Jinekoloji Korkuyorum. Smear sonucu

Adet düzensizliği. Akıntı şikayetim fitil kullandiktan sonra daha iyi. Enfeksiyon tamamen geçti mi bilmiyorum. Ara sıra hafif kaşıntı veren bir akıntı oluyor. Belki devam ediyordur enfeksiyon.. kurum doktoru antibiyotik de vermişti ama çok zihin bulanıklığı yapti onu bıraktırdı. Sadece fitil ne kadar yeterli geldi bilmiyorum
Bana enfeksiyon belirtileri gibi geldi. Yine de emin olun.

• Beğen
Reactions: Gif
Bu arada lazere başladım. Enfeksiyon sanki lazerden sonra oldu. Lazeri alkolle temizliyoruz diyorlar ama aynı cihaz kullanılıyor. Hpv ordan bulaşır mı?
Esime guvendigimden değil ama evden çalışıyor zaten hep evde ve aramız çok iyi değil. Uzun zamandır cinsellik adam akıllı yok. Bulaş olarak başka kalabalık yerlere de çok girip çıkmıyorum. Tuvaletten falan olsa.
Hpv lazerden kesinlikle bulaşabilir, bunu bana lazer epilasyon salonu sahibi bir hanım söyledi, bu durumu önlemek için vs ne yaptıklarını anlatırken. Çok geçmiş olsun bu arada.

• Beğen
Ek olarak miyom görmüştü doktor ultrasonda. Ondan dolayı da bu şekilde sonuç çıkmış olabilir mi. Parça parça anlamlarina bakıyorum. Tabi haliyle iyi şeyler demiyor.
Adet düzensizliği. Akıntı şikayetim fitil kullandiktan sonra daha iyi. Enfeksiyon tamamen geçti mi bilmiyorum. Ara sıra hafif kaşıntı veren bir akıntı oluyor. Belki devam ediyordur enfeksiyon.. kurum doktoru antibiyotik de vermişti ama çok zihin bulanıklığı yapti onu bıraktırdı. Sadece fitil ne kadar yeterli geldi bilmiyorum
Ben sana anlatayım. Ascus 2 durumda çıkabiliyor. 1. Enfeksiyon durumlarında 2. Hpv kaynaklı yani rahim ağzında lezyon oluşumuna neden olan…..
Senin çok yüksek ihtimalle enfeksiyon kaynaklı çünkü halihazırda böyle bir şikayetin varmış.
Belki doktorun hpv yi ekarte etmek için hpv testi yapabilir veya enfeksiyon sonrası smear tekrarı yapabilir. Can sıkacak bir durum yok.

• Beğen
Canınızı sıkmayın 3 sene önce yeni doğum yaptıktan sonra kesilmeyen kanamamla gittim smear sonucumda hpv çıktı biyopsi yapıldı cin1 çıktı yani daha başı demişti doktorum 40 45 dk bir operasyonla çok kolay atlattım varsa bile korkulacak bir durum yok yani onu demek istedim sonra 3 ayda kontrol 6 ayda kontrol ve şimdi sene de kontrole gidiyorum.

Hpv lazerden kesinlikle bulaşabilir, bunu bana lazer epilasyon salonu sahibi bir hanım söyledi, bu durumu önlemek için vs ne yaptıklarını anlatırken. Çok geçmiş olsun bu arada.
Ben aslında hastalık hiç aklıma gelmiyordu ama aynı başlık olmasından çok tiksiniyordum. Çünkü yüze de aynı başlık kullanılıyor. Bir kaç kez söyledim. Alkolle temizliyoruz öyle olsa hastalık kapılır falan dediler. Ama temizlense de benim için tiksindirici birseydi. Sonuçta banyoda kullandığım birşeyi de yıkayıp başka yerde kullanmıyorum. Bir de bir gün yikamiyorsun da.
Yeni bir yer. Benim de ilk deneyimim. Instagram'dan streç filmle yapan yerler gördüm. Bunu söyledim. İsterseniz size yaparken kullanalım dediler. Bana yaparken kullanmasi mesele değil ki. Önemli olan başkasının cinsel organına sürdüğün şeyi bana surmemek.

Ben sana anlatayım. Ascus 2 durumda çıkabiliyor. 1. Enfeksiyon durumlarında 2. Hpv kaynaklı yani rahim ağzında lezyon oluşumuna neden olan…..
Senin çok yüksek ihtimalle enfeksiyon kaynaklı çünkü halihazırda böyle bir şikayetin varmış.
Belki doktorun hpv yi ekarte etmek için hpv testi yapabilir veya enfeksiyon sonrası smear tekrarı yapabilir. Can sıkacak bir durum yok.
İnşallah öyle olur. Enfeksiyonum yoğundu evet.

Canınızı sıkmayın 3 sene önce yeni doğum yaptıktan sonra kesilmeyen kanamamla gittim smear sonucumda hpv çıktı biyopsi yapıldı cin1 çıktı yani daha başı demişti doktorum 40 45 dk bir operasyonla çok kolay atlattım varsa bile korkulacak bir durum yok yani onu demek istedim sonra 3 ayda kontrol 6 ayda kontrol ve şimdi sene de kontrole gidiyorum.
Ne bilim hpv ne alaka oldum. Burda okurdum da başıma gelmez diye düşünürdüm. Gerçi daha belli değil ama.

Ne bilim hpv ne alaka oldum. Burda okurdum da başıma gelmez diye düşünürdüm. Gerçi daha belli değil ama.
Evet enfeksiyonda olabilir ama varsa bile çözümü kolay inanın leep diye bir operasyon yapılıyor ve günümüzde çok kısa sürüyor tedirgin olmayın 🙏🏻

• Beğen
Bugun hastaneye gittim ama muayene olmadım. Smearima bakmadılar..biraz geç kalmıştım. Adetin 3. Günü tekrar gideceğim. Bir hekim arkadaşım yorumladı. Kadın dogumcu arkadaşına sormuş. Sizin sevdiklerinizle benzer şeyler söyledi. Çok korkulacak birşey yok ama takip gerekli gibi..

Geçen ay adetin 3. Gününde kan testlerimi de verecektim. Fakat iş yerine yakın ama evime çok uzak bir hastaneye gitmiştim. Kan testi olduğu gün işte değildim. Orda da öğlene kadar kan testi alıyorlarmış o gün veremedim. Bazı markerlara ve hormonlara bakacakti. Şimdi öylesine e nabizdan başka bir şeye bakarken denk geldim smear sonucum normalde görünmüyordu. Kan sonucundan sonra gidecektim doktora. Daha doktora göstermek için baya beklemem gerek gibi. Biraz endişelendim. Anlayan var mi. Sonuçta biyopsi olmadan bişi denmez ama doktora gidene kadar şöyle kötü denilen iyi çıktı vs gibi motivasyona ihtiyacım var.
Benim sonuçlarımda da anormallik var demişti dr. Hatta kesin gözüyle baktı hatta senaryoyuda yazdı, şunu uygularız bunu yaparız gibi. Biyopsi yapıldı bi şey çıkmadı şükür. Sizde mutlaka yaptırın bi bi şey çıkmaz umarım, ben dr sayesinde çok evham yaptım boşa yapmışım.

• Beğen
Benim sonuçlarımda da anormallik var demişti dr. Hatta kesin gözüyle baktı hatta senaryoyuda yazdı, şunu uygularız bunu yaparız gibi. Biyopsi yapıldı bi şey çıkmadı şükür. Sizde mutlaka yaptırın bi bi şey çıkmaz umarım, ben dr sayesinde çok evham yaptım boşa yapmışım.
Çok sagolun. Böyle hikayeler rahatlatiyor. Aslında bazen testten teste de farkediyor. Şehir Hastanesi'nde smear testimi tekrarlatayim en iyisi.

X