Kredi kartı nasıl kullanılır

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
Ev almayı planlıyoruz yakın bir gelecekte. Bunun için öncesinde kredi kartı kullanıp kredi notunu yükseltebiliyormusuz. Ben önceden kredi kartı kullanmadım. Günü geldiğinde ödendiğinde bir fazla para ödemesi olmuyor değil mi? Ve kredi kartıyla altın alınabiliyor mu? Bilezik ya da tam altın gibi? Bunu yapabileceğimiz yerler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kredi kartıyla altın alınır kuyumcudan ama üstüne faiz koyuyorlar bir miktar.
Kredi puanın yükselmesi için de benim bildiğim kadarıyla harcadığını, günü gecmedeen TAM olarak öde. Günü geçen kredi kartlari, ya da hep asgarisi ödenen kartlar, aynı sekilde çekilip düzenli ödenmeyen krediler hep puan düşüren şeyler.
Youtube'da bu konuyla ilgili bir şeyler izlediğimi hatırlıyorum, anahtar kelimeleri yaz, kredi puanı nasıl yükselir falan diye. Onlardan da yararlı bilgiler alirsin

Ev almayı planlıyoruz yakın bir gelecekte. Bunun için öncesinde kredi kartı kullanıp kredi notunu yükseltebiliyormusuz. Ben önceden kredi kartı kullanmadım. Günü geldiğinde ödendiğinde bir fazla para ödemesi olmuyor değil mi? Ve kredi kartıyla altın alınabiliyor mu? Bilezik ya da tam altın gibi? Bunu yapabileceğimiz yerler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Cihat çiçek adında youtubeda bir kisi var onu takibe alın derim. Ben ev alma durumunda kendisini dinledim epey. Bir çok konuda fikir oldu bana. Ayrıca 2021de ev almak mı adında bir konum var onu da inclyrblrsnz

Faturaları üzerinize alın, telefonunuz kontörlü değil hatlı olsun hepsini kredi çekmek istediğiniz bankada otomatik ödeme talimatına alın. Kredi kartı ödemelerinizi geciktirmeyip tam yapın dendiği gibi. Ben bunları yapmaya başladığımdan beri arayıp kredi teklifleri ediyorlar. Önceden bana tinerci muamelesi yapıyordu bankalar :KK48: Bunları yapmaya başladım bir yıl içinde iş kadını muamelesi görmeye başladım.

Üstünüze fatura olsun.
Ay içerisinde mutlaka eksi hesaba geçip eksi hesabı kapatıyor olun.
Kredi kartını bana tam ödeme demişlerdi özellikle, açık bıraka bıraka gittim o sebeple.
Bankalar cebinde parası olanı, hep mevduat kullanan adamı sevmez. Hep borcu olan ama borcunu düzenli olan adamı sever demişlerdi.

Zenginliğimi nasıl belli ederim vol.918283929

Ev alabilmek için kredi kartıyla puan yükseltmeye kaldıysa işiniz vay halinize. Sizin bankada özel karşılanıp istediğiniz krediyi alıyor olmanız lazım. Bu konu olmadı bak şimdi..

Altın alırsınız ama altına taksit yapmayı bıraktı pek çok kuyumcu bilginiz olsun

Ben hic kredi çekmedim kredi kartimi da sık kullanırım ama kredi notum cok da yüksek degil :) bana da kredi cekip düzenli ödeyerek bitirmen lazim demislerdi.😄
Nakit pek tasimam her harcamami kredi kartiyla yaparim (bilet, market, kıyafet vs). Tum faturalarim otomatik ödemede, arada kefilsiz şartsiz kredi icin tıklayın tarzi sms geliyor ama pek kaale almıyorum :)
Altin alınıyor ben 2 sene önce almistim ama taksit olayi yoktu ben kredi kartına özel ufak oranda bir faizle ikiye böldürmüştüm o bile belimi bükmüştü.
Bence kredi karti kullanmayi bilmiyorsaniz kullanmayın. Ben de kullana kullana öğrendim 7 yılda :)

X