Kpss+Yaş+Bebek

Diyordum ki sınava girecem ondan sonra bebiş düşünecem diyordum. Ama çikolata kisti olduğundan dolayı doktorlar korunmamı hiç mı hiç önermedi hemen hamile kalman zor hatta hamile kalman zor tüp bebekle olur vs dediler bende sınava 5 ay varken korunmayı bıraktım supriz 2 ay sonra hamile kaldım. O zamana kadar nasıl güzel ders çalışıyordum ama mide bulantıları beni yataktan kaldırmadı sınava bile sürünerek gittim hiç ders çalışmadım 3 ay boyunca sonuç 78 aldım atanabilecegim bir puan değil maalesef. Ama bulantı yaşamasaydım aynen çalışmaya devam edebilirdim herkes o şekilde olacak diye Birşey yok tabiki ben yaşadığım için anlatıyorum hakkinda hayirlisi olsun insallah ❤
Çok teşekkür ederimmm 💕😌 minnoşunuzu sağlıkla alın kucağınıza inşallah 💕💫
Bakalım hayırlısı olsun diyeyim artık 🤗🤗

Benim 5 senede aldığım ücret şu an asgari ücretin 270 tl üzeri. 5 senedir aynı yerde çalışıyorum düşünebiliyor musunuz nasıl bi sömürü? Sağlıkçıyım bi de sözde.

Kpss de başka bölümleri bilmiyorum ama benim yaş sınırım yok neyse ki 🤗 Çok teşekkür ederim 💕💫

sağlıkçısınız

bu sene paylaşımlarda 90 üstü puanlar gördüm

benim arkadaşım da 74 aldı mesela o da çok umutsuz bu sene için

iki sene sonra diğer sınav

oturup çalışacaksanız bile sonuçta bu sene değil öbür sene

ben hayatı oluruna bırakmanızı zira bu süreçte pek plan programın bize uymayacağını düşünüyorum

zira bir günümüz bir günümüze pandemi koşullarında uymuyor

diyelim ki sınav 2022 Ekim'de, siz Mayıs- Haziran 2022 sonrası hızlandırılmış bir dershane programı ile devam edebilirsiniz

oturup yıllarca çalışma insana daha büyük bir stres getirir, bu da alınacak puanı artıracağına düşürebilir

örneğin bu sene lisanstan 87 küsur aldım ama alanımda 1750 küsuruncuyum

atanmam mümkün değil

bir kaç yıl önce daha az puanla ilk 500 de idim

Bende 33 yasimdayim 1 oglum var benmde esim ogretmen:) 82 aldim bu sinavdan ama malesef yetmeyecek ben artik pes ettim ozelde basladim zor bir isim var ama sagladiklari olanaklar piyasa sartlarina gore iyi kismetimde yokmus benm insallah siz atanirsiniz akliniza koyduysaniz birakmayin

sağlıkçısınız

bu sene paylaşımlarda 90 üstü puanlar gördüm

benim arkadaşım da 74 aldı mesela o da çok umutsuz bu sene için

iki sene sonra diğer sınav

oturup çalışacaksanız bile sonuçta bu sene değil öbür sene

ben hayatı oluruna bırakmanızı zira bu süreçte pek plan programın bize uymayacağını düşünüyorum

zira bir günümüz bir günümüze pandemi koşullarında uymuyor

diyelim ki sınav 2022 Ekim'de, siz Mayıs- Haziran 2022 sonrası hızlandırılmış bir dershane programı ile devam edebilirsiniz

oturup yıllarca çalışma insana daha büyük bir stres getirir, bu da alınacak puanı artıracağına düşürebilir

örneğin bu sene lisanstan 87 küsur aldım ama alanımda 1750 küsuruncuyum

atanmam mümkün değil

bir kaç yıl önce daha az puanla ilk 500 de idim
İnanamıyorum ciddi misiniz? Bir de lisanstan? Ne kadar büyük bi emek vermişsiniz tebrik ederim sizi. Siz atanamasanız bile bu puanla sizin ayıbınız değil tabi ki... O puandaki emeği bilen bilir. Ben tebrik ediyorum sizi. Sistem çok kötü maalesef.

Bende 33 yasimdayim 1 oglum var benmde esim ogretmen:) 82 aldim bu sinavdan ama malesef yetmeyecek ben artik pes ettim ozelde basladim zor bir isim var ama sagladiklari olanaklar piyasa sartlarina gore iyi kismetimde yokmus benm insallah siz atanirsiniz akliniza koyduysaniz birakmayin
Ayy maşallah sizee. 82 de kolay değil. Hangi bölüm?

Bende hamileyken çalıştım sınava. 37 haftalık hamileyken de sınava girdim. Kendi branşımda derece yaptım. Şimdi 2 aylık kızım var. Hamileyken ders çalışılır bence ama bu ladar minik bebekle mümkün değil

Bende evliyim ve 2021 de çocuk istiyoruz. Lisans kpss 73 küsür aldım bölümümde 2 oldum. Ama atanabilir miyim bilmiyorum tercih yapacağım. Yine de önümüzdeki kpss hazırlanmak istiyorum. Çocukta düşünüyoruz ama olana kadar doğum derken ucu ucuna filan denk gelir herhalde. Bence ertelemeyin zaten alt yapı oluşmuş daha sıkı çalışmayla daha iyisi olabilir. Nasıl olsa zaman her türlü geçiyor

Cidden merak ediyrm ozel sektorde calisin illa kamumu olacak diyenler . Ilahiyat onlisans mezunu ozel hangi sektorde caliscak alaninda?

Bebek istediginizde bebeginizin olacaginin garantisi yok bu yasa kadar yapmaniz gereken calisip atanmaya calismakti yapmamissiniz dimdi cocugu erteliyim diyorsunuz mantikli degil hem hamile olup hem calisirsiniz ayrica gercekten calismaya gonlu olan biri zaten bir ise girer calisirdi illa devlet illa devlet...

Cidden merak ediyrm ozel sektorde calisin illa kamumu olacak diyenler . Ilahiyat onlisans mezunu ozel hangi sektorde caliscak alaninda?
Valla onu diyen arkadaşların özelde 5 ila 10.000 arsında kazanıp imkanların da önlerine gümüş tepsiyle sunulduğunu düşünüyorum. Neredeyse asgari ücretle senelerdir çalışıyorum. Pandemide ücretisize çıkarıldık. Tekrar başladık sonra ama şu an akıbetimiz belli değil. Sürekli o ayki üç kuruş maaşını alıp alamanın bile iki dudak arasında olmasının zorluğunu sanırım yaşamamışlar.

Bebek istediginizde bebeginizin olacaginin garantisi yok bu yasa kadar yapmaniz gereken calisip atanmaya calismakti yapmamissiniz dimdi cocugu erteliyim diyorsunuz mantikli degil hem hamile olup hem calisirsiniz ayrica gercekten calismaya gonlu olan biri zaten bir ise girer calisirdi illa devlet illa devlet...
Zaten 5 senedir çalışıyorum. 5 senedir de evliyim. İşe gidip gelirken bu kadar oluyo. Ah keşke okusanız yorum yapmadan önce 🙈

Bi de pardon eksik yazmışım, ben evliliğim süresince çalıştığımı belirtmek için 5 sene dedim. 17 yaşımdan beri özellerde sürünüyorum, pardon çalışıyorum 😂 emekliliğin yarısını doldurdum.

Valla onu diyen arkadaşların özelde 5 ila 10.000 arsında kazanıp imkanların da önlerine gümüş tepsiyle sunulduğunu düşünüyorum. Neredeyse asgari ücretle senelerdir çalışıyorum. Pandemide ücretisize çıkarıldık. Tekrar başladık sonra ama şu an akıbetimiz belli değil. Sürekli o ayki üç kuruş maaşını alıp alamanın bile iki dudak arasında olmasının zorluğunu sanırım yaşamamışlar.
Yani bide isin baska boyutu var. Ozelde calisilacak meslek var calisilmicak meslek var. Ben suan ilahiyat okuyrm 2 yillikla nereye girebilirimki alanimda.

Arkadaşım ben de kpss ile atandım . Alanımda derece yaptım ve sadece kendi başıma hazırlandım. Imkansız değil verimli ve planlı çalışmak önemli olan. Ben o zaman bekardım çalışma konusunda sıkıntı yaşamadım. Eğer hamileliğini rahat gecirirsen sıkıntı olmaz. Fakat bebek doğunca çalışmak cok zor . Bebegin olunca tuvalete bile gidemiyorsun öyle diyeyim. Zaten uykusuzluktan zombiye dönüyorsun:) En uslu bebek bile ilk 6 ay sana bağımlı olur cok zor çalışman.

X