Korktuğum başıma geldi :(

Bende sizin durumunuzdayım ama esim degil ben söyledim kv bende tedavi surecindeyim kv samimiyetle tedavi görüyorum dedim kadinin bana söylediği söz "Bak görüyor musun sorun sendeymis ' ve artik dilinden düşmüyorum benim annemin 7 sene cocugu olmamis vay efendim sende annene cekmissindir seninde olmazsa 7 sene ooo cok falan.. Sinir bozucu seyler her defasinda ben 3 ay da hamile kaldim kizim 4 ayda hamile kaldi banane senden senin kızından.. Allah islah eylesin bu kv..
Allah'ın belası kadın sanki veren kendisi Allah ya veren rabbim istemiyor ki olamıyor saçını başını yolup yolduğun saçları da yedireceksin aslında ama işte kv değil mi çok sinir bozucu bizim de ikinci evliliğimiz eşimle geçen bir akrabasının gelini düğünden bi kaç ay sonra ayrılıp gitmiş diyor ki ne o öyle koca kıca geziyorlar dümdüz konuşuyor işte anladın mı gel ağzımı burnumu dağıt rahatla diyor ama bir gün yapıpta buraya yazarsam hiç şaşma :mad:

Ilk olarak bu ayip ya da gizli bisey degil. Olmaz olmaz. Bunu kimseye anlatmak, aciklamak zorunda degilsin. Kimseyi ilgilendirmez. Gorumcenin cocugu olacak olmayacak bu da seni etkilemesin. Sevinirler, konusurlar bu onlarin seçimi. Hayirlisi olsun de gec. Testine kadar hesap etme.

Kimin yengeye soylediginin onemi yok niye bu kadar takiyorsun ki? Simdi sorsan hem konu buyur hemde zayif noktani artık herkes bilir ordan yakalar seni. Daha çok uzer.

Ortada bir hata varsa esinde, cenesini tutamamis. Bir hesap soracaksan ona sor. Aramızda her geceni anlatiyor musun.. Desen anlar heralde.
Keşke boş ver diyip şöyle bi silebilsem her şeyi ama onlar yine doldururlar bişeylerle kafamı en iyisi fazla görüşmemek en güzeli yoksa olay çıkaracağım yani eşime zaten yapmadığım kalmadı bir onu söylemesi nelere mal oluyor

Boş ver uzulme artık. Seni uzenleri allaha havale et olsun bitsin. Bak eşin de yanında daha ne olsun. Eşin de anlayışlı biri sanırım. Konusursun güzel güzel seni dinler. Üzülme ki bebeğin olsun. Stres olumsuz etkiler hormonlari.
Şu erkekler neden bu kadar saf oluyor biliyor ki annesi beni çekemiyor bunu her seferinde dile getiriyor biliyor beni sevmediğini işte belki yanımda olur diye söylüyor bir de o da aman olmazsa olmasın diyor eşim de dedi ki olacak inşallah vazgeçmeyeceğiz dedi orada bile tedaviden vazgeçdirmeye çalıştı emekli olmadan bişey bekleme benden dedi ona güveneceğim emekli olmasını bekleyeceğim tedavi olmak için kim öle kim kala ben evlenirken bana bi çekirdek yapmamış evimi kurarken kredi çekmişim ne yedin ne içtin diye sormamış evime 2 kilo meyve alıp kapımı çalmamış ben öyle insana güveneceğim dolaylı yollarla kocamdan ayırmaya çalışmış ölme eşeğim ölme misali ne zaman ayrılacağız diye bekliyor

Rabbim yardımcın olsun canım inan seni çok iyi anlıyorum ben yaşamadım ama en yakinim ablam yaşadı 4 sene çocuğu olması Allahım o her hastaneye gittiğinde onlar yok dediğinde sabah kadar aglardim.umidimizi kaybettiğimiz anda aldık güzel haberi..Çok şükür şuan iki çocuğu var sende ümidini kaybetme inşAllah en yakin zamanda seninde olur Rabbim ol der olur öyle cahil cahil konuşan insanlara aldırma sen
İnşallah canım benim ümidim her zaman var rabbim biliyor ki tek güvencem odur o ol derse olmayacak yoktur onların planları projeleri hep başlarına yıkıldı hep dua ettimhala da ediyorum rabbim kimseye muhtaç etmeden çıkarsın bu imtihandan bizi inşallah

Şu erkekler neden bu kadar saf oluyor biliyor ki annesi beni çekemiyor bunu her seferinde dile getiriyor biliyor beni sevmediğini işte belki yanımda olur diye söylüyor bir de o da aman olmazsa olmasın diyor eşim de dedi ki olacak inşallah vazgeçmeyeceğiz dedi orada bile tedaviden vazgeçdirmeye çalıştı emekli olmadan bişey bekleme benden dedi ona güveneceğim emekli olmasını bekleyeceğim tedavi olmak için kim öle kim kala ben evlenirken bana bi çekirdek yapmamış evimi kurarken kredi çekmişim ne yedin ne içtin diye sormamış evime 2 kilo meyve alıp kapımı çalmamış ben öyle insana güveneceğim dolaylı yollarla kocamdan ayırmaya çalışmış ölme eşeğim ölme misali ne zaman ayrılacağız diye bekliyor
Allah ıslah etsin boş ver. Allah bildiği gibi yapar zaten. Ben biri kalbimi kırdıginda allaha havale ediyorum. Allah o kişiye aynı türden acı veriyor ve bana da gösteriyor. O da yaptığını bulur.

Erkekler annesini kız kardeşini koruma icgudusunden dolayi anneleri ne yapsalar savunuyor lar. Yoksa onlar da biliyor. Benim eşim de annem bizi kiskaniyor cahil alttan al der mesala. Ben güzel dille konuşurum şurada canım sıkıldı aşkım diye. Beni dinler haklısın ama ne yapim aşkım annem böyle işte der. Ben de asla git tartışsin onunla istemem mesala. Sadece bana annem haksız demesi bile yetiyor bana. Yoksa gidip tartışır ise annesi ile annesi bana kin besler. Mutlaka bir yerde canımı yakar ve yine ben huzursuz olurum yuvamda. hep huzursuz olmaktansa güzellikle kocami bana bağladım. Sen Sende güzellikle kacani kendine bağla. Ne söyleyeceksen güzel güzel cilveli cilveli söyle kocana bak gör seni nasıl dinliyor. Bir de asla bir erkeğe annesini kötüleme. Kötüleme yaptığında erkekler bana kötü annenin kötü çocuğu demek istiyor olarak algılarmis. Karşı taraf çok üzerine gitmediği sürece He He deyip geçmek huzuruna iyi gelecektir.

Sen stres yapma üzülme. Boş ver artık. Olur inşallah allahın izniyle. Dua et. Rabbim yardımcınız olsun inşallah.

Esin cok suursuz yanlis ve yersiz konusmus.
Ve maalesef hala konusmaya devam ediyor "yok ama olucak insallah" demek olmuyor ama deniyoruz demek. Bu lafi agizlarina verdiya su an esin, artik gelen giden her seni gordugunde " hamilemisin? Hamilemisin? E simdi?" Diye sorucak.
Zormuydu yani " simdilik dusunmuyoruz" demek??
Burda hatanin en buyugu esinde.
Ve su yaptigiyla seni oyle yipraticakki, bilemez. O sorular, itirazlar.
Tek care esinle cok sert bi sekilde konusmak. Duzeltmeli bu isi. Nasil bilemem.
Kv yede guzel bi ayar vermeli. Sen onun karisisin. Seni ezdirmek nedir ya,

Bebeğin olmasını istiyorsan kimseyi takmayacaksın.
Sadece kendinle ilgilen. Ayıp değil çocuğunun olmaması.

Arkadaşlar daha önce yazmıştım doğal yolla çocuğum olmuyor diye eşim de ağzını tutamayıp kaynanama söylemişti belki destek olurlar diye geçen hafta eşimin dedesini kaybettik aniden telefon geldi kalktık kaynamamların evine gittik başsağlığında gelenler falan derken çay yapmak için mutfağa yolladı kaynanam eşimin dayısının eşiyle benim de stresten karnım davul gibi oldu üzüldüm de dedesine bir akrabası eşime eşin hamile mi yoksa dedi o da değil ama inşallah olacak dedi onlar gittiler biz yalnız kaldık yengesiyle bana dedi ki açtırdın mı bende neyi açtırdım mı dedim tüplerini dedi o nerden çıktı dedim ben öyle biliyorum dedi tam soracaktım hesabı o sırada olmayacak insanlar geldi bir de cenaze var saygısızlık olmasın dedim ama kaynanam yaymış maşallah eşime de anlattım ve annesine bi tepki vermedi olacak inşallah konuşsunlar anca dedi sıyrıldı köye gittik cenazeden dolayı herkese kızım hamile diyor daha görümcem çubuk test bile yapmamış 2 günü geçmiş sırf bana gıcıklık olsun diye gözüme bakıp gülüyor bir de bende dedim ki ölüye bile saygınız yok ondan bile ibret almazsınız dedim şimdi kafama takılan yengesine bu durumu kimin söylediğini sorsam nasıl olur samimiyetim Yok onunla kaynanama söylesem benimle kavgaya tutuşur kedini haklı çıkarır yine yemin ederim tedavi aşamasındayım nerden dedi de hayatı bana zindan etti ben gerçekten çok üzülüyorum bişey deyin bana benim gibi olan oldu mu böyle uzun oldu hakkınızı helal edin teşekkür ederim

Stres yapma daha çok etkiler.
Çocukla hamilelikle nispet yapmak nedir ya ? Kızı hamileymişmiş.
Yengeye de kv söylemiştir kendi oğlunda bir sıkıntı olsa söylemezdi ama.Hiç mi düşünmüyorlar bu insanlar karşısındakileri ya ?

Ben evlendiğimde küçük bir ilçeye gittik eşimin ailesi de işi de ordaydı.
Ordan bir kadın dedi ki bana çocuk yap ben de sınava hazırlanıyordum şimdi ders çalışıyorum atanırsam zor olur götürmek bakıcı bulmak tabi Allah bilir dedim. Olsun tayinin her zaman çıkar çocuğun olsun dedi bana inşallah dedim geçtim.
Aynı kadın kendi gelini ikinci çocuğuna hamile kaldı ve diyordu ki ders de çalışmadı atanmadı da ikinci çocuğu olacak.Kafaya bak bu insanlara yaranamazsın o yüzden boşuna takma.

Allah ıslah etsin boş ver. Allah bildiği gibi yapar zaten. Ben biri kalbimi kırdıginda allaha havale ediyorum. Allah o kişiye aynı türden acı veriyor ve bana da gösteriyor. O da yaptığını bulur.

Erkekler annesini kız kardeşini koruma icgudusunden dolayi anneleri ne yapsalar savunuyor lar. Yoksa onlar da biliyor. Benim eşim de annem bizi kiskaniyor cahil alttan al der mesala. Ben güzel dille konuşurum şurada canım sıkıldı aşkım diye. Beni dinler haklısın ama ne yapim aşkım annem böyle işte der. Ben de asla git tartışsin onunla istemem mesala. Sadece bana annem haksız demesi bile yetiyor bana. Yoksa gidip tartışır ise annesi ile annesi bana kin besler. Mutlaka bir yerde canımı yakar ve yine ben huzursuz olurum yuvamda. hep huzursuz olmaktansa güzellikle kocami bana bağladım. Sen Sende güzellikle kacani kendine bağla. Ne söyleyeceksen güzel güzel cilveli cilveli söyle kocana bak gör seni nasıl dinliyor. Bir de asla bir erkeğe annesini kötüleme. Kötüleme yaptığında erkekler bana kötü annenin kötü çocuğu demek istiyor olarak algılarmis. Karşı taraf çok üzerine gitmediği sürece He He deyip geçmek huzuruna iyi gelecektir.
Eşim söylüyor bir dr bensiz ailesine gitmez bu sınırı eşim koydu ben değil annesinin yaptığı şeyleri ona söylemem mecbur yoksa yaptıklarını nasıl bilecek kötüleme bende yapmıyorum artık bıraktım o işleri inanır mısın bilmiyorum ama kaynanam için güzel şeyler bile söylüyorum benim evimde eşyam Yok geçen kaynanam koltuk takımı alacağım bi tane daha dedi eşime o da dedi ki al Yen'i gelinsin ya dedi annesine annesi de ters çıktı hemen yani laf vuruyor anne falan dinlemiyor ben bişey beklemiyorum onlardan eşime de diyorum Allah sana güç kuvvet versin ama kimin ne olduğunu bil düşme ki bi tekme de onlar vurur şimdi geçiniyoruz giyiniyoruz kuşanıyoruz şaşıp kalıyorlar bunlar nasıl yapıyor diye onlara minnetim Yok Allah düşürmesin de evimi ayırırken bile eski tabak çanakları bana koydu kendi açılmamışları açtı ben kendi evimden getirdiğim eşyaları kullanıyorum eksiğim çok o kendi evini döşedi ben bunları takımıyorum eşim her şeyin farkında ve bana çok bağlı bende ona tabi işte bunları kaldıramıyor kaynanam seni dinlediği kadar beni dinleseydi böyle olmazdı diyor görmemişin karışı olmuş diyor eşim bana sarılınca övünce gözleri doluyor başka odalara kaçıyor gerçekten çok tuhaf bi durum :-)

Esin cok suursuz yanlis ve yersiz konusmus.
Ve maalesef hala konusmaya devam ediyor "yok ama olucak insallah" demek olmuyor ama deniyoruz demek. Bu lafi agizlarina verdiya su an esin, artik gelen giden her seni gordugunde " hamilemisin? Hamilemisin? E simdi?" Diye sorucak.
Zormuydu yani " simdilik dusunmuyoruz" demek??
Burda hatanin en buyugu esinde.
Ve su yaptigiyla seni oyle yipraticakki, bilemez. O sorular, itirazlar.
Tek care esinle cok sert bi sekilde konusmak. Duzeltmeli bu isi. Nasil bilemem.
Kv yede guzel bi ayar vermeli. Sen onun karisisin. Seni ezdirmek nedir ya,
O kadını alacaksın elektriğe vereceksin belki beyni yerine gelir bi tane gelinine yaptığına bak başka Yok bi tane yarın bir gün benim kapıma nasıl gelecek hangi yüzle bilmiyorum

Stres yapma daha çok etkiler.
Çocukla hamilelikle nispet yapmak nedir ya ? Kızı hamileymişmiş.
Yengeye de kv söylemiştir kendi oğlunda bir sıkıntı olsa söylemezdi ama.Hiç mi düşünmüyorlar bu insanlar karşısındakileri ya ?
Düşünen insan kocamla tartışırken araya girip bırak anasının evine gitsin demezdi canım ben onun samimiyetine ne yapsa inanmam artık

Ben evlendiğimde küçük bir ilçeye gittik eşimin ailesi de işi de ordaydı.
Ordan bir kadın dedi ki bana çocuk yap ben de sınava hazırlanıyordum şimdi ders çalışıyorum atanırsam zor olur götürmek bakıcı bulmak tabi Allah bilir dedim. Olsun tayinin her zaman çıkar çocuğun olsun dedi bana inşallah dedim geçtim.
Aynı kadın kendi gelini ikinci çocuğuna hamile kaldı ve diyordu ki ders de çalışmadı atanmadı da ikinci çocuğu olacak.Kafaya bak bu insanlara yaranamazsın o yüzden boşuna takma.
İşte aynısını görümcem için dedi bi oğlu var aşırı şımarık eşim dedi ki neden onu büyütmeden yapıyorlar o da dedi ki aman büyürler ama bizim adımıza hanımefendi ne çocuğu daha erken diyormuş her yerde

Eşim söylüyor bir dr bensiz ailesine gitmez bu sınırı eşim koydu ben değil annesinin yaptığı şeyleri ona söylemem mecbur yoksa yaptıklarını nasıl bilecek kötüleme bende yapmıyorum artık bıraktım o işleri inanır mısın bilmiyorum ama kaynanam için güzel şeyler bile söylüyorum benim evimde eşyam Yok geçen kaynanam koltuk takımı alacağım bi tane daha dedi eşime o da dedi ki al Yen'i gelinsin ya dedi annesine annesi de ters çıktı hemen yani laf vuruyor anne falan dinlemiyor ben bişey beklemiyorum onlardan eşime de diyorum Allah sana güç kuvvet versin ama kimin ne olduğunu bil düşme ki bi tekme de onlar vurur şimdi geçiniyoruz giyiniyoruz kuşanıyoruz şaşıp kalıyorlar bunlar nasıl yapıyor diye onlara minnetim Yok Allah düşürmesin de evimi ayırırken bile eski tabak çanakları bana koydu kendi açılmamışları açtı ben kendi evimden getirdiğim eşyaları kullanıyorum eksiğim çok o kendi evini döşedi ben bunları takımıyorum eşim her şeyin farkında ve bana çok bağlı bende ona tabi işte bunları kaldıramıyor kaynanam seni dinlediği kadar beni dinleseydi böyle olmazdı diyor görmemişin karışı olmuş diyor eşim bana sarılınca övünce gözleri doluyor başka odalara kaçıyor gerçekten çok tuhaf bi durum :-)
Gerektiğinde tabiki de güzel dille kendini savunacaksin canım. Bende gerektiğinde susmuyorum. Eşin yaninda imiş. Kaynana da kıskansin dursun.

su KK da bi dolas tedavisiz hamile kalan cok az. ayip mi gunah mi ya? bu zamanin derdide bu

su KK da bi dolas tedavisiz hamile kalan cok az. ayip mi gunah mi ya? bu zamanin derdide bu
Bir de benim tek sorunum tedavi değil ala bugün çok güzel bir haber aldım canım benim doğumum da bazı riskler var ama bir doktorla görüştüm ve hamile kalınca direkt bana gel ve aklında hiçbir kuşku olmasın dedi araştırdım gerçekten tecrübeli fiyat olarakta çok uygun diğerlerine göre bugün bunu duymak iyi oldu :) evet haklısınız öyle olan insan çok ama işte bilen anlar onlar beni yaralamak için yapıyor ama gün gelip devran dönecek bunlar unutulacak şeyler değil

Bir de benim tek sorunum tedavi değil ala bugün çok güzel bir haber aldım canım benim doğumum da bazı riskler var ama bir doktorla görüştüm ve hamile kalınca direkt bana gel ve aklında hiçbir kuşku olmasın dedi araştırdım gerçekten tecrübeli fiyat olarakta çok uygun diğerlerine göre bugün bunu duymak iyi oldu :) evet haklısınız öyle olan insan çok ama işte bilen anlar onlar beni yaralamak için yapıyor ama gün gelip devran dönecek bunlar unutulacak şeyler değil
aynen oyle tatlim uzme kendini bu kadar. millet saniyorki kendi baslarina hic bir sekilde gelmez. kizinin basina gelir bi yakininin basina gelir. Allah dert verdiyse dermanini ara demis, engel koymamis. caresini arayacaksin sende bir gun anne olunca bu zamanlar icin uzuldugune uzuleceksin inan bana.

Hiiiççç umursamayın o cahil mahalle karısı tipli kadını
Çocuğun olması mı olmaması mı hayırlı kimse bilemez. Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin. Deyin geçin

aynen oyle tatlim uzme kendini bu kadar. millet saniyorki kendi baslarina hic bir sekilde gelmez. kizinin basina gelir bi yakininin basina gelir. Allah dert verdiyse dermanini ara demis, engel koymamis. caresini arayacaksin sende bir gun anne olunca bu zamanlar icin uzuldugune uzuleceksin inan bana.
Önceki evliliğimden çocuklarım var bir anneyim ama eşimle bir ortak çocuğumuz olmasını istiyoruz bir de bu zamana kadar ne düzgün bi doğumum oldu ne bir Mevlüt yapabildim doğru düzgün sevinemedim bile onlar benim her şeyim ama İnan ki öyle olduğu halde bile insanın canı çok yanıyor kardeş istiyorlar onlarda ismini düşünüyorlar kaç tane olursa olsunlar hepsi bi tane oluyor inşallah olumlu olur tedavim dua edin rabbim kınayanın kınadığını başına vermeden öldürmeyecek inşallah hadisi şerif var omunla ilgili ama yine de rabbim kimseye vermesin bu durumu düşmanıma bile onu diyebilecek kadar vicdansız değilim beni onlardan ayıran bu zaten

X