Kredi çekme mevzuları ..

sKsEsLsEsBsEsK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
1.417
1.237
Merhaba hanımlar :KK15:
Evet eşimin anlamsız kredi çekme istekleri başladı gene kredi puanı düştüğü için kurtulduğumu düşünüyordum çekemez şuanda kendi üstüne diye seviniyordum :olamaz:
Konularımı belki biliyorsunuzdur eşim annesine ihtiyacı olmamasına rağmen aylık 250.300 lira yolluyor ..( kaynanamla ben görüşmüyorum)
Son çektiğimiz kredi 3 ay sonra bitiyor şükürler olsun derken:KK17:
- Bebeğimiz 4 aylık ve her ay ihtiyaçları oluyor şimdi geçen eşime mama sandalyesi alalım ek besine gecicek (tabak kaşık vs alalım ) bebek mağazasına gidelim birazda kışlık birşeyler alalım dedim sadece alıcaklarım çok tutmıcak aslında bide salıncak istedim ev tipi ..
Ay başı maaşını aldığında nakit gidelim alalım dedim tamam gidelim dedi ..
Aman Allahım kendini nasıl kuruyor ..
İnternetten deli gibi bebek odaları vs bakıyor sabah akşam gerek yok beşiği bazası var aslında alıcaklarımız sınırlı abartmaya gerek yok diye düşünüyorum ben ..
Ama ne söylesemde dinletemiyorum ileride daha büyük ihtiyaçlar çıkıcak diyorum anlatamıyorum ..
Bir yatak beğenmiş (montessori) ve bana gerçekten pahalı geldi baza yüksekmiş düşermiş vs .. Odası ve şifonyeri var diyorumki biraz büyüsün öylle yapalım genç odası gibi yaparız şuanda zaten her yer onun .
Ama dinletemiyorum eksiği çok olduğunu söylüyor ( Aslında yok)
Zor durumlar geçirdik kendimizi yeni toparladık ..
Eşimin planı Annesine kredi çektirmekmiş ( Kaynanam o parayı kendisi vermiş gibi davranıcak) her ay biz çekmişiz gibi ödicem diyor eşim karşı çıktım ama çoktan konuşmuşlar ..
Kaynanamında biraz borçları varmış eşim onlarıda kapatıcakmış ( her ay zaten ihtiyacı olmamasına rağmen para yolluyor)
Karşı çıkıncada sürekli bak ihtiyaclarımızı giderelim seni annemle muhattap etmicem istersen hattını değiştiririm aylardır doğru düzgün ay sonunu getiriyoruz herşeyi alalım çıksın aradan diyip duruyor ( zor durumdayken yüzüğümü bozdurmuştum çok zoruuna gidiyormuş ) tam bir eşya delisidir bozulduğunda tamir etmek yerine atmayı tercih eder aslında istediklerini ay ay kredi çekmedende yapabiliriz ama anlatamıyorum dinletemiyorum ..
- Bu arada buraya konu açtığımı biliyor
- Bazen fikir istediğimde bak sanada söylicem diyorum bazı yorumları eşimlede paylaşıyorum ..
Sizcede anlamsız değilmi ..
Herşey almış başını gidiyor bebeğimiz zaten büyüyor bir aldığımız bidahaki ay kullanamıyoruz bile bazen ..
Sizce çeksin aman ne istiyorsam alsın güzelce deli gibi alışverişmi yapayım ..
Yoksa kesinlikle engel mi olayım aylarca borç ödemekte berbat geliyor her ay o para elimize kalır. bide işin içinde kaynanamın borçlarıda var onlarıda kapatıcak :işsiz:

Hala beni ikna etme derdinde kendileri :anne:

Kredi cekmeyin tabi ki. Yavaş yavaş üç beş bir şey alınır. Fuzuli eşyaya hiç gerek yok. Eskiden montessori mi varmış? Yer yatağında yatardik. O montessori de bildiğiniz yer yatağı esasen. İndirimleri takip edin ay ay ay alın. Çocuğun kıyafetini de büyük alın. Daha uzun giyer. Çok hızlı büyüyorlar tam uyacak kıyafet alırsanız yetiştiremezsiniz. Bu arada ev salıncağı bizde de var hiçbir işe yaramıyor. Oğlum sevmiyor boşuna yer işgal ediyor.

Valla sizde iyi sabir var cidden , bence bir bebegim var demeyin sizin 2 tane cocugunuz var
Hic akil isi mi bu? Bu krizde ucu ucuna gecinirken ne gerek var gereksiz harcamaya , sadece ihtiyaciniz olan seyleri butceniz dogrultusunda alin
O bebek mobilyalari vs tamamen ebeveynleri tatmin ediyor , ufacik bebegin alakasi yok onlatla
Mesela ben ogluma oda yaptim buyuyen bezik aldim vs ama 2 yasinda tutturdu araba yatak istiyorum diye , buyudukleri zaman zaten kendi tercihlerini belli ediyorlar , 2-3 yasina kadar elinizdekilerle idare edin sadece ihtiyaci olan seyleri alin

Kredi cekmeyin tabi ki. Yavaş yavaş üç beş bir şey alınır. Fuzuli eşyaya hiç gerek yok. Eskiden montessori mi varmış? Yer yatağında yatardik. O montessori de bildiğiniz yer yatağı esasen. İndirimleri takip edin ay ay ay alın. Çocuğun kıyafetini de büyük alın. Daha uzun giyer. Çok hızlı büyüyorlar tam uyacak kıyafet alırsanız yetiştiremezsiniz. Bu arada ev salıncağı bizde de var hiçbir işe yaramıyor. Oğlum sevmiyor boşuna yer işgal ediyor.
Zaten doğmadan önce aldığım hiç birşey olmuyor tahmin etmezdim bu kadar çabuk büyüyeceğini o yüzden alıcağım herşeyi büyük almayı planlıyorum .
Salıncağı isteme sebebim hafif sallanmalarda çok sakinleşiyor bebeğim

Valla çocuğa alınan giysi ve mobilyanın boş masraf olduğunu düşünüyorum.. gereğinden fazla elbise almak çok saçmaymış çünkü hızla büyüyorlar ve giyilmedik şeyler çok oluyorr. Birde yatak mevzusu çok saçma alın bitane normal beşik 2 yaşından sonra ona özel oda yine yaparsınız. Zaten çocuklar 2 yaşına kadar annenin dibinden ayrılmıyorlar.. bizim oğlan 2.5 yaşında yeni yeni koptuk kendi yatağını istiyor benimle yatmak istemiyor.. kardeşide doğunca ikisine oda yapıcaz. Ama biz bile kara kara düşünüyoruz 1 yatak 1 dolap lazım nasıl alsak diye.. bu devirde bu krizde kredi nedir Allah aşkına hiç mi acımıyır bankaya verdiği faize.. o faizle neler yapılır neler.. ilk çocuksa heyecan olur tabiki ama inanın çoğu şeyi kullanmayacaksınız..

Valla sizde iyi sabir var cidden , bence bir bebegim var demeyin sizin 2 tane cocugunuz var
Hic akil isi mi bu? Bu krizde ucu ucuna gecinirken ne gerek var gereksiz harcamaya , sadece ihtiyaciniz olan seyleri butceniz dogrultusunda alin
O bebek mobilyalari vs tamamen ebeveynleri tatmin ediyor , ufacik bebegin alakasi yok onlatla
Mesela ben ogluma oda yaptim buyuyen bezik aldim vs ama 2 yasinda tutturdu araba yatak istiyorum diye , buyudukleri zaman zaten kendi tercihlerini belli ediyorlar , 2-3 yasina kadar elinizdekilerle idare edin sadece ihtiyaci olan seyleri alin
Benimde düşüncem büyüdüğünde tekrar genç odası yapmamak için hem bebeğiminde zevkine göre hemde daha kullanışlı bir oda yapmak ileride olması hem daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum ama dinletemedimki .

Kesinlikle bu zamanda kredi cekip havaya savurnasina izin verme kredi hem günah faiz haric allah korusun mislilye cikar allah korusun

Mama sandalyesi için çok gösterişle fonksiyonlu modellerdense ikea daki lerden almanızı tavsiye ederim şu çok fonksiyonlardan heves edip aldım 3katı fiyatına ve hiç bir işime yaramadı

Esiniz (kusura bakmayin ama) hesap kitap bilmeyen bir insan galiba. Montessori yatakları cok uygun bir şekilde kendiniz de yapabilirsiniz. Internette videoları var. Birde bir zahmet annesinden hesaplarını artık bir ayırsın. Kendinin bir ailesi ve ekonomisini oldugunu anlamasi lazim

ne kredisi yorganına ayağına göre uzat diye bir laf var. her ay bir şey alırsın ihtiyaçta masrafta bitmez. kredi çekersen kurtulamassın ama hem ne gerek var faiz ödemeye faiz ödemeye o faiz parası ile başka bir şey alırsın. kredi cızzz dokunma bence

Zaten doğmadan önce aldığım hiç birşey olmuyor tahmin etmezdim bu kadar çabuk büyüyeceğini o yüzden alıcağım herşeyi büyük almayı planlıyorum .
Salıncağı isteme sebebim hafif sallanmalarda çok sakinleşiyor bebeğim
Biz de öyle düşünüyorduk :) besik değil de park yatak almıştık salıncak iyi olur dedik. Kv evdeyken onunla uyutmus bazen de ne bileyim çok fazla kullanamadik. Çok büyük çünkü. Küçük hamak tarzi alın alacaksaniz. Şimdi 4 ayliksa 9 aylık alın mesela. 0-3 ay çok almamıştım ben hep daha büyük aldık. Şimdi 2.5 yaşında 4 yaş alıyorum :) gerçi kıyafet kalıpları çok değişiyor. Büyük iyidir. Onun dışında mobilya almayın. Ama niyeyse krediyi kvye çektirme isteğini ben iyi niyetli bulmadım. Daha sonra karşınıza "omo onnom bozo krodo cokto" deyip evinize getirmesin. Kocanız bayağı saftirik çünkü.

Mama sandalyesi için çok gösterişle fonksiyonlu modellerdense ikea daki lerden almanızı tavsiye ederim şu çok fonksiyonlardan heves edip aldım 3katı fiyatına ve hiç bir işime yaramadı
Benimde düşüncem öyle ikeadakilerin ayrı ayyrı alabiliceğin yastıklarıda var kolayca yıkanıyor bana çok kullanışlı geliyor

Biz de öyle düşünüyorduk :) besik değil de park yatak almıştık salıncak iyi olur dedik. Kv evdeyken onunla uyutmus bazen de ne bileyim çok fazla kullanamadik. Çok büyük çünkü. Küçük hamak tarzi alın alacaksaniz. Şimdi 4 ayliksa 9 aylık alın mesela. 0-3 ay çok almamıştım ben hep daha büyük aldık. Şimdi 2.5 yaşında 4 yaş alıyorum :) gerçi kıyafet kalıpları çok değişiyor. Büyük iyidir. Onun dışında mobilya almayın. Ama niyeyse krediyi kvye çektirme isteğini ben iyi niyetli bulmadım. Daha sonra karşınıza "omo onnom bozo krodo cokto" deyip evinize getirmesin. Kocanız bayağı saftirik çünkü.
Kayınvalidem o krediyi biz ödesek bile zaten kendi para vermiş gibi kasılıcak nett..
Eşimde annemle seni asla muhatap etmiceğim diyor istersem hattımı bile değiştirirmiş eşim ama ( Kaynanam başıma kakmak için mektup yazar yollar biliyorum ):KK11: bebeğime şunda 6.9 aylık giydiriyorum tam oluyor sanırım alışverişte 9.12 alıcam kışlık alıcağım için ..

Kayınvalidem o krediyi biz ödesek bile zaten kendi para vermiş gibi kasılıcak nett..
Eşimde annemle seni asla muhatap etmiceğim diyor istersem hattımı bile değiştirirmiş eşim ama ( Kaynanam başıma kakmak için mektup yazar yollar biliyorum ):KK11: bebeğime şunda 6.9 aylık giydiriyorum tam oluyor sanırım alışverişte 9.12 alıcam kışlık alıcağım için ..
Hiç bulaşmayın o krediye yani kıyafet eşya için kredi mi çekilir?

X