Kredi çekmek mantıklı mı

sorumlu

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
52
26
34
Arkadaşlar merhabalar nasılsınızz😊
Bizim evimiz kira. Eşim ev almak istiyor ikimizde memuruz ama kenarda birikmiş hiç paramız yok, sadece kullandığımız Bi arabamız var, onu da satmak istemiyoruz. çünkü bulunduğumuz yerde ulaşım imkanları kısıtlı o yüzden. Eşimle benim memleketim farklı birde şimdiki yaşadığımız ilçe var yani 3 farklı yer var ev almak için. Benim sorum iyi Bi ev almak için 250 bini gözden çıkarmak gerek 250 bine de 300 bin para ödemek lazım kredi çekerek. Bende bunu ödeyebilir altından kalkabilir miyiz bilmiyorum açıkcası cesaret edemiyorum hemde eşimin ailesinin olduğu şehirden de ev almak istemiyorum fakat eşimde benim ailemin bulunduğu şehir büyükşehir olduğu için o da ileri de orada yaşamak istemiyor ne yapayım bana Bi akıl verinn

altından kalabilirsiniz mantık olarak. kredi oranları çok uygun çünkü.

fakat oturup hesap etmeniz gerek. buna şu anda gerek olmayabilir çünkü.

emlak trendi düşüşte. bir süre daha böyle gideceği benziyor. faizler en az bir kaç dalga daha bu şekilde suni olarak düşürülecektir. tabi ev sahipleri de ona göre fiyat koyuyor.

fakat örneğin 10 yıl çekeceğiniz bir kredinin sizin için gerçekten mantıklı olup olmadığına bakmanız gerek. bunun için çeşitli hesaplama yöntemleri var. internette araştırabilirsiniz.
bu hesabın sonunda kirada kalıp kenara para koymanın ya da,
ne kadar süre ne kadar miktarda kredi çekmenin mantıklı olduğuna karar verebilirsiniz.

X