Koroid pleksus kisti ile ikili testin yuksekligi

yldrmkubra

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2022
11
0
Merhaba bayanlar doktorum bebegin beyninde kist gordu ve çok önemsemedi. İkili test sonucum orta düzeyde yüksek çıkınca down sendromu riskinden suphelendi ve bu korku benim içimi kemiriyor. Son kontrolde kistin kaybolduğunu ama bu riskin hala devam edebileceğini söyledi. Benzer durumda olan var mı acaba

Merhaba bayanlar doktorum bebegin beyninde kist gordu ve çok önemsemedi. İkili test sonucum orta düzeyde yüksek çıkınca down sendromu riskinden suphelendi ve bu korku benim içimi kemiriyor. Son kontrolde kistin kaybolduğunu ama bu riskin hala devam edebileceğini söyledi. Benzer durumda olan var mı acaba
O kistten bizde de vardı. 18. Haftamda tam 4 adet kist gözüktü. Ama benim 2li 3lü normal gelmişti. Çok üzülmüştüm karnımdan sıvı almak istediler izin vermedim kağıdı imazalayıp çıkmıştım. Çok şükür 22. Haftada kistler kayboldu. Oğlum şuan 19 aylık ve çok şükür hiç bir sorun yok sağlıklı bir bebek içiniz rahat olsun🫶🏻

Benim kiziminda beyninde iki tane kist çıkmıştı 22. Haftada.ikili testimde 1\850 yani orta riskli çıkmıştı .amerikaya nift testi yolladım negatif çıktı.29. Haftada da kist kayboldu fakat bebeğim down sendromlu olarak doğdu şuan 75 gunluk hala şoktayım benim sana tavsiyem amniyosentez yaptır en doğru sonuç ondan geliyor

Merhaba benim de bebegimde koreid kıstı vardı 2 tane .ikili taramamda orta riskli cikmisti(1/850).amerikaya nift testi yolladık negatif geldi ama 4 ocakta bebeğim down sendromlu olarak doğdu hala şoktayım.size tavsiyem en güvenilir yöntem amniyosentez onu yaptirmaniz

Benim kiziminda beyninde iki tane kist çıkmıştı 22. Haftada.ikili testimde 1\850 yani orta riskli çıkmıştı .amerikaya nift testi yolladım negatif çıktı.29. Haftada da kist kayboldu fakat bebeğim down sendromlu olarak doğdu şuan 75 gunluk hala şoktayım benim sana tavsiyem amniyosentez yaptır en doğru sonuç ondan geliyor
Peki normal ultrasonda ve ayrıntılı ultrasonda bir belirti var mıydı? Bi de nift yi nerede yaptırdınız

Merhaba benim kızlarım ikisindede bu kist vardı 2 ay içinde geçti aynı şeyi banafa söylemişlerdi hatta amniyosentes önerdi doktor yaptırmadım kızlarım biri 13 biri 8 yaşında sagliklilar elhamdülillah

X