Kpss+Yaş+Bebek

Lupetta

🍒🍒🍒
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
5.692
10.124
Kızlar merhaba. Yaş artık 33 diyeyim ben. 2020 Kpss' den 76 puan aldım (önlisans) ama bana yetmiyor maalesef bu puan. İlk defa çalışarak girdim. Ondan önce 67 69 puan alıyodum. İşe gidip geldiğim için bu kadar yapabildim. Bu puan beni cesaretlendirdi. Keşke kaç senedir "yapamam" deyip bekleyeceğime hep çalışsaymışım.

Çünkü artık seneye bebek düşünüyoruz ve Kpss de 2022 de tekrar. Bebeği ertelesek sonra yaşımdan dolayı olur mu bilmiyorum. Kan değerlime baktırıp beklesem mi...

Kpss' de de eğer çalışıp atanırsam hayatımız daha rahat olucak ve doğacak çocuğuma daha iyi bi gelecek sunabileceğiz. Eşim de öğretmen ama hayat şartları malum...

Size yazayım dedim kızlar ben de 💕💫

Hangi bölüm. Arkadaşlarım 80 puanla atandı. Önlisans okumuşlardı.

Puanınız güzel. Belli bir altyapınız oluşmuş belli ki. Bundan sonra daha sıkı çalışın. 2021e girdik sayılır. Önünüzde iki sene var .süreyi iyi değerlendirin.

Bebek istediğiniz an olmuyor zaten😁 en az üç beş ay uğraştırır. Sonra +9 ay.
Süreci rahat atlatırsanız sıkıntı olmaz. Rahatlıkla ders çalışırsınız. Doğduktan sonra yanınıza yardımcı olacak biri gelirse (anne kardeş kv gibi)birkaç ay sınava kadar super olur.

Sız elinizden geleni yapın gerisini allaha bırakın. Olur inşallah hayırlısıyla atanirsiniz

hamilelik süreciniz nasıl olacak ? bebeğiniz nasıl bir bebek olacak ? bunların hepsinin ucu çok açık. tabi ki nşa da hamilelik ve çocuk sahibi olmak engel değil ama riskiniz %50.
bu riske göre karar verin.

Hamileyken veya bebek varken de girebilirsiniz sınava. İlk çocuğuma hamileyken bir bölüm okudum ve 2. Üniversiteyi kazandım. 2. Çocuğuma hamileyken ve doğduktan sonra KPSS ye hazırlandım ve atandım. Geçen hafta 2 sınava girdim ve şu anda yüksek lisans yapıyorum 3. Çocuğa hamileyim.
İnanmıyorum yaaa. Cidden şu an idolümsünüz. Sizin gibi kadınlara bayılıyorum

Hangi bölüm. Arkadaşlarım 80 puanla atandı. Önlisans okumuşlardı.

Puanınız güzel. Belli bir altyapınız oluşmuş belli ki. Bundan sonra daha sıkı çalışın. 2021e girdik sayılır. Önünüzde iki sene var .süreyi iyi değerlendirin.

Bebek istediğiniz an olmuyor zaten😁 en az üç beş ay uğraştırır. Sonra +9 ay.
Süreci rahat atlatırsanız sıkıntı olmaz. Rahatlıkla ders çalışırsınız. Doğduktan sonra yanınıza yardımcı olacak biri gelirse (anne kardeş kv gibi)birkaç ay sınava kadar super olur.

Sız elinizden geleni yapın gerisini allaha bırakın. Olur inşallah hayırlısıyla atanirsiniz
Çok teşekkür ederim 💕💫 aminnn

Bu yaşa kadar atanamadınız, bundan sonra da garantisi yok. Çalışırken girip atan çok kişi var. Çalışmak bahane değil.

İlla devlette çalışmak zorunda değilsiniz, sınava çok da bel bağlamayın.
Atanamadım çünkü çalışmadım. Orayı okumadınız sanırım? Teşekküler 🌷

Devlette yaş sınırı var yani önünüzdeki sınav son şansınız olabilir. O yüzden ben olsam önce kpss yogunlaşırdım. Çalışınca gayet olur herkes devlette çalışmak zorunda değil diyenlere bakıp moral bozmayın şansınızı deneyin, özel sektör iliğini sömürüyor insanın

Diyordum ki sınava girecem ondan sonra bebiş düşünecem diyordum. Ama çikolata kisti olduğundan dolayı doktorlar korunmamı hiç mı hiç önermedi hemen hamile kalman zor hatta hamile kalman zor tüp bebekle olur vs dediler bende sınava 5 ay varken korunmayı bıraktım supriz 2 ay sonra hamile kaldım. O zamana kadar nasıl güzel ders çalışıyordum ama mide bulantıları beni yataktan kaldırmadı sınava bile sürünerek gittim hiç ders çalışmadım 3 ay boyunca sonuç 78 aldım atanabilecegim bir puan değil maalesef. Ama bulantı yaşamasaydım aynen çalışmaya devam edebilirdim herkes o şekilde olacak diye Birşey yok tabiki ben yaşadığım için anlatıyorum hakkinda hayirlisi olsun insallah ❤

Hamileliği erteleyin derim yasınızda birsey yok. Hormonlara ve rezervinize batırın eşiniz de aynı sekilde muayene olsun sperm tahlili versin. Sorun yoksa sınavınıza odaklanın
Hamilelik cok zor ben yasamadım ama arkadaşlarımdan biliyorum sürekli kusan mı 15 dk bir wcye giden mi erken dogum riski olan mı neler neler gordum. Herkes kolay geçirmiyor bu süreci o yuzden once sınav sonra gebelik diyorum

Devlette yaş sınırı var yani önünüzdeki sınav son şansınız olabilir. O yüzden ben olsam önce kpss yogunlaşırdım. Çalışınca gayet olur herkes devlette çalışmak zorunda değil diyenlere bakıp moral bozmayın şansınızı deneyin, özel sektör iliğini sömürüyor insanın
Benim 5 senede aldığım ücret şu an asgari ücretin 270 tl üzeri. 5 senedir aynı yerde çalışıyorum düşünebiliyor musunuz nasıl bi sömürü? Sağlıkçıyım bi de sözde.

Kpss de başka bölümleri bilmiyorum ama benim yaş sınırım yok neyse ki 🤗 Çok teşekkür ederim 💕💫

X