Kpss, Kamuda tasarruf

Arkadaşlar bu sene kendimi kpss çalışmaya adadım inanın arkadaşlarımla bile bir araya gelmedim 1 gün de 1 gün diyerek kendimi eve kapatıp çalıştım. Sosyal medya hesaplarım bile kapalı o derece kendimi herkesten soyutlayip çalışırken şansıma kamuda tasarruf diye açıklama gelmesi aşırı moralimi bozdu. Hiç umudum kalmadı çalışasım bile gelmiyor bugün azıcık zorladım ama yok olmuyor boşu boşuna çalışıyormuşum gibi hissediyorum... Benim gibi hazırlanan var mı şuan daha fazla mı çalışmaya başladınız yoksa benim gibi ümitsizliğe mi düştünüz ?
Ablam tıbbi sekreter yıllarca puanı 85-86 lardan aşağıya inmedi. Ablam ise 78-82 arası dolandı durdu,yaklaşık 8 yıl atanamadı. Geçen yıllarda doktorlar protesto ettigi için çok yüksek bir atama yapıldı ve ablam evinin dibindeki hastaneye atandı.
Kuzenim de var tıbbi sekreter o ise alım yok diye sınava girmediği için atanamadı normalde 80 üstü puan alırdı ama o yıl girmedi bile sınava. Bu işler kısmet yani üzülmeyin. Boyle denir sonra atama olur. Azimle çalışmaya devam.

bu laflar derken, bana mı atıfta bulundunuz yoksa alım olmayacak tarzı söylentilere mi ?
etkilenmeyin derken yani. tam olarak ne kastettiniz ?
sizin ne yazdığınızı hatırlamıyorum bile :)

bu laflar derken yok tasarruf yok bilmemne yok atanamazsın laflarına kastım

Hiç belli olmuyor durumlar, oturup çalışın. Uzun süredir çalışıyormuşsunuz da devam edin alın puanınızı...

Rahmetli Süleyman Demirel ne demişti "Dün dündür, bu gün bugündür" 🤣

Ben yazilanlarin aksine cokta umut baglamayin diyecegim, cunku su an yazilar kurumlara ulasana kadar nakil ile tum talepler degerlendiriliyor sonrasinda personel alimi en alt siraya dusecek oda emekli olan yerine nakil talebi degerlendirilir . Ama yeni yerler için alim acilma ihtimali tabiki var, siz puan alin ama gercekci ilerleyin ve bu b plani gibi kalsin baska ihtimaller arastirin.

tam aksine. olabildiğince daha çok çalış. millette motive kalmadığı için çalışmayı bırakacaklar ve yüksek puan alanlar eninde sonunda atanacak.

emekli olanların yerine alacaklar mesela.

bu senenin hakkını ver ve çalışmayı bıraktım diye pişman olma sonra. olmazsa da başka yollar düşünürsün yıllarca kpss peşinde koşmakta doğru değil bence. ama şu anda bırakmazdım ben olsam

+1

sürekli yeni cezaevi açılıyor
ayrıca oraya giren ama başka alanlardan mezun kişiler geçmeye çalışıyor, bi memuriyete girelim de KPSS çalışmaya devam diyenler var. ya da torpil bulup başka yerlere geçiş yapanlar. hiç bir şey yapamayanı tanıdığım birisi var, çalışırken adalet bakanlığının snavlarına girip yükseldi. cezaevine gitmiyor şimdi.

kısacası cezaevi zaten öyle çok iyi olduğu için istenen bir memuriyet değil, açığı var, ataması olur.
az olur ama olur

bir de 3 sene atama yapmasalar bile seçim zamanı bir şeyler olur, evet 3 sene bekleyin der gibi oldu bu da ama belki buraya girer 3 sene sonra başka yere geçersiniz. elinizde bir puan olmadan bir şekilde başlamadan hiçbiri olmaz.
Cezaevinde çalışıyorum. Sürekli personel eksikliği oluyor dediğin sebeplerden

Bu arada yeni cezaevi ihtimali de aynı oradan düştü, yeni bina hangi para ile yapılacak
Bizde bakanlığın projeleri bile durduruldu yok arkadaşlar kasalar boş maaşlar zor dönüyor, gerçekten yok. Hasarlı eski binalara alternatif geliştirilse yeter

Bu arada yeni cezaevi ihtimali de aynı oradan düştü, yeni bina hangi para ile yapılacak
Bizde bakanlığın projeleri bile durduruldu yok arkadaşlar kasalar boş maaşlar zor dönüyor, gerçekten yok. Hasarlı eski binalara alternatif geliştirilse yeter
Hayatımda iki sefer sıkı bir şekilde kpss ye hazırlandım birincisi 2022 yılıydı sorular çalındı vs sınav iptal edildi iptal edilen sınavım çok iyi geçmişti ikincisi kötüydü ilki iptal olmasa belki atanırdım ....bu sene 2024 e hazırlanırken dedim ki durduk yere acaba bu sene için ne olacak bir iki hafta geçti bu kamu tasarruf planı açıklandı....gene çalışmaya devam edip gireceğim adalet bakanlığı umudum ama onda da belki hiç alım olmaz bilemedim nasip.... özel sektör deseniz oda ayrı sıkıntı ....özel sektörde benim şansım gitmiyor

Alım olacak tabii ki. Emekli olanların yerine her halukarda birilerini alacaklar. Siz çok çalışıp çok iyi puan aldıktan sonra az kişili alımlara bile girersiniz. Karamsar düşünmeyin.

Hayatımda iki sefer sıkı bir şekilde kpss ye hazırlandım birincisi 2022 yılıydı sorular çalındı vs sınav iptal edildi iptal edilen sınavım çok iyi geçmişti ikincisi kötüydü ilki iptal olmasa belki atanırdım ....bu sene 2024 e hazırlanırken dedim ki durduk yere acaba bu sene için ne olacak bir iki hafta geçti bu kamu tasarruf planı açıklandı....gene çalışmaya devam edip gireceğim adalet bakanlığı umudum ama onda da belki hiç alım olmaz bilemedim nasip.... özel sektör deseniz oda ayrı sıkıntı ....özel sektörde benim şansım gitmiyor

Tamamen karamsar olmayin ama bu yil icin de beklentiye girmeyin belli olmaz belki cok daha iyi kapilar acilir.

Yüzmüş yüzmüş kuruğuna gelmişsiniz. Kendi motivasyonunuzu kırmayın. Allah bilir ne olacağını. Hem 2 yıl geçerli değil mi? Siz elinizden geleni yapın gerisi nasip. Bunca emek vermişken bırakmayın az kaldı zaten. Elimden geleni yaptım dersiniz. Sonra bir şey olur son anda bıraktım niye bıraktım demeyin. Burası Türkiye bugün tasarruf derler yarın alım yaparlar. Rabbim emek verenin yanındadır. Dualarım sizinle gönlünüzce olsun🤲

Arkadaşlar bu sene kendimi kpss çalışmaya adadım inanın arkadaşlarımla bile bir araya gelmedim 1 gün de 1 gün diyerek kendimi eve kapatıp çalıştım. Sosyal medya hesaplarım bile kapalı o derece kendimi herkesten soyutlayip çalışırken şansıma kamuda tasarruf diye açıklama gelmesi aşırı moralimi bozdu. Hiç umudum kalmadı çalışasım bile gelmiyor bugün azıcık zorladım ama yok olmuyor boşu boşuna çalışıyormuşum gibi hissediyorum... Benim gibi hazırlanan var mı şuan daha fazla mı çalışmaya başladınız yoksa benim gibi ümitsizliğe mi düştünüz ?
Burası Türkiye her an her şey olabilir, sınavdan sonra yapılan açıklamanın tam tersi bir açıklama gelse çalışmadığımızla da kalabiliriz. Şu an ben de kpss çalışıyorum kalmış 45 gün çalışmasam işim yok en azından çalışayım ki başka planlar yapabileyim kafasındayım. Senin de dilediğini gerçekleştiği bir sınav süreci olmasını dilerim🙏🌸 iyi akşamlar

X