devam ederler.
Hamile diye sevinip gözüme bakıp kahkaha attılar ve arka koltukta kefenli bi ölü var hem kayınpederi hem de akrabası aynı zamanda ben ona istinaden söyledim bu bizce ayıp sayılır ki benim kadar üzülmediler

Arkadaşlar daha önce yazmıştım doğal yolla çocuğum olmuyor diye eşim de ağzını tutamayıp kaynanama söylemişti belki destek olurlar diye geçen hafta eşimin dedesini kaybettik aniden telefon geldi kalktık kaynamamların evine gittik başsağlığında gelenler falan derken çay yapmak için mutfağa yolladı kaynanam eşimin dayısının eşiyle benim de stresten karnım davul gibi oldu üzüldüm de dedesine bir akrabası eşime eşin hamile mi yoksa dedi o da değil ama inşallah olacak dedi onlar gittiler biz yalnız kaldık yengesiyle bana dedi ki açtırdın mı bende neyi açtırdım mı dedim tüplerini dedi o nerden çıktı dedim ben öyle biliyorum dedi tam soracaktım hesabı o sırada olmayacak insanlar geldi bir de cenaze var saygısızlık olmasın dedim ama kaynanam yaymış maşallah eşime de anlattım ve annesine bi tepki vermedi olacak inşallah konuşsunlar anca dedi sıyrıldı köye gittik cenazeden dolayı herkese kızım hamile diyor daha görümcem çubuk test bile yapmamış 2 günü geçmiş sırf bana gıcıklık olsun diye gözüme bakıp gülüyor bir de bende dedim ki ölüye bile saygınız yok ondan bile ibret almazsınız dedim şimdi kafama takılan yengesine bu durumu kimin söylediğini sorsam nasıl olur samimiyetim Yok onunla kaynanama söylesem benimle kavgaya tutuşur kedini haklı çıkarır yine yemin ederim tedavi aşamasındayım nerden dedi de hayatı bana zindan etti ben gerçekten çok üzülüyorum bişey deyin bana benim gibi olan oldu mu böyle uzun oldu hakkınızı helal edin teşekkür ederim
hata eşinde

Eşinizin söylemiş olması hata kaynanan zaten Allah lik eşinin seni ele vermemesi lazımdı . Utanilicak ayiplanilicak bişey değil bu ama insanların sana tedavi nasıl gidiyor demesi bile stres yapabilir sende ki stres yapmamalisin boşver it ürür kervan yürür

Ben o cümleyi kurarken eşinde n de emin misin anlamında da sordum aslında.. burda ka kişi kv nin eşiyle arasını bozması ile ilgili konu açıyor. Bende aralarında ki mahrem bi konuyu uyarmasına rağmen annesine söylemiş bide aileye duyurmuşlat. Maalesef bu hep böle olacak gibi geldi

Hamile diye sevinip gözüme bakıp kahkaha attılar ve arka koltukta kefenli bi ölü var hem kayınpederi hem de akrabası aynı zamanda ben ona istinaden söyledim bu bizce ayıp sayılır ki benim kadar üzülmediler

Iste sizce ayip sayilir ama onlara göre degildir. Kimseyi sizin gibi dusunmedikleri ve sizin gibi yasamadiklari icin suclayamazsiniz.
Insanlarin bu konulardaki ozele burun sokma askini cok iyi bilirim cunku evliliğimin 7. Yilinda anne oldum, ama inanin size soylenenlerde bisey yok, fazla alingan davranmissiniz.

Rabbim yardımcın olsun canım inan seni çok iyi anlıyorum ben yaşamadım ama en yakinim ablam yaşadı 4 sene çocuğu olması Allahım o her hastaneye gittiğinde onlar yok dediğinde sabah kadar aglardim.umidimizi kaybettiğimiz anda aldık güzel haberi..Çok şükür şuan iki çocuğu var sende ümidini kaybetme inşAllah en yakin zamanda seninde olur Rabbim ol der olur öyle cahil cahil konuşan insanlara aldırma sen

Bu durumdan dolayı ağladım geçen neden söyledin diye eşime en azından bilmiyorlardı ya tedavi olumsuz olursa tamam şansım yüksek ama hadi Allah nasip etmedi o zaman daha çok üzerimize gelecek herkes dedim bir de eğer bunları problem yapacaksan ayrılalım dedim saçmalama dedi çocuk için vs senden kimse ayıramaz dedi beni deneriz dedi oldu oldu olmadı en son ihtimal evlatlık alırız dedi ama aklından ayrılmayı sil dedi ben seni zor bulmuşum dedi ne ayrılması bir de önceki evliliğimden de çoçuklarım var onlar da ha senin ha benim dedi hiç farkı Yok ama söz tedavi olumsuz olursa evlatlığa başvuracağım dedi yeter ki sen iste dedi ama işte üzerine bu olay oldu yine yaralarım açıldı :KK43:
Boş ver uzulme artık. Seni uzenleri allaha havale et olsun bitsin. Bak eşin de yanında daha ne olsun. Eşin de anlayışlı biri sanırım. Konusursun güzel güzel seni dinler. Üzülme ki bebeğin olsun. Stres olumsuz etkiler hormonlari.

Ilk olarak bu ayip ya da gizli bisey degil. Olmaz olmaz. Bunu kimseye anlatmak, aciklamak zorunda degilsin. Kimseyi ilgilendirmez. Gorumcenin cocugu olacak olmayacak bu da seni etkilemesin. Sevinirler, konusurlar bu onlarin seçimi. Hayirlisi olsun de gec. Testine kadar hesap etme.

Kimin yengeye soylediginin onemi yok niye bu kadar takiyorsun ki? Simdi sorsan hem konu buyur hemde zayif noktani artık herkes bilir ordan yakalar seni. Daha çok uzer.

Ortada bir hata varsa esinde, cenesini tutamamis. Bir hesap soracaksan ona sor. Aramızda her geceni anlatiyor musun.. Desen anlar heralde.

Bende sizin durumunuzdayım ama esim degil ben söyledim kv bende tedavi surecindeyim kv samimiyetle tedavi görüyorum dedim kadinin bana söylediği söz "Bak görüyor musun sorun sendeymis ' ve artik dilinden düşmüyorum benim annemin 7 sene cocugu olmamis vay efendim sende annene cekmissindir seninde olmazsa 7 sene ooo cok falan.. Sinir bozucu seyler her defasinda ben 3 ay da hamile kaldim kizim 4 ayda hamile kaldi banane senden senin kızından.. Allah islah eylesin bu kv..

Iste sizce ayip sayilir ama onlara göre degildir. Kimseyi sizin gibi dusunmedikleri ve sizin gibi yasamadiklari icin suclayamazsiniz.
Insanlarin bu konulardaki ozele burun sokma askini cok iyi bilirim cunku evliliğimin 7. Yilinda anne oldum, ama inanin size soylenenlerde bisey yok, fazla alingan davranmissiniz.
Öyle değil maalesef çünkü bilmeden önce öyle değildi bir de cenaze götürürken kahkahalarla konuşan birileri kimine normal geliyor çok tuhaf bir durum

X