Kötü kalplilik mi bu sizce

Böyle mi oldu bu devir şaşırarak okudum. Biz mahallede top falan oynardık sürekli arkadaşlarımızın evine giderdik veya onlar bize gelirdi... Çocuk ne anlasın kötü kalplilikten belki evinde yoktur sizde gördüğü bazı şeylerde canı çekiyodur poşette görünce falan. Çocuk ya bunlar hani ne bilsinler kötülüğü

Kötü kalplilik derken bence kendi yaptığını söyledi konu sahibi
Ve evet devir böyle maalesef
Komşusuna su içmeye gidip öldürülen çocuklar var :KK43:

4 yaşındaki çocuğa neden olmaması gerektiğini anlatsanız? Hani çok basit öneri ama 4,5 yaş kızım var neden yapmaması ya da neden yapması gerektiğini anlatıp ikna edince %100 çalışan yöntem yani. Kötü annesin falan ne demek ya, hayır nasıl ortamlar görüyor da bu lafı edebiliyor?

4 yaş 12 yaş arkadaş falan olamaz. Çocuğa ablalık yapıyorlar diye kitlemişsiniz belli ki, yapmayın onu.

Eve de tabiki almayın, dünya hali. Kalple falan alakası yok yani mantık yeterli.

Konu sahibi
Ben küçükken arkadaşım bize gelmişti
Annem babam çalışıyordu
Oyun oynuyorduk. Koridorda koşarken halı kaydı. Arkadaşım kaydı ve kafasını kapı kirişine vurdu. Sonrası olaylar olaylar
Arkadaşım sapasağlamdı ama ailesi evimizi bastı. Bu arada annem babam hala işte. Ben de 11 yaşındayım.
Acayip korkmuştum bana bir şey yapacaklar diye.

O yüzden kimsenin çocuğunu eve almayın. Boğazına bir şey kaçar, elektrik çarpar, düşer kafasını çarpar, kolunu kırar. Uğraş dur.

Resmen çocuğunuzu 12 yaşındaki başka birine emanet edip yalnız bırakıyorsunuz o arada işlerinizi yapıyorsunuz vs.. kafanız rahat. Buna arkadaşlık mı diyorsunuz? O yaştaki kız çocuklarından küçük kızlara ablalalık yapma hevesinde olanlar çıkıyor, siz de o çocuğu kullanıyorsunuz.kızınız her türlü tacize uğrayabilir başına herşey gelebilir 4 yaşında daha şaka gibi ya..

Ciddi mi bu? Şaka dimi?
Vallaha anlattığı kadarıyla özel anaokulunda yardımcı öğretmenlikten..öğretmenliğe..yöneticiliğe kadar maşallah herşeyi yaptı.Şu anda da bu konusuna bakılırsa sitenin çocuklarına yemek/abur cubur ikramlarında bulunarak 2 yaşından beri çocuğuna göz kulak olmalarını sağlıyor 😒

Kötü kalplilik derken bence kendi yaptığını söyledi konu sahibi
Ve evet devir böyle maalesef
Komşusuna su içmeye gidip öldürülen çocuklar var :KK43:
Çocuklarla alakalı kötü haber hiç duymadım ben 🙄 bitik haldeyiz ya çocuklardan bile şüphe duyucak duruma geldik herkes kendince haklı... Hep bi gardımızı almak zorundayız 🤦

Ben yemek istenmesinde sakınca görmedim. Tüm gün miniğe bakıcılık yaptıktan sonra bir zahmet karnı da doysun, köleleri bile sahipleri doyuruyor. Hayır çocuğun tüm gün yanında serbest zaten eve girse ne girmese ne? Evin mahremiyeti çocuktan fazla mı? 🤦‍♀️

12 yaşındaki çocuk 4 yaşındakiyle oynamaz, oynayamaz. Ancak büyükler hadi sana emanet diye eline tutuşturur. Büyüklerin “haydi hep beraber oynayın bakayım çocuklarrrr” diyip çocuklara zorla bakıcılık yaptırması beni çıldırtıyor. Hayır deme şansı yok, bunu kabul edelim. Ayıp oğlum/kızım denecek, bakıcı/kreş parası da cepte kalacak.

2 yaşındaki çocuk daha doğru dürüst çişini bile söyleyemez. Altı bezli çocuğu yürür yürümez dışarı göndermişsiniz, bu kadar mı yük bu çocuk size? 😡

Eve gelen çocuk yemek istiyordan çok daha ciddi sorunlar var, kabul edelim. Şu vakte kadar başına iş gelmemiş olmamasına şükür, bildiğiniz ergenlerin merhametine sığınılıyor şu anda.

Gözden kaybetseler bir de suçlanacaklar el insaf diyorum. 😡

Bu arada tek tehlike o ergenlerin tacizi değil, hatta daha düşük olasılık diyelim.

Çocuğunuz evin adresini biliyor mu? Kaybolsa kendi başına dönebilecek mi yoksa çocukları mı suçlayacağız? 2 yaşını bıraktım 4 yaşında yoldan kendi kendine karşıya geçebilir mi? Yabancı biri yaklaşsa ne yapacağını biliyor mu, polisi biliyor mu?

Diğer çocuklar oyun mu oynasın, tüm gün aman yapma etme diye peşine mi düşsün?

Kendi kendine önce sokakta hayatta kalabilecek olgunluğa bir gelsin, sonra oyun oynasın. Diğer çocuklar zorunlu bakıcı değil. 😡

Çocuklarla alakalı kötü haber hiç duymadım ben 🙄 bitik haldeyiz ya çocuklardan bile şüphe duyucak duruma geldik herkes kendince haklı... Hep bi gardımızı almak zorundayız 🤦

Taciz haberlerinde de çok var ergenler...
Maalesef...
Onlar da cinselliği merak ediyor. En kolay da küçük yaş gruplarında deniyorlar

Hep gardımızı almalıyız bence de :)

Bunda kötülük hakkında yazmayacağım ama ben annesi babasi olmadan bir çocuğu evime almam, almıyorum. Ne gerek var Allah korusun çocuk düşer başıni carpar, boğazında birşey kalır yani herşey olabilir. Olduğu zamanda siz kötü olursunuz. Ben oğlumu kimseye göndermiyorum dışarda sitede oynarsa oynar ama asla kimseye gidemez. Annesinden habersiz hele hiç almam cikar eve gidecem diye başına bisey gelir apartmana biri gelir alır. Nasil açıklayacağım. Geçenlerde apartmandan bir çocuk geldi ben istemedim ama çocuğa da git diyemedim. Annesini bılmiyorum, yuZ yuze hiç görmedim, sonra sitenin grubundan yazdim haberi yoksa diye çocuğunuz bize geldi bilginjz olsun diye. Daha sonra görünce dedim ben kendi çocuğumuda ben olmadan göndermiyorum, eve gelenede yalnzsa pek taraftar değilim ev kazası olur, kavga ederler sorumluluk almak istemiyorum dedim. Sonradan üzüldüm dediğme ama doğrusunu yaptığımi düşündüm yinede, ki o çocuk 4 yaşında herkesin evine gidiyor , tek başına bahceye iniyor, ayrıca ben aşağıda cocugmun yanında dururken , siteden cikti yolun karşına gecip çamaşırını indirip çiş yapti. Mahremiyet bilincide yok çünkü herkes kendi evinde onu çise götürüyor. Ya da kaçırınca temizliyor. Bu bana yanlış geliyor. Bence sürekli eve almayin siz de göndermeyin

Oh valla saldım çayıra mevlam kayıra. 12 yaşında çocuk 6.Sınıfa gider o yaşta ergenlik başa vurmuştur konuştukları konular başkadır, kafaları başka çalışır. Sizin kızınızla ne konuşuyorlar? Saf mısınız ben anlamadım. Nasılsa dışarıda oynuyor siz de evde rahatsızınız ohh değil mi başınızdan alan birileri var. Ama sorun eve geldiklerinde başlıyor rahatınızı bozuyorlar. Bence bu konuda en son dert edilecek şey eve gelmeleri. Bakamayacaksanız, başınız götürmüyorsa doğurmayın ya. Her şeyi geçtim 2 yaşında çocuğun aşağıda ne işi var? Sütten kesilir kesilmez salmışsınız resmen inanamıyorum.

Dünyalar tatlısı kızım var. Sürekli sitenin bahçesinden arkadaşlarını eve getiriyor yok tuvalete gelsin arkadaşlarım. Yemek vaktinde onları da çağırıyor. Tamam dedim hep ama sitedeki bazı çoçukların bunu kullandığını gördüm. Mesela marketten gelince poşetinzde şu var hadi getir yiyelim.. Yada yemek yiyeceğiz dedim zaman bizde side yiyeceğiz demeler hiç sıkmadım hep çoçuklar kendi evleri gibi davrandılar evimizde. Ama artık bu durum sıktı beni. Hemde hep bi tereddüt bile olacak diye. Buğün yine kızıma seslendim gel yemeğe diye arkadaşında getirmiş. Oda bizde yemek istiyor diyor Sinirlendim duş alacaksın önce dedim kız gönderdim. Bu arada kız benim kızdan 8 dokuz yaş büyük. Bu kıza yaptığım kötü kalplilik mi çoçuğa karşı
hayır haklısınız...kızınızla konuşun arkadaşlarıyla dışarda oynasın ve eve getirmek istiyorsa ilk önce senden musade istesin...ayrıca kızına anlat pynamak çok güzel ama dışarda herzaman evde olmaz gibi artık gereceleriniz neyse onu anlayacağı dilde anlatın....birde kendisinden çok yaşca büyük çocuklarla oynaması konusunda dikkatli olun...8-9 yaş büyük çocuğun ne işi olabilir çocuğunuzla??? neyi paylaşabilirler...bu çocukların anneleri babaları nerde...nasıl düzenli başkalarında yemek yemelerine müsade ediyorlar..öyle saldım çayıra mevlam kayıra olmuyor!!!

Kızım bu konuda inat söylüyorum ama hiç takmıyor.. Üstüne birde bana kötü anne diyor 2 senedir hep bu şekildeydi artık yeter dedim
kızınız böyle yapıyorsa onuda cezalandırın...bu tutumu sürerse dışarda oynatmayın mesela...patron sizdiniz kızınız değil! kötü annemi diyor size...al sana kötü anne diyip sadece bu kelimesi için bile bir hafta dışarı çıkma yasağı verirdim ben olsam

Yaa herseyi gectim. Hangi aile cocugunu yalniz basina baska bi eve gonderir? Okadar rezil haberler cikiyor, hic mi korkmuyorlar. Hayret dogrusu...

Oh valla saldım çayıra mevlam kayıra. 12 yaşında çocuk 6.Sınıfa gider o yaşta ergenlik başa vurmuştur konuştukları konular başkadır, kafaları başka çalışır. Sizin kızınızla ne konuşuyorlar? Saf mısınız ben anlamadım. Nasılsa dışarıda oynuyor siz de evde rahatsızınız ohh değil mi başınızdan alan birileri var. Ama sorun eve geldiklerinde başlıyor rahatınızı bozuyorlar. Bence bu konuda en son dert edilecek şey eve gelmeleri. Bakamayacaksanız, başınız götürmüyorsa doğurmayın ya. Her şeyi geçtim 2 yaşında çocuğun aşağıda ne işi var? Sütten kesilir kesilmez salmışsınız resmen inanamıyorum.
aaaaaaaaa...iki yaşında yeni okuyorum..arkadaşın dediğine tamamen katılıyorum..bu yaşta çocuk kötü anne gibi kelimeleri nerden biliyormuş bakayım...tamamen siz haksızsınız...ben 9 yaşında çocuğu daha yeni gönderiyorum tek başına dışarıya..oda sadece kapı önüne!!!

Dünyalar tatlısı kızım var. Sürekli sitenin bahçesinden arkadaşlarını eve getiriyor yok tuvalete gelsin arkadaşlarım. Yemek vaktinde onları da çağırıyor. Tamam dedim hep ama sitedeki bazı çoçukların bunu kullandığını gördüm. Mesela marketten gelince poşetinzde şu var hadi getir yiyelim.. Yada yemek yiyeceğiz dedim zaman bizde side yiyeceğiz demeler hiç sıkmadım hep çoçuklar kendi evleri gibi davrandılar evimizde. Ama artık bu durum sıktı beni. Hemde hep bi tereddüt bile olacak diye. Buğün yine kızıma seslendim gel yemeğe diye arkadaşında getirmiş. Oda bizde yemek istiyor diyor Sinirlendim duş alacaksın önce dedim kız gönderdim. Bu arada kız benim kızdan 8 dokuz yaş büyük. Bu kıza yaptığım kötü kalplilik mi çoçuğa karşı
çocuklarınızı lütfen başka çocukların merhametine ,vicdanına bırakmayın, oynuyorlarsa yanlarında durun. git oyna gel olayları için dünya çok kirli. bunu söylemek için geldim sadece

Konuda bir tane bile mantıklı detay yok.
İnanılmaz tehlikeli ve saçma ayrıntılar var hatta.
Yorum dahi yapamıyorum herkes söylemiş gerekeni.
Benim anlamadığım 2 yaşından beri sokağa saldığınız çocuk, 2 yıldır eve nasıl arkadaş getiriyor. Hiç mi 'hayır' demediniz.
İnatçı diyorsunuz çocuk için. Kusura bakmayın ama yerim onun inadını. 4 yaştan söz ediyoruz. Ne verirseniz alır. Hiç mi kurallarınız yok.
Çok şaşırdım.

X