Kredi kartı limitinizi sonuna kadar dolduruyor musunuz?

Kredi karti kullaniyorum. Limitimin ücte birini dolduruyorum. Çeyiz harcamalarimın oldugu ayda bile boyleydi bu. Valla su instagramda paylasim yapanlara pek inanmiyorum. Adam asgari ucret aliyor super lüx yasami var gibi gosteriyor sosyal medyada.
İşte onların çoğu kredi kartı limiti dolu yaşıyor, doldurana kadar alışverişi yapıyorlar , limiti bitince de bekliyorlar malesef

Benim kredi karti ılimit 1000. 109 u bes için kesiliyor geri kalan doluyor full kapatıyorum otomatik limit artırımı yok

Esimin kredi kartı 5 6 bin civarı otomatik limit artırımı var. Onuda full kapatıyoruz. Ama.gönül ister 4 bin yapsın otomatik limit artırımı kapatsin ama yok lazım olur iyi iyi deyip duruyor :)

Hanımlar bir kaç zamandır farkediyorum çoğu kadın kredi kartı limitini her ay sonuna kadar dolduruyor, Instagram'da yazmış biri limitim bitti harcama yapamicam bu ay diye, birkaç gün önce de bir öğrencim aynı şeyi söyledi . Şaşırıyorum , kredi kartı limiti 2 bin 3 bin 7 bin olsa sonuna kadar bitirip asgarisini mı ödüyor çoğu insan ?

Ben her ay ne kadar borcum varsa tamamını ödüyorum, ona göre hesap ederek harcama yapıyorum garibime gitti.

Limiti sonuna kadar kullanmak ve asgarisini ödemek birbirinden farklı şeyler ama.

Benim limit 10bin ₺ ve taksitli alışverişler nedeniyle doluyor. Ayrıca 2 çocuğun özel okul taksidi de karttan çekiliyor. Öyle olunca limit doluyor. Benzin, market, giyim kuşam herşey karttan.

Ama borcun tamamını ödüyorum. Asgariye bulaşsam boğulur kalırım, kendimi kurtaramam.
Ödeme yapınca limit yükseliyor zaten yeniden. Tekrar harcamaya devam :))

Benimde bir 1000 tl bir de öğrencilik zamanımdan kalan 500tl kartım var.
Genelde 500lük olanı harcıyorum o da taksitli kullanıyorum.Netten kitap,bebek bezi vs.alırken kolaylık oluyor.
1000lik olanı çok nadir harcıyorum.
Ama asgari ödemem tüm borcu yaptırırım genelde.
geçen gün banka aramış 1000liği 3000 yapalımmı diyor.Dedim sakın yapmayın.istemiyorum.
Limiti az tutmak en iyisi bence.

Eşimde 25000lik var şu çok meşhur olanından.O da evde çekmecede yatıyor.Acil bişey olursa diye.
Yoksa en iyisi nakit alışveriş.
Hem pazarlık şansından mahrum kalmıyorum.

Hanımlar bir kaç zamandır farkediyorum çoğu kadın kredi kartı limitini her ay sonuna kadar dolduruyor, Instagram'da yazmış biri limitim bitti harcama yapamicam bu ay diye, birkaç gün önce de bir öğrencim aynı şeyi söyledi . Şaşırıyorum , kredi kartı limiti 2 bin 3 bin 7 bin olsa sonuna kadar bitirip asgarisini mı ödüyor çoğu insan ?

Ben her ay ne kadar borcum varsa tamamını ödüyorum, ona göre hesap ederek harcama yapıyorum garibime gitti.
Ben de sizin gibi kullandığım için şok oluyorum bahsi geçen gibi insanlara

350tl limitim var 250si BES geriye kalanıyla Bebek için alışveriş yapııyorum bu aralar. veya bi şey almıyorum öyle kalıyor. Doğru söylüyorsun 2.000 tl limit olsa maaş ona gider ki

Benim oğlana çok oyuncak alıyorum bu ara market ıvır zıvır 1300 falan ödüyorum aldığım maaş 2700 1000 lirada kredi ödüyorum, elime kalıyo 400, 200 de aylık birikim için güne girdim kalıyo bana 200 sonra yine karta batıyorum ama taksitlerimi azalttım asgari ödemem hiç, martta inş rahatlayacağım ama kendimden çok kısıyorum bu ara

5 bin limitim var her ay 2bin civarı kart borcum geliyor hepsini ödüyorum gelecek ay 2 bin yerim açılıyor böyle böyle gidiyor yani 3000-3500 civari aileme verdiğim icin böyle

Limitim baya yüksek,kolay kolay dolmaz.
Bu zamana kadar da dolmadı ki ben kredi kartı kullanırım kullanabileceğim her yerde.
Hem puan hem mil hemde kampanya olduğunda yakıt puan kazanıyorum alışverişlerimde. Nakit aldığımda bana bu kazandıklarım kadar indirim yapılmıyor,haliyle nakit ödemeyi avantajli görmüyorum.
Tamamını öderim hesap kesildikten sonra. Asgari yatırmam.

30bin limitim var. Dolduramam ki.
Siz niye dert edindiniz bunu. Herkesin kart kullanma şekli, kazancı vs farklıdır.
Dert edinmek değil aslında , genelde kredi kartı nasıl kullanılıyor merak ettim birkaç yerde denk gelince dediğim gibi . Ama şunu anladım kart limiti düşük olan bir çok kişi var 500 TL ise limit dolar hemen zaten, ama bir de şu durum var 5000 limiti olup hepsini dolduran, kartın sürekli asgarisini ödeyen, herkesin geçim, yaşama anlayışı, yaşam standardı çok farklı .

Bu arada istagramda takip ettiğim bir sayfa vardı, bir ara işte artık kredi kartının borçlarını kapaticaz, bebeğimiz olacak, asgarisini odedikce faiz biniyor, bebegimize faizli bir şey yedirmicez, giydirmicez demişti, şimdi yine kredi kartimin limiti doldu yazmış . Alışkanlıklar kolay kolay değişmiyor belki. Ya da çoğu kişinin dediği gibi düşük limitli kart kullanıyor :)
Neyse Allah herkese borclariniodeme kolaylığı versin . Hep borç ödemekle geçiyor ömür :)

Dert edinmek değil aslında , genelde kredi kartı nasıl kullanılıyor merak ettim birkaç yerde denk gelince dediğim gibi . Ama şunu anladım kart limiti düşük olan bir çok kişi var 500 TL ise limit dolar hemen zaten, ama bir de şu durum var 5000 limiti olup hepsini dolduran, kartın sürekli asgarisini ödeyen, herkesin geçim, yaşama anlayışı, yaşam standardı çok farklı .

5bin limiti varsa hepsi doluysa ve sadece asgarisini ödüyorsa (ki bu oran 1/4'dür) bir sene içinde maaşını karta yatırıp o kartı kullanamaz hale gelir.
Çok uç durumlar dışında kartın asgarisini ödemek delilik.

Canım kredi kartimin limiti (eşimle ortak kullaniyoruz ek kartli) 15000 .Eşimle beraber devlet memuruyuz.Pazar hariç tüm harcamalarimizi kredi kartıyla yapiyoruz .İnternetten alışveriş yapılıyor,eşya alınıyor kartsız bir yaşam benim için çok mantıklı değil.Ama bu her gordugume balıklama atlıyorum,hesap kitap yapmadan herşeyi aliyorum demek dendeğil.Bir alisverise cikildiginda cebinden tomarla para cikarip hafif kenara donup sayma donemi gecmiste kaldi. Yasadigim yer herşeyin rahatça bulunamadığı bulunsa da fiyat farkının devreye girdiği bir yer.Bebegimin yatagindan ,pusetinden tutun da ikram edeceğim cikolatasina kadar internet üzerinden yorum ve fiyat farkını göz önünde bulundurarak ve zevkime göre sipariş ettik. Bu alışverişleri hamile halimle okula giden bir çocukla ve çalışan bir eşle yapmam mumkun değildi.Biriken puanlarla da çoğunlukla yakıt aliyoruz.

Bu arada istagramda takip ettiğim bir sayfa vardı, bir ara işte artık kredi kartının borçlarını kapaticaz, bebeğimiz olacak, asgarisini odedikce faiz biniyor, bebegimize faizli bir şey yedirmicez, giydirmicez demişti, şimdi yine kredi kartimin limiti doldu yazmış . Alışkanlıklar kolay kolay değişmiyor belki. Ya da çoğu kişinin dediği gibi düşük limitli kart kullanıyor :)
Neyse Allah herkese borclariniodeme kolaylığı versin . Hep borç ödemekle geçiyor ömür :)
Bir insan neden sosyal medyaya kredi kartı borcu olduğunu onu ödeyeceklerini yazar ki? :)) benim bildiğim instagrama fotoğraf atılır, bunlar kredi kartı borcu mu atıyor :) çok şaşırdım.

Canım kredi kartimin limiti (eşimle ortak kullaniyoruz ek kartli) 15000 .Eşimle beraber devlet memuruyuz.Pazar hariç tüm harcamalarimizi kredi kartıyla yapiyoruz .İnternetten alışveriş yapılıyor,eşya alınıyor kartsız bir yaşam benim için çok mantıklı değil.Ama bu her gordugume balıklama atlıyorum,hesap kitap yapmadan herşeyi aliyorum demek dendeğil.Bir alisverise cikildiginda cebinden tomarla para cikarip hafif kenara donup sayma donemi gecmiste kaldi. Yasadigim yer herşeyin rahatça bulunamadığı bulunsa da fiyat farkının devreye girdiği bir yer.Bebegimin yatagindan ,pusetinden tutun da ikram edeceğim cikolatasina kadar internet üzerinden yorum ve fiyat farkını göz önünde bulundurarak ve zevkime göre sipariş ettik. Bu alışverişleri hamile halimle okula giden bir çocukla ve çalışan bir eşle yapmam mumkun değildi.Biriken puanlarla da çoğunlukla yakıt aliyoruz.

Evet bilinçli harcama, taksit alışveriş yapılınca çok güze can kurtarıyor gerçekten. :)

Bir insan neden sosyal medyaya kredi kartı borcu olduğunu onu ödeyeceklerini yazar ki? :)) benim bildiğim instagrama fotoğraf atılır, bunlar kredi kartı borcu mu atıyor :) çok şaşırdım.
Öyle sayfalar var, aldığını , yediğini içtiğini koyan sayfaya. Mesela çeyiz ya da bebek alışverişi yapıyor ekliyor sayfaya, sonra kartın limiti bitince de, kartimin limiti bitti bu ay bişey alamicam artık diye açıklama yapabiliyor :)

Öyle sayfalar var, aldığını , yediğini içtiğini koyan sayfaya. Mesela çeyiz ya da bebek alışverişi yapıyor ekliyor sayfaya, sonra kartın limiti bitince de, kartimin limiti bitti bu ay bişey alamicam artık diye açıklama yapabiliyor :)
Ama çok yanlış değil mi? Yani demekki sırf instagrama koymak için bütün parasını harcıyor, daha çok like daha çok takipçi için?
Hastalıklı bir boyuta gelmiş instagram gerçekten. Üzülüyorum.

Kesinlikle bir şekilde sonuna kadar doluyor. İhtiyaçlar dahilinde, neticede 8-10 bin maaşı olan insanlar Değiliz hepimiz.

Örneğin Bizde her sene tatil paketi karttan çekilir, kıyafet ayakkabı vs. karttan çekilir eğer büyük bir alışveriş yaptıysak onlar hep karttan çekilir.

4-5 binlirayla da hayat belli şartlarda yaşanıyor kredi kartları bir yerde kurtarıcı oluyor. Bizde sonuna kadar kullananlar sınıfındayız ama asgarisi değil bizde her ay taksit tutarları düzenli ödenir.

X