Kötü kalplilik mi bu sizce

kızınız böyle yapıyorsa onuda cezalandırın...bu tutumu sürerse dışarda oynatmayın mesela...patron sizdiniz kızınız değil! kötü annemi diyor size...al sana kötü anne diyip sadece bu kelimesi için bile bir hafta dışarı çıkma yasağı verirdim ben olsam
yalniz bu cocuk 4 yasinda farkindasiniz degil mi

Konuda bir tane bile mantıklı detay yok.
İnanılmaz tehlikeli ve saçma ayrıntılar var hatta.
Yorum dahi yapamıyorum herkes söylemiş gerekeni.
Benim anlamadığım 2 yaşından beri sokağa saldığınız çocuk, 2 yıldır eve nasıl arkadaş getiriyor. Hiç mi 'hayır' demediniz.
İnatçı diyorsunuz çocuk için. Kusura bakmayın ama yerim onun inadını. 4 yaştan söz ediyoruz. Ne verirseniz alır. Hiç mi kurallarınız yok.
Çok şaşırdım.

Benim de koptuğum nokta orası oldu zaten, okul öncesi grubunun hiç korkusu yok, arkanızı dönseniz ilk işi kendini yola atmak ya da paslı çiviye basmak olur. 😨

Kaç kere okuduk burada çocuğum ölümden döndü diye yazan anneleri. Kaza yaşamaması mucize olmuş, yazık. 😔

Dünyalar tatlısı kızım var. Sürekli sitenin bahçesinden arkadaşlarını eve getiriyor yok tuvalete gelsin arkadaşlarım. Yemek vaktinde onları da çağırıyor. Tamam dedim hep ama sitedeki bazı çoçukların bunu kullandığını gördüm. Mesela marketten gelince poşetinzde şu var hadi getir yiyelim.. Yada yemek yiyeceğiz dedim zaman bizde side yiyeceğiz demeler hiç sıkmadım hep çoçuklar kendi evleri gibi davrandılar evimizde. Ama artık bu durum sıktı beni. Hemde hep bi tereddüt bile olacak diye. Buğün yine kızıma seslendim gel yemeğe diye arkadaşında getirmiş. Oda bizde yemek istiyor diyor Sinirlendim duş alacaksın önce dedim kız gönderdim. Bu arada kız benim kızdan 8 dokuz yaş büyük. Bu kıza yaptığım kötü kalplilik mi çoçuğa karşı
Hayir bence normal dusunuyorsunuz. Çocuga dogruyu anlatin bence. Iyi huy değil. Kotu kalpli bir ornek vereyim. Ablam küçükdü. Komşu kiziyla oynuyordu. Sonra yemek için iceri girdiler. Biz o zaman çok imkansizdik. Yalnizca gunu kurtarirdik. Onlarin sofrasinda rengareng meyveler gordu ablam. Çocuk işte sevinerek masaya grçti ama annesi kolundan tutup onlar dedesinin diyerek disari cikardi kapiyi kapatti. Ablamin eli kapida kaldi. Tekrar açip ablami itip tekrar kapatti. O kadinin oglu ablamin pesinden senelerce kosdu. Oglu ablam onu istemiyor diye depresyonlara girdi içkiye başlamişdi. Ve onun annesi ablama yalvarmak için kapimizda agladigini bilirim. Ayni sahne farkli neden farkli zaman. Ama aşk yaranmazsa yaranmiyor.

Dünyalar tatlısı kızım var. Sürekli sitenin bahçesinden arkadaşlarını eve getiriyor yok tuvalete gelsin arkadaşlarım. Yemek vaktinde onları da çağırıyor. Tamam dedim hep ama sitedeki bazı çoçukların bunu kullandığını gördüm. Mesela marketten gelince poşetinzde şu var hadi getir yiyelim.. Yada yemek yiyeceğiz dedim zaman bizde side yiyeceğiz demeler hiç sıkmadım hep çoçuklar kendi evleri gibi davrandılar evimizde. Ama artık bu durum sıktı beni. Hemde hep bi tereddüt bile olacak diye. Buğün yine kızıma seslendim gel yemeğe diye arkadaşında getirmiş. Oda bizde yemek istiyor diyor Sinirlendim duş alacaksın önce dedim kız gönderdim. Bu arada kız benim kızdan 8 dokuz yaş büyük. Bu kıza yaptığım kötü kalplilik mi çoçuğa karşı
Hayır kötü kalplilik değil ne münasebet yahu. Gitsin kendi evinde yesin, çocuğunuza aile mahremiyetini öğretmeniz açısından sınır koymak en iyisi. Çocuğunuzun 8-9 yaşlarında olduğunu varsayarak yazıyorum 16 yaşındaki kozla işi ne? Mümkünse kendi yaşıtları ile arkadaşlık yapsın.

Kızım 4 yaşında arkadaşı 12
Ay yok artık yapmayın lütfen ya! 4 yaşında ne demek bahçede siz yokken oynamak?! Sizin haberiniz yok ama ben söyleyim istismara uğrayan çocukların bir çoğu kendilerinden yaşça büyük çocuklar tarafından istismara uğruyorlar. Çocuğunuzu gözetiminiz olmadan asla dışarıya yollamayın. Hadi ben kaza- kayıp benzeri tehlikeleri geçtim nasıl istismardan korkmazsınız, bu kadar rahat olmayın.

Tabiki kötü kalplilik değil ama eve gelen çocuklardan ziyade kendi çocuğunuza her defasında birilerini getirmemesi gerektiğini anlatmanız lazım.

Yaa herseyi gectim. Hangi aile cocugunu yalniz basina baska bi eve gonderir? Okadar rezil haberler cikiyor, hic mi korkmuyorlar. Hayret dogrusu...
Çok normal ebeveyn olsalar konu sahibine "hanfendi ben kızımı sosyalleşsin,hareket etsin,akranları ile etkileşime geçsin diye parka gönderiyorum gidip baktığımda herseferinde sizin çocuğunuzu eğlerken buluyorum.Kızıma bundan sonra akranları ile oynamasını söyledim,kızıma güvenirsiniz ..parkta tekbaşınayken çocuğunuzun başına birşey gelir mesuliyet kabul etmem haberiniz olsun " derdi

Değil
Kimsenin çocuğunu beslemek zorunda değilsin
İhtiyacı olsa neyse de

4 yasinda bir cocuk 12 yasinda bir cocukla oynayamaz. Yaninda olun henuz cocugunuz cok kucuk.
komsunun cocuklari her ne sebeple olursa olsun annesi babasi olmadan evinize almayin. Yasak bu. Anne babasinin izni olsa da yasak 18 yasindan kucuk cocuklar hicbir bahane kabul etmeksizin anne babasi yaninda degilse 4 duvar icerisine alinamaz. Kapiya mi geldiler alin cocugunuzu doyurun karnini disari cikartirken meyve ikram edebilirsiniz diger cocuklara. Onun disinda yasak.

hayır bu kotu kalplılık degıl
rahatsız olmakta haklısınız o cocuklar heryere gırıp cıkmamayı oyle yuzsuz gıbı herseyı ıstememelerı gerektıgını ogrenmelıler once
annelerı hıc mı sormuyormus bu kadar rahat bırakıyorlar dısarıya
cocuklr ıstedıklerı gıbı gırıyor cıkıyor falan cok sıkıntı bende rahatsız olurdum en bastan kabul etmezdım sız bayagı sabırlıymıssınız
ayrıca cocugunuzu tek basına dısarıda oynamaya bırakmak ıcın cok kucuk 4 yasında daha ozguvenlı olsun dıyoruz da o kadar da degıl

2 yaşındaki çocuk nereden bilir 10 yaşındaki çocuğu eve getirmeyi yahu birde tek başına mı oynuyor dışarda enteresan

yalniz bu cocuk 4 yasinda farkindasiniz degil mi
Sonradan okudum evet 4 yaşında olduğunu...birisi yorumunda 2 yaş yazmış ordan 2 olduğunu düşündüm ilk etapta...4 yaşında olsa bile fikrim değişmedi..patron siz olmalısıınz..dışarıya yanlız çıkmamalı o yaştaki bir çocuk..özel balkon veya bahçe olmadığı sürece..oynadığı yeri ve arkadailarını siz bellirlemelisiniz bu yaşta. Eğer bu şekilde kendi haline bırakırsanız illerde daha çok büyük sıkıntılarla karşılaşırsınız. Yani bence çocuğunuz bellirlemeneli nerde nasıl oynuyacağını...sizin eve kimin gelip gelmeyeceğini...ve sizin iyi kötü olduğunuzuda o bellirlememeli!

Anneannemlerin sitede de böyle rahat bir hanım vardı ufak zar zor yürüyen çocuğunu sokağa salardı tir ezdi çocuğu rahat on tane ameliyat oldu çocuk hala olması gereken ameliyatlar var ama geçen yıl gittiğimde ana caddede deli gibi bisiklete biniyordu artı olarak onun küçüğünü de salmışlar sokağa hayret bir şey gerçekten

Sonradan okudum evet 4 yaşında olduğunu...birisi yorumunda 2 yaş yazmış ordan 2 olduğunu düşündüm ilk etapta...4 yaşında olsa bile fikrim değişmedi..patron siz olmalısıınz..dışarıya yanlız çıkmamalı o yaştaki bir çocuk..özel balkon veya bahçe olmadığı sürece..oynadığı yeri ve arkadailarını siz bellirlemelisiniz bu yaşta. Eğer bu şekilde kendi haline bırakırsanız illerde daha çok büyük sıkıntılarla karşılaşırsınız. Yani bence çocuğunuz bellirlemeneli nerde nasıl oynuyacağını...sizin eve kimin gelip gelmeyeceğini...ve sizin iyi kötü olduğunuzuda o bellirlememeli!
Çoğu cümlemizden haklısınız da ceza vermek ne demek?

Konudaki ebeveynin saçma tutumu yüzünden çocuk neden sorumlu tutulsun.

Adam gibi -ve hatta herkes gibi- başında bekleseler böyle garip şeyler yaşamayacaklar zaten.

Kötü kalpli olmaktan daha önemli bir sorununuz var. 4 yaşındaki çocuk eve 2 yıldır arkadaş getiriyor sizde sesinizi çıkarmıyorsunuz kabul etmeyince çocuğunuz sizi kötü olmakla suçluyor sizde vicdan azabı çekiyorsunuz öyle mi? Hanımefendi gayet iyi çocuğunuzun kendinden yaşça büyük çocuklar tarafından kullanıldığını gördüğünüz halde nasıl bu kadar pasif kalabilirsiniz. Bahsettiğiniz çocuk 4 yaşında, 12-13 yaşında biri ile ne paylaşabilirler. Çocuğunuza hoş olmayan davranışlar öğretebilirler, marketten çikolata şeker gibi ufak tefek şeyler çaldırabilirler. O yaşlar kız çocuklarının aklının bir karış havada olduğu zamanlardır, cinsellik erkek arkadaş muhabbetine maruz bırakabilirler.

Bu kızlar başlarına bir şey geldiğinde ailelerinden çekinip suçu sizin üstünüze atabilirler, kendinize gelin lütfen. 6 yaşındaki kızım 9 yaşındaki kuzenini eve çağırırken bile benden izin alır, arar abimi yengemi haber veririm yeğenim bende diye.

13 yaşında ki kız yeğenim dışarıda arkadaşları ile oynamak yerine benim 6 yaşındaki kızımla sürekli evde vakit geçirmek istemesi bile beni rahatsız ediyor ki yeğenim asosyaldir kolay kolay arkadaş edinemez içine kapanık bir çocuktur. Çünkü mantığım onların arkadaş olarak bir paylaşımları olabileceğini kabul etmiyor.

hem fikir olmadigim konu 4 yas cocuga 1 hafta evden cikmama cezasi verilmez.
diger konularda ayni fikirdeyim ki ben evde bile bir odada yalniz birakmam[/QUOTE]

hem fikir olmadigim konu 4 yas cocuga 1 hafta evden cikmama cezasi verilmez.
diger konularda ayni fikirdeyim ki ben evde bile bir odada yalniz birakmam
[/QUOTE]
Abartmışım biraz evet....anlatmak istediğim nokta yapılmaması gereken birşeyi yapıyorsa inatla..güzelce konuşup anlatmaya çalışılmasına rağmen..bunun sonucuna katlanmalı...evet kesinlikle yanlız çıkmamalı..Allah korusun..ben çok evhamlı bir anne değilim ama buda çok rahat bir tutum

X