kovid nedeniyle idari izinli engelli memur şehir dışına çıkabilirmi

Neden 13 gün

Yani hastası olan acil gidecekse neyse giderim Haziran da gel derlerse dönerim der

Siz neden sipariş usulü, günü belli bir hasta ziyaretine gidiyorsunuz

13 gün yıllık izin için bile uzun bir süre

Memurların izni daha mı az? Bilmediğim için soruyorum
Özel sektördeyim. 14 iş günü yıllık iznim. 3 hafta ediyor.
Ama mantıklı bir noktaya parmak bastınız, hiç aklıma gelmemişti.
Acil hastanede olan bir hasta olsa ucu açık olmaz mıydı?
Belki de ameliyat tarihi ve ortalama kaç gün hastanedr yatacağı bellidir

Haftasonlarida sayiliyor 10 yila kdr 20gun sonra 30 gun
Bana da baya yari gezi gibi geldi ya.
Yazik cok yazik acil olsa ztn kalkar gider kim tutabilir sonrada döner.

Bana da öyle geldi, sanki hasta Pazartesi ameliyat olacak, iki gün hastanede kaldıktan sonra eve gidecek ve konu sahibi bakımını yapacakmış gibi anladım. Tabi teorik konuşuyorum şu anda, elimde bir bilgi yok.

Öyle bir durum varsa kesinlikle yıllık izinden düşmeleri lazım. Süre uzun, işyeri toplantı için bile olsa kesin çağıracaktır.

Az değil de genel olarak söyledim

Yani kaç kişi 13 gün tatile gidiyor otele vs manasında

Mesela o 14 günü çoğu zaman toplu almıyorsun acil bir şey olur hasta vs olur diye ayırıyorsun

Az değil de genel olarak söyledim

Yani kaç kişi 13 gün tatile gidiyor otele vs manasında

Mesela o 14 günü çoğu zaman toplu almıyorsun acil bir şey olur hasta vs olur diye ayırıyorsun

Anladım. Biz bir tek yaz tatilinde yaz okulu da bittikten sonra ağustos ayında toplu kullandığımız için öyle düşündüm

Anladım. Biz bir tek yaz tatilinde yaz okulu da bittikten sonra ağustos ayında toplu kullandığımız için öyle düşündüm

Sizin statüleriniz farklı

Nüfus müdürlüğünde memur gibi düşün

İş hep var yaz kış fark etmiyor izin de ona göre 20 gün ama ister yarısını yazın alır diğer yarısını kışın alır vs

Bir yakınınız öğretmen mesela eşi kış tatiline izin saklıyor aynı kurumda çocukları olanlar da o tarihi istiyor kim izne gidecek kavgası çıkıyor malum kamu hizmeti sunmaya da insan lazım 😀

Gidemezsiniz gitmemelisiniz o izin siz hastalik kapmayin diye var evden cikmayin diye var ozel sektor her gun calisirken devletin bize verdigi bu imtiyazi suistimal etmemelisiniz
13 gun cok uzun bir sure yillik izin alin ayrica ise gitmeden baska sehirden izin almamalisiniz donuste kaza gecirseniz yerinize kim imza atacak dilekce yazacak?
+1

Yok ya nikah falan vardır mecbur(!) gitmişken uğrayacaktır falan.

tsk ederiml herkes kızmış bana sanki gezmeye gitmek istiyormusum gibi😂
Bu kadar eğleniyorsanız ölümcül hasta yok demek ki ? Sizin yüzünüzden birileri fazla çalışıyor şu anda ? Umrunuzda mı değil.. Şehir dışına nasıl çıkarım kılıfına nasıl uydururum.

Bu kadar eğleniyorsanız ölümcül hasta yok demek ki ? Sizin yüzünüzden birileri fazla çalışıyor şu anda ? Umrunuzda mı değil.. Şehir dışına nasıl çıkarım kılıfına nasıl uydururum.
bilmeden böyle katica yorum yapmak yanlis yürüme engelliyim ailem de herkes şehir dışına çıkarsa bn burda tek kalamam tek derdim bu ama bir çözüm yolu bulduk kendimizce biri bnle kalacak öbürleri gidecek rahatlamissinizdir umarim

gitmiyorum gitmek istememin sebebi engelliyim herkes giderse benimle ilgilenecek kimse olmayacak burda evden dışarı bile cikamam ise gitmeyi bırakın çağrıldığımi düşünün ise o yüzden bir kisi kalacak diğerleri gidecek ayrıca burda ahkam kesenler olmuş biz çalışıyoruz falan .ben idari izinli oldugum halde ve saglik sikintim olduğu halde haftasonu ise giden biriyim bir ayı aşkındır boyle yapiyorum is birikmesin diye kendi isteğimle eminim suan çalıştığını idda edenler benim yaptiklarimi yapmazdi benim zorunlu bir durumum oldu sıkilmıştım fikir almak icin yazmıştım ama cözumu kendim buldum sagolsun herkes

gitmiyorum gitmek istememin sebebi engelliyim herkes giderse benimle ilgilenecek kimse olmayacak burda evden dışarı bile cikamam ise gitmeyi bırakın çağrıldığımi düşünün ise o yüzden bir kisi kalacak diğerleri gidecek ayrıca burda ahkam kesenler olmuş biz çalışıyoruz falan .ben idari izinli oldugum halde ve saglik sikintim olduğu halde haftasonu ise giden biriyim bir ayı aşkındır boyle yapiyorum is birikmesin diye kendi isteğimle eminim suan çalıştığını idda edenler benim yaptiklarimi yapmazdi benim zorunlu bir durumum oldu sıkilmıştım fikir almak icin yazmıştım ama cözumu kendim buldum sagolsun herkes

Heran idari izinler kaldırılabilir. Sizinde s.disinda olduğunuz tespit edilirse soruşturma geçirirsiniz.
Mutlaka çıkmam gerek diyorsanız. Amirinizi arayıp yıllık izin almak istediğinizi söyleyin. Böyle daha hakkaniyetli olur

Evet biride benim kurumumda kanser hastalari kalp hastalari dahil herkes calisiyor ne guzel sizin kurum uygulamis ve bunun amaci belli illa gitmeniz gerekiyorsa yillik izin alin adresiniz belli olsun dendi mantikli ve hakkaniyetli olan bu siz kalmayi tercih etmissiniz ztn 3 gun sonra kaldirilacak gibi duruyor duygusal davranacaginiz birsey yokki cozum net ya beklersiniz ya izin almalisiniz

Heran idari izinler kaldırılabilir. Sizinde s.disinda olduğunuz tespit edilirse soruşturma geçirirsiniz.
Mutlaka çıkmam gerek diyorsanız. Amirinizi arayıp yıllık izin almak istediğinizi söyleyin. Böyle daha hakkaniyetli olur
tsk ederim bir çözüm yolu buldum gitmeyeceğim zaten

Evet biride benim kurumumda kanser hastalari kalp hastalari dahil herkes calisiyor ne guzel sizin kurum uygulamis ve bunun amaci belli illa gitmeniz gerekiyorsa yillik izin alin adresiniz belli olsun dendi mantikli ve hakkaniyetli olan bu siz kalmayi tercih etmissiniz ztn 3 gun sonra kaldirilacak gibi duruyor duygusal davranacaginiz birsey yokki cozum net ya beklersiniz ya izin almalisiniz
evt bnde izinlerin kaldirilacagini düşünüyorum bir kac gun icinde oyuzden gitmeyeceğim ailemden biri bnlen kalacak

tsk ederim bir çözüm yolu buldum gitmeyeceğim zaten
Zor bı surecten geçiyoruz. Hem sağlığın içindeyim hem personel işleriyle iç içeyim. İdari izin bu süreçte size tanınan bı nimet.
Velakin izinde tanınan tek hak, evde oturmak. Engeliniz yaşamınızı yeterince kısıtlıyorken bide bu yasaklar çıktı. Bunalmamak elde değil.
Virüs en çok hasta ziyaretleri, taziye, düğünde yayılıyor. insanlar oanki duyguyla mesafeli durmayi ayıp kabul edip sarmaş dolaş oluyor. Gitmemenizde hayır olacak

Zor bı surecten geçiyoruz. Hem sağlığın içindeyim hem personel işleriyle iç içeyim. İdari izin bu süreçte size tanınan bı nimet.
Velakin izinde tanınan tek hak, evde oturmak. Engeliniz yaşamınızı yeterince kısıtlıyorken bide bu yasaklar çıktı. Bunalmamak elde değil.
Virüs en çok hasta ziyaretleri, taziye, düğünde yayılıyor. insanlar oanki duyguyla mesafeli durmayi ayıp kabul edip sarmaş dolaş oluyor. Gitmemenizde hayır olacak
kesinlikle oyle cok doğru bir yaklasim tsk ederim

Şaşırmıyorum artık hiçbir şeye. Komşumun akrabası şehir değiştirmek için aşı randevusu almış şehir değiştirdikten sonrada iptal etmiş. Aşı olmak için randevu bekleyenler var.
Yine aynı şekilde dışarı çıkmak için hastaneden randevu alanlarda dolu var. Ben mide ağrısından kıvranıyorum randevu bulamıyorum. Bu haktır.
Sormayın ya bizim de iş yerinde biri böyle dedi pişkin pişkin, şok oldum. Randevu alıp çıkıyormuş. Bir de kul hakkından falan bahsediyordu geçenlerde, bu sanki hakka girmezmiş gibi 😑 bazı bölümlere hiç randevu bulunmuyor, millet alıp alıp yer işgal ediyor.

Bir de sanırım aşılar bir kere dolaptan çıktıktan sonra geri koyulamıyormuş. O yüzden sırası gelenler aşı olmayınca çöpe atılıyormuş onlar. Geçenlerde annem aşı olurken sağlık ocağında duymuş bunu. Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama randevu alıp gitmeyenler yüzünden aşılar da ziyan oluyor eğer doğruysa.

X